Page 3 of 6 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 43 to 63 of 124

Thread: nu inteleg...

  1. #43
    junior AtomicHooligan's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    50
    Reputatie
    1
    pana la urma e cum am zis , Sportul e echipa curata a buCURestiului ! Restul la revedere si la gara ,sau inapoi pe tancuri
    ps: Au nevoie de voi acuma cu georgienii

  2. #44
    On a river Charon's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    4,756
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Gica Chioru View Post
    Memorie selectiva, bineinteles. Zici mitoman zici rapedist. Asta viseaza deplasari de mii de oameni pe timpul comunistilor, poate prin lagare sau pe la canal, bai, bolsevicule!
    Am vazut eu un meci cu Metalul Plopeni, pe Republicii, cand nu cred ca au fost 1 000 de spectatori. Am fost toata echipa, terminasem antrenamentul, vizavi de tribuna a II-a. Daca il intreb pe asta ce era sau cum aratau imprejurimile stadionului Republicii pe atunci da in primire.
    nici tu nu ai o memorie selectiva,n-am ce zice,ai gasit un meci cu Metalul Plopeni!

    pai voi pe vremea aia nici nu stiati ce e aia deplasare,cand Rapidistii,Craiovenii si chiar Timisorenii,umpleau trenurile!
    acum cauta in memoria ta selectiva si pune pe tapet o deplasare facuta de voi!
    [B]Lungește Doamne boala, până se va coace poama![/B]

  3. #45
    ANTI PROSTI!!! laurdog's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,719
    Reputatie
    1
    *****, ne*****, asta e adevarul. tata a fost un simplu muncitor la Automatica, dar tinea cu DINAMO pt, Ene, Varga, Popa, Nunweiler, etc.
    ce vrei tu sa induci nu e decat o mare prostie, fie ca iti convine sau nu. sa intelegem ca familia lui ceasca a fost atat de numeroasa, incat aveti asa multi suporteri?
    asta e o vrajeala ieftina, care in lipsa unor argumente solide, poate fi bagata la inaintare si eventual halita de......copii.
    Asa si?

  4. #46
    Delije rador's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Acolo
    Posts
    1,171
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Gica Chioru View Post
    *****. Sigur ca la inceput pe 99% din suporteri ii leaga ceva comun. La Raped erau cheferisti bolsevici, la Dinamo ********i, militieni si evrei, la Steaua militari, etc.
    La toate echipele suporterii erau bolsevici, ********i, evrei, doar la steaua erau porumbeii albi ai pacii... militarii cei neprihaniti, razboinicii luminii, cu crucea in frunte, nationalisti, luptatori aprigi impotriva comunismului... Asta vrea sa insemne "etc"-ul ala din final, nu?

    Mustata, tu esti mah?
    "Putem fugi, dar nu ne putem ascunde / PCH e peste noi oriunde"

  5. #47
    Banned
    Join Date
    May 2005
    Location
    Free Willy!
    Posts
    2,210
    Reputatie
    0
    Ajunge acum. N-ati vazut ca omul nu vroia raspunsuri, vroia doar sa deschida un topic?! Puteati sa va rezumati la rapsunsuri scurte si politicoase in loc sa va porcaiti.

  6. #48
    Delije rador's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Acolo
    Posts
    1,171
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Benny View Post
    Ajunge acum. N-ati vazut ca omul nu vroia raspunsuri, vroia doar sa deschida un topic?! Puteati sa va rezumati la rapsunsuri scurte si politicoase in loc sa va porcaiti.
    Mahmureala, bat-o vina... Hac... Pai daca "omul nu vroia raspunsuri", de ce sa ne "rezumam la rapsunsuri scurte si politicoase"? Parerea mea...
    "Putem fugi, dar nu ne putem ascunde / PCH e peste noi oriunde"

  7. #49
    On a river Charon's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    4,756
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by rador View Post
    La toate echipele suporterii erau bolsevici, ********i, evrei, doar la steaua erau porumbeii albi ai pacii... militarii cei neprihaniti, razboinicii luminii, cu crucea in frunte, nationalisti, luptatori aprigi impotriva comunismului... Asta vrea sa insemne "etc"-ul ala din final, nu?

    Mustata, tu esti mah?
    Chioru nu trebuie contrazis,e asa cum zice el!
    dupa el ,tu esti pui pe militian,eu sunt pui de revolutionar bolsevic de la Grivita Rosie,el e pui de erou national care si-a dat viata in razboiul contra hidrei bolsevice!
    [B]Lungește Doamne boala, până se va coace poama![/B]

  8. #50
    Banned
    Join Date
    May 2005
    Location
    Free Willy!
    Posts
    2,210
    Reputatie
    0
    @rador: Din politete. Mai puteai adauga o propozitie despre vreme si gata erai mare domn.

  9. #51
    Delije rador's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Acolo
    Posts
    1,171
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by LEGION View Post
    Chioru nu trebuie contrazis,e asa cum zice el!
    dupa el ,tu esti pui pe militian,eu sunt pui de revolutionar bolsevic de la Grivita Rosie,el e pui de erou national care si-a dat viata in razboiul contra hidrei bolsevice!
    Am observat... In curand vom vedea ca Sfantul Andrei a crestinat regiunea asta ca sa aiba unii ce-si picta pe autocar, ca la Calugareni pedestrimile valahe erau imbracate in ros-albastru, iar ca Steaua nu este o echipa bucuresteana ci isi are originile in Transilvania (conform teoriilor privind continuitatea daco-romanilor, cand ungurii au venit in Ardeal au gasit acolo pastori-ciobani autohtoni)...
    "Putem fugi, dar nu ne putem ascunde / PCH e peste noi oriunde"

  10. #52
    sport legend Gica Chioru's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Posts
    2,257
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Legion
    nici tu nu ai o memorie selectiva,n-am ce zice,ai gasit un meci cu Metalul Plopeni!

    pai voi pe vremea aia nici nu stiati ce e aia deplasare,cand Rapidistii,Craiovenii si chiar Timisorenii,umpleau trenurile!
    acum cauta in memoria ta selectiva si pune pe tapet o deplasare facuta de voi!
    Pai eu am fost in 4(patru) deplasari:
    -la Pitesti, 1-2 cu FC Arges, cand Ilie Barbulescu "balamuc" ne-a dat gol in min 95, dupa ce lovitura libera, din care a marcat, s-a repetat de trei ori!!! Am fost vreo 70-80. A fost nasol de tot la plecare, ne-au cautat aia la buletine, doi militieni si-n spatele lor 20-30 de insi...
    -tot la Pitesti, la o semifinala cu Craiova, 2-1 pentru noi, aveam doar 15 ani pe atunci si Oalele nu a vrut initial sa ma primeasca in tren pentru ca eram prea pusti. Am fost cel putin 500. Dupa meciul ala am luat-o pe carca de la maica-mea iar taica-miu m-a taiat de la bani de buzunar pentru o luna (5 lei/zi, in generala avusesem 3). La plecare i-au rupt pe olteni, au aruncat aia cu bolovani in tren, astia au tras semnalul si a fost vanatoare...
    -la Targoviste, cand am luat-o pe carca de la aia, nu mai retin exact scorul, 3-0?!? Am fost in jur de 200.
    -la Ploiesti, 1-0, gol Lacatus, am fost peste 1 000, un tren arhiplin plus cateva zeci de masini, victorie degeaba pentru ca Dinamo avea 4 restante...

    Am dat exemplul cu Plopeniul pentru ca am fost in stadion si pentru a-ti replica la minciuna. Ce-ar fi sa te intreb cate ceva despre imprejurimile stadionului Republicii...
    Quote Originally Posted by laurdog
    *****, ne*****, asta e adevarul. tata a fost un simplu muncitor la Automatica, dar tinea cu DINAMO pt, Ene, Varga, Popa, Nunweiler, etc.
    Vorbesti de anii 60, eu vorbeam de suporterii initiali. Asa ca nu mai bate campii.
    Quote Originally Posted by rador
    La toate echipele suporterii erau bolsevici, ********i, evrei, doar la steaua erau porumbeii albi ai pacii... militarii cei neprihaniti, razboinicii luminii, cu crucea in frunte, nationalisti, luptatori aprigi impotriva comunismului... Asta vrea sa insemne "etc"-ul ala din final, nu?
    Bey, CFR era echipa cheferistilor, infiintata de catre sindicat, un sindicat bolsevic, nu e firesc ca primii lor suporteri sa fi fost cheferisti? Iar cum propaganda bolsevica a prins foarte bine la Chefere, nu e normal ca printre suporterii aia sa fi fost bolsevici? Observi, sper, chiar daca ai IQ de caine, ca nu spun numai, da? Dinamo era echipa MI, urmasa lui Maccabi, iar Steaua era echipa Armatei, normal ca prima era sustinuta de oamenii lui Draghici iar a doua de ai lui Bodnaras asa cum ai Chefere/Rapedului erau ai lu' Gerschwin&Dej... Asa ca da-ti un bobarnac inainte sa te contrezi cu mine sau incearca sa fii logic ca altfel te taxez.
    [B][COLOR="Red"]CFR Rapid Bucuresti=primul club bolsevic din Romania
    1923. Conform directivei KOMINTERN apare bolsevismul in sportul romanesc.[/COLOR][/B]

  11. #53
    sport legend Bumbescu's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Bucharest
    Posts
    14,686
    Reputatie
    0
    Ta ta ta caprita ta...hai sa trancanim.....
    E un mare adevar in ceea ce a spus Gica. Rapidistii in marea lor majoritate provin din giulesti si grivita rosie, cartiere muncitoresc-bolsevice
    Dinamovistii de la inceputuri au fost in marea lor majoritate tablagii si ********i, au avut avantajul de a juca in zona oborului si de a aduna fostii simpatizanti ai unirii tricolor(inclusiv prin inrolarea marelui ozon). De asemenea si evreii zonei(fosti fani ciocanul) au devenit dinamovisti(sa nu uitam predilectia lor pentru comunism, structuri de partid, din acea perioada).
    Stelistii la inceput au fost predominant militari si au avut norocul unei echipe superbe, marea CCA, a doua echipa romaneasca din toate timpurile ca valoare, dupa Steaua 86.

    Ulterior simpatiile s-au stabilit pe baza de zona, filiatie si valoarea de moment a echipei; cum spunea cineva mai sus, chiar si un muncitor de nu stiu unde putea sa ajunga sa tina(contra naturii as spune eu totusi) cu dinamo.
    Azi insa nu mai putem acuza pe cineva de douazeci si ceva de ani ca tine cu echipa securitatii; ar trebui sa existe o jena, dar la cate se intampla in cocina asta de tara chiar nu mai conteaza.
    Last edited by Bumbescu; 13th August 2008 at 12:12.
    o să fie mereu bani și curve și bețivi,
    până-n ultima clipă,
    pân-o să cadă și ultima bombă

  12. #54
    ANTI PROSTI!!! laurdog's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,719
    Reputatie
    1
    Hahaha, acum sorine, intelegi ce vrei. Am postat destul de multi, ne-am spus punctul de vedere, unii mai civilizat, altii....nu, asa ca poti decanta si extrage ce te intereseaza.
    Sa stii ca asa cum l-ai deschis, la fel de bine poti inchide acest thread daca degenereaza, si probabil ca nu va mai dura mult pana se va ajunge acolo.
    O zi buna
    Asa si?

  13. #55
    Delije rador's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Acolo
    Posts
    1,171
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Gica Chioru View Post
    Bey, CFR era echipa cheferistilor, infiintata de catre sindicat, un sindicat bolsevic, nu e firesc ca primii lor suporteri sa fi fost cheferisti? Iar cum propaganda bolsevica a prins foarte bine la Chefere, nu e normal ca printre suporterii aia sa fi fost bolsevici? Observi, sper, chiar daca ai IQ de caine, ca nu spun numai, da? Dinamo era echipa MI, urmasa lui Maccabi, iar Steaua era echipa Armatei, normal ca prima era sustinuta de oamenii lui Draghici iar a doua de ai lui Bodnaras asa cum ai Chefere/Rapedului erau ai lu' Gerschwin&Dej... Asa ca da-ti un bobarnac inainte sa te contrezi cu mine sau incearca sa fii logic ca altfel te taxez.
    Taxeaza-te singur!

    "În 1947, echipa Carmen, finanțată de celebrul industriaș Mociorniță, a fost desființată după ce cucerise titlul, pentru a lăsa locul primului club militar din România: ASA (viitor CCA, ulterior Steaua). Un an mai târziu, la porunca ocupanților sovietici, se înființa Dinamo, echipa miliției. Pentru ca gruparea să fie înscrisă direct în prima divizie, au fost „rase“ Unirea Tricolor și Ciocanul.
    În stenograma ședinței CC al PCR - Secția Propagandă și Agitație din 12 mai 1953, conducătorii Partidului Comunist au luat în discuție abuzurile comise de șefii Armatei și Miliției în sport și, în special, în fotbal. Principalul vizat de acuzațiile colegilor săi era Nicolae Ceaușescu, pe vremea aceea responsabil de Ministerul Apărării și de CCA (viitoarea echipă Steaua). Acesta era acuzat fățiș că înrolează cu forța sportivii, că amenință familiile acestora, că șantajează arbitrii, că timorează echipele „muncitorești“ și că discută cu federația de pe poziții de forță.
    Anul 1953, la care face referire stenograma prezentata, a rămas de pomină prin poziția de forță a ministerului condus de Nicolae Ceaușescu. La jumătatea acelui sezon (campionatul se disputa în sistem primăvară-toamnă, după model sovietic), pe primul loc se afla CCA Câmpulung Moldovenesc. La ordinul ministerului, echipa a fost desființată între tur și retur, cei mai buni fotbaliști fiind transferați la CCA București! Așa a cucerit echipa armatei titlul în 1953."
    "CCA concentrează jucătorii în dorința de a slăbi grupările adversare. Așa este cazul lui Petschovschi, Titi Popescu, Traian Ionescu, și alții. Traian Ionescu a fost ținut pe tușă până a fost scos din formă, deși el, înainte, a fost portarul naționalei. CCA nu are pepinieră și pentru formarea grupărilor lor dezorganizează celelalte grupări. Pepiniere au numai grupările sindicale și acum își formează și Dinamo prin „Tânărul Dinamovist“.", Dumitru Petrescu, membru al Secției de Propagandă și Agitație

    Intre inceputurile si "performantele" de atunci ale echipelor noastre nu sunt diferente... Eu imi asum trecutul, tu il mistifici...
    "Putem fugi, dar nu ne putem ascunde / PCH e peste noi oriunde"

  14. #56
    sport legend Bumbescu's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Bucharest
    Posts
    14,686
    Reputatie
    0
    Gica vorbeste cat de cat documentat ma si nu da copy paste-uri idioate de pe toate site-urile.
    Ce sa zic, a facut si gigel o descoperire pe net
    Bai rador, tu mai ai vreun bunic?daca da intreaba-l de fratii zavoda , de constantin, de turneul cca in anglia(lucru rar pe vremea aia)....
    o să fie mereu bani și curve și bețivi,
    până-n ultima clipă,
    pân-o să cadă și ultima bombă

  15. #57
    Delije rador's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Acolo
    Posts
    1,171
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Bumbescu View Post
    Stelistii la inceput au fost predominant militari si au avut norocul unei echipe superbe, marea CCA, a doua echipa romaneasca din toate timpurile ca valoare, dupa Steaua 86.
    Tu chiar esti pe bune?
    "Putem fugi, dar nu ne putem ascunde / PCH e peste noi oriunde"

  16. #58
    Delije rador's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Acolo
    Posts
    1,171
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Bumbescu View Post
    Gica vorbeste cat de cat documentat ma si nu da copy paste-uri idioate de pe toate site-urile.
    Ce sa zic, a facut si gigel o descoperire pe net
    Cu Gica macar se poate vorbi, chiar daca doar in contradictoriu... Pentru tine, de acum incolo, nu voi mai pune ghilimele si voi fi la fel de documentat... Cand vei termina cu aberatiile, vom putea dialoga, cat de "documentat" vrei tu...
    Ce sa zic, bumbacel cauta inca aceeasi descoperire...
    "Putem fugi, dar nu ne putem ascunde / PCH e peste noi oriunde"

  17. #59
    On a river Charon's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    4,756
    Reputatie
    1
    Bumbescule,nu e normal ca in anii de inceput ca fanii tuturor echipelor sa fie din vecinatatea stadionelor?
    sa nu-mi spui acum ca CCa avea fani pe la Ploiesti,Mures sau Botosani!
    rapidistii erau din zona Giulestiului,Gara de Nord,Grivita,Chitila,Dinamovistii erau din zona Obor,voi in Ghencea!

    dar de aici pana sa spui ca unii erau pui de bolsevici,tablagii,********i e de domeniul........ Chiorului!
    si asta cu zona si filiatia e o mare prostie,eu de exemplu sunt pui de stelist fervent,fost handbalist la steaua si cu ani grei de prezenta pe stadionul Ghencea,cu bunic (Dumnezeu sa-l ierte) farist pana la moarte!
    asta cu stelist,dinamovist,rapidist din tata in fiu e un concept pe moarte!
    nici asta cu zona nu mai tine,iti dau n exemple,din toata tara!
    [B]Lungește Doamne boala, până se va coace poama![/B]

  18. #60
    manager maxx1923's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    256
    Reputatie
    1
    auzi chiorule,cand au venit la putere comunistii in Romania,aducand cu ele si cele doua echipe rosii,Rapidul avea cativa zeci de ani de activitate.Daca poti sa-i pacalesti pe niste necunoscatori cu vrajeala cu bolsevismul,cu propaganda cu soarele pe piept......MINCIUNI!!!Spune-mi un meci in care Rapidul a jucat cu soarele pe piept.A jucat selectionata Romaniei cand Rapidul a avut 9 jucatori in echipa.Nicidecum n-a fost vorba de Rapid ci de Romania.Parca,din ce-am citit era un meci contra Iugoslaviei pe Giulesti.Daca ma contrazici,vino cu date exacte nu cu "am auzit"...Cate avantaje a avut Rapidul si dezavantaje si cate cele doua echipe rosii,in perioada comunista.Sunteti de acord cu mine ca daca n-am fi fost sub ocupatie ruseasca n-ati fi existat????Rapidul 100% ar fi fost.
    singuri impotriva tuturor

  19. #61
    sport legend Bumbescu's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Bucharest
    Posts
    14,686
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by LEGION View Post
    Bumbescule,nu e normal ca in anii de inceput ca fanii tuturor echipelor sa fie din vecinatatea stadionelor?
    sa nu-mi spui acum ca CCa avea fani pe la Ploiesti,Mures sau Botosani!
    rapidistii erau din zona Giulestiului,Gara de Nord,Grivita,Chitila,Dinamovistii erau din zona Obor,voi in Ghencea!

    dar de aici pana sa spui ca unii erau pui de bolsevici,tablagii,********i e de domeniul........ Chiorului!
    si asta cu zona si filiatia e o mare prostie,eu de exemplu sunt pui de stelist fervent,fost handbalist la steaua si cu ani grei de prezenta pe stadionul Ghencea,cu bunic (Dumnezeu sa-l ierte) farist pana la moarte!
    asta cu stelist,dinamovist,rapidist din tata in fiu e un concept pe moarte
    !
    nici asta cu zona nu mai tine,iti dau n exemple,din toata tara!
    Nu prea e adevarat, a fost si un studiu acum cativa ani referitor la provenienta actualilor suporteri. La rapidisti era cel mai mare procent de "din tata'n fiu", ceea ce e absolut ok din punctul meu de vedere.

    rador@initial am vrut sa te taxez pt asta, dar am zis sa te las:
    "In PCH nu se impune nimanui ce convingeri politice sa adopte"
    Convingeri politice cand acolo sunt numai animale gen cioroiul ala care l-a lovit pe vali negru
    Aia se exprima numai prin onomatopee si tu vorbesti despre convingeri politice....
    Last edited by Bumbescu; 13th August 2008 at 12:47. Reason: mai bine
    o să fie mereu bani și curve și bețivi,
    până-n ultima clipă,
    pân-o să cadă și ultima bombă

  20. #62
    Delije rador's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Acolo
    Posts
    1,171
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Bumbescu View Post
    rador@initial am vrut sa te taxez pt asta, dar am zis sa te las:
    "In PCH nu se impune nimanui ce convingeri politice sa adopte"
    Convingeri politice cand acolo sunt numai animale gen cioroiul ala care l-a lovit pe vali negru
    Aia se exprima numai prin onomatopee si tu vorbesti despre convingeri politice....
    Vezi ca ai scos chestia aia dintr-un context... Oricum imi pare bine ca la voi in peluze sunt numai alde Freud, Schopenhauer si Hegel... si Mustata...
    "Putem fugi, dar nu ne putem ascunde / PCH e peste noi oriunde"

  21. #63
    ANTI PROSTI!!! laurdog's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,719
    Reputatie
    1
    rador, cred ca la tweetie facea referire, sau la....mustata, sau la john, sau la "vestitul" marin
    Asa si?

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •