Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 43 to 59 of 59

Thread: Steaua in Liga Campionilor 2008/2009

  1. #43
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    asta nu mai retin cu offside-ul, am inteles de la comentatori ca nu era, dar n-am vazut imaginile ca scriam

    dar eu zic ca golul a fost valabil

  2. #44
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    3,937
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by YoYoyOi View Post
    asta nu mai retin cu offside-ul, am inteles de la comentatori ca nu era, dar n-am vazut imaginile ca scriam
    Sa-i credem pe comentatori.

    http://img54.imageshack.us/img54/9979/93078006eb3.jpg

    http://img291.imageshack.us/img291/4171/76869463ps4.png

    In continuare sustin ca vad o mana a portarului pe minge.

  3. #45
    الوحدة samar's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Bucharest
    Posts
    4,206
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by YoYoyOi View Post
    asta nu mai retin cu offside-ul, am inteles de la comentatori ca nu era, dar n-am vazut imaginile ca scriam

    dar eu zic ca golul a fost valabil
    Si ca sa inlaturam orice urma de indoiala......

    Fostul mare arbitru internațional, Ion Craciunescu, a declarat astăzi la GSP TV că reușita anulata lui Bogdan Stancu din meciul Steaua - Bayern 0-1 a fost regulamentară!

    "Portarul reținuse mingea în șase metri, iar Stancu nu avea voie să-l atace pe Rensing în suprafața aceea. Neamțul a reținut în doi timpi, dar atacantul a băgat piciorul și a scos mingea de acolo. Golul Stelei a fost anulat corect, n-a fost valabil" a declarat fără echivoc Crăciunescu.
    [B][COLOR="DarkRed"]Rapid e numele.
    Avem traditie. Avem istorie plina de glorie.
    De-ar fi maine sa mor, de-un lucru mi-ar fi dor,
    sa flutur acel steag, ce-n viata m-a ghidat !
    [/COLOR][/B]

  4. #46
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    Craciunescu nu poate sa-mi inlature orice urma de indoiala, pentru ca el nu este detinatorul adevarului absolut in fotbal si regulamente

    Explicatia ca "Stancu nu avea voie să-l atace pe Rensing în suprafața aceea" este de cel mai mare penibil. Asta ar insemna ca daca mingea ajunge in careul mic, nimeni nu are voie sa incerce sa castige mingea de acolo. E adevarat ca nu ai voie sa incomodezi portarul in suprafata de protectie, ca de aia e de protectie, dar ai voie sa ataci mingea. Asta e clar ca buna ziua.

  5. #47
    sport legend Snake_21's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Romania
    Posts
    6,632
    Reputatie
    1
    Goluri d astea s au mai vazut si nu s au anulat dar in fine...
    @Liviu: Mi se pare ca esti prea vehement nu a jucat chiar asa de prost Steaua alta data si o fura la un scor mai mare acasa , plus eu sunt de parere ca meritam un egal si probabil esti asa vehement pentru ca si tu ca toata lumea de altfel se astepta la un rezultat bun ... dar asta e mergem mai departe si poate o sa fie mai bine in celalte meciuri , oricum ar fi mereu cu Steaua asa ca Forzza Steaua
    Bafta, Reghe!

  6. #48
    springbok Gontel's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    za lend of ciois
    Posts
    4,725
    Reputatie
    1
    Si aseara ne-o furam la un scor mai mare daca nu era Zapata. Sa fim seriosi, nemtii au fost cu 3 clase peste noi in prima repriza, iar dupa pauza s-au multumit sa joace la rezultat fara sa mai forteze. Victoria lui Bayern este absolut meritata. Un lucru bun vreau sa remarc la ambele echipe romanesti: suturile de la distanta. Clujului i-a intrat, mai bine zis lui Culio, noua nu. In conditiile unui meci disputata pe ploaie chiar era recomandat un asemenea gen de faza, mai ales ca Rensing nu rupe gura targului.

    P.S.1 golul lui Stancu mi se pare cam valabil, dar nu putem avea certitudinea ca meciul s-ar fi terminat egal.
    P.S.2 daca inca ar mai fi existat gazonul vechi va dati seama ce orezarie ar fi fost aseara in loc de teren?
    [B][FONT="System"]"Rap is what you do, Hip-Hop is what you live" - KRS One[/FONT][/B] [SIZE="4"][/SIZE]

  7. #49
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    3,937
    Reputatie
    1
    @snake, m-a enervat ca la inceput iar ne-au tremurat picioarele cum ne-a tremurat si in alte dati. I-am lasat din primul minut sa vina peste noi si am luat gol repede. Aici am pierdut meciul. Deja-vu ? Niste fraieri. Dupa jumatate de ora am intrat in joc dar degeaba, nemtii sunt nemti, asta era culmea, o e echipa Steaua cu o clasa sub Bayern sa intoarca rezultatul. Asteptam sa-i calcam pe ochi , vorba lui nea Imi. Rezultatul ce sa spun, a fost... previzibil, cam asta e diferenta de valoare. Pe mine nu ma interesa asa mult rezultatul, m-am indragostit de echipa asta pentru altceva decat titluri sau victorii in cupele europene. N-am avut nici noroc, putea sa intre macar una din cele doua bare. La Firenze poate-poate, ce imi doresc eu de la grupa asta e sa reusim o victorie acasa, nu conteaza cu cine, nu conteaza daca terminam pe 4.

  8. #50
    sport legend Snake_21's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Romania
    Posts
    6,632
    Reputatie
    1
    @Liviu: Eu zic ca se poate totusi si mai bine de o singura victorie o sa vedem
    Bafta, Reghe!

  9. #51
    Odd interaction eventHorizon's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,566
    Reputatie
    1
    Iar niste intrebari la care nu le gasesc raspuns.
    Cum dracu sa joci cu Toja in centrul terenului cu "alde" Bayern dandu-i sarcini defensive, cand stii foarte bine ce meci de 2 lei a facut in aceasi pozitie la Bistrita?

    De ce joci cu (doar) 2 jucatori la mijlocului terenului ce nu au jucat niciodata impreuna, contra a 4 (PATRU!!!) jucatori nemti? Aia 2 de pe banca sunt masochisti sau doar prosti?

    Cum dracu sa nu inveti din atatea meciuri jucate pe teren propriu, cu Real, Sevilla, Lyon sau Arsenal, ca in CL e sinucidere curata daca lasi adversarul sa te inghesuie in propriul careu? Aseara parea ca vom castiga posesia mingii doar cand se plictisesc adversarii de minge sau trag putin aer in piept.
    Prosti sau impotenti?

    Ok, am inteles cu totii mesajul lui Lacatus, jucam cu Arthuro titular meci de meci fiindca creaza spatii celorlati. De ce mama dracu il tii in teren cand tu practic vrei nu vrei trebuie sa mizezi pe contraatac? Care mai e logicaaaaaaaaaaa acum?!

    In aparare subrezi si norocosi cu paradele lui Zapata, mijlocul tinut practic de Lovin (cred ca si-un copil de generala cu scutire medicala la sport ar fi parut ca stie fotbal mai mult decat Toja daca juca langa acesta), atac dezorganizat; cu alte cuvinte echipa rupta in bucati.

    De acord cu spusele lui Liviu de mai sus, Bravo Lovin! Asa limitat cum e el, dar a aratat ca a vrut si a stiut ce joaca.

    Mi se pare incredibil faptul ca nu vede nimeni ca noi nu avem nici la ora actuala forta la mijloc sa tinem dracu de mingea aia. Nu-mi vine in cap nicio partida in care sa fi mentinut presiune constanta pe vreun adeversar sau sa dominam mijlocul. Ok, am avut multi accidentati, jucatori noi, relatiile de joc nu s-au format, dar sa astepti cu atata nerabdare meciul de CL, sa te zbati un an de zile sa ajungi aici, sa-ti cunosti limitele si mai ales sa ai experienta meciurilor din grupe si tu sa ii folosesti la inchidere pe Toja si Lovin ?Ai crezut ca stie Dayro sa se apere? Sau Semedo sa-l tina pe Lahm?
    Inseamna ca imi raspund sigur, aia de pe banca sunt si chiori, si prosti, si impotenti, si uituci.


    Clujul a aratat ca stie ce vrea si ce joaca, noi am aratat doar ca stim ce nu vrem, sa luam prea multe goluri!

    Cand or sa stea Becali si Lacatus in tribuna in ploaie si eu la loja, atunci o sa mai merg sa le sustin echipa lor improvizata.
    Si ce am mai sperat de la meciul asta dupa ce am aflat ca prostu visase ca facem egal
    He may be cast in bronze, but he′s still capable of producing truly golden moments...

  10. #52
    sport legend Snake_21's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Romania
    Posts
    6,632
    Reputatie
    1
    Toti am sperat macar la un egal asta trebuie sa trecem peste sa speram ca o sa vina rezultate bune ca eu zic ca putem sa facem
    Bafta, Reghe!

  11. #53
    Mereu Campioni dede's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    14,166
    Reputatie
    1
    eu eram sigura ca vom scoate un rezultat bun, ma si gandeam deja la cele 3 pct, la cele 2 pct de la coef, dar se pare ca m-am inselat nici nu vreau sa ma mai aud de meciul asta, ca iar ma enervez...
    Quote Originally Posted by eventHorizon View Post
    Si ce am mai sperat de la meciul asta dupa ce am aflat ca prostu visase ca facem egal
    care prost?
    apropo... de ce esti nervos?
    Increderea absoluta in victorie este insasi cheia victoriei.

  12. #54
    Odd interaction eventHorizon's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,566
    Reputatie
    1
    Care prost? Becaliotul, care altu?
    Cum sa nu fii nervos cand vezi ca an de an ne prezentam degeaba in CL?
    Si numa antrenori unul si unul am avut, ce n-au omorat cu stilul lor ofensiv si curajos

    Daca aici am jucat asa ce sa mai speram in deplasarile de la Bayern si Lyon?
    Cel mai probabil putem face 4 puncte maxim si asta acasa. O victorie cu Fiorentina si egal cu Lyon.
    He may be cast in bronze, but he′s still capable of producing truly golden moments...

  13. #55
    Mereu Campioni dede's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    14,166
    Reputatie
    1
    calm fara stres si nervi
    eu m-am obisnuit cu gandul ca prea multe nu vom face anul asta, poate la anu'...

    credeam ca de Lacatus ziceai fii si tu mai clar
    Increderea absoluta in victorie este insasi cheia victoriei.

  14. #56
    it's a boy! moty's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    10,843
    Reputatie
    1
    d3d3, nu esti tu!
    cineva ti-a furat userul si parola

  15. #57
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    2,943
    Reputatie
    0
    Foarte proasta miscarea lui Lacatus cu Toja...antrenorul Stelei a pierdut clar duelul la mijloc cu omologul german,vazandu-se cu ochiul liber(nu ala al lui Gica) ca nemtii au avut mereu superioritate numerica in zona aia...

  16. #58
    Odd interaction eventHorizon's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,566
    Reputatie
    1
    Prima oara in istoria OLS-ului cand sunt de acord cu nicoleta

    Asa fato, vezi ca se poate si normal?
    He may be cast in bronze, but he′s still capable of producing truly golden moments...

  17. #59
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    2,943
    Reputatie
    0
    Nicoleta sa ii spui prietenei tale imaginare...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •