Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 21 of 83

Thread: Turul trei preliminar/Steaua-Galatasaray.

  1. #1
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,452
    Reputatie
    0

    Arrow Turul trei preliminar/Steaua-Galatasaray.

    Steaua nu a avut noroc la tragerea la sorti de la Nyon,urmand a intalni campioana Turciei, Galatasaray Istanbul.
    Ce credeti,avem sanse de calificare?
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  2. #2
    Supercampion Ioca10's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Mosilor
    Posts
    7,896
    Reputatie
    1
    Ne calificam la pas
    [I]Milioane de inimi-2 culori, o întreaga națiune-o singură iubire, 67 de ani de glorie-legenda trebuie să continue!
    [/I]

    [I][FONT="Century Gothic"]Atitudine de superstar[/FONT][/I]

    Mereu finantati...O, voi, unicii ultrasi adevarati

  3. #3
    sharpshooter Ted's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    in the penalty box
    Posts
    3,463
    Reputatie
    1
    sanse 50-50 ... va trebui sa jucam fotbal pt a avea pretentii de calificare
    If you get in trouble, just go back in time!

  4. #4
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,452
    Reputatie
    0
    Asa cred si eu Ioca,Steaua nu a pierdut niciodata in fata echipelor din Turcia.

    La 5 aprilie 1989, Steaua a invins, la Bucuresti, campioana Turciei, Galatasaray Istanbul cu scorul de 4-0 (2-0), prin golurile inscrise de Ilie Dumitrescu '8, Gheorghe Hagi '40, Dan Petrescu '69 si Gabi Balint '73.
    In returul de pe Stadionul Ataturk, cele doua echipe au incheiat la egalitate, scor 1-1 (1-1), golul "ros-albastrilor" fiind reusit, in minutul 39, de Ilie Dumitrescu. Steaua a mai inscris o data un gol, prin actualul selectioner, Victor Piturca, dupa o faza comica.

    Urmatoarea confruntare a Stelei cu o echipa din Turcia s-a disputat in sezonul 1997-1998 al Cupei UEFA, cu Fenerbahce Istanbul. Prima mansa s-a incheiat la egalitate, 0-0, pentru ca in returul de la Istanbul, Steaua sa se impuna cu scorul de 2-1, gratie golurilor marcate de Militaru '10 si Ciocoiu '44 si sa obtina calificarea in turul doi al competitiei.

    In sezonul 2004-2005, Steaua a intalnit Besiktas Istanbul in grupa B a Cupei UEFA, formatie de care a trecut la Bucuresti, cu scorul de 2-1, prin reusitele lui Rica Neaga, minutul 3, si Cristian Ciociu, in minutul 19.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  5. #5
    Mereu Campioni dede's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    14,166
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Dario View Post
    Steaua nu a avut noroc la tragerea la sorti de la Nyon,urmand a intalni campioana Turciei, Galatasaray Istanbul.
    Ce credeti,avem sanse de calificare?
    noroc... ghinion... ce conteaza?

    daca suntem buni, ne calificam si gata
    daca nu, ajungem in uefa... acolo poate ne descurcam mai bine
    Increderea absoluta in victorie este insasi cheia victoriei.

  6. #6
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,452
    Reputatie
    0

    Thumbs down

    ...tu vrei in UEFA?
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  7. #7
    Mereu Campioni dede's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    14,166
    Reputatie
    1
    nu, nu vreau in uefa...
    sper sa nu fie cazul sa jucam acolo... poate la primavara
    Increderea absoluta in victorie este insasi cheia victoriei.

  8. #8
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,452
    Reputatie
    0
    nici eu,abia astept sa vin la meciurile din UCL,chiar daca am de strabatut vre-o 400 de km.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  9. #9
    non-ultras Vladek's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Bruxelles ... deocamdata
    Posts
    5,050
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Dario View Post
    ...tu vrei in UEFA?
    Eu da .

  10. #10
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,452
    Reputatie
    0
    si de ce ma rog Vlade...poti da un raspuns?
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  11. #11
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    si eu vreau in UEFA

    tot de aia

  12. #12
    non-ultras Vladek's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Bruxelles ... deocamdata
    Posts
    5,050
    Reputatie
    1
    With pleasure ... am mers doi ani la rand, ne-am facut nervi degeaba, ni s-a aratat limpede ca NU avem jucatori care sa faca fata in SAmpions Lig (unica exceptie posibila, Zapata). Am incasat gol dupa gol - 1 victorie, 3 egaluri si 8 inffrangeri, asta e "palmaresul" nostru de pana acum.

    De ce ma rog frumos ar fi diferit anul asta ? Lotul e in cel mai bun caz cam la acelasi nivel, antrenorul idem - nu poti trage decat o singura concluzie : nu putem inregistra alte rezultate decat noi infrangeri. Si eventual vreun egal cu rezervele lor.

    Asa ca ce sa ne mai necajim degeaba ? Evident ca bekkali isi doreste sa intre in CL. La mintea lui de bisnitar imputit, nu conteaza decat "sa vina banii, banii mei bah zdrentelor, ha ha". Insa eu personal, prefer cupa UEFA.

  13. #13
    sport legend Ulysses's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    10,413
    Reputatie
    1
    adica preferi sa-i vezi pe metalurg din fosta uniune sovietica in loc de manchester utd, probabil, numai ca sa nu ia ciobanul nenorocitii aia de bani?
    si daca pierdem, ce?normal ca ne doare.suporterii Stelei au aratat ca pot aplauda in picioare o echipa mai buna
    gandeste-te insa ca te poate scoate si un bate borisov(ai vazut ce a facut cu anderlecht)si atunci chiar devenim penibilii europei

  14. #14
    DOCTOR Geografu's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    17,578
    Reputatie
    1
    Sunt de acord cu tine amice Vladek.
    O chestie insa : in cupa UEFA vor juca si acolo echipe mari , gen AC Milan,PSG,Deportivo,Bayer etc.
    Crezi ca aici vom putea face performanta ?

    Ca sa nu mai spun ca o singura competitie fotbalistica este importanta pe globul asta : UCL.
    Zbor pana la stele.

  15. #15
    Banned
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Hawaii
    Posts
    430
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Ioca10 View Post
    Ne calificam la pas

    Eu nu as zice...totul va depinde de meciul de acasa...pe mine insa m-au convins baietii, chiar daca au pierdut primul meci cu Vaslui.

  16. #16
    springbok Gontel's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    za lend of ciois
    Posts
    4,725
    Reputatie
    1
    Si eu sunt de acord cu Vladek, nici mie nu imi convine sa fim ciuca batailor in CL. De doi incoace, de cand cu Liga asta, o terminam rapid cu campionatul intern. Probabil daca locul 10 ar duce in CL, jiji s-ar multumi si cu atat.

    @Ulysses: si cu ce te incalzeste daca ii vezi live pe Man Utd. atata timp cat iti dau un 3-0 si apoi Badea o sa se milogeasca la Cristiano Ronaldo sa ii dea tricoul si daca se poate si un autograf?
    [B][FONT="System"]"Rap is what you do, Hip-Hop is what you live" - KRS One[/FONT][/B] [SIZE="4"][/SIZE]

  17. #17
    sport legend Urmuz's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    1,178
    Reputatie
    1
    Sper sa treceti de turci, pe care nu-i mai suport de cand au un noroc chior

  18. #18
    non-ultras Vladek's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Bruxelles ... deocamdata
    Posts
    5,050
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Geografu View Post
    Sunt de acord cu tine amice Vladek.
    O chestie insa : in cupa UEFA vor juca si acolo echipe mari , gen AC Milan,PSG,Deportivo,Bayer etc.
    Crezi ca aici vom putea face performanta ?

    Ca sa nu mai spun ca o singura competitie fotbalistica este importanta pe globul asta : UCL.
    Geografule, hai sa ne intrebam mai bine : ce-i aia performanta ? Pentru mine performanta inseamna sa-ti depasesti limitele, sa te bati de la egal la egal cu cei mai buni, sa reusesti ceva ce nimeni nu te credea in stare. Semifinala de UEFA a fost o performanta - mai modesta prin prisma competitiei, dar totusi performanta. Calificarile in CL NU INSEAMNA PERFORMANTA. Sa bati pe Standard sau Bate Borisov nu e o performanta nemaiauzita.

    Ca sa nu mai zic ca, asa cum bine s-a zis, de 2 ani incoace echipa se culca pe-o ureche instantaneu cum se califica in grupe. Cumva am ajuns un club cu unicul obiectiv de a bifa o prezenta pentru ca Bekkali sa incaseze banutii an de an ?

  19. #19
    DOCTOR Geografu's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    17,578
    Reputatie
    1
    E adevarat nu e o performanta sa ajungi in UCL si sa faci pe acolo din greseala un egal la Lyon sa zicem.
    Performanta dupa mine inseamna sa ridici un trofeu deasupra capului dar sunt destul de realist ca sa stiu ce e foarte greu ca Steaua sa poata castiga macar Cupa UEFA.
    Pentru ca si acolo ( si nu numai ) joaca echipe mult superioare.
    Atunci ceea ce ai spus tu e foarte corect : "performanta inseamna sa-ti depasesti limitele, sa te bati de la egal la egal cu cei mai buni, sa reusesti ceva ce nimeni nu te credea in stare."
    Totul e ca in orice competitie europeana am fi sa fim in stare de asta.
    Si mai mult sau mai ales sa fim in stare sa jucam FOTBAL.
    Zbor pana la stele.

  20. #20
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,863
    Reputatie
    0
    foarte bine...chiar ma bucur ca am cazut cu galata
    daca avem fata de Champions League sa trecem...daca nu UEFA...
    ce rost avea daca sa presupunem ca iar treceam de o echipa ca BATE si apoi iar 1-2 pcte in UCL...
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  21. #21
    sport legend Ulysses's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    10,413
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Gontel View Post
    Si eu sunt de acord cu Vladek, nici mie nu imi convine sa fim ciuca batailor in CL. De doi incoace, de cand cu Liga asta, o terminam rapid cu campionatul intern. Probabil daca locul 10 ar duce in CL, jiji s-ar multumi si cu atat.

    @Ulysses: si cu ce te incalzeste daca ii vezi live pe Man Utd. atata timp cat iti dau un 3-0 si apoi Badea o sa se milogeasca la Cristiano Ronaldo sa ii dea tricoul si daca se poate si un autograf?
    ma incalzeste, fiindca vad un spectacol chiar daca sufar pentru ca echipa mea de suflet a pierdut. si asta deoarece in 100 de ani Steaua nu va avea bugetul lui liverpool sau barcelona sau arsenal -echipe obisnuite an de an cu sferturile ucl. pe aia nu-i poti bate decat printr-un noroc chior.si pentru o victorie ca aia iesi pe strada. atata timp insa cat ii bati pe lokomotiv sofia spre exmplu,in uefa , mai ai chef macar sa cobori scaril;e?

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •