Results 1 to 17 of 17

Thread: Credeti ca Dica va avea performante la fel de bune si la Catania?

  1. #1
    incepator muvilici96's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    21
    Reputatie
    1

    Smile Credeti ca Dica va avea performante la fel de bune si la Catania?

    Eu unul, nu cred.Intr-un campionat asa puternic precum Serie A, o echipa precum Catania nu poate ajunge mai sus de cupa UEFA.De-acum Dica poate spune LA REVEDERE Champions League.Pacat!

    NU STIU DACA MA MAI STITI, N-AM MAI POSTAT PE ACEST FORUM DIN 2005,SUNT EU, MUVILICI.IMI PARE BINE SA VA REGASESC!

  2. #2
    Mereu Campioni dede's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    14,166
    Reputatie
    1
    o... ce mai faci, domnu' muvilici? ai imbatranit de cand nu te-am mai vazut pe aici...
    Increderea absoluta in victorie este insasi cheia victoriei.

  3. #3
    incepator BogdanH14's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Baia Mare, România
    Posts
    49
    Reputatie
    1
    Dica isi va lua la revedere de la EUROPA si cel mai probabil de la "nationala", pacat ca e un jucator decisiv

  4. #4
    sport legend Snake_21's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Romania
    Posts
    6,632
    Reputatie
    1
    Sper sa continue performantele bune si la Catania daca pleaca ... mie unu imi pare rau ca pleaca
    Bafta, Reghe!

  5. #5
    incepator muvilici96's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    21
    Reputatie
    1

    Salut prieteni, adio Dica!

    Si eu cred la fel.Avand in vedere ca si la steaua a jucat exceptional.

  6. #6
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,945
    Reputatie
    0
    Pentru cariera lui este bine este un pas inainte si va avea multe de invatat.

    Calitatile jucatorului Dica le cunoastem dar hai sa vedem si carentele.

    1. nu este jucator de ambele picioare
    2.lovitura de cap nu are
    3.nu se demarca in teren,statutul lui la Steaua i-a permis sa primeasca mingea unde vrea si nu neaparat unde trebuie
    4.nu face faza defensiva
    5.nu creeaza presiune pe atacantii adversi ,deci nu este agresiv in presing
    6.labil psihic ,in conditii de presiune in ultima perioada a clacat ,sunt doua exceptii un meci cu Heerenven si unul cu Betis Sevilla de acum cativa ani.

    Orice echipa mare l-ar fi luat era o rezerva sigura,cred ca a plecat acolo unde are sanse sa joace titular .
    Sumele imense vehiculate de mitici si altii sunt povesti,are destule carente
    care sa -l faca sa nu poata evolua la o echipa mare, poate daca nu va mai avea aerul de vedeta la Catania sa se schimbe desigur putine sanse dupa parerea mea.
    Este un jucator bun dar hai fim cinstiti ca el au mai fost si vor mai fi la Steaua
    l-as incadra undeva sub Adrian Ilie poate un pic peste Panduru si cam atat.
    Nu regret plecarea lui ,incetinea echipa oricum .
    Daca Spania nu a plans dupa Raul ,sa plangem noi dupa Dica?
    Last edited by iulian_1976; 30th June 2008 at 16:44.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Mai multe locatii
    Posts
    128
    Reputatie
    0

    Nicolae Dica

    Despre Nicolae Dica.



    M-am gandit sa scriu cateva lucruri care pot interesa unii supoertii de-ai nostri despre Nicolae Dica.

    A venit la noi in 2004, si stim cum a fost primit. A avut nevoie de un timp sa se acomodeze la noi.
    Pe mine m-a convins cum a jucat, si mi-a placut tehnica lui.Ne-a adus pe toti la extaz cand a ionvins aproape de unul singur pe Dynamo Kiev.

    A fist un jucator erxceptional la Steaua.A avut multe momente grele la noi, multi suporteri nu l-au acceptat, iar acest lucrtu i-a afectat psihicul.

    Eu unul, nu inteleg de ce unii nu-l au, sau nu l-au aut la inima.
    Un om deosebit de simpatic si de uman.Cand a decedat tatal lui, a trait o adevarata trauma.trebuia sustinut mai mult, trebuia iubit si respectat.Acum raman regretele.Insa faptele lui arata cat de mult s-a daruit pentru Steaua.A tras pentru echipa.A fist omul-geniu care putea stabili scorul final.

    Va mai amintiti? Lyon-Steaua 1-1, nimeni nu se astepta ca din primele 2 minute, Steaua sa marcheze.

    Accidentarile lui l-au tras in jos, si sicer, am suferit si eu un pic cand l-am vazut cat se chinuie.Un om adevarat, cu sentimente si bun simt.


    Iar noi l-am gonit, purs i simplu. Era necesar? '#Patronul'' nostru l-a vazut ca o mafa , si l-a vandut, prin atare.

    Acum a ajuns pe alt drum. Este la o echipa care, de obicei,s e lupta sa nu retrogradeze.Eu sper ca a ales drumul corect si va ajunge la o echipa de talia Stelei.Catania sigur este sub noi.

    Eu ii doresc sa aiba succese si sa nu-l voi uita ce a facut pentru noi.

    Pentru aceasta ii multumesc pentru bucurii si numai bine in cariera lui.

  8. #8
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,945
    Reputatie
    0
    Eu am prezentat ce este ca fotbalist Nicolaie Dica.

    La Steaua a fost un Boloni,Ilie Dumitrescu,Hagi,Panduru,Adrian Ilie nu cred
    ca trebuie regretat.
    Cu Dica imi vine greu sa cred ca poti castiga un trofeu european, este adevarat poate face un meci foarte bun si alte trei proaste,deci alterneaza nu este constant.

    Suporterii au amendat atitudinea lui,suporterii nu sunt atat de nebuni sa nu l mai doreasca fara motiv.
    Alte lucruri sentimentalisme , ca este sensibil,ca a avut momente grele etc nu comentez .
    Numai bine.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  9. #9
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0
    Dica a atins un varf de glorie la Steaua,de aproape un an de zile s-a plafonat si rar avea un meci bun.
    Sunt de parere ca plecarea la Catania va fi o provocare,sper din tot sufletul sa se integreze si sa continue perioada buna pe care a avut-o la Steaua.Daca nu va reusi ii va fi foarte greu,macaronarii sunt fanatici,noi suntem ingerasi pe langa ei.
    ...BAFTA DICA,multumim pentru tot ce ai facut la Steaua!!!!!!!
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  10. #10
    sport legend Snake_21's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Romania
    Posts
    6,632
    Reputatie
    1
    @Max Astor: De acord cu tine
    Bafta, Reghe!

  11. #11
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    3,937
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    Suporterii au amendat atitudinea lui,suporterii nu sunt atat de nebuni sa nu l mai doreasca fara motiv.
    Gheorghe Constantin cu galeria de azi nu ar fi reusit sa joace 15 ani la Steaua. Ciudat, un Dica avand o atitudine indolenta, cu maxim 3 km alergati pe meci, a facut incomparabil mai mult pentru Steaua decat maratonistul Banel. Dorinta lui de a pleca l-a tras mult inapoi in ultimul an, era plafonat.

    Va face fata la Catania atat timp cat va fi antrenor Zenga. Pe Dica daca nu stii unde sa il pui sa joace va fi un jucator slab pentru Il Calcio.

  12. #12
    sport legend adi_sampon's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Arad
    Posts
    1,526
    Reputatie
    1
    Da deobicei un jucator cand schimba echipa ,macar la acelasi nivel are rezultate bune ,iar Dica e un jucator bun poate face asta
    Aux Armes, aux Armes Nous sommes les marseillais Et nous allons gagner Allez l'OM, allez l'OM

    Olympique Marseille

  13. #13
    it's a boy! moty's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    10,843
    Reputatie
    1
    vezi cazurile marica si mazilu (imi vin cel mai repede in minte)

  14. #14
    Banned
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Hawaii
    Posts
    430
    Reputatie
    0
    Va avea un sezon bun, Zenga a inceput sa isi arate ''coltii'' sin in Vest dupa ce a avut succese in Estul Europei si la arabi.Catania e un incveput si pentru Dica.Daca face un sezon bun, ajunge sigur la o echipa de talia Stelei.

  15. #15
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0
    ...imi permit sa nu fiu de acord cu tine,in Est a antrenat campioanele din Romania si Serbia,pe cand in Italia????.....s-au cam schimbat datele problemei.
    Vom trai si vom vedea.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  16. #16
    Die Hard Hard's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Posts
    20,911
    Reputatie
    1
    pai daca va juca la fel de bine ca acum,dupa un an se intoarce la Steaua...

  17. #17
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0
    Nu e obligatorie o revenire la Steaua....
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •