Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 43 to 63 of 96

Thread: Tur 2008-2009

  1. #43
    DOCTOR Geografu's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    17,578
    Reputatie
    1
    Nu l-am facut decat pe portar cretin si recunosc dupa un puseu de nervozitate imediat dupa meci !
    Si legat de preisune Steaua trebuie sa joace pe orice presiune,timp si ce vrei tu.
    Pentru ca ea are valoare !
    Zbor pana la stele.

  2. #44
    it's a boy! moty's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    10,843
    Reputatie
    1
    Sau cel putin pretinde ca are.

  3. #45
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    3,937
    Reputatie
    1
    Ce sa mai , cartile au fost deja impartite , e inutil sa ne mai gandim la titlu in conditiile date
    Mai sunt 99 de puncte puse in joc. Un titlu in Romania se ia cu ~75 puncte.
    In afara de Radoi si Szekely NIMENI nu a fost de valoarea Stelei pe teren azi.
    Si Ovidiu Petre a jucat binisor. La polul opus, mult mediatizatul Ochirosii nu a demonstrat cat a jucat ca a fost peste Nicolita. Fundasii laterali au jucat groaznic, pe final cand a intrat Kapetanos (sau Căpitanos cum ii spune *******ul) nu au fost in stare nici ei si nici extremele sa ii furnizeze centrari utile in careu, pe stanga cel putin era durere mare, mingile nici macar nu ajungeau in careu.
    Iar gafa cretinului din poarta devinde acum de un penibil grotesc.
    Zapata e la a doua greseala majora la Steaua. Prima, cu Zaglebie, acum un sezon, cand a scapat o minge aeriana cu un cot al adversarului in ficat. Rezonabil pentru un portar ce joaca meci de meci. Un portar cu un procentaj mai bun nu gasiti in Romania.
    E inadmisibil sa bati Roma cu 3-1 sambata si sa pierzi cu 1-0 miercuri la Vaslui !
    O victorie sau o infrangere in amicale nu spune NIMIC. M-am saturat de bairamuri sau tragedii dupa astfel de meciuri, dupa caz.
    Hehe... am vrut zilele trecute o comparatie intre acest meci cu Roma si cel cu Otelul din sezonul trecut, in Ghencea, primul joc al lui Marius ca antrenor la noi, dar am zis sa nu fiu cobe - un joc superb, terminat tot 3-1 - nimeni nu se astepta sa pierdem peste 3 zile la Timisoara...
    Din pacate ofensiva nu si-a facut datoria. Arthuro si Kapetanos ala sunt niste grenade neexplodate, vai si amar de capul lor.
    Nu inteleg de ce se iau varfuri de careu, gen Thereau cand la mijloc se aduc jucatori de viteza, ce stiu cu mingea, pasatori - cui sa paseze in fata daca aia nu au viteza sa se demarce ? Oare cand vom vedea la Steaua un jucator gen Pippo Inzaghi sau ma rog... gen Lacatus, care sa ia mingea si o bage in ate ?

  4. #46
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,450
    Reputatie
    0
    Am pierdut un meci doar,campionatul este lung si cu siguranta contracandidatele Stelei la titlu vor gafa asemeni lui Zapata,poate si mai rau.
    Problema este alta,va reusi Lacatus sa imprime un stil de joc care sa duca la victorii si sa nu ne mai dea atatea emotii?
    Am indoieli,dar totusi sper.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  5. #47
    Mereu Campioni dede's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    14,166
    Reputatie
    1
    Steaua va începe meciul cu FC Brașov în următoarea alcătuire: Zapata - Golanski, Rădoi, Goian, Petre Marin - Ovidiu Petre - Szekely, Tiago Gomes, Dayro Moreno, Adrian Neaga - Arthuro.

    ha ha... Neaga da gol azi
    Increderea absoluta in victorie este insasi cheia victoriei.

  6. #48
    DOCTOR Geografu's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    17,578
    Reputatie
    1
    E bine ca am castigat insa nu am facut-o atat de convingator.
    Jocul imi place , se vrea rapid in 2-3 atingeri dar lipseste varful care sa finalizeze la gura portii.
    Azi sa fim sinceri am avut si putin noroc cu Stelica...
    Zbor pana la stele.

  7. #49
    springbok Gontel's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    za lend of ciois
    Posts
    4,725
    Reputatie
    1
    Am jucat frumos, mai ales in repriza a doua. Victorie pe deplin meritata, dar m-am saturat sa am atatea emotii.
    Si eu am fost surprins de forma slaba a lui Stelea. Nici Zapata nu pare in apele sale, dar ne-a scos la sutul lui Sburlea.
    [B][FONT="System"]"Rap is what you do, Hip-Hop is what you live" - KRS One[/FONT][/B] [SIZE="4"][/SIZE]

  8. #50
    Mereu Campioni dede's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    14,166
    Reputatie
    1
    nu pot sa cred ca trebuie sa asteptam pana in minutul 90 ca sa castigam acasa cu o nou-promovata...

    oricum... echipa a jucat mai bine decat cu vaslui. Repriza a doua nu a fost rea deloc, doar ca iar am luat un gol aiurea nu inteleg ce se intampla cu Zapata...
    Increderea absoluta in victorie este insasi cheia victoriei.

  9. #51
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    3,937
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Geografu View Post
    Azi sa fim sinceri am avut si putin noroc cu Stelica...
    Hai sa fiu sincer. Pana azi am crezut ca Stelica s-a retras. De fapt cred ca el s-a retras demult si mai face vreo doua antrenamente pe saptamana sa nu aiba si burtica in afara de chelie.
    Faza de la primul gol mi-a adus aminte ca Stelica a jucat si la noi si o comitea si atunci . La alt Steaua-Brasov din primavara lui 1997 era sa ia gol la fel la aceeasi poarta de la tabela de la brasoveni. Norocul lui a fost ca mingea inainte sa ajunga in poarta a cazut in mocirla din zona portarului, la un metru de linie si acolo a ramas . Celebrul "gazon" din Ghencea de acum ceva ani, fusese inundat in saptamana aia si devenise la propriu un lac, poate unii isi mai amintesc de acest lucru... dar amintiri poate depanam altadata, pe alt topic.

    Da, meciul a fost decis de 3 greseli de portar, amandoi unu' mai prost ca altu'.

    Al doilea meci consecutiv cand Ovidiu Petre joaca bine si este scos inexplicabil. Cand am pus mingea jos s-a vazut ca suntem o echipa buna. Pacat ca asta se intampla rar, pacat ca intram usor in jocul adversarilor.

  10. #52
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    acum hai s-o spunem pe aia dreapta: orice gol, in orice mod s-ar marca este mai mult sau mai putin din vina portarului. Insa pana a ajunge mingea sa treaca de portar, mai trece si de mijlocasi, si de fundasi...

  11. #53
    the one sun's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Cluj ( all of the time )
    Posts
    5,832
    Reputatie
    1
    Lumea se grabeste sa aprecieze golurile primite de Zapata ca fiind erori de portar pentru ca s-a invatat de anul trecut cu un portar care nu primeste asemenea goluri.

    Din pacate pentru el, daca nu isi revine repede , nu il vad bine ( in ochii lui Gigi, azi esti erou si maine impostor ).
    Din fericire pentru el, infrangerea de la Vaslui a fost si cauzata de jocul ofensiv fara orizont. Deci inca nu a "prejudiciat" Steaua de puncte

  12. #54
    springbok Gontel's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    za lend of ciois
    Posts
    4,725
    Reputatie
    1
    Nu inteleg de ce jucam acasa cu doi inchizatori chiar si cand jucam cu nou-promovate. O sa spuneti ca aceeasi tactica era si pe vremea lui Protasov, dar sa nu uitam ca Paraschiv si Radoi marcau goluri. Para chiar avea un rol important in faza ofensiva.
    [B][FONT="System"]"Rap is what you do, Hip-Hop is what you live" - KRS One[/FONT][/B] [SIZE="4"][/SIZE]

  13. #55
    h8rz gonna h8 Zabriskie's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Haterville
    Posts
    4,246
    Reputatie
    1
    Mie mi-a placut cum a mers echipa la mijloc, Petre a fost excelent, calm, a intors de cateva ori adversarii, a incercat si destule pase decisive, iar Lovin a fost peste media lui obisnuita. E greu sa nu joci cu 2 inchizatori, chiar si cu astia raman destule spatii pt adversari pe contraatac. Alta varianta ar fi cu Plesan care ar juca ceva mai sus, dar mare diferenta nu ar fi.
    Buba mare e pe stanga, unde o sa fie mereu emotii pana revine Eme, si in atac, acolo ar trebui pus Stancu, chiar daca nu e varf autentic, e mult mai agil si poate intra in ritmul impus de Dayro, Janos. Sa vedem si cu Toja asta ce o sa fie, oricum din ce l-am vazut asa vag ar fi excelent la ce avem pe stanga (unde nu prea avem nimic, la o adica).
    Both teams played hard.

  14. #56
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,450
    Reputatie
    0
    pun o intrebare...oare Lacatus nu este cumva principalul vinovat?
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  15. #57
    DOCTOR Geografu's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    17,578
    Reputatie
    1
    Nu nu el e principalul vinovat.
    Intai sa ne uitam la valoarea jucatorilor ( care la unii e JALNICA ) si apoi mai discutam !
    Zbor pana la stele.

  16. #58
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,450
    Reputatie
    0
    sunt de acord cu tine,dar Lacatus a girat transferurile acestora.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  17. #59
    non-ultras Vladek's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Bruxelles ... deocamdata
    Posts
    5,050
    Reputatie
    1
    Maine seara avem meci cu alta baba isterica a diviziei A, penescu de la Arges in jos (foarte in jos, adica spre B). Asta deja a inceput sa bage strambe, ca a auzit de la un personaj important (sanchi, nu da nume, sa murim noi de ciuda) cum ca la meci va fi delegat un arbitru "apropiat de cei din Ghencea". Se pare ca daca nu primeste vreo 2 penaltiuri, arbitrajul va fi declarat "hotie pe fata".

  18. #60
    Odd interaction eventHorizon's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,566
    Reputatie
    1
    Inca un meci in care s-a vazut ca n-avem antrenor...

    Voua va place ce "jucam"?
    He may be cast in bronze, but he′s still capable of producing truly golden moments...

  19. #61
    the one sun's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Cluj ( all of the time )
    Posts
    5,832
    Reputatie
    1
    Sincer , mie a trecut perioada in care nu imi placea. Acum nu mai INTELEG ce jucam.

    In continuare, nu pot decat sa tin ochii larg deschisi cand vad cum un jucator in plina forma ( Bogdan Stancu - 5 goluri pt Steaua pana acum!) e in continuare rezerva de lux, si Lacatus prefera sa transpire 70 de minute cu Arthuro, un jucator care nu are fata de Steaua.

    Mai mult, in locul lui Lacatus, as fi menajat cativa din titulari,pentru a fi in forma maxima la meciul cu Galatasaray. Oricum , acum macar nu poate sa inventeze scuza cu oboseala...

    Apropo, ce au toti cu Lovin ?

  20. #62
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    3,937
    Reputatie
    1
    Nu stiu ce a cauzat reactia fata de Lovin dar e o mare magarie ce s-a intamplat si nu o sa inteleg niciodata "suporterii" care vin la stadion si injura/huiduie un jucator al echipei favorite. Nu e de ajuns ca Dica incepuse sa se simta stingher la Steaua (si) din cauza unor astfel de oameni ? Mai e nevoie sa apara si altii ? Mie nu imi place cum joaca de obicei Lovin, nu imi place nesimtirea lui fata de Hagi si Lacatus bai... dar nu ma duc la stadion sa-mi bat joc de el, sa stric atmosfera care si asa nu mai e ce a fost in trecut. Il ignor, nu il aplaud. Mai ramane sa le fie vandalizate masinile, sa ne asemanam cu vecinii din Floreasca.

    @sun, din punctul meu de vedere nu avem o a "doua echipa" care sa intre si sa aibe aceleasi sanse la victorie cum le-ar avea titularii. Probabil ca de asta nici antrenorul nu risca, nu trebuie sa tratam (din nou) cu superficialitate unele meciuri din campionat din cauza cupelor europene. Cu 11 zile inainte de Galatasaray cred ca Lacatus numai la menajarea unora nu s-a gandit. La Bistrita insa mergem decimati si vor aparea multe rezerve.
    Arthuro nu se pliaza pe jocul Stelei asta e deja clar, nu e om de gol. Despre Lacatus nu am competenta sa ma pronunt dar jocul si rezultatele primesc nota de trecere daca luam ca etalon tot anul 2007.

  21. #63
    Mereu Campioni dede's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    14,166
    Reputatie
    1
    Steaua - gaz metan 4-0

    si locul 1... incredibil
    Increderea absoluta in victorie este insasi cheia victoriei.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •