Page 2 of 171 FirstFirst 12341252102 ... LastLast
Results 22 to 42 of 3578

Thread: Tennis ***NEWS***

  1. #22
    sport legend ilenuta's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    999
    Reputatie
    1
    La Tokyo a cam plouat, aşa că unele meciuri au rămas în urmă. Teoretic Pavel are mâine 2 meciuri. Primul dimineaţă cu B. Phau (tur 2), apoi spre seară probabil cu Gambill (tur 3). Primul meci cred că începe la ora 2 noaptea la noi.

  2. #23
    sport legend Adrian's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    New York
    Posts
    1,160
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Iulia
    Nici mie nu mi-a venit sa cred cand am vazut scorul, ma asteptam la un meci mult mai strans. Probabil ca pe Roddick l-a lasat serviciul si nu s-a mai putut regasi.
    Nu ca ii iau apararea lui Roddick, care personal ma enerveaza la culme, dar a fost lovit in meciul respectiv, s-a accidentat exact la inceputul setului dar a incercat sa continue.
    "Este mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu."

  3. #24
    manager
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    309
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Adrian
    Nu ca ii iau apararea lui Roddick, care personal ma enerveaza la culme, dar a fost lovit in meciul respectiv, s-a accidentat exact la inceputul setului dar a incercat sa continue.
    Recunosc, asta nu am stiut....

    Oricum e de rau ptr cei care spera sa-i ameninte pozitia lui Federer.

  4. #25
    incepator
    Join Date
    Oct 2004
    Posts
    1
    Reputatie
    1

    Vincent Spadea

    Hello..i have got a problem
    I am sure Vincente grandparents comes from Romania...but can anybody confirm me this information??? Please if u know something about this send me a mail to: tulach @chello.sk.
    I was not able to find it on internet so if anybody can help me ...i will be very glad..........
    Greetings from Slovakia

  5. #26
    Tennis Pro DJ Klaus's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    NCAA
    Posts
    2,092
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by brutuss
    Hello..i have got a problem
    I am sure Vincente grandparents comes from Romania...but can anybody confirm me this information??? Please if u know something about this send me a mail to: tulach @chello.sk.
    I was not able to find it on internet so if anybody can help me ...i will be very glad..........
    Greetings from Slovakia
    Yes ! You're right! Vincent's grandparents are romanians !
    Last edited by DJ Klaus; 11th October 2004 at 15:18.

  6. #27
    manager
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    309
    Reputatie
    1
    Ceva ghinion pentru Hanescu, joaca la Metz cu favoritul numarul 1 Ivan Ljubicic in primul tur. Asta dupa ce Victor a castigat primul titlu din cariera la Roma, intr-un challenger.

    Ionita e la Barcelona, evident la un challenger, unde joaca cu Albert Portas. Are meci destul de dificil si el

    Sabau joaca in America la Tiburon, cu gavoritul numarul 2 Kevin Kim.

  7. #28
    God of all Gods Sasuke Uchiha's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    debajo de un puente
    Posts
    6,088
    Reputatie
    1
    azi, in turneul feminin de la Zurich, rusoaica Elena Dementieva a castigat unul din cele mai frumoase meciuri de tenis (parerea mea) impotriva japonezei Ai Sugiyama 6-1;5-7;6-4 in aproape 2 ore si 12 minute.. Elena s-a calificat pt. semifinale...
    Last edited by ilenuta; 15th November 2004 at 00:56.
    ..the world would be covered in darkness, it would basically block out the sun. That is the might of the Uchiha penis.

  8. #29
    sport legend ilenuta's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    999
    Reputatie
    1
    Iar Şarapova a bătut-o pe Venus, 6-3 6-4. Rusoaica a arătat aceeaşi siguranţă cu care a câştigat şi Wimbledonul. Cred că o s-o bată şi pe Dementieva, care e cam obosită.

    În altă ordine de idei:
    Kim Clijsters s-a despărţit de Lleyton Hewitt... Sunt f. tristă... Relaţiile dintre jucători şi jucătoare nu prea rezistă, aşa că ei erau un exemplu f. frumos. Erau împreună de aproape 5 ani, urmau să se căsătorească, după ce Hewitt a cerut-o de nevastă f. romantic, pe un vapor....
    Biata Kim, trece printr-o perioadă f. proastă. Nu mai scapă de accidentarea de la încheietura mâinii stângi şi cariera ei e incertă. A încercat să revină, dar s-a accidentat din nou, în semifinală la turneul de la Hasselt. S-ar putea să fie o legătură între problemele astea şi cele din viaţa personală. Ce păcat.... Sper să o mai vedem pe Kim jucând.

  9. #30
    God of all Gods Sasuke Uchiha's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    debajo de un puente
    Posts
    6,088
    Reputatie
    1
    oricat de obosita este Dementieva,va trece si de Sharapova,Elena este cea mai buna tenista..

    cele doua begiene,Kim si Justine H-H. au disparut de pe primele locuri,Kim,pt. ca este accidentata,Justine H-H pentru????
    ..the world would be covered in darkness, it would basically block out the sun. That is the might of the Uchiha penis.

  10. #31
    God of all Gods Sasuke Uchiha's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    debajo de un puente
    Posts
    6,088
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Iulia
    Cred că o s-o bată şi pe Dementieva, care e cam obosită
    ai avut dreptate, Sharapova a batut-o pe obosita Elena Dementieva 6-4;2-6;3-6.. si s-a calificat in finala...

    In turneul master series de Madrid argentinianul D.Nalbandian s-a calificat in finala (inca nu a pierdut nici un set in turneu), si asteapta invingatorul dintre A.Agassi si rusul M.Safin...
    Last edited by ilenuta; 15th November 2004 at 00:58.
    ..the world would be covered in darkness, it would basically block out the sun. That is the might of the Uchiha penis.

  11. #32
    God of all Gods Sasuke Uchiha's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    debajo de un puente
    Posts
    6,088
    Reputatie
    1
    australianca Alicia M. a castigat turneul de la Zurich,invingand-o in finala pe rusoaica Maria Sharapova 6-4;2-6;3-6;..
    in turneul master series de Madrid,rusul Marat Safin a castigat finala impotriva argentinianului D. Nalbandian 6-2;6-4;6-3;...
    Last edited by ilenuta; 15th November 2004 at 00:59.
    ..the world would be covered in darkness, it would basically block out the sun. That is the might of the Uchiha penis.

  12. #33
    Senior
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    467
    Reputatie
    1
    Molik a invins-p pe Sharapova? Asta chiar ma mira... O vedeam pe rusoaica f stapana pe ea.

    Felicitari pentru Safin.... de cand asteptam revenirea lui... Nu am vazut meciul cu Nalbandian... dar meciul Safin-Agassi a fost f frumos.

  13. #34
    sport legend ilenuta's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    999
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by paulinio
    Molik a invins-p pe Sharapova? Asta chiar ma mira... O vedeam pe rusoaica f stapana pe ea.
    Şarapova s-a accidentat la umărul drept în setul 2, altfel cred că învingea fără probleme... Serveşte fenomenal pt. o fată, şi serviciul 1, şi 2, şi are o mare viteză în lovituri, deşi nu are un joc prea variat. Face cam acelaşi lucru, dar foarte bine....

  14. #35
    manager
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    309
    Reputatie
    1
    Care e situatia fetelor in tenis la noi?

    Cine se pricepe, exprimati-va, aici chiar ca suntem la pamant

  15. #36
    sport legend ilenuta's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    999
    Reputatie
    1

    Thumbs up Lansare (se intampla si in Romania)

    A aparut de curand si la noi autobiografia "MR Nastase" - talentat, impetuos si rebel incurabil", la Editura RAO. Lansarea pentru public va avea loc la sfarsitul acestei saptamani, in librariile Diverta, din Mall Plaza, si la Targul Gaudeamus, la standul Rao (http://www.gardianul.ro/index.php?a=sport2004111304.xml)

    In Mall Plaza nu stiu cand este, dar la Targul Gaudeamus de la Romexpo se va lansa sambata 20 noiembrie, la ora 13 !!! Tot cu aceasta ocazie, se va lansa si o serie filatelica cu Ilie Nastase Asa ca scoateti-va clasoarele de la naftalina

    Care puteti, eu zic sa veniti, ca nu se lanseaza prea des carti despre tenis la noi, plus ca e vorba de cel mai mare jucator al nostru !

    PS: Mall Plaza o fi cel nou din bd. Timisoara ???

  16. #37
    manager
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    309
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Iulia

    PS: Mall Plaza o fi cel nou din bd. Timisoara ???
    Cel nou este Plaza Romania, deci nu e ala.....

    Dar se poate afla unde e

  17. #38
    sport legend ilenuta's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    999
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mman
    Cel nou este Plaza Romania, deci nu e ala.....
    S-a umplut Bucurestiul de malluri
    Cred totusi ca e acelasi si denumirea completa este Mall PLAZA ROMANIA... Verific azi

  18. #39
    sport legend ilenuta's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    999
    Reputatie
    1
    Pana la urma am aflat: lansarea cartii "Mr Nastase" va avea loc vineri 19 nov. ora 17 la Plaza Romania din bd. Timisoara, iar sambata ora 13 la targul Gaudeamus
    Last edited by ilenuta; 17th November 2004 at 19:51.

  19. #40
    manager
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    309
    Reputatie
    1
    Din pacate nu sunt in Bucuresti nici vineri, nici sambata.

    Sa faci poze
    Tennis @ the MAXX

  20. #41
    sport legend ilenuta's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    999
    Reputatie
    1
    Sigur ca fac si poze Dup-aia, in functie de cat de repede termin filmul si de ce o iesi din el, le arat pe threadul de poze.

  21. #42
    sport legend ilenuta's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    999
    Reputatie
    1
    Putina lume la lansarea de la Diverta Mall Plaza, dar aglomeratie mare la Gaudeamus, deh, ca la targ... La ambele lansari au vorbit prieteni de-ai lui Nastase, la Diverta Marius Tuca, iar la targ CT Popescu si C. Topescu. Tuca si Popescu am inteles ca mai au, cand si cand, norocul sa joace dublu cu Nastase
    Mai multe despre ce am facut prin targ la http://www.onlinesport.ro/forum/show...807#post163807

    In cateva zile, sper pun si niste poze pe Tennis Gallery.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •