Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 21 of 22

Thread: Ce echipa va castiga Champions League?

  1. #1
    incepator
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    32
    Reputatie
    1

    Ce echipa va castiga Champions League?

    Favorita mea este REAL MADRID, dar nu cred ca ii va fi usor cu Manchaster!!! Englezii par sa fie in forma buna si nu e exclus sa treaca de Real?
    Poate o echipa din Italia sa se impuna?

    Ce parere aveti?
    hai Romania

  2. #2
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,059
    Reputatie
    1
    INTERNAZIONALE MILANO
    oricum cu reintrarea lui Hernan in finala, trofeul va poposi la Milano 8)

  3. #3
    manager Cipangoo's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    332
    Reputatie
    1
    La milano dar acolo unde nu l-ar vrea suporterii interului in nici un caz. mai ales ca nu am vazut jucator sa faca meciul vietii lui imediat dupa o accidentare.

  4. #4
    ...
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,420
    Reputatie
    1
    REAL MADRID !
    Va fi echipa cea mai...proaspata in momentul finalei !

  5. #5
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,059
    Reputatie
    1
    cipangoo, hernan nu trebuie sa faca meciul vietii, tre sa joace in nota lui obisnuita , si nu uita ca pana la accidentare era golgeterul CL

  6. #6
    incepator
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    32
    Reputatie
    1
    Frumos meci aseara...si bine ca a castigat REALLLLLLLLLL!!!!
    hai Romania

  7. #7
    Toronto FC 07Ex's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Streetsville, ON
    Posts
    1,227
    Reputatie
    1
    Dupa cum a jucat cu Man United nu cred ca cineva poate bate Realul, ... dar in fotbalul mare nu se stie niciodata.

  8. #8
    incepator
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    32
    Reputatie
    1
    Inter nu a aratat mare lucru aseara si a avut noroc ca a castigat. Cred ca in retur vor pierde ....
    Cat despre Juve-Barca...mai bine au jucat spaniolii...se vedea o mai mare dorinta de victorie, sunt mai motivati si cred ca nu e exclus sa vedem o finala REAL-BARCA
    hai Romania

  9. #9
    Sir
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    iasi
    Posts
    2,099
    Reputatie
    1

    Real-Barcelona????

    Quote Originally Posted by silvio
    Inter nu a aratat mare lucru aseara si a avut noroc ca a castigat. Cred ca in retur vor pierde ....
    Cat despre Juve-Barca...mai bine au jucat spaniolii...se vedea o mai mare dorinta de victorie, sunt mai motivati si cred ca nu e exclus sa vedem o finala REAL-BARCA
    nu te supara ca iti spun dar nu paote fi o finla Real-Barcelona doar cel mult o semi-finala castigatoarea Real-Man.Utd intalneste Juve-Barcelona.
    in privinta meciului de aseara de mult nu am vazut ca Juve sa joace astfel, de obicei chiar si in meciurile din deplasare cu echipe mari ei au o posesie fff buna a balonului dar aseara au jucat direct pe poarta lucru care nu prea i-a ajutat dat fiind faptul ca jucau cu un singur atacant si acela nefiind atacant pur sange. eu cred ca rezultatul a fost echitabil chiar daca eu as fi vrut sa obtina victoria. insa nu pot obtine victoria cu atacanti ca Di Vaio, Zalayeta care cred ca nici in Divizia A nu ar avea loc cu atat mai mult in lotul campioanei Italiei, dar poate din sezonul urmator il vom vedea pe Mutu in locul acestor incapabili
    cat despre Inter ei si-au facut treaba aseara si au castigat cu 1-0, nu-i mult dar nici putin si de foarte multe ori s-a vazut cat conteaza un gol. chiar daca Valencia joaca acasa sa nu uitam ca acestia au pierdut ultimele 2 intalniri cu echipele din Italia 0-1 cu Inter in 2002(Cupa Uefa) si 0-3 cu Roma in 2003(faza a 2-a Champions League) si inca un lucru importanat pe care eu cred ca tre sa-l luam in seama este pragmatismul echipelor italiene care au marcat, daca nu ma-nsel, cele mai multe goluri in ultimele minute sau in prelungiri.

    Viva Inter, Milan, Juve, Lazio in Europa

  10. #10
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1
    Echipele italiene SUX !

    La 1-0 se cantoneaza in aparare...si incearca sa dea gol pe contraatac.

    Sper sa castige Barcelona
    One of these days I'm going to cut you into little pieces.

  11. #11
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,059
    Reputatie
    1
    n-am nimic impotriva ca Barca sa-i elimine pe juve
    chiar mi-ar face placere

  12. #12
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Gabriel, uite aici strategia italiana si alte strategii:
    http://www.onlinesport.ro/Html/Fotbal/cm2002/62.shtm

  13. #13
    incepator
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    4
    Reputatie
    1
    A.C MILAN

  14. #14
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1
    Cine merge mai departe dintre Real si Manchester cred ca are cele mai mari sanse. Speram la un spectacol pe cinste... macar atat, ca la noi in campionat mai mult spectacol fac epitetele lui Dragomir si recitalele arbitrilor.

  15. #15
    Sir
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    iasi
    Posts
    2,099
    Reputatie
    1
    FORTZA MILAN, INTER, JUVE
    [SIZE="4"][B][FONT="Trebuchet MS"]Del Piero, Buffon and Nedved fan forever!!! [/FONT][/B][/SIZE]

  16. #16
    incepator
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    32
    Reputatie
    1
    tare as vrea sa fie eliminata Juve, nu de alta , sa se poata concentra mai mult in campionat...nu cumva sa piarda avansul!!! drak
    Barca are sanse bune de calificare, dar si Valencia poate bate pe Inter!!!
    Sau o sa ajunga Cuper in finala iar? yeah
    hai Romania

  17. #17
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1
    Mare pacat pt. Barcelona. Nu pot sa zic ca merita victoria....dar mi-a parut rau pt. ei. Totusi si Juve au merit ....au jucat in 10..s-au aparat fenomenal...si au inscris un gol frumos pe contraatac. Nu ?

    Zi neagra pt. Spania....fiind eliminata si Valencia Da Doamne...sa continue si maine seria spaniola nefasta !
    One of these days I'm going to cut you into little pieces.

  18. #18
    incepator
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    32
    Reputatie
    1
    O sa fie un meci tare deseara, iar fara Raul o sa ii fie greu la Real! Dar sunt sestui care pot marca D
    hai REAL
    hai Romania

  19. #19
    Sir
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    iasi
    Posts
    2,099
    Reputatie
    1
    in meciul de aseara Juve si-a aratat adevarata valoare chiar jucand in inferioritate numerica. punctul lor forte ramane apararea, care cred ca este cea mai buna sau printre cele mai bune din CL, si contraatacul in momentele mai delicate in care se afla uneori dar nu in ultimul rand daruirea, puterea de lupta si sacrificiul. dept sa spun nu am vazut de multe ori ca o echipa sa lupte ca ei mai ales dupa elinminarea lui Davids. cu toate ca s-au calificat in semi-finale vor avea mari probleme in tur indiferent cu ce echipa va juca tinand cont de numele jucatorilor suspendati dar totusi au aratat ca pot bate pe oricine, oricand si oriunde daca sunt motivati la maxim.
    [SIZE="4"][B][FONT="Trebuchet MS"]Del Piero, Buffon and Nedved fan forever!!! [/FONT][/B][/SIZE]

  20. #20
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    Echipele italiene, impinse de la spate de arbitri in CL. Incredibil, dar adevarat. Arbitrajul de la Barca-Juve a fost mizerabil. Daca se intampla in Divizia A, lua arbitrul 8 etape. I-a furat victoria Barcelonei, refuzandu-i 2 penalty-uri dintre care unul evident. Pai ce sa faca si saracii arbitri, dupa ce au patit anul trecut italienii cand nici in sferturi nu au ajuns. Pierdea CL milioane de spectatori italieni daca ar fi continuat asa.

    Revenind la prestatia echipelor, adevarul e ca e pacat ca au picat Juve-Barca (nici una din cele 2 echipe nu merita sa ajunga asa departe) si Real-Manchester (adevarata finala).

    Juventus practica un anti-joc, poate e eficient dar este groaznic de urat. Au doar 2 jucatori (Nedved si Del Piero) care joaca frumos, restul sunt doar atleti. Felicitari pentru determinare, /fu/ pentru lipsa de imaginatie si anti-joc. Cred ca luau bataie de la ORICINE in afara de Barca. Oricum, cu Real sansele lor sunt de 10%. Daca va juca Realul cum a facut-o cu Manchester. Mai ales ca nu joaca Davids sa accidenteze 2-3 jucatori adversi.

    Marea prostie a celor care joaca contra Juventus e ca ii ataca chiar cand sunt un avantaj. Daca la 0-0 Barcelona se apara si inchidea jocul NU cred ca era Juve in stare sa marcheze.

    Cat despre Barcelona... cum o fi castigat grupa? E posibil sa nu fie in stare sa dea un gol in 30 de minute si cu un om in plus si pe propriul teren??? RUSINE!

    Oricum, italienii mai au si un noroc porcesc. Vezi ultimul gol al lui Juve, vezi ultimul gol al lui Milan (min. 91!!!). Vezi ratarile Valenciei.

    Hai Real! Demoleaza-i pe macaronari!

  21. #21
    THE VIKING Dorin's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Sweden
    Posts
    2,382
    Reputatie
    0
    Real este singura varianta logica. Dorin

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •