Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 22 to 42 of 59

Thread: Steaua in Liga Campionilor 2008/2009

  1. #22
    junior Dragoshel's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    143
    Reputatie
    1
    da, mereu a avut ghinionul asta.

  2. #23
    it's a boy! moty's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    10,843
    Reputatie
    1
    si in ce mare kkt de meci!

  3. #24
    sport legend Snake_21's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Romania
    Posts
    6,632
    Reputatie
    1
    Da.. aiurea rau
    Bafta, Reghe!

  4. #25
    Mereu Campioni dede's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    14,166
    Reputatie
    1
    vai, ce pesimisti sunteti
    nu joaca Radoi, joaca altcineva, asta e... gaseste Lacatus alte solutii, nicio problema
    oricum castigam
    Increderea absoluta in victorie este insasi cheia victoriei.

  5. #26
    it's a boy! moty's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    10,843
    Reputatie
    1
    noroc cu d3d3, m-a mai linistit.
    oricum, ramai datoare...

  6. #27
    Mereu Campioni dede's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    14,166
    Reputatie
    1
    io?
    cu ce? de ce?
    Increderea absoluta in victorie este insasi cheia victoriei.

  7. #28
    it's a boy! moty's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    10,843
    Reputatie
    1
    ai uitat?

  8. #29
    Mereu Campioni dede's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    14,166
    Reputatie
    1
    ...

    adu'mi aminte... am imbatranit si eu
    Increderea absoluta in victorie este insasi cheia victoriei.

  9. #30
    it's a boy! moty's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    10,843
    Reputatie
    1
    pai, un cico de la 24 (care s-a amanat), unu' de la o venire (discreta) in bucale, si cam atat...
    pana acum

  10. #31
    Mereu Campioni dede's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    14,166
    Reputatie
    1
    aaa...
    pai stai sa se mai adune...

    ps... suntem offtopic vine Yoyo si ne cearta
    Increderea absoluta in victorie este insasi cheia victoriei.

  11. #32
    it's a boy! moty's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    10,843
    Reputatie
    1
    un cico si pt ea atunci

  12. #33
    c'est la vie whisper's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    middleofnowhere
    Posts
    18,180
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Gontel View Post
    Etapa 4 - 5 noiembrie
    Lyon-STEAUA
    Fiorentina - Bayern
    E 4 sau 5? Sau inca nu e nimic sigur?
    "We believe Hanyu could win the gold because Daisuke Takahashi, the ace in Japan’s men’s figure skating, paved the way to the world for the other Japanese figure skaters."
    The Japan News, February 2014

  13. #34
    Mereu Campioni dede's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    14,166
    Reputatie
    1
    e etapa 4 pe 5 noiembrie
    Increderea absoluta in victorie este insasi cheia victoriei.

  14. #35
    c'est la vie whisper's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    middleofnowhere
    Posts
    18,180
    Reputatie
    0
    Ce tare sunt.Multam d3d3.
    Bine faza e ca eu cam vroiam sa fie pe 4...dar e bine si asa.
    "We believe Hanyu could win the gold because Daisuke Takahashi, the ace in Japan’s men’s figure skating, paved the way to the world for the other Japanese figure skaters."
    The Japan News, February 2014

  15. #36
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    3,937
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by d3d3 View Post
    vai, ce pesimisti sunteti
    nu joaca Radoi, joaca altcineva, asta e... gaseste Lacatus alte solutii, nicio problema
    Pacat, Radoi era in forma buna, Goian si Ghionea sunt bezmetici de la inceputul sezonului, ei au atacanti de valoare si rapizi... e o paine de mancat in apararea noastra.

    Steaua s-a intalnit in 10 partide cu echipele germane in cele 45 de editii ale cupelor europene la care am participat. Prima partida - un 2-4 la Dortmund cu Borussia in 1957 (CCE), generatia lui Zavoda I si Bone, care de fapt au inscris cele doua goluri. Ultima - un 0-0 la Berlin, cu Hertha, in 2005 (UC). De altfel, impotriva celor de la Borussia Dortmund am jucat de cele mai multe ori , de 7 ori, o singura victorie, un egal si 5 infrangeri, toate in prima competitie europeana. Cu Bayern am jucat in sezonul 1971/1972 (CC), turul III, o dubla mansa, dupa 1-1 in Ghencea (Tataru II) a urmat un 0-0 in deplasare si o calificare pierduta.

    Steaua vs. Germania 10 1v-4e-5i 10-18

  16. #37
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    3,937
    Reputatie
    1
    Puiu Iordanescu, despre singurele meciuri ale Stelei cu bavarezii, sfertul de Cupa Cupelor din 1972:
    Anghel Iordănescu, care atunci nu împlinise încă 22 de ani, dar era titular la Steaua, a rememorat pentru EVZ cele două jocuri. Echipa lui Bayern era formată din foarte mulți internaționali care au câștigat Campionatul Mondial din 1974 cu RFG, iar cu echipa de club au cucerit de trei ori la rând Cupa Campionilor Europeni, în 1974, 1975 și în 1976!

    „La primul meci, de la București, a fost o atmosferă fantastică și am reușit un meci memorabil, chiar dacă aveam în față echipa de aur a lui Bayern, cu Sepp Maier, Franz Beckenbauer, Uli Hoeness, Gerd Müller și alții. Tătaru a marcat cu un șut din voleu direct la vinclu. Cred că Sepp Maier n-a uitat nici acum acel gol. Am dominat, am avut și alte ocazii, dar nemții ne-au egalat la singura lor ocazie. Mie mi-a recidivat o accidentare și am fost schimbat în prima repriză“, și-a amintit Tata Puiu.

    La München am avut din nou ghinion. Am avut două ocazii mari, dintre care una a fost irosită de mine. Am greșit o preluare simplă, care m-ar fi ajutat să scap singur cu Sepp Maier. După meci, în tabăra lor era o fericire fără margini. La final, ei au fost cei care ne-au rugat să facem schimb de tricouri . Bayern a tremurat și la București, și la München!“ (evz.ro)
    PS: pentru cei ce vor sa vada numai steaua-bayern, de marti se vand cele 7000 de bilete ramase pentru meciul de miercuri.

  17. #38
    sport legend bluesky's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    pe linga emil racovita
    Posts
    2,514
    Reputatie
    1
    Am o presimtire ca maine meciul se termina la egalitate..vom vedea..
    Anul 5 nimic nou the same story

  18. #39
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    3,937
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by bluesky View Post
    Am o presimtire ca maine meciul se termina la egalitate..vom vedea..
    Si eu am crezut la fel. Nu credeam sa mai vad in liga intrand iar in teren 11 cacaciosi purtatori de tricou ros-albastru.

    Nu m-a mirat deloc ca au fost 7000 de locuri goale. Ce am facut acasa in precedentele doua sezoane ? Am jucat asa spectaculos ca romanii sa dea valma la casele de bilete si sa plateasca cateva milioane ca sa asiste iar la o probabila infrangere ? Suporteri patimasi sunt putini, prea putini si e pacat. Steaua era insa datoare acestora, oamenilor care vin si platesc in fiecare an o buna parte din salariul lor. Era datoare sa lupte de la inceput, sa uite de ce a fost cu Sevilla, cu Lyon, cu Real, cand Steaua s-a comportat ca o echipa liliputana. Am vrut atitudine. Rezultate bune in CL au fost atat de rare incat nu aveam pretentia sa batem neaparat Bayern ci sa jucam fotbal. Sa nu ne mai apuce dracii dupa un sfert de ora ca ai nostri iar nu au mancat la pranz sau nu i-au vizitat mamicile inainte de meci. Bravo Florin Lovin ! In minutul 30, facea semne disperate sa iesim la joc. Bravo, bravo, bravo, ai alergat pe tot terenul, ai vrut. Meriti admiratia noastra desi multi ignoranti te-au huiduit. Tu, Radoi, Ovidiu Petre, Banel sunteti sufletul echipei. Azi nu am avut mare parte din acel suflet si s-a vazut.

    Ca sa fie clar, nu stiu de ce se tot insista ca am avut gol valabil. Nu a fost. Meritam un egal ca am lovit de doua ori bara ? Raportul ocaziilor a fost in favoarea lor, o echipa cu o clasa peste, o posesie mult mai concludenta si mai eficienta a nemtilor, care insa nu mi-a lasat o extraordinara impresie si aici incep parerile de rau.

    Lacatus ? Chiar nu s-au saturat unii ba sa-l ridice in slavi ba sa dea cu el de pamant ?

    Quote Originally Posted by YoNuTzz View Post
    ar trebuie sa ne punem intrebari daca mai are rost sa jucam in UCL
    Sa nu ne mai prezentam. Trebuia sa blatuim meciul cu Galatasaray, sa-i lasam pe Kewell si Nonda sa joace in liga. Sau mai bine sa facem orice sa nu terminam in primele doua locuri in liga 1 ca unii suporteri nu "digera" infrangerile din UCL.

  19. #40
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Liviu View Post

    Ca sa fie clar, nu stiu de ce se tot insista ca am avut gol valabil. Nu a fost. Meritam un egal ca am lovit de doua ori bara ? Raportul ocaziilor a fost in favoarea lor, o echipa cu o clasa peste, o posesie mult mai concludenta si mai eficienta a nemtilor, care insa nu mi-a lasat o extraordinara impresie si aici incep parerile de rau.
    Probabil ai ramas sub impresia primei reprize

    - suturi pe poarta
    Steaua 7, Bayern 9
    - suturi la poarta
    Steaua 6, Bayern 6
    - posesia
    Steaua 50%, Bayern 50% adica 30'56'' de fiecare

    ah, si golul ala a fost valabil toata ziua si un pic din noapte

  20. #41
    من شما عاشق Marius's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    16,770
    Reputatie
    1


    Nu mai moare ciobanul asta odata?

    [I]În timp ce Luceafărul brânzei își revarsă lumina hepatică la televizor, Steaua se stinge ca o lumânare, în cel mai tragic priveghi public pe care l-a cunoscut sportul românesc[/I]

  21. #42
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    3,937
    Reputatie
    1
    - posesia
    Steaua 50%, Bayern 50%
    Posesie 50% prin pase laterale sau inapoi din ciclul na-ti-o tie, da-mi-o mie, apoi cand ajungeam la mijloc urmau pase aiurea spre varf, la 10 metri de el. Nemtii in 90% din faze din 3-4 pase ajungeau in preajma careului nostru. Eficienta. Ar fi fost interesant ca site-ul uefa sa faca o statistica si la numarul de mingi care au ajuns in careul celor doua echipe. Adevarul e ca in prima repriza ne-au facut praf iar a doua a fost echilibrata.
    ah, si golul ala a fost valabil toata ziua si un pic din noapte
    Cand stelistul loveste mingea, portarul avea o mana pe balon. Cam asa s-a vazut. La bara lui Arthuro a fost offside ?

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •