Page 4 of 6 FirstFirst ... 23456 LastLast
Results 64 to 84 of 124

Thread: nu inteleg...

  1. #64
    On a river Charon's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    4,756
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Bumbescu View Post
    Nu prea e adevarat, a fost si un studiu acum cativa ani referitor la provenienta actualilor suporteri. La rapidisti era cel mai mare procent de "din tata'n fiu", ceea ce e absolut ok din punctul meu de vedere.
    nimeni nu e perfect,cateodata se vede in ochii lu' al batran dezamagirea ca nu m-a convertit la religia lui!
    oricum,cum spuneam conceptul e pe moarte,astia mici de azi sunt atrasi de stralucire!
    [B]Lungește Doamne boala, până se va coace poama![/B]

  2. #65
    sport legend Bumbescu's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Bucharest
    Posts
    14,686
    Reputatie
    0
    rador@te rog sa ma scuzi ca am scos din context si am macelarit gandurile astea minunate specifice tuturor celor ca tine. Cred ca placa asta stupida o pune orice ultras:

    "Nu voi renega niciodata trecutul lui Dinamo care, cel putin pentru mine are si bune si rele... Cu toate astea am fost, sunt si voi fi mandru ca sunt caine... In PCH nu se impune nimanui ce convingeri politice sa adopte... Conteaza doar sa-si incurajeze echipa... Conteaza mai putin de cine a fost infiintata, ce e cu adevarat important e ce simti pentru culori..."

    Ce dracu vrei sa discuti, despre ce anume, tu nu vezi ca vorbesti in lozinci?
    Referitor la galerii, toate sunt la fel dupa cum spunea si sorin la inceput, formate in proportie covarsitoare din cretini violenti(persoanele de fata se exclud.

    Legion@ e suparat, normal, orice tata are pretentii de la fiul sau
    Serios acum, cred ca rapidistii au ramas totusi neatinsi de stralucire, 905 din rapidistii pe care ii cunosc sunt din tati rapidisti.
    Last edited by Bumbescu; 13th August 2008 at 13:10.
    o să fie mereu bani și curve și bețivi,
    până-n ultima clipă,
    pân-o să cadă și ultima bombă

  3. #66
    Delije rador's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Acolo
    Posts
    1,171
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by laurdog View Post
    rador, cred ca la tweetie facea referire, sau la....mustata, sau la john, sau la "vestitul" marin
    Pai si eu ce-am zis? Kant, Freud, Schopenhauer si Hegel...
    "Putem fugi, dar nu ne putem ascunde / PCH e peste noi oriunde"

  4. #67
    OLTEAN Balaci's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Targu Jiu
    Posts
    8,661
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by LEGION View Post
    nimeni nu e perfect,cateodata se vede in ochii lu' al batran dezamagirea ca nu m-a convertit la religia lui!
    oricum,cum spuneam conceptul e pe moarte,astia mici de azi sunt atrasi de stralucire!

    Trist dar adevarat. Am vorbit cu mai multi copii intre 12-18 ani din Targu Jiu despre fotbal. Trei sferturi sunt stelisti, restul impartindu-se intre suporteri ai Pandurilor, Dinamo, CFR (!!!), Craiova si Rapid (aproximativ in aceasta ordine).
    Pe vremea mea (), trei sferturi, aproape, inca mai tineau cu U. Craiova, iar dinamovistii, stelistii si rapidistii erau aproximativ egali ca numar

  5. #68
    Delije rador's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Acolo
    Posts
    1,171
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Bumbescu View Post
    rador@te rog sa ma scuzi ca am scos din context si am macelarit gandurile astea minunate specifice tuturor celor ca tine. Cred ca placa asta stupida o pune orice ultras:

    "Nu voi renega niciodata trecutul lui Dinamo care, cel putin pentru mine are si bune si rele... Cu toate astea am fost, sunt si voi fi mandru ca sunt caine... In PCH nu se impune nimanui ce convingeri politice sa adopte... Conteaza doar sa-si incurajeze echipa... Conteaza mai putin de cine a fost infiintata, ce e cu adevarat important e ce simti pentru culori..."

    Ce dracu vrei sa discuti, despre ce anume, tu nu vezi ca vorbesti in lozinci?
    Referitor la galerii, toate sunt la fel dupa cum spunea si sorin la inceput, formate in proportie covarsitoare din cretini violenti.
    Te scuz... Vezi ca am mai postat cate ceva...
    "Putem fugi, dar nu ne putem ascunde / PCH e peste noi oriunde"

  6. #69
    Banned
    Join Date
    May 2005
    Location
    Free Willy!
    Posts
    2,210
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Gica Chioru View Post
    Pai eu am fost in 4(patru) deplasari:
    -la Pitesti, 1-2 cu FC Arges, cand Ilie Barbulescu "balamuc" ne-a dat gol in min 95, dupa ce lovitura libera, din care a marcat, s-a repetat de trei ori!!! Am fost vreo 70-80. A fost nasol de tot la plecare, ne-au cautat aia la buletine, doi militieni si-n spatele lor 20-30 de insi...
    -tot la Pitesti, la o semifinala cu Craiova, 2-1 pentru noi, aveam doar 15 ani pe atunci si Oalele nu a vrut initial sa ma primeasca in tren pentru ca eram prea pusti. Am fost cel putin 500. Dupa meciul ala am luat-o pe carca de la maica-mea iar taica-miu m-a taiat de la bani de buzunar pentru o luna (5 lei/zi, in generala avusesem 3). La plecare i-au rupt pe olteni, au aruncat aia cu bolovani in tren, astia au tras semnalul si a fost vanatoare...
    -la Targoviste, cand am luat-o pe carca de la aia, nu mai retin exact scorul, 3-0?!? Am fost in jur de 200.
    -la Ploiesti, 1-0, gol Lacatus, am fost peste 1 000, un tren arhiplin plus cateva zeci de masini, victorie degeaba pentru ca Dinamo avea 4 restante...
    Poti sa dai si anii te rog, in care ai facut aceste depasari? Sau cel putin deceniul.

  7. #70
    sport legend Bumbescu's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Bucharest
    Posts
    14,686
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by maxx1923 View Post
    auzi chiorule,cand au venit la putere comunistii in Romania,aducand cu ele si cele doua echipe rosii,Rapidul avea cativa zeci de ani de activitate.Daca poti sa-i pacalesti pe niste necunoscatori cu vrajeala cu bolsevismul,cu propaganda cu soarele pe piept......MINCIUNI!!!Spune-mi un meci in care Rapidul a jucat cu soarele pe piept.A jucat selectionata Romaniei cand Rapidul a avut 9 jucatori in echipa.Nicidecum n-a fost vorba de Rapid ci de Romania.Parca,din ce-am citit era un meci contra Iugoslaviei pe Giulesti.Daca ma contrazici,vino cu date exacte nu cu "am auzit"...Cate avantaje a avut Rapidul si dezavantaje si cate cele doua echipe rosii,in perioada comunista.Sunteti de acord cu mine ca daca n-am fi fost sub ocupatie ruseasca n-ati fi existat????Rapidul 100% ar fi fost.
    Ha ha....acum sa vezi furtuna
    o să fie mereu bani și curve și bețivi,
    până-n ultima clipă,
    pân-o să cadă și ultima bombă

  8. #71
    sport legend Gica Chioru's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Posts
    2,257
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by rador View Post
    Intre inceputurile si "performantele" de atunci ale echipelor noastre nu sunt diferente... Eu imi asum trecutul, tu il mistifici...
    Ma, baiatule, eu nu mistific absolut nimic. Am spus ca era firesc ca primii suporteri ai Stelei si ai lui Dinamo sa provina, in mare majoritate, din ministerele respective, nu se putea altfel, mai ales ca perceptia de atunci era chiar asta, de cluburi infiintate de noul regim, ceea ce era perfect adevarat.

    Articolul pe care-l citezi este completamente gresit, ultrasubiectiv. Carmen nu a castigat niciodata campionatul iar Mociornita spunea ca lupta rasial cu Ciocanul si politic cu ceferistii. Echipa Armatei din Campulung a fost desfiintata asa cum au fost desfiintate si Armata Cluj si Armata Craiova, s-a pastrat numai CCA pentru ca nu existau fonduri. Echipa din Campulung terminase turul pe locul doi sau trei, CCA fiind pe primul loc. Samd.
    Dinamo a fost echipa MI, la sfarsitul anilor 70 s-a nascut Victoria, echipa "sponsorizata" de IGMilitia Bucuresti.
    http://img248.imageshack.us/img248/3...0027sz3.th.jpg
    Quote Originally Posted by maxx23
    auzi chiorule,cand au venit la putere comunistii in Romania,aducand cu ele si cele doua echipe rosii,Rapidul avea cativa zeci de ani de activitate.Daca poti sa-i pacalesti pe niste necunoscatori cu vrajeala cu bolsevismul,cu propaganda cu soarele pe piept......MINCIUNI!!!Spune-mi un meci in care Rapidul a jucat cu soarele pe piept.A jucat selectionata Romaniei cand Rapidul a avut 9 jucatori in echipa.Nicidecum n-a fost vorba de Rapid ci de Romania.Parca,din ce-am citit era un meci contra Iugoslaviei pe Giulesti.Daca ma contrazici,vino cu date exacte nu cu "am auzit"...Cate avantaje a avut Rapidul si dezavantaje si cate cele doua echipe rosii,in perioada comunista.Sunteti de acord cu mine ca daca n-am fi fost sub ocupatie ruseasca n-ati fi existat????Rapidul 100% ar fi fost.
    Minciuni sunteti voi, rapedistii, din minciuna traiti si in minciuna o sa dati in primire.
    http://img470.imageshack.us/img470/4624/312fr.th.jpg
    http://img463.imageshack.us/img463/1093/187jb.th.jpg
    Deh, am fi fost venusisti, uniristi, juventisti, tot asupriti v-ti fi considerati si mai mult ca sigur ca n-ati fi castigat niciun titlu, statul nu va mai dadea bani, acceptand protestele echipelor particulare, nemaiexistand pericolul bolsevic, etc. sansa voastra s-au numit bolsevicii, fara ei ati fi fost morti, asa v-ati facut suporteri, nu multi, dar suficienti cat sa aveti astazi tupeul ordinar pe care-l aveti. Cine dracu sa tina cu echipele Armatei si Securitatii in 50?!? Si iata ca dupa numai o generatie ati revenit pe locul trei, inainte dupa Venus si Unirea, dupa 47 in urma lui Steaua si Dinamo.
    [B][COLOR="Red"]CFR Rapid Bucuresti=primul club bolsevic din Romania
    1923. Conform directivei KOMINTERN apare bolsevismul in sportul romanesc.[/COLOR][/B]

  9. #72
    sport legend Gica Chioru's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Posts
    2,257
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Benny View Post
    Poti sa dai si anii te rog, in care ai facut aceste depasari? Sau cel putin deceniul.
    Sigur.
    -la Pitesti, 1-2 cu FC Arges, cand Ilie Barbulescu "balamuc" ne-a dat gol in min 95, dupa ce lovitura libera, din care a marcat, s-a repetat de trei ori!!! Am fost vreo 70-80. A fost nasol de tot la plecare, ne-au cautat aia la buletine, doi militieni si-n spatele lor 20-30 de insi...
    Cred ca in 83.
    -tot la Pitesti, la o semifinala cu Craiova, 2-1 pentru noi, aveam doar 15 ani pe atunci si Oalele nu a vrut initial sa ma primeasca in tren pentru ca eram prea pusti. Am fost cel putin 500. Dupa meciul ala am luat-o pe carca de la maica-mea iar taica-miu m-a taiat de la bani de buzunar pentru o luna (5 lei/zi, in generala avusesem 3). La plecare i-au rupt pe olteni, au aruncat aia cu bolovani in tren, astia au tras semnalul si a fost vanatoare...
    80
    -la Targoviste, cand am luat-o pe carca de la aia, nu mai retin exact scorul, 3-0?!? Am fost in jur de 200.
    82 sau 83
    -la Ploiesti, 1-0, gol Lacatus, am fost peste 1 000, un tren arhiplin plus cateva zeci de masini, victorie degeaba pentru ca Dinamo avea 4 restante...
    84
    [B][COLOR="Red"]CFR Rapid Bucuresti=primul club bolsevic din Romania
    1923. Conform directivei KOMINTERN apare bolsevismul in sportul romanesc.[/COLOR][/B]

  10. #73
    sport legend Urmuz's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    1,178
    Reputatie
    1
    E un mare adevar in ceea ce a spus Gica. Rapidistii in marea lor majoritate provin din giulesti si grivita rosie, cartiere muncitoresc-bolsevice
    Dinamovistii de la inceputuri au fost in marea lor majoritate tablagii si ********i, au avut avantajul de a juca in zona oborului si de a aduna fostii simpatizanti ai unirii tricolor(inclusiv prin inrolarea marelui ozon). De asemenea si evreii zonei(fosti fani ciocanul) au devenit dinamovisti(sa nu uitam predilectia lor pentru comunism, structuri de partid, din acea perioada).
    Stelistii la inceput au fost predominant militari si au avut norocul unei echipe superbe, marea CCA, a doua echipa romaneasca din toate timpurile ca valoare, dupa Steaua 86.
    Doua amendamente trebuie aduse textului scris de tine: 1. inceputurile echipelor mari din Romania sunt tulburi, asa ca o discutie despre care dintre acestea are o "origine sanatoasa" cade in sofistica. La rigoare, se poate demonstra ca toate echipele importante din provincie (Universitatea, Petrolul, UTA, FC Arges) au fost creatii ale secretarilor de partid din judetele respective cu pasiune pentru fotbal.; 2. Nu stiu daca Steaua 86 a fost cea mai valoroasa echipa romaneasca din toate timpurile, dar pot afirma ca a fost singura care s-a implinit, care a finalizat un proiect, iar pentru acest fapt trebuie respectata. Am indoieli profunde in ceea ce priveste valoarea echipei CCA, deoarece nimeni nu vorbeste despre aceasta echipa in termeni atat categorici. Nu i-am auzit pe Voinescu, Gh. Constantin si Ienei folosind astfel de epitete, semn ca oamenii acestia nu au fost doar mari fotbalisti, ci si oameni de bun/simt. Dintre echipele pe care le-am vazut/prins jucand, dupa Steaua 86, Universitatea 83 si Dinamo 84 si 89-90 mi s-au parut a fi cele mai valoroase. De aceeasi parere sunt si cei mai buni ziaristi sportivi si fosti internationali romani. Cred ca oamenii acestia nu bat campii.

    Ulterior simpatiile s-au stabilit pe baza de zona, filiatie si valoarea de moment a echipei; cum spunea cineva mai sus, chiar si un muncitor de nu stiu unde putea sa ajunga sa tina(contra naturii as spune eu totusi) cu dinamo.
    Azi insa nu mai putem acuza pe cineva de douazeci si ceva de ani ca tine cu echipa securitatii; ar trebui sa existe o jena, dar la cate se intampla in cocina asta de tara chiar nu mai conteaza.

    Bumbescule, folosesti o multime de sofisme din lene ori din teama de a nu-ti supara prietenii stelisti. De ce ar fi mai rusinos sa sustii echipa Securitatii, decat sa ai langa inima echipa patronata de familia Ceausescu? Cred ca atunci cand ne alegem echipa favorita, in copilarie sau in adolescenta, nu facem o optiune rationala. Cand am inceput sa tin cu Dinamo, prin 83 cred ca era, sa tii cu Universitatea devenise o moda. Oamenii maturi din preajma mea erau suporteri ai Rapidului.
    Last edited by Urmuz; 13th August 2008 at 13:26.

  11. #74
    sport legend Gica Chioru's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Posts
    2,257
    Reputatie
    1
    Asa cum am spus, daca vei incerca o discutie argumentativa cu un spurcat acesta se va apara aruncand acuze nefondate asupra Stelei, vezi si ce spune Urmuz.
    [B][COLOR="Red"]CFR Rapid Bucuresti=primul club bolsevic din Romania
    1923. Conform directivei KOMINTERN apare bolsevismul in sportul romanesc.[/COLOR][/B]

  12. #75
    sport legend Bumbescu's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Bucharest
    Posts
    14,686
    Reputatie
    0
    Urmuz, mai exageram pe ici, pe colo(CCA), desi a fost o echipa uriasa si mai sunt putini in viata din cei ce ar putea confirma asta.
    Referitor la familia Ceausescu, asta nu are nici o legatura cu inceputurile Stelei ci eventual cu o scurta perioada(86-89). In rest se poate vorbi daca vrei despre echipa generalilor(marea majoritate fosti racani prosti avansati in grad la viteza).

    P.S.
    Cum altfel decat sofist vrei sa fie unul care isi iroseste din timp pe kkt-ul asta de forum si in special pe intern.
    o să fie mereu bani și curve și bețivi,
    până-n ultima clipă,
    pân-o să cadă și ultima bombă

  13. #76
    sport legend Gica Chioru's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Posts
    2,257
    Reputatie
    1
    Nici macar, Bumbescule. Sa nu poti tu sa faci un transfer, a fost inadmisibil, chiar regret ca nu au facut "abuzurile" la care zic astia ca a apelat Steaua. Cand mi-aduc aminte... Pistol, Weisenbacher si alte asemenea panarame...
    [B][COLOR="Red"]CFR Rapid Bucuresti=primul club bolsevic din Romania
    1923. Conform directivei KOMINTERN apare bolsevismul in sportul romanesc.[/COLOR][/B]

  14. #77
    sport legend Bumbescu's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Bucharest
    Posts
    14,686
    Reputatie
    0
    Adevarul e ca la ora meciului cu River Plate aveam o echipa.......jale....cand mi-l amintesc pe Minea(1, 2 nici nu-i mai stiu)
    Last edited by Bumbescu; 13th August 2008 at 13:42.
    o să fie mereu bani și curve și bețivi,
    până-n ultima clipă,
    pân-o să cadă și ultima bombă

  15. #78
    Delije rador's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Acolo
    Posts
    1,171
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Gica Chioru View Post
    Asa cum am spus, daca vei incerca o discutie argumentativa cu un spurcat acesta se va apara aruncand acuze nefondate asupra Stelei, vezi si ce spune Urmuz.
    Gica, de fapt tu ce vrei sa demonstrezi? Ca Steaua nu a avut legatura cu comunismul? Ca nu au facut abuzuri? Ca nu inrolau cu forta jucatorii altor echipe? Ca nu erau sustinuti de Valentin Ceausescu? Ca nu se impunea de la "Centru" ca Steaua sa castige meciuri/cupe/campionate? Ca toate astea au fost facute de altii, in speta de Dinamo, iar ASA/CCA/Steaua e imaculata?
    "Putem fugi, dar nu ne putem ascunde / PCH e peste noi oriunde"

  16. #79
    sport legend Urmuz's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    1,178
    Reputatie
    1
    Gica, eu n-am de gand sa mai vorbesc cu tine, fiindca te enervezi prea repede si incepi cu sudalmele. Faptul ca imi apar echipa la care tin cu argumente de bun/simt nu conteaza pentru tine, eu ramanand tot un "spurkat". Esti mult prea inflamat si categoric in judecati, pentru gustul meu.

  17. #80
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    2,943
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Gica Chioru View Post
    Sigur.

    Cred ca in 83.

    80

    82 sau 83

    84



    Astia au fost la Ploiesti 1000 si se bateau la titlu,noi am fost la Alexandria in 1984, 5000 de insi...asa ca o mica...constatare !!!

  18. #81
    sport legend Bumbescu's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Bucharest
    Posts
    14,686
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Nico21 View Post
    Astia au fost la Ploiesti 1000 si se bateau la titlu,noi am fost la Alexandria in 1984, 5000 de insi...asa ca o mica...constatare !!!
    Mama ce v-o mai trageau taranii aia acolo(la fotbal ma refer). 2-1 cred ca a fost atunci
    Auzi, stadionul ala are maxim 5000 de locuri, sa inteleg ca ati fost numai rapidisti la meci?
    o să fie mereu bani și curve și bețivi,
    până-n ultima clipă,
    pân-o să cadă și ultima bombă

  19. #82
    sport legend Gica Chioru's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Posts
    2,257
    Reputatie
    1
    Gica, de fapt tu ce vrei sa demonstrezi? Ca Steaua nu a avut legatura cu comunismul? Ca nu au facut abuzuri? Ca nu inrolau cu forta jucatorii altor echipe? Ca nu erau sustinuti de Valentin Ceausescu? Ca nu se impunea de la "Centru" ca Steaua sa castige meciuri/cupe/campionate? Ca toate astea au fost facute de altii, in speta de Dinamo, iar ASA/CCA/Steaua e imaculata?
    Eu nu am spus asa ceva niciodata. Ca sa-ti raspund punctual:
    -Clubul Armatei a fost infiintat ca o consecinta a instaurarii regimului comunist.
    -Evident, ca in intreaga societate, "aparatul de partid si de stat" a avut intaietate, mai intai ilegalistii si activistii iar mai apoi militarii. Incepand cu anii 50 peste tot si peste toate a tronat Securitatea. Asa a fost si in fotbal, la inceput puterea au detinut-o echipele de partid, in frunte cu CFR Bucuresti. Spre sfarsitul lui Ceausescu puterea si-au impartit-o ministerele militare dar, atentie!, acolo unde Partidul nu a dorit MAN si MAI nu au avut nicio putere.
    -Eu nu cunosc numele unui jucator luat cu japca de la alta echipa de catre Steaua.
    -Valentin Ceausescu a sustinut Steaua. Mai mult, Steaua 86 este creatia lui, in buna masura. Stii care este primul lucru pe care l-a facut? A reusit sa creasca veniturile jucatorilor de la 5 la 8 000 de lei. Stii cat castiga un dinamovist? 20 000 lei pe luna numai salariu, a spus-o Andone chiar saptamanile trecute. Asa au incetat vanzarile de meciuri la Steaua.
    -Steaua, indiferent cum s-a numit de-alungul timpului nu este un club fara prihana, nu avea cum sa fie, dar atunci cand aduceti o acuzatie nu inventati.
    Gica, eu n-am de gand sa mai vorbesc cu tine
    Hmm...
    Uite, in ziua in care vei fi corect, tu sau altul, atunci cand replici ca sa "iti aperi clubul" am sa subliniez.
    [B][COLOR="Red"]CFR Rapid Bucuresti=primul club bolsevic din Romania
    1923. Conform directivei KOMINTERN apare bolsevismul in sportul romanesc.[/COLOR][/B]

  20. #83
    sport legend Gica Chioru's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Posts
    2,257
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Bumbescu View Post
    Mama ce v-o mai trageau taranii aia acolo(la fotbal ma refer). 2-1 cred ca a fost atunci
    Auzi, stadionul ala are maxim 5000 de locuri, sa inteleg ca ati fost numai rapidisti la meci?
    Pai toata Alexandria n-avea 5 000...
    [B][COLOR="Red"]CFR Rapid Bucuresti=primul club bolsevic din Romania
    1923. Conform directivei KOMINTERN apare bolsevismul in sportul romanesc.[/COLOR][/B]

  21. #84
    sport legend Bumbescu's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Bucharest
    Posts
    14,686
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Gica Chioru View Post
    Eu nu am spus asa ceva niciodata. Ca sa-ti raspund punctual:
    -
    -Valentin Ceausescu a sustinut Steaua. Mai mult, Steaua 86 este creatia lui, in buna masura. Stii care este primul lucru pe care l-a facut? A reusit sa creasca veniturile jucatorilor de la 5 la 8 000 de lei. Stii cat castiga un dinamovist? 20 000 lei pe luna numai salariu, a spus-o Andone chiar saptamanile trecute. Asa au incetat vanzarile de meciuri la Steaua.
    Cu asta nu sunt deloc de acord, pe la inceputul anilor 80 nici nu auzisem de pasiunea lui pt fotbal. L-a apucat prin 85 dupa castigarea titlului. Se poate spune eventual ca Steaua 89 e creatia lui intr-o oarecare masura.
    o să fie mereu bani și curve și bețivi,
    până-n ultima clipă,
    pân-o să cadă și ultima bombă

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •