Results 1 to 14 of 14

Thread: Etapa 21

  1. #1
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1

    Etapa 21

    Bagati si voi pronosticuri, comentarii, idei... Inainte si dupa meciuri. Se aude ca Rapidul cade din nou, Dinamo castiga, Steaua castiga. Cel putin asa stiu eu in momentul asta...

  2. #2
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    Dupa cum am mai scris pe forum (dar in alta parte), Rapid va plati pentru ca s-au pus rau cu Dragomir /fu/ /fu/ /fu/ . Asa ca scenariul lui Vadim pare EXTREM de plauzibil. Mai ales ca Sechelariu /fu/ ar putea primi "ordin" pe linie de partid de la Hrebenciuc /fu/ /fu/ sa pice meciul cu Steaua (ca tot are destule puncte) special ca Steaua sa poata recupera din distanta fata de Rapid.

    Mai ramane ca Dinamo sa aiba forta sa treaca de Rapid... singura sau ajutata de arbitri. Nu ar fi exclus un arbitraj in genul celui de la AEK - Dinamo.

    Parerea mea.

  3. #3
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    [quote="Cristi"]Nu ar fi exclus un arbitraj in genul celui de la AEK - Dinamo.[quote]

    Pentru Rapid poate... sa nu uitam cele vreo 6, 7 meciuri din campionat in care giulestenii au fost avantajati flagrant (ex cu National, Dinamo, Gloria, Poli) sau doar favorizati de arbitrii si doar unul in care au avut ceva de reprosat (cu Brasovul, in retur)...

    Eu ca dinamovist, as vrea ca sa castige Dinamo duminica si Rapidul campionatul!
    Oricum, Steaua si-a pregatit terenul pentru o victorie "meritata" la Bacau, Ciocoiu luand un al patrulea cartonas etapa trecuta (la schimbare nu a vrut sa iasa de pe teren decat dupa ce a incasat galbenul, ca uitase sa-l ia in timpul meciului), iar Cursaru se va menaja pentru partidele urmatoare, odihnindu-se acum...

  4. #4
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ayrton
    Eu ca dinamovist, as vrea ca sa castige Dinamo duminica si Rapidul campionatul!
    Asta vor toti dinamovistii?

  5. #5
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,059
    Reputatie
    1
    hehehe, Vadime trimite-i dorinta la site-ul lui dinamo , sa vezi ce urari primeste
    oricum, steaua are forta necesara sa bata la bacau, unde a mai invins pe merit spre disperarea lui seche /fu/ , iar dinamo daca o fura de la rapid , tre sa se pregateasca pt. matineu la anu

  6. #6
    incepator
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    32
    Reputatie
    1
    pronosticu meu
    DINAMO-RAPID X
    BACAU-STEAUA 2
    NU de alta, dar intr-o vreme tineam cu dinamo si nu as vrea sa ajunga la retrogadare...iar dupa cum joaca, nu sunt departe. Eu zic ca se multumesc ei si cu un egal!
    Cat de bacau cu Steaua...ar fi mare surpiza sa nu bata Steaua! Nu ca ar fi cine stie ce echipa... drak Dar si blatu e bun...ca doar sunt aproape Pastile!
    hai Romania

  7. #7
    incepator
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    3
    Reputatie
    1
    Cei care spun ca Steaua e echipa de blatisti probabil ca sunt dinamovisti. Ei sunt obisnuiti cu blaturi numai ca acum nu le mai merge si ii acuza pe altii. Daca Steaua nu va castiga la Bacau va fi surpriza pentru oricand e surpriza daca echipa de pe locul 2 nu castiga la cea de pe locul 8, nemaivorbind acum ca cea de pe 2 e Steaua, cea mai buna echipa de club romaneasca a tuturor timpurilor. Cat despre Dinamo e cea mai murdara echipa romaneasca a tuturor timpurilor.
    Pronosticuri:
    Bacau-Steaua X
    Dinamo-Rapid 2
    Sportul-Ceahlaul X

  8. #8
    manager
    Join Date
    Mar 2003
    Posts
    339
    Reputatie
    1

    Respect

    Tot respectul jucatorii de astazi ai Stelei, dar sa nu uitam ca soclul pentru cea mai galonata echipa a Romaniei a fost ridicat de unii "necunoscuti" al caror nume nu doresc sa le amintesc aici, pentru ca ar fi un sacrilegiu sa uit pe cineva.
    Echipa de astazi, chiar daca a adoptat aceeasi heraldica, mai are mult pana sa confirme. Si este destul de greu, atata vreme cat trebuie sa alegem intre 3-0 cu Anderlecht si 0-0 cu Craiova, sau intre 4-0 cu galatasaray si 1-1 cu Brasovul. O eliminare in "optimile" Cupei Campionilor ar fi fost o amaraciune mare, dar una in "Cupa Roamaniei" pare a fi chiar dezastroasa.
    Si la handbal masculin am fost campioni mondial, iar acum stam cu caietul de notite in fata televizorului, cand joaca egiptenii sau portughezii (nemtii, francezii, suedezii, rusii, croatii, sunt de pe alta planeta).
    Cred ca la Bacau este posibil orice rezultat. Au trecut, totusi, acele vremuri in care "cea mai buna echipa romaneasca a tuturor timpurilor" nu a pierdut nici un meci, timp de un campionat si jumatate (sigur, fara blaturi, ci...la ordin).

  9. #9
    junior
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    128
    Reputatie
    1
    ce cred eu despre etapa a 21 a...!?nu stiu ce sa mai cred!n-a vazut o tara intreaga cum steaua a fost ajutata sa castige!Prunea a fost eliminat doar pentru ca avut tupeul(bravo lui ,ca are dreptate)sa fluture un steag alb impotriva celor doi...care conduc fotbalul romanesc!!!!!e bataie de joc!!!
    chiar nu vede nimeni de ce sunt in stare acesti oameni,ma refer la conducerea stelei,si al stelisti in general!chiar n-a vazut nimeni cum dupa mecviul cu Astra jucatorii stelisti s-au sters pe picioare cu steagul dinamovist!!!ma asteptam amcar de la ei,jucatorii,care cica sunt profesionisti sa fie in stare sa respecte numele altei echipe,si de data asta nu oricare...!!!sa le fie rusine!!!
    sunt dinamovist dar sper din tot sufletul ca steaua sa piarda locul doi,nu conteaza in dauna cui,si Rapidul sa castige campionatul!!!
    pacat ca au stricat numele unei echipe care a fost un simbol al fotbalului romanesc !!!nu merita sa fie jucatori la Steaua!!!din nou...sa le fie rusine!!

  10. #10
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    Scriu asta dupa finalul etapei. Ce merita comentat:

    Ma asteptam ca Dinamo sa piarda cu Rapidul; sincer, aveau mici sanse sa faca ceva. Oricum rusine portarului ala (Cristi Munteanu). Isi aminteste cineva ultima lui interventie de exceptie? Cred ca ar trebui rapid trimis la recalificare, a incasat tot ce putea incasa in returul asta.
    Ma asteptam insa sa fie ajutata Dinamo (arbitraj), in dauna Rapidului. Nu a fost deloc asa... poate si din cauza ca s-a speculat pe tema asta in presa.

    Ma asteptam sa castige Steaua la Bacau si ma asteptam sa o faca prin frauda. Ma asteptam la un blat (sa se lase Bacaul, ca tot nu poate nici retrograda nici ajunge in UEFA; apoi mai era si linia de partid etc.). Nu a fost blat, Bacaul a incercat si eu zic ca daca era eliminat Aliuta dupa faultul ala oribil bateau sigur Steaua. Sau daca nu era eliminat nimeni de nicaieri. Oricum, Steaua NU merita sa castige, cum nu a meritat nici cu Astra (gol din off-side clar). Vom vedea repetarea scenariului in meciul cu Ceahlaul. Doar Pinalti si Mitica sunt la cutite!!!

    Ma intrebam cand va incepe Padureanu cu blaturile. Pai, nu i-a trebuit mult. Fratilor, meciul Craiova-Gloria a fost BLAT EVIDENT. Nu zic ca cei din teren nu au incercat sa joace, dar au lipsit cam multi titulari ai Gloriei. Iar afirmatia antrenorului Gloriei cu victoria Craiovei care a fost "in interesul fotbalului romanesc"... SCANDALOS. Antrenorul asta ar trebui zburat din fotbal. Practic a admis blatul.

    In rest, nimic nu merita mentionat.

  11. #11
    incepator
    Join Date
    Mar 2003
    Posts
    34
    Reputatie
    1

    etapa 21...

    am urmarit din aceasta etapa doar derby-ul dinamo - rapid...
    de mult nu mai vazusem un meci din divizia A (ultimul parca dinamo-steaua) dar am urmarit cateva meciuri din liga campionilor... inca o data mi-am dat seama cat de inapoiati suntem dpdv fotbalistic (si nu compar dinamo - rapid cu Real - Man. Utd care a fost o bijuterie de meci)
    ce amputut vedea... enorm de multe pase gresite mai ales din partea dinamovistilor multe lansari negandite in adancime poate poate or gresi fundasii si va scapa cineva singur cu mingea ... cel putin din partea rapidului mai mergea dinamo avand o aparare visatoare in care kirita si vatavu au suplinit cum nu se poate mai bine absenta lui alexa (recunoscut pentru interventiile sale mult peste limita regulamentului)... oricum rapidul a meritat sa castige acest meci... pentru ca a jucat in nota lor obisnuita din tur nespectaculos si extrem de pragmatic bine pusi pe picioare si cu o aparare beton ( pusa in dificultate doar la ratarea lui danciulescu) de dinamo se poate spune ca nu a putut mai mult... din echipa care castiga acum 3 ani campionatul au mai ramas doar fl. petre (ramas din cauza ca a fost bolnav altfel era de mult dincolo) si giani kirita care si-a castigat locul in echipa probabil din cauza ca loveste mingea la fel de tare cum loveste si adversarii...
    celelalte meciuri nu am cum sa le comentez.... mi se pare suspect rezultatul de la craiova.... mai ales ca gloria este in continuare pe locul 4 ... un loc linistitor care duce in cupa intertoto... nu cred ca bistritenii isi doresc altceva... sper ca zilele lui nea jean sa fie numarate in cazul in care dumitru dragomir va pleca de la sefia ligii

  12. #12
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,059
    Reputatie
    1
    cristinel tata aberezi rau de tot , se vede ca blaturile au lasat un impact adanc in creierul tau si al "ziaristilor" care in afara de faptul ca scriu despre ce masini, femei ... si-au mai luat asazisii fotbalisti....... sunt lemne.
    azi noapte l-am vazut pe ........... de stama.......... un redactor sef care spunea ca la Craiova a fost blat, ca dragomir a vorbit cu jenel, ca bistrita nu a jucat, dar craiova a jucat ( curioasa exprimare, probabil ii era frica de ioanitoaia,.......) pe care l-a luat Sorin Cartu la " fente " de nu s-a vazut
    cred ca postarea ta tre sa aiba in vedere in primul rand publicul Oltean care nu accepta jumatati de masura ( daca era , il fluierau baietii pe dinel si echipa de nu se vedeau ), ultimul ex. clar fiind cel de anul trecut din meciul cu national ( sa nu mai rasfoim arhiva cu altele ) , care v-a facut echipa favorita CAMPIOANA BLATURILOR /fu/ /fu/
    mai aveti si tupeul sa vorbiti despre blaturi, voi suporterii acestui GUNOI al comunismului si al guvernarii actuale !
    RUSINE !!!

  13. #13
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    Un nou mesaj care nu se distinge decat prin lipsa de logica si ratiune. Oltenii nu cred ca se remarca prin caracter si fair-play (sorry, au ei punctele lor forte, dar nu sunt astea). Asa ca nu ii vad eu fluierandu-si echipa atunci cand castiga doar pentru ca cealalta echipa "sta capra". Cei mai multi oameni refuza sa admita evidenta cand aceasta e in defavoarea lor. Englezii sunt o exceptie. Noi suntem romani.

    Exemplul de anul trecut e cu totul si cu totul altceva, echipa urma sa plece cu totul, in plus e clar ca la Craiova sunt preferati 'cripto-comunistii' in locul capitalistilor. Se stia ca se pleaca cu arme si bagaje la Dinamo, asa ca tehnic vorbind fluierau deja pe Dinamo. Oricum National nu merita campionatul daca nu a fost in stare sa bata echipa aia devastata. In fata unui public cum nu vazusera nici la meciurile de acasa.

    Ma apuca rasul (nervos) cand vad ca unii sau altii se tot agata de ideea ca Dinamo e un 'GUNOI al comunismului' etc. Pai Steaua ce e atunci? La urma urmei a fost mai apropiata de clanul Ceausescu decat Dinamo. Trebuie sa admitem: NICI o echipa nu mai e aceeasi cu cea de dinainte de comunisti si nici nu va mai fi. Nota bene, ardelenilor. Asa ca faptul ca Dinamo a aparut 'la ordin' e irelevant azi.

    Blaturi au facut TOATE echipele, mai bine zis toate au participat la blaturi. Se mai intampla si acum, dar mai rar.

    Propun ceva mai putina violenta verbala... ce ziceti?

  14. #14
    manager Cipangoo's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    332
    Reputatie
    1
    Probabil ca mai putina violenta verbala e de dorit. De acord cu tine. Insa nu spune ca e irelevant faptul ca Dinamo a fost creata la ordin. In cel mai bun caz Dinamo, alaturi de Steaua, a avut mai mult de castigat de pe urma blaturilor de pe vremuri. Si in plus au si "experienta" unora care jongleaza cu meciuri trucate. Faptul ca acuma nu te mai obliga secu sa pierzi cu dinamo nu schimba faptul ca oamenii care conduc fotbalul in romania sunt aceeasi sau cam aceeasi. Si oamenii astia sunt aceea care si-au facut servicii pe vremuri, servicii pe care nu ii sterge o revolutie, servicii care conduc la contraservicii si in final la blaturile pe care le blameaza toata lumea. Faptul ca Dinamo si Steaua au avut parte de cele mai multe relatii de acest gen indreptateste pe oricine care poate fi impartial sa creada ca tot ele vor fi in continuare artizanele celor mai multe blaturi. Mai este si obiectivul care e intotdeauna pentru cele doua cupa si campionatul. de ce sa faca argesul de exemplu blaturi? Ca sa iasa pe 6 in loc de 8 la sfarsitul campionatului?

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •