Page 5 of 6 FirstFirst ... 3456 LastLast
Results 85 to 105 of 124

Thread: nu inteleg...

  1. #85
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    2,943
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Bumbescu View Post
    Mama ce v-o mai trageau taranii aia acolo(la fotbal ma refer). 2-1 cred ca a fost atunci
    Auzi, stadionul ala are maxim 5000 de locuri, sa inteleg ca ati fost numai rapidisti la meci?


    Cat are bre stadionul din Alexandria?...iti spun eu...actualmente are 7000 de locuri,iar in trecut puteau intra lejer 10.000 de oameni...respiri minciuna,Bumbescule !!!

  2. #86
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,139
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Gica Chioru View Post
    Memorie selectiva, bineinteles. Zici mitoman zici rapedist.
    Bumbescule, acum serios, tu crezi ce spune cretinul asta monomaniac de Chioru? Da' vreau un raspuns sincer mai ales ca vad ca ii aprobi cam toate mizeriile si mai vii si cu completari din acelasi registru psihiatric.
    Last edited by Tyler Durden; 13th August 2008 at 14:22.
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  3. #87
    sport legend Gica Chioru's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Posts
    2,257
    Reputatie
    1
    Pentru primadona de mai sus..., "ultrasii" stelisti invadeaza "23"-ul:

    http://img98.imageshack.us/img98/6904/img1885no9.th.jpg
    [B][COLOR="Red"]CFR Rapid Bucuresti=primul club bolsevic din Romania
    1923. Conform directivei KOMINTERN apare bolsevismul in sportul romanesc.[/COLOR][/B]

  4. #88
    On a river Charon's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    4,756
    Reputatie
    1
    auzi bre Tyler,am dominat anii '50 si noi nu stiam?
    de mult ce dominam am retrogradat prin B,nu am luat nimic,in timp ce altii luau trofee la 3 ani de la infiintare!
    sa avem pardon!
    [B]Lungește Doamne boala, până se va coace poama![/B]

  5. #89
    sport legend Bumbescu's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Bucharest
    Posts
    14,686
    Reputatie
    0
    Tyler@Pai tocmai l-am dezaprobat cu Steaua 86....
    Omul aduce si probe(vezi soarele pe piept), e de departe cel mai bine documentat de aici si nici nu vorbeste in sloganuri ieftine(culorile, ce inseamna clubul pt mine, sunt mandru, etc....;ca e rigid in dialog asta-i partea a doua, dar asta-i charme-ul lui.
    In rest, imi cunosti opiniile referitoare la Rapid de pe vremea "...misterului pierdut in negura vremii"
    Referitor la psihiatrie, cred ca 5000 de rapidisti pe un stadion de 4-5000 de spectatori din provincie e suficient.
    o să fie mereu bani și curve și bețivi,
    până-n ultima clipă,
    pân-o să cadă și ultima bombă

  6. #90
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,139
    Reputatie
    1
    Eu si acum ma inteb cum poti dialoga cu un demonizat cum este Chioru, cu un sectar bantuit de nebunie pentru care daca esti rapidist ai atribute bine delimitate (tigan, bolsevic, mincinos)? Un astfel de om pentru care nu s-a inventat nuanta si care in megalomania lui dementa crede ca a ajuns la adevar nu merita decat dispretul si talpa bine apasata pe mecla.

    P.S. Bumbescule, problema ta e ca esti solidar de fiecare data cu un ticnit care a ajuns la un soi de subtantialism atunci cand vine vorba de suporteri, trebuie sa fii eminamente ciupit de molii ca sa afirmi ca toti suporterii unei echipe sunt intr-un fel. Nu vorbim de vreun pustiulica teribilist care afirmatii specifice varstei, ci de un om care nu mai are scuza varstei.
    Last edited by Tyler Durden; 13th August 2008 at 14:21.
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  7. #91
    sport legend Gica Chioru's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Posts
    2,257
    Reputatie
    1
    Pentru primadona:
    Principiul activ al Rispoleptului este risperidona și este indicat în tratamentul schizofreniei, inclusiv în primul episod psihotic acut, în recăderi, schizofrenia cronică și alte stări psihotice în care sunt predominante simptomele pozitive (halucinații, delir, tulburări de gândire, ostilitate, suspiciune) și/sau simptome negative (aplatizare afectivă, autism, vocabular redus). Rispolept atenuează simptomele afective (de exemplu depresie, sentiment de vinovăție, anxietate) asociate cu schizofrenia. Este indicat și pentru tratamentul tulburărilor de comportament la pacieții cu demență la care sunt predominante simptome precum: agresivitatea, tulburările de activitate (agitație, dromomanie) sau simptome psihotice. Rispoleptul este eficient și în tratamentelor episoadelor maniacale asociate bolii bipolare, episoade caracterizate prin: euforie, dispoziție expansivă sau iritabilitate, grandomanie, nevoie scăzută de somn, vorbire precipitată, fugă de idei, incapacitate de concentrare, uneori comportament exploziv sau agresiv.

    Tot în schizofrenie este recomandat și Abilify, acesta dovedindu-și eficiența în menținerea stării clinice îmbunătățite în timpul terapiei și în reducerea frecvenței recăderilor. Acest medicament nu este lipsit de efecte adverse (stare de ameșâțeală, insomnie, somnolență, tremor, tulburări de vedere, tulburări gastrointestinale, cefalee, astenie), însă studiile au demonstrat că nu duce la creșteri semnificative în greutate.


    Nu se poate sa nu ai tu vreo legatura cu pilulele astea, la doua randuri unul e legat de psihoze, manii, paranoia si alte demente... e foarte posibil sa fii "consumator".
    [B][COLOR="Red"]CFR Rapid Bucuresti=primul club bolsevic din Romania
    1923. Conform directivei KOMINTERN apare bolsevismul in sportul romanesc.[/COLOR][/B]

  8. #92
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,139
    Reputatie
    1
    Chiorule, nu eu sunt pacientul dintre noi doi. Oricum vad ca nici tu nu esti inocent atunci cand vine vorba de farmacopeea bolilor nervoase.
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  9. #93
    ANTI PROSTI!!! laurdog's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,719
    Reputatie
    1
    sorine, cum spuneam........la tine e...."butonul".
    Asa si?

  10. #94
    sport legend Bumbescu's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Bucharest
    Posts
    14,686
    Reputatie
    0
    Tyler, imi pare rau dar mie Gica mi-e simpatic.(si nu numai mie, sunt convins)
    Trecand peste antipatia dintre voi, antipatie cultivata cu multa ravna de ambele parti, cred ca pana la urma si tu apreciezi(nu ma astept sa recunosti) mai mult un personaj complex precum gica decat un imbecil tern(specia cel mai des intalnita aici).
    o să fie mereu bani și curve și bețivi,
    până-n ultima clipă,
    pân-o să cadă și ultima bombă

  11. #95
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,139
    Reputatie
    1
    Bumbescule, imi pare rau dar Chioru mi-e simpatic la fel de mult ca sculamentul ( si nu numai mie, sunt convins).
    Nu am spus niciodata ca Gica e un imbecil (desi poate am spus-o la nervi, dar nu cred), dar nu cred ca poti sa negi sectarismul individului, faptul ca ataca tot ce nu e stelist, ca se crede paladinul adevarului, ca nu posteaza decat pe thredurile unde simte mirosul de polemica, ca un animal de prada al forumurilor ce este. Tipul asta e in opinia mea un individ cu mintile zdruncinate.
    Last edited by Tyler Durden; 13th August 2008 at 14:32.
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  12. #96
    Banned
    Join Date
    May 2005
    Location
    Free Willy!
    Posts
    2,210
    Reputatie
    0
    Iar am ajuns sa discutam despre noi.

    Sa ordonam putin discutia. Nico afirma ca pe vremuri in stadionul din Alexandria incapeau peste 10.000 persoane. Alte opinii? A mai vizitat cineva acel stadion inainte de 1989?

    @Gica: daca ai copiat textul cu acel medicament de pe fituica dintr-o cutie de medicamente de la tine de acasa, e de rau. Nici daca ai cautat-o pe net nu e de bine. In acest caz incepi sa semeni cu Toshiro alias Mr. google.
    Last edited by Benny; 13th August 2008 at 14:38.

  13. #97
    sport legend Bumbescu's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Bucharest
    Posts
    14,686
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Tyler Durden View Post
    Bumbescule, imi pare rau dar Chioru mi-e simpatic la fel de mult ca sculamentul ( si nu numai mie, sunt convins).
    Nu am spus niciodata ca Gica e un imbecil (desi poate am spus-o la nervi, dar nu cred), dar nu cred ca poti sa negi sectarismul individului, faptul ca ataca tot ce nu e stelist, ca se crede paladinul adevarului, ca nu posteaza decat pe thredurile unde simte mirosul de polemica, ca un animal de prada al forumurilor ce este. Tipul asta e in opinia mea un individ cu mintile zdruncinate.
    Vezi, ai facut progrese....nu mai e cretin sau imbecil
    Daca e lunatic sau nu , personal nu ma simt capabil sa apreciez din varii motive, inclusiv de ordin personal
    Serios acum, asa cum tu esti prieten cu.....sa zicem b----i(pe care eu il detest ca om si mi-e scarba de el) da-mi si mie voie sa fiu prieten cu "lunatecul" gica.
    Ca e putin tacanit cred ca isi da si el seama, dar tacaniti suntem toti astia care scriem aici. Cred ca poate fi incadrat f bine in categoria "frumosii nebuni ai ols-ului"
    o să fie mereu bani și curve și bețivi,
    până-n ultima clipă,
    pân-o să cadă și ultima bombă

  14. #98
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,139
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Bumbescu View Post
    Ca e putin tacanit cred ca isi da si el seama, dar tacaniti suntem toti astia care scriem aici. Cred ca poate fi incadrat f bine in categoria "frumosii nebuni ai ols-ului"
    Sunt de acord cu tine, insa am un amendament, Gica nu-si da seama de asta pentru ca se crede infailibil.
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  15. #99
    incepator
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    34
    Reputatie
    1
    rapida constatare : m-am pierdut rau de tot printre posturi !

    alta : originea si modalitatea de infiintare a cluburilor vad ca au o importanta capitala in aprecierea lor. asa cum bine a zis cineva mai sus "ce altceva decat cluburi comuniste puteau aparea in perioada comunista ?" - citat aproximativ. corect. poate se poate judeca - putin sofistic, desigur - ca si cand cluburile despre care vorbim au cazut toate pe teritoriul Romaniei din neant. pentru ca vorbim foarte putin despre jocul de fotbal si foarte mult despre moralitatea echipelor.

    pai, daca ar fi sa o luam asa, nu numai ca ar trebui sa nu tinem cu nici un club, toate fiind mai mult sau mai putin patate, in perioada comunista sau post, dar ar trebui sa nu sustinem echipele pentru ca sunt alcatuite din jucatori de fotbal nu tocmai dotati intelectual si cu gusturi muzicale si vestimentare dubioase...

    as fi vrut sa pot sustine threadul, dar recunosc si faptul ca nu am argumente prea solide, mai ales pentru perioada 60-70... si de fapt nu numai.

  16. #100
    sport legend Gica Chioru's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Posts
    2,257
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Benny View Post

    @Gica: daca ai copiat textul cu acel medicament de pe fituica dintr-o cutie de medicamente de la tine de acasa, e de rau. Nici daca ai cautat-o pe net nu e de bine. In acest caz incepi sa semeni cu Toshiro alias Mr. google.
    Am cautat cu google, "tratament psihiatric", primul link e asta:
    http://www.intrebare.ro/Tratamente_p...n_Romania.html
    edit.de unde puii lu Hector sa stiu eu ce medicamente ia ala, am cautat pe internet.
    [B][COLOR="Red"]CFR Rapid Bucuresti=primul club bolsevic din Romania
    1923. Conform directivei KOMINTERN apare bolsevismul in sportul romanesc.[/COLOR][/B]

  17. #101
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,139
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Benny View Post
    Nici daca ai cautat-o pe net nu e de bine. In acest caz incepi sa semeni cu Toshiro alias Mr. google.
    Aici te contrazic, deși are și Toshiro bubele lui, ramane un tip extrem de inteligent, iar cultura lui n-are legatura cu google, ci cu bibiloteca mai degraba.

    Quote Originally Posted by Benny View Post
    @Gica: daca ai copiat textul cu acel medicament de pe fituica dintr-o cutie de medicamente de la tine de acasa, e de rau.
    Iti spun eu că e de rau...
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  18. #102
    Timisoara ... Elphax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Curva Sud
    Posts
    14,658
    Reputatie
    1
    degaba veniti cu tot felul de argumente ciudate (pe care oricum nu le crede aproape nimeni) steaua si dinamo au fost si vor mai fi destula vreme echipele comuniste care au facut mai mult rau decat bine sportului romanesc ...

  19. #103
    Banned
    Join Date
    May 2005
    Location
    Free Willy!
    Posts
    2,210
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Tyler Durden View Post
    Aici te contrazic, deși are și Toshiro bubele lui, ramane un tip extrem de inteligent, iar cultura lui n-are legatura cu google
    In vremea cand l-am cunoscut eu, era Mr. Google si s-ar putea sa poarte aceasta porecla si acum. Tot el era si mr. Google Language Tools sau Herr "Geboren und angehoben". Sigur se poate sa mai fi avansat de atunci. Cel putin Google a avansat.


    PS: Cum ramane cu capacitatea stadionului din Alexandria?

  20. #104
    Banned
    Join Date
    May 2005
    Location
    Free Willy!
    Posts
    2,210
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by sorin1010 View Post
    Asa cum bine a zis cineva mai sus "ce altceva decat cluburi comuniste puteau aparea in perioada comunista ?" - citat aproximativ. corect.
    Da si cum toti nascuti dinainte 1989 ne-am nascut intr-o perioada comunista, inseamna ca toti am fost comunisti si ca ar trebui sa incetam sa ne aratam cu degetul, ca ala a fost comunist/********/turnator/secretar de partid etc. Hai sa fim cinstiti! Toti am fost! Si tractoristul de la CAP a fost. Ba, el a fost poate mai tortionar decat altii. Cu alte cuvinte intre mine si Dan Voiculescu sau daca vreti Ioan Coman nu este nici o diferenta.

  21. #105
    sport legend Urmuz's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    1,178
    Reputatie
    1
    Nu ma intereseaza capacitatea stadionului din Alexandria si nici mitocaniile unora.
    Totusi, pentru informarea domnului Gica, tin sa adaug ca eu, "spurkat idiot", am fugit de acasa in mai 1989, la Brasov, pentru a vedea meciul F.C. Brasov - Steaua (2-2)... marea echipa a Stelei m-a atras. Ma indoiesc ca aceasta amintire imi va schimba statutul in ochii Atotstiutorului.
    Si tot pentru informarea "celui fara dubii", tin sa precizez ca eu, "un spurkat", am fost la meciurile Rapid-Steaua (1-1, aprilie 1997), Rapid - Steaua (1-1, primavara anului 2006, sfertul de Cupa UEFA), la toate meciurile europene ale Rapidului din sezonul 2005-2006, la meciul Stelei cu OL (0-3) din toamna anului 2006, etc. Nu vreau sa pomenesc meciurile internationale ale Progresului, meciurile dintre echipele bucurestene, etc. Nu vreau sa-i spun vorbesc domnului Gica despre prietenii mei cei mai buni: un "rapedist", doi stelisti, un "prazar", un bancar si un "student" (ultimul stie mai multe despre fotbal decat 10 cunoscatori ca Gica...omul stie de la "izvor", nu din auzite).

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •