Page 148 of 171 FirstFirst ... 4898138146147148149150158 ... LastLast
Results 3,088 to 3,108 of 3578

Thread: Tennis ***NEWS***

  1. #3088
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,843
    Reputatie
    0
    Djokovic spune pa acestui an, nu va mai juca nici un turneu dupa Wimbledon pe modelul Federer. Sa vedem daca-l va ajuta si pe el la fel in 2018.
    Muray cu probleme la picior, e clar ca si el va scadea mult in clasament, cei 2 s-ar putea afla jos de tot in clasament la inceputul AO anul viitor.

    Favoritii 1 si 2 pentru AO anul viitor sunt Federer si Nadal, cei 2 putandu-se intalni doar in finala, fix ca in acest an, deja e imposibil sa nu fie asa. Foarte interesanta lupta la locul 1 intre cei 2 anu asta, deocamdata conduce Nadal la o diferenta bunicica data de sezonul de zgura desi Federer are 2 GS-uri la 1:
    Nadal 7095 p
    Federer 6545 p

    E drept ca Nadal a jucat si 2 turnee in plus fata de Federer. Neparticipand Djokovic si cu Murray slabit, el ar putea fi favorit si pt USO!
    Ar fi foarte misto sa vedem acum la apus ce n-am vazut niciodata pana azi: un meci la USO intre cei 2!

    Locu 3 e Thiem dar aproape ca nu conteaza, el se bate de la locu 3 in jos.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  2. #3089
    Moderator sannicola's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Sibiu
    Posts
    7,482
    Reputatie
    0
    Youzhny
    Tecau,Hanescu,Mathieu,Djokovic
    Dulgheru,Carstea,Niculescu,Halep,Zvonareva ,Pennetta ,Na Li,Jankovic,Azarenka.

  3. #3090
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,348
    Reputatie
    0
    Haha, aici ii locul lui. Mai bine se apuca sa joace cu Cneazul. Ca tot aia era.

  4. #3091
    sport legend
    Join Date
    Jun 2017
    Posts
    570
    Reputatie
    1
    El este in jurul locului 50, Adrian Barbu este in jurul locului 800. Nu poate juca cu el nici macar turnee challenger, trebuie sa inceapa cu turnee futures. Pana la sfarsitul anului cred ca iese si din top 100. Dar daca el asa vrea, isi asuma decizia. Aici are o parte din vina si Tecau, Florin a sperat dupa Jocurile Olimpice ca vor reface parteneriatul, dar ingamfatul si orgoliosul de Tecau nu a vrut. Poti sa spui orice despre Florin, dar ca si caracter este cu zece clase peste Tecau.

  5. #3092
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,348
    Reputatie
    0
    Omul nu mai poate fizic. Dacă mai putea isi gasea un partener stabil si se batea in GS uri.

  6. #3093
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,348
    Reputatie
    0
    Ce final de an de kkt se anunta. Nole si Wawrinka nu mai joaca anul asta, Murray si Cilic au si ei probleme. Rămâne doar Rafa si Federer sa se lupte pentru ultimele mastersuri si US Open.

  7. #3094
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,843
    Reputatie
    0
    Pai oricum intre ei se dadea lupta la locu 1, de aia au si renuntat ceilalti deoarece sansele lor la primele 2 locuri sunt nule. Avantaj totusi pt Federer, fiind mai batran, pt el e mai bine ca ajunge relativ lejer in fazele finale din turneele astea. Tocmai pt asta Federer va juca ambele turnee de Masters ce vor urma, nu vrea sa-l lase pe Nadal pe locu 1, o ultima lupta intre cei 2 titani, cei mai buni jucatori din istoria tenisului: primii 2 in clasamentul all time, si care dau in acelasi timp lupta pt locu 1 acum, fara interferente. Restul sunt irelevanti.



    Federer daca va ajunge pe locu 1, va mai sparge un record: sa termini anu pe locu 1 fara sa pui picioru pe zgura, never happened.
    ANTICLAY TROLL GOAT!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  8. #3095
    sport legend Julio_Zane's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Ro & More
    Posts
    2,829
    Reputatie
    1

  9. #3096
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0

  10. #3097
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,843
    Reputatie
    0
    O sa-mi fie dor.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  11. #3098
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    Daca stam sa ne gandim toti jucatorii de top 5 au avut probleme fizice si/sau de motivatie semnificative in jurul varstei de 30 de ani.
    Acum a venit randul lui Djokovic.
    Murray si Wawrinka (ca si Nadal de altfel) s-au tot accidentat, acum s-au suprapus si cu sarbul.
    Oricum, cu siguranta ca nu e prima perioada cand doar doi jucatori se bat cu adevarat la varf, de altfel asa a fost si in a doua jumatate a anului trecut (desi e discutabil daca nu cumva a fost doar Murray).

    Foarte interesant, Rafa si Roger s-au intalnit o singura data in aceasta parte a sezonului de hard, la Cincinnati.
    In mod traditional spaniolul joaca mai bine pe hard dupa ce se "incarca" cu incredere in sezonul de zgura.
    De data asta insa si elvetianul vine cu bateriile incarcate dupa ce s-a scutit de truda si umilinte pe zgura.

    Federer si-a planificat cam multe jocuri in urmatoarea luna, ar fi 17 de castigat in total daca vrea sa fie sigur de numarul 1 dupa USO.
    Mai degraba se teme de o iesire prea rapida saptamana asta; daca va castiga in Canada cred ca se retrage de la Cincy.

    Pe de alta parte locul 1 se poate decide si printr-un accident, in cazul in care doar unul din cei doi este eliminat rapid la vreunul din urmatoarele 3 turnee.
    De exemplu daca Rafa iese azi si Roger ia turneul.

    Absenta lui Djokovic si Murray il avantajeaza pe Federer, dar poate chiar mai mult pe Nadal (care are o problema mult mai mare indoor cu sarbul).
    Secretul lui Federer in acest an e ca a jucat putin si bine, dar probabil ca nu va mai putea face asta daca vrea sa termine anul pe locul 1.

    Eu cred ca Nadal va fi nr. 1 dupa USO insa apoi cei doi vor alterna prima pozitie pana la WTF unde se va decide totul.
    Asta daca nu apar accidentari.

    Cred ca Rafa are o sansa foarte buna sa castige acolo unde nu a reusit pana acum: Shanghai, Paris si in special WTF.
    USO cred ca e singura motivatie reala pentru Federer, va trebui sa fie foarte atent cat trage de el in goana dupa locul 1.

  12. #3099
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,843
    Reputatie
    0
    Pai el n-a castigat niciodata Toronto, Cinci pt el e la degetul mic. L-a luat doar acu 2 ani fara set pierdut.




    Trivia question for Cristi "How many times did Rafael Nadal win ATP Tour Finals in his career?"




    Hai c-ai raspuns in ultimul fragment. Daca nu l-a batut anu asta outdoor Cristi pe o suprafata pe care mingea sare mai tare, deci suprafata cu avantaj Nadal, indoor unde mingea fuge de adversar o data pleznita, no chance. If there's speed, there's GOAT.
    Last edited by Johnny D; 9th August 2017 at 16:00.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  13. #3100
    Moderator Xaviesta's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14,289
    Reputatie
    0
    Federer trece pe 1 dupa USO. Nu prea are cine sa il bata indoor.

  14. #3101
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    Bun, a venit randul lui Djokovic sa fie acuzat de dopaj si "silent ban" acum ca face o pauza mai mare, cum au patit-o la randul lor Nadal si Federer.
    Pare chiar corect sa vada si el cum e, desi sincer nu cred ca e adevarat. Eu continui sa il suspectez ca a luat Meldonium cat a fost legal.

    Revenind la rafuiala Nadal-Federer de anul asta, imi mentin parerea ca dupa finala de la AO unde spaniolul a pierdut greu in conditii nefavorabile lui (obosit si pe o suprafata pe care mingea NU prea sarea) celelalte doua dispute s-au transat la nivel mental.
    Acum cei doi sunt cam la acelasi nivel la capitolul incredere, sa vedem ce se intampla.

    Eu ma astept ca Rafa sa aiba un final de sezon ca cel din 2013.

    Din motivul ca initial se va juca afara pe suprafete hard pe care mingea sare normal, il vad favorit in prima parte pe Rafa (mai greu va fi poate la Cincy).
    O data ce se muta indoor, avantajul e de partea lui Fed, insa, cum am mai zis, cu cat joaca mai mult cu atat e mai rau pentru el.
    Ma astept ca elvetianul sa sara Parisul si sa spere ca ia 1500 de puncte la Londra.

    Totusi, la Londra mingea chiar sare (asta daca nu schimba astia ceva anul asta).
    De altfel Rafa a reusit sa il bata pe Fed acolo in 2013 (la ultima lor intalnire in WTF) dar nu si pe Djokovic.
    Novak si accidentarile au fost adevaratele obstacole in calea lui Nadal catre castigarea WTF, de aia am zis ca anul asta are cea mai buna sansa pe care a avut-o vreodata.

  15. #3102
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,843
    Reputatie
    0
    Noi 2 nu ne intelegem, favorit pe suprafata care nu sare este Federer, pentru ca este mai rapida.
    Ce-i drept poate nu va avea atata tupeu sa atace reverul ala de sus cum l-a atacat in prima parte a sezonului de l-a sters pe Nadal de pe teren cu el.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  16. #3103
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Noi 2 nu ne intelegem, favorit pe suprafata care nu sare este Federer, pentru ca este mai rapida.
    Ce-i drept poate nu va avea atata tupeu sa atace reverul ala de sus cum l-a atacat in prima parte a sezonului de l-a sters pe Nadal de pe teren cu el.
    Pai sunt de acord ca avantajat pe suprafata care nu sare este Federer.

    De aia si spuneam ca la AO faptul ca mingea NU prea a sarit l-a avantajat mult pe elvetian.
    Apoi, la IW si Miami, desi mingea sarea destul, Nadal a pierdut batalia mentala.
    Pentru ce urmeaza, pana se trece indoor mingea va sari suficient petru Rafa si posibil prea mult pentru Roger.
    In plus, din ce stiu, la Londra, cu toate ca se joaca indoor, mingea sare destul. Dar englezilor li se pare amuzant sa modifice suprafata din cand in cand. Sau pur si simplu asa le iese, ca au ajuns vai de mama lor la capitolul tehnologie.

  17. #3104
    Moderator Xaviesta's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14,289
    Reputatie
    0
    Laver Cup is fun

  18. #3105
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,843
    Reputatie
    0
    Ce, tot castiga Nadal sau de ce e asa fun?
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  19. #3106
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,348
    Reputatie
    0
    Ciudat sa ii vezi pe Nadal si Federer împreună la dublu.

  20. #3107
    Moderator Xaviesta's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14,289
    Reputatie
    0
    A fost misto s-au distrat o gramada si ei.

  21. #3108
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    Vad ca nu prea a fost urmarita Laver Cup asa mult.. eu m-am uitat la meciul de dublu cu Nadal si Federer facand echipa si la toate meciurile de ieri din ziua a 3 a. Omul turneului zic eu ca a fost Kyrgios.. incredibil nivel poate avea daca e serios si sanatos (aici nu a fost in forma fizica buna cu genunchii sai, dar tot a dat tot). Poate ca merita sa castige si meciul cu Federer, nu mult a fost sa nu o faca.

    Mi-a placut spiritul de echipa la toti, mai ales la Nadal, care era avantat in atmosfera complet. A fost amuzant sa ii aud dandu-si sfaturi intre ei pe Zverev, Thiem, Nadal, Federer, Verdasco etc..

    Nu prea mi-a placut atitudinea exagerata de bad boys a copiilor din echipa World (mai ales Kokinassis sau cum il mai cheama si chiar si Sock.. ziceai ca e injectat la un moment dat), dar nivelul de tenis a fost chiar bun.
    "There is no passion to be found playing small - in settling for a life that is less than the one you are capable of living." Nelson Mandela

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •