View Poll Results: Pronostic

Voters
59. You may not vote on this poll
  • 1

    24 40.68%
  • X

    11 18.64%
  • 2

    24 40.68%
Page 9 of 9 FirstFirst ... 789
Results 169 to 186 of 186

Thread: Etapa 25: Rapid - Dinamo

  1. #169
    sport legend ultra_alba's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Alba-Iulia
    Posts
    352
    Reputatie
    1
    felicitari echipei Dinamo pt. jocul prestat aseara.
    suntem din Alba ...deci suntem cei mai buni

  2. #170
    asa ceva... cocomic's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Timisoara
    Posts
    1,516
    Reputatie
    1
    victorie meritata dinamo... asa, veti mai ramane o saptamana pe primul loc doar atat (asta daca nu va ajuta steaua)
    [B]I NOBILI EREDITANO I TITOLI... I [COLOR=Red]ROSSO[/COLOR]NERI LI CONQUISTANO !

    Exista un lucru pe lumea asta stiut de toti interistii: e mult mai bine sa fii [color=red]MILANIST[/color]!
    [/B]

  3. #171
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    si tu cocomic, de ce asa pesimist? Poate ramanem mai mult acolo.

  4. #172
    iluminati
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    departe de oi
    Posts
    1,639
    Reputatie
    1
    aseara a fost super. danciulescu a maturat pe jos cu apararea rapidului. e ingrijorator faptul ca avem doar 3 atacanti in lot. daca se apuca astia sa vinda la vara, vom ramine in fundul gol! n-am inteles de ce se leaga unii de faza cu "golul" lui sabin ilie! ala a mai avut citeva ocazii . de ce n-a inscris? se leaga de arbitraj ca sa ascunda faptul ca sunt varza, iar la vara urmeaza o remaniere de lot!

  5. #173
    manager HaoTic's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Alba Iulia
    Posts
    260
    Reputatie
    1
    Danciulescu joaca fenomenal. Daca Dianamo ia titlul in mare parte i se datoreaza lui. Cand ma gandesc ce "urari" i-au facut nu demult galeria dinamovista in legatura cu fetita lui.....Care om, jucator de fotbal, ar fi revenit asa?
    OldFan Unirea Alba Iulia

  6. #174
    sport legend Saber Rider's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    S.S.C.
    Posts
    1,356
    Reputatie
    1

    Exclamation

    Quote Originally Posted by MARCEL55
    Este foarte ciudat ce se intampla in ultimele etape. Dinamo a fost acuzata ca a aranjat meciul cu National. Nationalul a luat bani de la Steaua si a invins atat pe Rapid cat si pe Dinamo. Nu va este ciudat cel putin, faptul ca echipele care nu depun nici un efort in meciurile cu Steaua (si in consecinta Steaua joaca „cel mai bun fotbal”) castiga imediat punctele pierdute in meciurile cu National. Poli – Steaua 1-8, F.C. National – Poli 0-0, Steaua – F.C. Arges 4-1, F.C. Arges – F.C. National 4-1 (acelasi scor), F.C. Oradea – Steaua 0-3, F.C. National – F.C. Oradea 2-3. Astept cu real interes lupta foarte intensa pe care „bancarii” o vor da in Ghencea. Acestea ar trebui sa fie lucrurile pe care sa le vedeti si sa le comentati, dar probabil ca filosoful are bani nu numai pentru fabrica de armament ci si pentru pentru toti cei din fotbal, alte echipe, ziaristi.
    Florentin, fii convins ca nu fac nici o confuzie, nu am fost si nu sunt membru de partid, poate ai fost tu (partidul lui valentin). Fii de asemenea convins ca stiu cu ce se ocupa filosofia (asa se scrie), nu ai de a face cu un aurolac. De asemenea sunt convins ca Gloria isi va da sufletul pe teren, asa cum au facut toate echipele in meciurile cu Dinamo. Jenant este felul in care joaca cu steaua. Noi incercam sa jucam fotbal in fiecare etapa.
    In primul rand ce mare realizare e pentru timisoreni FC National - Poli AEK = 0-0 ?!?!?!?!?!? Si daca e sa o luam pe latura asta, FC Arges a batut pe Dinamo in chiar prima etapa a acestui campionat cu 2 - 1, iar cu Steaua a facut 0 - 0 in tur, asa ca nu vad de ce ar fi o surpriza sa bata pe FC National.
    In al doilea rand, Valentin Ceausescu NU avea nici un partid, iar cei care stiu cu adevarat ce se intampla prin acele vremuri (se pare ca tu nu prea ai idee) stiu de asemenea ca Valentin nu avea nici o treaba cu politica.
    In al treilea rand, Gloria nu a jucat JENANT, cum zici tu, ci a jucat cat a putut ea de bine. Dar se pare ca tu nu ai vazut meciul de ieri de la 5pm cand Gloria a avut cateva ocazii foarte bune de a marca, dar Hamutovski a prins o zi buna excelenta (cam mai toate zilele lui sunt excelente). Mai ales avand in vedere ca avea 3 jucatori titulari de drept indisponibili, si au jucat cu UN DEBUTANT DIN DIVIZIA C in loc, cu niste improvizatii destul de serioase in echipa. Si gandeste-te ca au jucat totusi cu STEAUA in efectiv complet, nu cu FC ScuipaInDunare. Iti recomand sa citesti Gazeta Sporturilor, varianta on-line, ca sa te convingi ca nu spun prostii. http://www.gazetasporturilor.ro/index.php?c=1&a=12601
    Plus declaratia lui Andone : "Mă aşteptam ca Steaua să cīştige cu Bistriţa, pentru că joacă bine īn acest retur, incomparabil faţă de cum jucau īn tur." http://www.gazetasporturilor.ro/index.php?c=1&a=12642
    In al patrulea rand, e bine ca zici "INCERCAM sa jucam fotbal in fiecare etapa", avand in vedere ca daca nu ar fi fost Corpodean (si nu numai) erati acuma pe locul 2 in clasament la (cel mult) egalitate de puncte cu Steaua.
    In al cincilea rand, ma vad nevoit sa felicit echipa Dinamo pentru rezultatul de aseara, chiar au fost peste Rapid, desi as fi preferat opusul (lesne de inteles). Au facut un presing foarte eficace la mijloc (3-4 jucatori permanent in preajma rapidistului cu mingea, coroborat cu marcaj om la om necrutator), asa ca Rapidul nu prea a putut construi prea mult. Asta in prima repriza. Ca in a doua cred ca a fost ceva de ordin fizic sau de tactica, pentru ca nu prea a mai fost acelasi presing.
    Oricum mai sunt de jucat ceva meciuri si se mai pot intampla destule.

  7. #175
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Saber Rider n-are rost sa te oboseshti! "Ei" sunt cei mai tari, "ei" joaca cel mai adevarat fotbal shi, dupa cum spun tot "ei", Steaua ar trebui sa piarda chiar shi cu FC Scuipa-n Dunare. Nu-tzi dai seama ca nu ai cu cine vorbi?!
    ex-alpopa

  8. #176
    senior leveu's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Germania
    Posts
    191
    Reputatie
    1
    CU AJUTORUL LUI POLI STEAUA VA FI CAMPIOANA FARA SUPARARE
    Last edited by IlMILAN; 11th May 2004 at 12:55. Reason: Formatare text
    [COLOR=Purple]COMMANDO VIOLA ULTRA CURVA SUD[/COLOR]

  9. #177
    Forza Noi!!! Sabin's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Europe
    Posts
    350
    Reputatie
    1
    Alpopa, esti fenomenal... Ce frumos combatzi tu nishte probleme chiar interesante ridicate de Marcel. Uite cum e ca orice victorie sa fie pusa sub semnul intrebarii. Fair play-ul si obiectivitatea la tine si altzi stelisti de pe acest forum este egala cu 0. Este foarte interesant si este intr-adevar ciudat modul in care Steaua castiga cu o anumita echipa pentru ca in etapele urmatoare echipa respectiva sa recupereze punctele cu FC Natzional, asta dupa ce si-a asigurat dom' Olaroiu punctele cu Rapid si Dinamo cu prime primite de la Gigi Becali. Cu toate astea eu sincer nu ma aflu in tabara celor care suspecteaza acest aspect, pentru ca nu cred ca in acest campionat s-a apelat la astfel de manevre. Daca este ceva cu adevarat suspect se va vedea in maniera de joc a celor de la Natzional care a lasat in memoria tuturor daruirea si ambitzia din meciurile cu Rapid si Dinamo. Nu cred si sper sa nu fie vorba despre asa ceva. In rest numai de bine si itzi urez sa rezisti barbateste situatziei din clasament. Pana acum cu sigurantza n-ai facut-o.
    [COLOR=Red]FORZA DINAMO!![/COLOR]

  10. #178
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by leveu
    CU AJUTORUL LUI POLI STEAUA VA FI CAMPIOANA FARA SUPARARE
    Fara nici o suparare,
    Dar in campionate viitoare
    Last edited by IlMILAN; 11th May 2004 at 12:55. Reason: Formatare text
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  11. #179
    sport legend Florentin's Avatar
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Glen Ellyn, IL
    Posts
    461
    Reputatie
    1
    Sabin-
    cind vorbesti de fair-play ar trebui sa iei o pauza, dupa care sa mai iei o pauza, dupa care urmareste firul acestui thread numera in cite mesaje stelistii si (cred) ne-stelistii au felicitat echipa Dinamo pentru rezultatul cu Rapid (inclusiv subsemnatul, desi acum imi pare rau pentru ca nu este loc de eleganta cind ai de a face cu ciinii). Asta este fair-play. Desi Steaua practica de departe cel mai frumos fotbal, pentru a-si justifica pozitia de lider, ocupata in urma unor rezultate dubioase (desi cred ca rusinoase ar fi cuvintul cel mai potrivit) piromanii, ca suporteri nu pot fi numiti, continua acest joc murdar al hotului care striga hotul. Asta este paranoia.
    Si va mai mirati de ce sunteti cel mai urit club din Romania.
    Apropos, daca nu luati titlul va dati singuri foc sau din nou stadionului Steaua?
    Si inca ceva, poezia din apararea Rapidului o treceti tot la capitolul blat?
    Stelist deci ... invingator.

  12. #180
    iluminati
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    departe de oi
    Posts
    1,639
    Reputatie
    1
    ce vorbesti, mai florentine! mai lasa-ne cu logica ta! felicitarile pt aniversarea cupei campionilor e una, actiunea ultrasilor e alta! ce-ai fi vrut, sa plinga toti dinamovistii de emotie pt aniversarea stelei? ce, ultrasii stelei nu se bat, nu injura, nu rup scaune? referitor la poezia unor aparari, e si culmea ca rapidu si poli sa se lase batute cind mai au sanse la cupe europene! in afara de otelul, mai multe echipe au interesul ca dinamo sa se impiedice, ca sa aiba sanse cu locul trei.

  13. #181
    sport legend Florentin's Avatar
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Glen Ellyn, IL
    Posts
    461
    Reputatie
    1
    Referitor la logica, ma tem ca nu prea inteleg afirmatia cu Poli si cupele europene, si sa se lase batuta si in general.
    De ce nu incerci sa-mi descifrezi mesajul dupa care sa raspunzi.
    In ceea ce priveste ultrasi una este sa faci ceea ce mentionezi tu si alta sa incendiezi un stadion.
    Cit despre lasat ...
    Cred ca in iunie aveti alta aniversare: 16 ani de cind Andone si-a prezentat madularul tuturor romanilor interesati sau nu.
    Stelist deci ... invingator.

  14. #182
    iluminati
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    departe de oi
    Posts
    1,639
    Reputatie
    1
    i-ai vazut tu organul? de ce vorbesti prostii? gestul a fost la adresa conducatorilor stelisti, aia pe care ii urmezi tu si psd-ul!
    voi a-ti acuzat blaturile, dar acum voi traficati punctele pe ruta oradea-national-steaua, alba-national-steaua, arges-national-steaua! fa si tu legatura intre meciuri!

  15. #183
    sport legend Saber Rider's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    S.S.C.
    Posts
    1,356
    Reputatie
    1

    Post

    Quote Originally Posted by bob
    i-ai vazut tu organul? de ce vorbesti prostii? gestul a fost la adresa conducatorilor stelisti, aia pe care ii urmezi tu si psd-ul!
    voi a-ti acuzat blaturile, dar acum voi traficati punctele pe ruta oradea-national-steaua, alba-national-steaua, arges-national-steaua! fa si tu legatura intre meciuri!
    lol de lol
    ... bob chiar crezi ca a cumparat Steaua 4 echipe din divizia A ?!?
    chiar ca lol

    poate n-ai citit ce-am zis mai sus, FC Arges a batut pe Dinamo cu 2 - 1, iar cu Steaua a facut 0 - 0, deci era de asteptat pe undeva un rezultat bun al argesenilor cu FC National; Oradea o repriza a fost cu mult peste Dinamo, le-a dat 2 goluri, deci iarasi nu a fost cine stie ce surpriza victoria oradenilor in fata FC National, care oricum ziceau bancarii ca joaca cu ultima clasata, deja retrogradata si or sa vina doar in excursie la Bucuresti si asta a fost cauza principala din pricina careia au luat bataie, asa ca chiar nu are nici un rost ca continui cu ABERATII !!

    iarasi !!

  16. #184
    Sport Legend Trim0b's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Romania
    Posts
    3,986
    Reputatie
    1
    mie chiar mia placut meciu asta

  17. #185
    incepator
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    bucuresti
    Posts
    1
    Reputatie
    1
    Sper sa castige rapid si meciul acesta, nu la aceeasi maniera cum a castigat cu steaua, dar sa castige. Ar fi un lucru bun pentru rapid dar si pentru Andone. Iar dinamo ar merita sa fie readusa cu piciorele pe pamant.

  18. #186
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,450
    Reputatie
    0
    Bai Vasile,Dimano este de mult cu picioarele pe pamant,doar capul le-a ramas in nori.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •