Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 22 to 42 of 103

Thread: Becali:"Vand actiuni, vand tot! Adio Steaua! Ma calugaresc si plec la muntele Athos!"

  1. #22
    manager xisco's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Timisoara
    Posts
    314
    Reputatie
    1
    Nu stiu ce mai pun astia botu la glumele lui becali! Vorbeste asta aiurea iara
    [COLOR="Navy"][SIZE="6"]POLI TIMISOARA[/SIZE][/COLOR]

  2. #23
    it's a boy! moty's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    10,843
    Reputatie
    1
    De unde stii?

  3. #24
    Banned
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    MARAMURESEAN
    Posts
    3,800
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by alexuuBZ View Post
    eeee..pleaca feeeecali
    Incolonarea la pupat mana lui jiji...fara contingentul de la Steaua,erati iar vreo 15 ani la matineu!

  4. #25
    . vlad1607's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Posts
    17,550
    Reputatie
    1
    o mizerie in minus? nu avem noi norocu asta...
    "- [B]Florin, de ce ai acceptat micșorarea salariului cu 30 la sută?
    - Pentru Dinamo. Acest club m-a ajutat la greu, cînd aveam nevoie, e firesc să răspund și eu la fel într-o perioadă delicată. Eu nu uit![/B]
    "
    .................................................

  5. #26
    Timisoara ... Elphax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Curva Sud
    Posts
    14,658
    Reputatie
    1
    sa fim seriosi, nici el nu crede asa ceva, e praf in ochii ziaristilor ... nu stie cum sa faca sa scoata stelistii in strada

  6. #27
    MVP !
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    9,787
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by elphax View Post
    sa fim seriosi, nici el nu crede asa ceva, e praf in ochii ziaristilor ... nu stie cum sa faca sa scoata stelistii in strada
    ca la stefanesti.
    pt 300 de euro, ies toti + 2-3 care nu sunt stelisti

  7. #28
    curajos tataleone's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,645
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Dani3l View Post
    Indiferent de deznodamantul anchetei, in mai putin de 12 luni,gigi va pleca de la STEAUA!
    Stii ceva in plus fata de noi? Zi-ne si noua daca da
    Ar fi un dezastru pt. voi, nu cred ca vreun stelist s-ar bucura cu adevarat...

  8. #29
    anti'OI alexuuBZ's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Buzau
    Posts
    875
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Dani3l View Post
    Incolonarea la pupat mana lui jiji...fara contingentul de la Steaua,erati iar vreo 15 ani la matineu!
    sincer chiar nu ma intereseaza! eu nu am treaba cu actionarii,sclavii etc!
    [SIZE="3"][COLOR="Purple"]Respect Bunica[/COLOR][/SIZE]
    [B]convorbire intre 2 fete : - fata cum poti sa asculti si minimale si manele in acelasi timp ? - lasa ma fata, sunt si eu o mini-manelista ![/B]

  9. #30
    obsolete Ess's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    11,380
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by toraxa View Post

    “Nu e problema mea ca nu mai intru pe stadion, ma retrag din viata publica, vand actiuni, vand tot! Sa vedem daca ma mai duc la EURO, sa vedem daca ma lasa Cernat sa intru pe stadion! Cernat asta e un tampit ca si Bodu. Acum nu mai raspunde la telefon, probabil ca si-a dat si el seama ca a gresit! Parerea mea este ca Mircea Sandu nu stie nimic despre aceasta decizie, dar este doar parerea mea si s-ar putea sa mi-o schimb!”
    asa sa va ajute D-zeu, stelistilor
    poate o cumpara pe U...ca tot si-a luat terenuri la "kolozsvar, kolozsvar, szep varos"
    Pun multe virgule, fara sens!
    Doar sa'ntrebe semidoctul, crescut, de, Google, de, ce!

  10. #31
    sport legend crissis's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Iasi
    Posts
    3,646
    Reputatie
    1
    drum bun si sa auzim de bine Becali
    [COLOR="Blue"][SIZE="2"][/SIZE][B] FORZA POLI IASI [/B][/COLOR]

  11. #32
    parerea mea tu26dor's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    iasi/piatra neamt
    Posts
    4,278
    Reputatie
    1
    ce bine ar fi sa se tina de cuvant... macar de data asta... hi hi

  12. #33
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    Asta fara fotbal si Steaua este un nimeni. Nu ca ar fi...mai mult de atat dar fara reclama gretoasa a massmediei, in frunte cu ProTV si GSP, asta ar fi avut o soarta binemeritata, la stana din...Rahovei. Mititica nu mahalaua.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  13. #34
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Eu nu pot sa inteleg de ce oamenii cu bani multi obtinuti prin metode dubioase nu pot sa stea la cutie. Nenea asta are nevasta, are trei fete, are casa, teren, e tanar. Eu m-as plimba prin toata lumea, si as incerca tot soiul de experiente culinare. Mi-as cumpara yacht(!) si as strabate apele. Mi-as lua casa la munte si la tara si m-as apuca de tamplarie (hobby). Mi-as face ateliere de tot soiul de confectii metalice. Ma rog...

  14. #35
    incepator
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    1
    Reputatie
    1

    Post depunctare.........lui becali

    Nu inteleg aceasta decizie luata de aceasta comisie a ligii de fotbal, care penalizeaza echipa Steaua cu 7 puncte, pe Gigi Becali cu 2 ani interzicere pe stadioane......poate mai urmeaza, insa nu inteleg logic "De ce?". Au gasit o suma de bani care urma sa fie data Universitatii Cluj pentru castigarea meciului cu CFR Cluj de catre Gigi Becali. Pana acum totul corect, dar unde este mita, coruptia?????? nu inteleg. Insa aceste persoane care conduc toata administratia ROMANIEI au dreptul la interpretari proprii, fara a (pentru ei studia DEX-ul).
    Am rugamintea in prima emisiune in care il contactati pe Gigi Becali sa-il intrebati daca dupa toate intamplate este un om normal.
    DE CE???

    Ce o sa pateasca Gigi Becali daca echipa nationala a ROMANIEI trece de grupe, ajunge in semifinala, castiga campionatul.
    1. Gigi Becali v-a fi cercetat de DNA, v-a fi judecat de liga, probabil proces penal cap de acuzare MITA, CORUPTIE. Pentru ca a premiat in functie de realizari o echipa.
    2. Gigi Becali nu plateste, este demigrat de presa ca nu s-a respectat promisiunea. Dar pe baza declaratiilor facute v-a fi anchetat pentru MITA, CORUPTIE la echipa nationala, pe baza declaratiilor publice facute de acesta.


    Va rog sa-l sfatuiti pe Gigi Becali sa desminta aceste afirmatii sa nu fie in aceeasi situatie ca si cu U.CLUJ. pentru ca nu vad nici o deosebire intre aceste doua cazuri. DE A STIMULA O ECHIPA DUPA O REUSITA CARE DEPASESTE CU MULT NIVERLUL RECUNOSCUT DE TOTI.

    Celor care au judecat cazul transmitetiile ca balanta dreptatii ce reprezinta din toate timpurile organele de judecata, este departe la ani lumina de conceptia, constiinta lor.


    Faceti o paralela intre promisiunea publica a lui Gigi Becali pentru nationala si promisiunea directa catre U.CLUJ si gasiti o diferenta. Eu nu gasesc.
    Va multumesc!
    ROMICA

  15. #36
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,963
    Reputatie
    0
    pana sa se calugareasca acest individ,oile care au votat png -ul in bucuresti au incurcat serios calculele in sectoarele 2 si 5 si in CG!

  16. #37
    fan Gica Chioru
    Join Date
    May 2006
    Posts
    2,990
    Reputatie
    1

    Exclamation

    Quote Originally Posted by toraxa View Post
    ma retrag din viata publica, vand actiuni, vand tot!
    Si eu ma fac popa.......cand o zbura porcul!

  17. #38
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by grozea View Post
    Nu inteleg aceasta decizie luata de aceasta comisie a ligii de fotbal, care penalizeaza echipa Steaua cu 7 puncte, pe Gigi Becali cu 2 ani interzicere pe stadioane......poate mai urmeaza, insa nu inteleg logic "De ce?". Au gasit o suma de bani care urma sa fie data Universitatii Cluj pentru castigarea meciului cu CFR Cluj de catre Gigi Becali. Pana acum totul corect, dar unde este mita, coruptia?????? nu inteleg. Insa aceste persoane care conduc toata administratia ROMANIEI au dreptul la interpretari proprii, fara a (pentru ei studia DEX-ul).
    Am rugamintea in prima emisiune in care il contactati pe Gigi Becali sa-il intrebati daca dupa toate intamplate este un om normal.
    DE CE???

    Ce o sa pateasca Gigi Becali daca echipa nationala a ROMANIEI trece de grupe, ajunge in semifinala, castiga campionatul.
    1. Gigi Becali v-a fi cercetat de DNA, v-a fi judecat de liga, probabil proces penal cap de acuzare MITA, CORUPTIE. Pentru ca a premiat in functie de realizari o echipa.
    2. Gigi Becali nu plateste, este demigrat de presa ca nu s-a respectat promisiunea. Dar pe baza declaratiilor facute v-a fi anchetat pentru MITA, CORUPTIE la echipa nationala, pe baza declaratiilor publice facute de acesta.


    Va rog sa-l sfatuiti pe Gigi Becali sa desminta aceste afirmatii sa nu fie in aceeasi situatie ca si cu U.CLUJ. pentru ca nu vad nici o deosebire intre aceste doua cazuri. DE A STIMULA O ECHIPA DUPA O REUSITA CARE DEPASESTE CU MULT NIVERLUL RECUNOSCUT DE TOTI.

    Celor care au judecat cazul transmitetiile ca balanta dreptatii ce reprezinta din toate timpurile organele de judecata, este departe la ani lumina de conceptia, constiinta lor.


    Faceti o paralela intre promisiunea publica a lui Gigi Becali pentru nationala si promisiunea directa catre U.CLUJ si gasiti o diferenta. Eu nu gasesc.
    Va multumesc!
    ROMICA
    Pai (inceput academic) se zice ca sunt jucatori de la U Cluj care se si dusesera cu sumele care li se cuveneau sa plateasca impozit si toate taxele. Ar trebui sa stiti asta la 48 de ani si un (1) post.
    Last edited by Datenshi; 6th June 2008 at 17:59.

  18. #39
    trolleador six's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Timisoara
    Posts
    9,845
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by miril View Post
    Asta fara fotbal si Steaua este un nimeni. Nu ca ar fi...mai mult de atat dar fara reclama gretoasa a massmediei, in frunte cu ProTV si GSP, asta ar fi avut o soarta binemeritata, la stana din...Rahovei. Mititica nu mahalaua.
    cuvintele tale ma ung la suflet....Forza progresul
    https://t.me/pump_upp

  19. #40
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Incet, incet stiam eu ca zerosase devine de-al nost'.

  20. #41
    trolleador six's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Timisoara
    Posts
    9,845
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Bancaru View Post
    Incet, incet stiam eu ca zerosase devine de-al nost'.
    pai vezi....incet incet devenim chiar prieteni :ras-plans::ras-plans::ras-plans:
    https://t.me/pump_upp

  21. #42
    Moderator Aurel.D's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,443
    Reputatie
    1
    Sa plece la puscarie, la balamuc, la dracu cu carti, in desertul Gobi, pe fundul Oceanului Pacific, cu toate slugile lui de la ProTV si gsp, sa nu mai aud de el nici o secunda!! Sa plece, pleca-i-ar numele si sa se mai intoarca cand l-oi chema eu!!
    Dar nu avem noi norocul asta....

    Quote Originally Posted by Bancaru View Post
    Eu nu pot sa inteleg de ce oamenii cu bani multi obtinuti prin metode dubioase nu pot sa stea la cutie. Nenea asta are nevasta, are trei fete, are casa, teren, e tanar. Eu m-as plimba prin toata lumea, si as incerca tot soiul de experiente culinare. Mi-as cumpara yacht(!) si as strabate apele. Mi-as lua casa la munte si la tara si m-as apuca de tamplarie (hobby). Mi-as face ateliere de tot soiul de confectii metalice. Ma rog...
    Asta ma intreb si eu de multe ori...dar aici e vorba de bani si cand ai bani multi vrei sa obtii si mai multi!!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •