Page 4 of 171 FirstFirst ... 234561454104 ... LastLast
Results 64 to 84 of 3578

Thread: Tennis ***NEWS***

  1. #64
    senior a_ndrada's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    brasov
    Posts
    190
    Reputatie
    1
    in articolul din pro sport d-nul sandulescu are dreptate ,pentru copii si juniori nu se mai face nimic,cei care nu au posibilitati nu au parte de nici o facilitate din partea cluburilor,ei trebuie sa mearga la concursuri pe banii lor si poate asa se se pierd unele talente,neavand sansa de a se afirma pt ca acum tre sa faci multe concursuri si daca nu ai bani pt a putea merge in deplasari asta e,deci trebuie neaparat facut ceva pt copii.

  2. #65
    incepator
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    32
    Reputatie
    1
    salutare! stiu ca ieri a inceput la barcelona un turneu pe zgura. vor fi acolo safin, coria, nadal, gaudio, moya.... ce parere aveti? in sferturi se anunta o lupta apriga intre coria si nadal, daca cei doi vor ajunde pana acolo (dar am speranta ca asa va fi). credeti ca va fi coria capabil sasi ia revansa dupa ce s-a intamplat in finala de la monte carlo? eu sper ca da!!! oricum, va fi un turneu interesant. mare pacat ca nu prea avem posibilitatea sa urmarim tenis la tv in romania.

    imi pare foarte bine ca am gasit acest forum!

    salutari pentru toti!

  3. #66
    Banned dianette_d's Avatar
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    1,365
    Reputatie
    0
    nadal este finalist la turneul de la barcelona alturi de compatriotul sau ferrero..si cat mai aproape de un al doilea turneu de masters series castigat
    el(nadal) va juca si finala de dublu impreuna cu lopez impotriva cuplului paes-zimonjic

    concomitent se joaca si turneul de la houston unde se cunosc semifinalistii:
    (1)A Roddick (USA) vs (7)J Melzer (AUT)
    (Q)N Lapentti (ECU) vs (6)S Grosjean (FRA)


    Quote Originally Posted by ony
    mare pacat ca nu prea avem posibilitatea sa urmarim tenis la tv in romania.
    se poate urmari tenis la tv in romania...telesportul are cumparate
    toate turneele de masters series...problema este k nu se prinde peste tot..ma bucur k in galati l-au bagat in sfarsit

  4. #67
    Banned dianette_d's Avatar
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    1,365
    Reputatie
    0
    finala turneului de la houston se va juca intre roddick si grosjean...preferatul meu e roddick deci go andy

    astazi se joaca si finala turneului de la barcelona...si desi prind telesportul nu vad nicaieri in program k ar fi transmisa in direct

  5. #68
    incepator
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    32
    Reputatie
    1
    pai se pare ca nadal a castigat in barcelona. roddik ce a facut? nu am aflat nimic inca. sper ca a castigat si el!

    din pacate eu nu prind telesport si mi-e tare ciuda. poate o sa-l bage si la noi in grila de programe. mi-e tare dor sa vad un tenis adevarat!

  6. #69
    Banned dianette_d's Avatar
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    1,365
    Reputatie
    0
    roddick ink nu a jucat..e diferenta de fus orar si cred k in noaptea asta va juca..oricum e favorit si sper sa castige

    eu prind telesportul dar din pakte nu au transmis finala de la barcelona...si se mai lauda k au toate turneele de masters series cumparate

  7. #70
    sport legend Ady's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    4,198
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by dianette_d
    ...si se mai lauda k au toate turneele de masters series cumparate
    Turneul de la Barcelona nu e de masters series ... oricum asta nu e o scuza pt faptul ca nu a fost difuzat pe nicaieri

  8. #71
    Banned dianette_d's Avatar
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    1,365
    Reputatie
    0
    da ai dreptate da ma asteptam sa-l transmita..makr tenis sa dea si ei k altceva nik interesant

  9. #72
    incepator
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    32
    Reputatie
    1
    da, ai dreptate ca e diferenta de cateva ore bune. pai oricum vom afa de dimineata cine a castigat. bineinteles ca andy e favorit!

    intr-adevar turneul de la barcelona nu face parte din master series, dar chiar sa nu fie difuzat pe nicaieri!?! nu stiu de ce ma mir?!?

  10. #73
    Banned dianette_d's Avatar
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    1,365
    Reputatie
    0
    da dar ce ma enerveaza cel mai tare e ca nici makr la stiri nu dau noutati din tenis...in rest cate si mai cate stiri neinteresante despre neica nimeni de la nush ce echipa din divizia B...ce prostii mai zice jiji si d'astea...ar trebui sa se axeze si pe tenis mai mult

  11. #74
    incepator
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    1
    Reputatie
    1
    why pavel not play since miami? injured? thx for answer

  12. #75
    manager
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    344
    Reputatie
    1
    Pavel joaca la Munchen

    Astazi dupa-amiaza impotriva lui A. Waske (??)

  13. #76
    HERE'S JOHNNY!! Darkslowstar's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    La capatul Stelei
    Posts
    7,402
    Reputatie
    1
    It seams that he had an injury of some kind, but he's back in action this week in Munchen.

  14. #77
    manager
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    344
    Reputatie
    1
    Pavel joaca peste doua ore cu A. Waske.

    Waske a terminat anul trecut pe locul 183. Dar la Munchen a facut treaba buna.

    A trecut de G. Ivanisevici, Vince Spadea si a pierdut abia la Olivier Rochus.

  15. #78
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    Se pare ca ploua pe rupte la Munchen si azi nu se mai joaca nimic... nu cred ca e o veste buna pt Pavel care joaca si la simplu si la dublu... risca sa joace zilnic 2 jocuri.

  16. #79
    HERE'S JOHNNY!! Darkslowstar's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    La capatul Stelei
    Posts
    7,402
    Reputatie
    1
    Atunci mai bine ar abandona la dublu, ca nu mai e la prima tinerete. Se descurca el Cneazu, totusi. :0

  17. #80
    Banned dianette_d's Avatar
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    1,365
    Reputatie
    0
    roddick castiga al treilea titlu la houston invingandu-l pe francezul grosjean cu 6/2 6/2

  18. 25th April 2005, 22:34

  19. #81
    incepator
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    32
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by dianette_d
    da dar ce ma enerveaza cel mai tare e ca nici makr la stiri nu dau noutati din tenis...in rest cate si mai cate stiri neinteresante despre neica nimeni de la nush ce echipa din divizia B...ce prostii mai zice jiji si d'astea...ar trebui sa se axeze si pe tenis mai mult
    ai dreptate! noroc cu internetul ca mai aflam si noi stiri din tenis, mai vedem un scoreboard live si ne mai amagim si noi in felul asta... nu am nimic cu fotbalul, dar cred ca se cam exagereaza pe toate posturile cu sportul asta.

  20. #82
    incepator
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    32
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by dianette_d
    roddick castiga al treilea titlu la houston invingandu-l pe francezul grosjean cu 6/2 6/2
    felicitari pentru Andy! a castigat cu un scor f bun. am inteles ca a jucat un tenis f bun. trebuie sa fii tare mandra de el!

  21. #83
    incepator
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    32
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cristi
    Se pare ca ploua pe rupte la Munchen si azi nu se mai joaca nimic... nu cred ca e o veste buna pt Pavel care joaca si la simplu si la dublu... risca sa joace zilnic 2 jocuri.
    asta este motivul pentru care nu gaseam nici un rezultat de la turneul din Munchen. ploaia... da, cred ca va fi destul de dificil pentru Pavel. oricum este greu sa joci un turneu si simplu si dublu, iar conditiile meteo fac acest lucru si mai greu ca va trebui sa joace mult intr-o periada f scurta. sa speram ca va fi ok.

  22. #84
    Banned dianette_d's Avatar
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    1,365
    Reputatie
    0
    @ony..k bine le mai zici cei de la b1tv mai dau din cand in cand si stiri din tenis..ce-i drept mai rar da makr nu au in grila numa' fotbal

    cat despre roddick..ai dreptate ma bucur pt el..mie personal imi place de el..pakt k nu e prea constant..k si safin de altfel

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •