Page 2 of 6 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 22 to 42 of 124

Thread: nu inteleg...

  1. #22
    sport legend Bumbescu's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Bucharest
    Posts
    14,686
    Reputatie
    0
    Hai mai Legion, las-o balta ca nu umpleati nimic, mai multi sunteti astazi.
    Tu ce faci, citesti ce scrie damblagiul ala de Fuior pe site-urile voastre?
    M-am uitat si eu odata si nu-mi venea sa cred ce vad. Cica la un meci de cupa prin 88, pe 23 august(meci la care am fost si in care Steaua a castigat la un scor urias, 8-1 parca) erati de 3 ori mai multi decat noi si ca la nu stiu ce decizie a arbitrului, un grup a inceput sa strige impotriva lui Ceausescu, si tot stadionul a preluat mesajul, si au navalit ********ii in tribuna.....si tot asa....la la la....balaceanca...
    o să fie mereu bani și curve și bețivi,
    până-n ultima clipă,
    pân-o să cadă și ultima bombă

  2. #23
    Moderator Aurel.D's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,443
    Reputatie
    1
    Gica Choiru, cu vesnicul lui limbaj de bodega paraginita si acuzatii tampite... Asta este om serios? Ca unul cu care se poate discuta nu este....

  3. #24
    من شما عاشق Marius's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    16,770
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by elphax View Post
    iti raspund eu la 7


    - reprezinta ce e mai abject intr-o competitie sportiva din multe puncte de vedere( aranjamente, decizii favorabile si incorecte de la forurile de conducere, transferuri dubioase, scandal etc.)
    - nnu e o adversitate fata de cei 'mari' din principiu ci pentru ca sunt acolo unde sunt dupa zeci de ani in care si-au batut joc si au calcat in picioare tot sportul romanesc ...

    ar mai fi, dar nu am timp acum
    -
    Meciul Ceahlaul Piatra Neamt - Fc Timisoara din campionatul trecut iti aduce aminte de ceva abject? Dar deh, ipocrizia e in floare in vest...

    E o adversitate fata de cei mari. Punct. Si o mare frustrare. Atat de mare incat la 8-1 pentru Steaua la Timisoara ati cantat continuu... iar dupa doua zile jucatorii erau "albiti" de injuraturi la antrenament.

    ar mai fi... dar n-am chef... si nici nu are rost.
    [I]În timp ce Luceafărul brânzei își revarsă lumina hepatică la televizor, Steaua se stinge ca o lumânare, în cel mai tragic priveghi public pe care l-a cunoscut sportul românesc[/I]

  4. #25
    incepator
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    34
    Reputatie
    1
    Legion : partial adevarat, da, sa bag si Rapidul putin in ecuatie, dar nu erati langa echipa... si - culmea - echipa juca foarte bine ! mergeam pe stadion atunci mult mai mult si am trait fenomenul "parasirii" Rapidului de catre suporteri.

    Aurel : "huo, Steaua !" este intr-adevar mult mai acceptabil. dar, a propos de un post de al tau de mai sus, daca ar fi cum zic eu nu ar fi pajisti, ape curgatoare si pasari cantatoare ar fi... Anglia. cred. sau alta tara similara. de altfel sunt destul de sigur ca peste 10- 15 ani ne vom civiliza mult - ca tot a venit vorba de Anglia, pot spune ca si ei s-au civilizat tot in ultimii 15 ani, astfel incat au ajuns asa "modele". suporterii Wimbledonului mergeau acum 15 ani cu autocarele pazite de politie la meciuri - da, in Anglia !

    Gica : trebuie sa recunosc ca ai fost putin concesiv pe final. e un inceput.

    Vlad : intotdeauna in apararea lui Dinamo, lucru absolut laudabil. de multe ori cu argumente bune, nu prea l-am vazut sarind in extreme. sigur ca sunt dinamovist, Vlad, am facut sport la Dinamo ani de zile - si eu si fiul meu.

  5. #26
    Moderator Aurel.D's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,443
    Reputatie
    1
    Si cu Anglia ai dreptate.....ce vroiam sa spun era ca daca atitudinea "oamenilor de fotbal" ar fi mai civilizata si mai respectuoasa intre ei si suporterii ar fi altfel....

  6. #27
    . vlad1607's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Posts
    17,550
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by sorin1010 View Post

    Vlad : intotdeauna in apararea lui Dinamo, lucru absolut laudabil. de multe ori cu argumente bune, nu prea l-am vazut sarind in extreme. sigur ca sunt dinamovist, Vlad, am facut sport la Dinamo ani de zile - si eu si fiul meu.
    atunci incearca sa fii ceva mai activ si pe ols...si tu si fiul tau
    "- [B]Florin, de ce ai acceptat micșorarea salariului cu 30 la sută?
    - Pentru Dinamo. Acest club m-a ajutat la greu, cînd aveam nevoie, e firesc să răspund și eu la fel într-o perioadă delicată. Eu nu uit![/B]
    "
    .................................................

  7. #28
    alter ego Dogville's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,661
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Gica Chioru View Post
    N-am stiut ca respectivii se considera asa cum spui, mi se pare incredibil.
    Mama,ce surse si-a tras Gicanu' Vine un cetatean si-arunca un fonfleu si scandalul e gata.Era important ca cineva sa-i arunce ciclopului mingea la fileu si dezlantuirea paranoiei este inevitabila.



    Quote Originally Posted by sorin1010 View Post
    de ce il considera pe Gigi Becali un "cioban mizerabil" iar Borcea si Turcu sunt 2 domni...?
    Inteleg ca esti om asezat,la casa ta...familie,copii.Cum poti sa vii sa afirmi o asa imbecilitate ? Unde,vreodata,au afirmat dinamovistii asa ceva ?

    PS.Am speranta ca, intr-un final,te-ai lovit de noptiera si te-ai trezit din vis
    [B]Cu cat cunosc mai mult oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii.[/B]

  8. #29
    incepator
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    34
    Reputatie
    1
    Vlad : ok. s-a marcat. nota : daca nu vine cu mine la meci, fiul meu este in PCH. iar prietenul lui cel mai bun merge in galeria Stelei. Am vorbit destul de mult cu amandoi, prilej de constatari pentru pct. 1 din postul meu initial...pe langa constatarile mele proprii.

    Dogville : de acord, Gica este lesne "dezlantuibil". dar eu nu am facut decat sa preiau afirmatiile grupului nostru de suporteri, mailuri schimbate cu alti suporteri, discutii in grupuri, DM si nu numai.

    in privinta paragrafului 2 - probabil ca nu am frazat chiar cum trebuie, recunosc. intentia era sa nu vedem numai conducatorii de club mai putin reusiti ai altora, sa incepem cu ai nostri.

    daca te referi la visul meu ca fiind acela cu civilizatie pe stadioane si pe forumuri cred, asa cum am mai spus, ca se va realiza intr-un numar de ani. oricum, nu e visul meu principal. si de fapt da-l incolo de vis !

  9. #30
    sport legend NORGEMAN's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    4,719
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Gica Chioru View Post

    Iata de ce:
    Steaua: 128
    Rapid: 60.5
    Dinamo: 51
    FC National: 14.5
    U Craiova: 12.5
    Gloria Bistrita: 8
    Otelul: 6.5
    Poli Timisoara: 5
    Petrolul: 4
    FC Arges: 3
    FC Brasov: 2
    CFR Cluj: 0.5
    acum nu inteleg eu ceva... ce reprezinta clasamentul asta si punctele acelea?
    [SIZE="4"][I][FONT="Tahoma"]Onoarea patriei . . .[/FONT][/I][/SIZE]

  10. #31
    sport legend Gica Chioru's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Posts
    2,257
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by NORGEMAN View Post
    acum nu inteleg eu ceva... ce reprezinta clasamentul asta si punctele acelea?
    Punctele facute in Cupele Europene dupa 1990.
    [B][COLOR="Red"]CFR Rapid Bucuresti=primul club bolsevic din Romania
    1923. Conform directivei KOMINTERN apare bolsevismul in sportul romanesc.[/COLOR][/B]

  11. #32
    sport legend Icebox's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    3,042
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by laurdog View Post
    la punctul 1 imi permit sa-ti raspund, printr-o intrebare: te duci pe stadioane?
    punctul 4-niciodata, asa cum nici...aia nu vor scapa de anatema de echipa comunista si a lui ceausescu. asta e, e trecutul nostru, si trebuie sa ni-l asumam daca vrem sa progresam.
    punctul 5- tot acolo unde sunt si acum, sau pe Republicii.
    cred ca mi-ai raspuns la intrebare.
    restul intrebarilor ca si restul echipelor la care faci referire........nu conteaza pt mine.
    Sau chiar in Ghencea. Doar 33.000. A, unde sunt toti acei suporteri probabil ca vrea sa intrebe Sorin. Revolutia ne-a distrus, pe toti, din multe puncte de vedere. Din pacate ceea ce se intampla de ani buni incoace pe stadioanele din Romania indeparteaza lumea de la stadion, si se poate vedea si la Dinamo, si la Steaua. Oricat ne-am lauda cu numarul de spectatori la unele meciuri, toate cele 3 echipe bucurestene au de unde sa-si umple stadioanele meci de meci. De ce nu se intampla asta? Raspunsul cred ca il stiu toti cei care merg pe stadioane.

  12. #33
    manager maxx1923's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    256
    Reputatie
    1
    m-a deranjat o intrebare:"unde erau suporterii Giulesteni cand Rapidul juca in B"?????pai citeste presa si o sa vezi ce medie de spectatori aveam atunci.mai bine intrebai"unde sunt acum suporterii Rapidului"???atunci in B aveam si 50000 de spectatori si acum daca strangem 15-20 de mii(fara suparare).Acum am si eu 2 intrebari pt suporterii echipelor rosii.De ce majoritatea "ultrasilor"de la pch si sud se considera "de dreapta"si sustin un club infiintat si sustinut de partidul comunist(stanga)?????cumva necunoasterea istoriei clubului sau renegarea ei??????dinamovistilor,sa nu ma luati cu vrajeala prosteasca ,vezi Doamne asa a fost conjunctura....toata Romania a fost comunista...nu numai pe noi ne-au ajutat comunistii...etc .De ce suporterii stelei canta "am avut si vom avea mereu....."si apoi scandeaza lacatus,lacatus sau dupa caz ,nicolita,petre marin...etc????pai ori ai boala pe etnia respectiva,ori idolatrizezi oameni din etnia pe care ai boala.sa mai aducem aminte de alti "suedezi" care au activat la steaua?marcel raducanu,ilie dumitrescu,joe panait,barbu magiun,matei,aliuta...si multi altii. le-ati scandat numele de atatea ori.sa mai spunem si de suporteri renumiti ca madalin voicu,pepe,imparatul iulian.....intrebarea mea este:aveti sau nu boala pe acesti oameni???daca nu...nu-nteleg de ce cantati ca aveti boala pe ei.sper sa ma lamureasca cineva in ambele privinte.
    singuri impotriva tuturor

  13. #34
    manager maxx1923's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    256
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Bumbescu View Post
    Hai mai Legion, las-o balta ca nu umpleati nimic, mai multi sunteti astazi.
    Tu ce faci, citesti ce scrie damblagiul ala de Fuior pe site-urile voastre?
    M-am uitat si eu odata si nu-mi venea sa cred ce vad. Cica la un meci de cupa prin 88, pe 23 august(meci la care am fost si in care Steaua a castigat la un scor urias, 8-1 parca) erati de 3 ori mai multi decat noi si ca la nu stiu ce decizie a arbitrului, un grup a inceput sa strige impotriva lui Ceausescu, si tot stadionul a preluat mesajul, si au navalit ********ii in tribuna.....si tot asa....la la la....balaceanca...
    esti mic bumbescule(la ani ma refer).se vede ca n-ai prins Rapidul in B sau pana in 89.la un meci cu progresul ,in divizia B,au fost 50000 de spectatori pe fostul 23.la meciul la care te referi in mare cam asa au stat lucrurile.atunci s-a strigat nu impotriva lui ceausescu ci "noi vi-l dam pe damaschin,voi ni-l dati pe valentin"si ca am fost de trei ori cat voi....greseste,cred ca eram de 5 ori cat voi.inainte sa v-aduca jandarmii galeria in Giulesti crezi ca nu veneati la meciurile contra Rapidulu???asta o crezi??pe fostul 23 cand jucam cu voi,Noi ocupam 3/4 din stadion si voi sectoarele din dreapta tribunei oficiale ,cateva sectoare la t1.nu ma crezi???documenteaza-te.
    singuri impotriva tuturor

  14. #35
    sport legend Gica Chioru's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Posts
    2,257
    Reputatie
    1
    Trebuie sa presupunem ca multimile de suporteri rapidisti s-au incolonat si au parasit Romania dupa decembrie 89. Au luat drumul Italiei, probabil.

    Evident, nici individul de mai sus n-a mancat usturoi desi a imputit forumul, clubul bolsevic Rapid, club la care Gheorghe Apostol (Gherschwin, pe numele lui real) ii aducea cu pistolul la ceafa pe Stanescu si Marian. Chefereu' nu era rosu dar facea campanie electorala bolsevica in 46 pe stadioane, cata mizerie...
    [B][COLOR="Red"]CFR Rapid Bucuresti=primul club bolsevic din Romania
    1923. Conform directivei KOMINTERN apare bolsevismul in sportul romanesc.[/COLOR][/B]

  15. #36
    sport legend Bumbescu's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Bucharest
    Posts
    14,686
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by maxx1923 View Post
    esti mic bumbescule(la ani ma refer).se vede ca n-ai prins Rapidul in B sau pana in 89.la un meci cu progresul ,in divizia B,au fost 50000 de spectatori pe fostul 23.la meciul la care te referi in mare cam asa au stat lucrurile.atunci s-a strigat nu impotriva lui ceausescu ci "noi vi-l dam pe damaschin,voi ni-l dati pe valentin"si ca am fost de trei ori cat voi....greseste,cred ca eram de 5 ori cat voi.inainte sa v-aduca jandarmii galeria in Giulesti crezi ca nu veneati la meciurile contra Rapidulu???asta o crezi??pe fostul 23 cand jucam cu voi,Noi ocupam 3/4 din stadion si voi sectoarele din dreapta tribunei oficiale ,cateva sectoare la t1.nu ma crezi???documenteaza-te.
    Mersi penru compliment
    Totusi sa stii ca nu am ratat nici un cuplaj din perioada 83(cand ati promovat voi, sper sa imi aduc aminte bine)-89 si iti spun sincer ca prezenta voastra era, cel putin din punctul nostru de vedere, al stelistilor, neimportanta si deloc impresionanta.
    Pe vremea aia va rafuiati cu dinamo, la fel cum o faceam si noi si la fel cum o facea orice roman normal(adica fara rude la mi, securitate sau secretari de partid). Cu Steaua la inceput erati prieteni, ba chiar scandati de mama focului "Steaua si Rapid se iubesc la infinit". "Iubirea" asta a tinut cred pana prin 86-87(amicul Gica sustine ca v-ati pierdut mintile de furie cand am luat noi Cupa Campionilor). Sincer pe mine nu m-au interesat prea tare "sentimentele" voastre, erati insignifianti, dar totusi erati amuzanti pe alocuri. Imi aduc aminte si de un lider simpatic de-al vostru(surpriza: nu era tigan!!): Sonerie.
    La meciurile de pe 23 august in sectoarele de care pomenesti tu, fostele sectoare 41 si 42, statea galeria Stelei, ceea ce bineinteles ca nu inseamna ca alti stelisti nu erau pe stadion.
    De altfel, proportia era cam asta la cuplaje: Steaua 40%, Dinamo 30%, Rapid 25%, Sportul 5%.
    Ati fost 50 000 la un meci pe 23 august cu Progresul cand urma sa promovati dupa nu stiu cati ani? Asta e ceva extraordinar?
    In fine.....ceea ce spui tu nu e adevarat macar si prin prisma faptului ca Steaua era in mare voga atunci in 88-89 in timp ce rapidul era ABBA.

    P.S. Nu-l mai credeti pe nebunul ala de Fuior
    Last edited by Bumbescu; 13th August 2008 at 09:49.
    o să fie mereu bani și curve și bețivi,
    până-n ultima clipă,
    pân-o să cadă și ultima bombă

  16. #37
    junior AtomicHooligan's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    50
    Reputatie
    1
    la intrebarea 4 raspunsul e simplu !
    Toata lumea stie ca voi si cu steaua ati venit de pe tancurile sovietice si ati fost sustinuti in tzara de ceausei , asa ca ma mai intreb si eu cum mama dracu se mai gasesc pe la voi prin galerie suporteri anti-comunisti ? cand voi sunteti infiintati de comunisti ! E simplu si logic dar pt unii e o moda sa se creada asa , in fine ,eu unul as desfiinta echipele astea 2 , in primul rand !
    Ps: si nu's cu nici o echipa din buc, sunt total anti-buc ,"prietenii stiu dc "

  17. #38
    Delije rador's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Acolo
    Posts
    1,171
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by maxx1923 View Post
    De ce majoritatea "ultrasilor"de la pch si sud se considera "de dreapta"si sustin un club infiintat si sustinut de partidul comunist(stanga)?????cumva necunoasterea istoriei clubului sau renegarea ei??????dinamovistilor,sa nu ma luati cu vrajeala prosteasca ,vezi Doamne asa a fost conjunctura....toata Romania a fost comunista...nu numai pe noi ne-au ajutat comunistii...etc .
    Cat te-ai scremut pana ai "reusit" o intrebare atat de isteata? Spune-mi si mie o echipa de la noi infiintata de legionari... Pt. ca in fiecare galerie de la noi majoritatea brigazilor au orientari de dreapta...
    Nu voi renega niciodata trecutul lui Dinamo care, cel putin pentru mine are si bune si rele... Cu toate astea am fost, sunt si voi fi mandru ca sunt caine... In PCH nu se impune nimanui ce convingeri politice sa adopte... Conteaza doar sa-si incurajeze echipa... Conteaza mai putin de cine a fost infiintata, ce e cu adevarat important e ce simti pentru culori...

    As avea si eu o intrebare pentru tine... Dupa logica ta, galeria Rapidului e de extrema stanga? Pentru ca voi sunteti clubul muncitorilor, ati jucat ani buni cu Soarele pe piept, facand astfel propaganda PCM-ului...
    "Putem fugi, dar nu ne putem ascunde / PCH e peste noi oriunde"

  18. #39
    On a river Charon's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    4,756
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Bumbescu View Post
    Hai mai Legion, las-o balta ca nu umpleati nimic, mai multi sunteti astazi.
    Tu ce faci, citesti ce scrie damblagiul ala de Fuior pe site-urile voastre?
    M-am uitat si eu odata si nu-mi venea sa cred ce vad. Cica la un meci de cupa prin 88, pe 23 august(meci la care am fost si in care Steaua a castigat la un scor urias, 8-1 parca) erati de 3 ori mai multi decat noi si ca la nu stiu ce decizie a arbitrului, un grup a inceput sa strige impotriva lui Ceausescu, si tot stadionul a preluat mesajul, si au navalit ********ii in tribuna.....si tot asa....la la la....balaceanca...

    nu citesc din nimeni,apelez la memorie!
    din ce am trait,nu s-a intamplat niciodata ca Giulestiul (Republicii sau Ghencea) pe vremea aia sa nu fie plin(acum daca mai vin 6-7 mii la un meci normal),am prins vremuri in care o deplasare insemna cel putin 2-3 mii de insi ,nu ca acum 300!
    3 meciuri de dupa revolutie s-au apropiat de vremurile alea,cu Petrolul in '95, in deplasarea de la Craiova din '98, si finala cupei tot cu Stiinta de cateva zile mai tarziu,hai poate si finala cupei cu Timisoara!
    de atunci doar rar s-a mai atins nivelul de pana-n 1990!
    noroc ca nu a disparut nebunia si pasiunea dintre cei care mai vin!
    [B]Lungește Doamne boala, până se va coace poama![/B]

  19. #40
    ANTI PROSTI!!! laurdog's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,719
    Reputatie
    1
    mai maxx, ce legatura au convingerile politice individuale, cu istoria unui club? fiecare se ataseaza de o echipa din diverse motive:joc, culori, vecinatatea, jucatori, etc.
    daca tu crezi ca suporterii DINAMOVISTI erau mai comunisti decat voi, inseamna ca ai o perceptie deformata despre viata si acest popor.
    ce dreak, nu cred ca ti-ar placea sa fii asemuit cu unul din sinistrii useri ols!!!!!
    daca un oras care are echipa in Liga 1, voteaza masiv psd, inseamna ca acea echipa este sustinuta de neo comunisti?
    cam simplist, nu ti se pare?
    Asa si?

  20. #41
    sport legend Gica Chioru's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Posts
    2,257
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by LEGION View Post
    nu citesc din nimeni,apelez la memorie!din ce am trait,nu s-a intamplat niciodata ca Giulestiul (Republicii sau Ghencea) pe vremea aia sa nu fie plin(acum daca mai vin 6-7 mii la un meci normal),am prins vremuri in care o deplasare insemna cel putin 2-3 mii de insi ,nu ca acum 300!
    3 meciuri de dupa revolutie s-au apropiat de vremurile alea,cu Petrolul in '95, in deplasarea de la Craiova din '98, si finala cupei tot cu Stiinta de cateva zile mai tarziu,hai poate si finala cupei cu Timisoara!
    de atunci doar rar s-a mai atins nivelul de pana-n 1990!
    noroc ca nu a disparut nebunia si pasiunea dintre cei care mai vin!
    Memorie selectiva, bineinteles. Zici mitoman zici rapedist. Asta viseaza deplasari de mii de oameni pe timpul comunistilor, poate prin lagare sau pe la canal, bai, bolsevicule!
    Am vazut eu un meci cu Metalul Plopeni, pe Republicii, cand nu cred ca au fost 1 000 de spectatori. Am fost toata echipa, terminasem antrenamentul, vizavi de tribuna a II-a. Daca il intreb pe asta ce era sau cum aratau imprejurimile stadionului Republicii pe atunci da in primire.
    [B][COLOR="Red"]CFR Rapid Bucuresti=primul club bolsevic din Romania
    1923. Conform directivei KOMINTERN apare bolsevismul in sportul romanesc.[/COLOR][/B]

  21. #42
    sport legend Gica Chioru's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Posts
    2,257
    Reputatie
    1
    ce legatura au convingerile politice individuale, cu istoria unui club? fiecare se ataseaza de o echipa din diverse motive:joc, culori, vecinatatea, jucatori, etc.
    *****. Sigur ca la inceput pe 99% din suporteri ii leaga ceva comun. La Raped erau cheferisti bolsevici, la Dinamo ********i, militieni si evrei, la Steaua militari, etc.

    Legionarii au avut echipa de fotbal, Coltea Bucuresti. A ajuns pana in divizia B dar pentru ca au refuzat sa joace cu o echipa evreiasca au fost desfiintati. In 1940 Sportul Stdentesc a facut o cerere de a fi declarata oficial echipa legionara, cerere respinsa de legionari dar si de catre Senatul Universitatii.
    [B][COLOR="Red"]CFR Rapid Bucuresti=primul club bolsevic din Romania
    1923. Conform directivei KOMINTERN apare bolsevismul in sportul romanesc.[/COLOR][/B]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •