Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 21 of 47

Thread: DINAMO- UNIVERSITATEA

  1. #1
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1

    DINAMO- UNIVERSITATEA

    Este un meci in care cuvintele sunt de prisos! Nici o echipa nu starneste atatea sentimente negative in randul suporterilor olteni de pretutindeni asa cum reuseste adversarul din meciul care se va desfasura la acest sfarsit de saptamana! Nu pot decat sa-l citez pe Rednic:„Falcosule, I am coming! Ai grija!“.

  2. #2
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Si eventual sa dau un pronostic. x2 ..mai ales ca o sa lipseasca si Alexa....

  3. #3
    manager Ravelly's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Navodari
    Posts
    330
    Reputatie
    1
    Si eu sunt destul de optimist, sper sa continuam jocul bun prestat in ultimele etape si sa plecam neinvinsi din groapa.

  4. #4
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Gazeta Sporturilor:
    "După ce a pierdut primul loc īn detrimentul lui Steaua după partida de la Bacău, Ioan Andone a primit o nouă lovitură. Trei dintre titularii săi, Preda, Bărcăuan şi Alexa, au devenit indisponibili pentru meciul cu Universitatea Craiova, programat sīmbătă.

    Dacă ultimul este suspendat din cauza cumului de cartonaşe, portarul şi fundaşul central s-au accidentat īn jocul din Moldova. Preda a suferit o īntindere la pulpa dreaptă şi va fi nevoit să stea o săptămīnă, ratīnd astfel şi īntīlnirea de Cupă cu FC Argeş de miercurea viitoare. Bărcăuan a suferit o contuzie puternică la piciorul drept şi este posibil ca dinamovistului să-i fie pus piciorul īn ghips, şansele de a evolua īmpotriva fostei sale formaţii fiind īn acest moment minime.

    "Vreau să joc şi īntr-un picior. Trebuie să batem Craiova ca să rămīnem īn lupta pentru titlu", a spus Bărcăuan. Lista accidentaţilor nu se termină aici. Alistar este īn continuare indisponibil după jocul cu Oţelul, iar Claudiu Niculescu s-a ales cu un traumatism la şold miercuri seară, doctorul Liviu Bătineanu declarīnd īnsă că atacantul este recuperabil pentru meciul cu Ştiinţa.

    Īn aceste condiţii, Andone se vede nevoit să schimbe sistemul de joc. Dacă īmpotriva formaţiei lui Lupescu alb-roşiii au dispus o formulă 3-4-1-2, Ando va recurge acum la un 4-4-2, cu Perenyi şi Semeghin fundaşi de bandă, iar Burcă şi Iordache īn centrul defensivei. Īn lotul lui Dinamo mai există un singur fundaş central de meserie, Radu Ştefan, care īn luna octombrie va īmplini 18 ani.


    Cam nasol...Ieppy iti promit ca daca va batem vom "stinge" si Steaua in meciul de la Craiova!

  5. #5
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Ii batem cu 3-1 pe caini!
    Va fi un meci destul de greu pt noi, dar am incredere in Mircea Rednic, el poate castiga duelul cu Ando!
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]Romānia, ţara cu sānge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  6. #6
    sport legend Adrian's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    New York
    Posts
    1,160
    Reputatie
    1
    Factorul psihologic e de partea noastra si e lucru dovedit cat de important este acesta. Noi venim in Bucuresti pe val, ca revelatie a ultimelor 3 etape (ca sa nu zic inceput de retur), Dinamo tocmai ce a pierdut locul 1 si pare ca nu se regaseste in ultimele meciuri...
    Hai Stiinta
    "Este mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu."

  7. #7
    sport legend Pacala's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    3,056
    Reputatie
    0
    vreau din tot sufletul sa invingem in groapa, ne-a furat atatia jucatori, am fost obligati doi ani sa asistam la atatea blaturi, ar trebui sa-i lovim acum, cand ii doare mai tare si sa-i scoatem din lupta pentru titlu.
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  8. #8
    manager Ravelly's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Navodari
    Posts
    330
    Reputatie
    1
    Ai dreptate Pacala, cred ca e momentul ptr o razbunare crunta! Si culmea e ca avem parca mai multe sanse ca niciodata...

  9. #9
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Nu trebuie sa ratam o asemena sansa, trebuie sa demolam catzeii!
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]Romānia, ţara cu sānge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  10. #10
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by EDMOND_

    Cam nasol...Ieppy iti promit ca daca va batem vom "stinge" si Steaua in meciul de la Craiova!
    daca zici tu te cred. Dar nu vii aici sa vedem meciul impreuna la o bere?

  11. #11
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Discutii de genul asta pe pm, jeppy, nu mai pata forumul Stiintei de mizeriile tale
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]Romānia, ţara cu sānge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  12. #12
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Azzuro , la ce te referi, mai precis!?

  13. #13
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Nu face cinste forumul Stiintei sa avem un utilizator ca ieppy postand pe acest forum!
    La cate vorbe urate si la cate jigniri a adus oltenilor si echipei nostre, nu are ce cauta aici!
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]Romānia, ţara cu sānge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  14. #14
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Stiu ca ai controverse cu el..insa atat timp cat este o discutie civilizata nu am motive sa interzic accesul nimanui pe acest forum....daca o parte dintre voi nu ati intra constant pe forumurile celorlalte echipe am mai putea discuta!

  15. #15
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Peste 600 de luptatori din Brigada Speciala de Interventie „Vlad Tepes“ a Jandarmeriei vor asigura ordinea publica la partida de fotbal dintre Universitatea Craiova si Dinamo. Galeria craioveana va fi amplasata la peluza I, accesul suporterilor facindu-se pe poarta din Soseaua Stefan cel Mare, linga Red Dogs. Portile vor fi deschise la ora 18.30. Galeriile pot intra cu bannere, stegulete, fulare, esarfe, confetti, fiind interzis accesul in incinta stadionului cu obiecte contondente (inclusiv suporturi de steag din alt material decit plastic), petarde, fumigene, artificii, substante iritant-lacrimogene, bauturi alcoolice ori bannere cu continut obscen, incitator la violenta, rasist sau xenofob. Persoanele aflate sub influenta alcoolului nu vor putea intra la meci, comercializarea bauturilor alcoolice fiind interzisa in zona stadionului dupa ora 17.30.

  16. #16
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Daca este adevarat , mi se pare ciudat ca doi dintre arbitri de astazi sunt din Focsani , acolo unde Netoiu are afaceri si relatii foarte bune cu oficialitatile locale...Sper sa fie doar o coincidenta , dar am sa "monitorizez" prestatia arbitrului in partida de astazi.... Pe de alta parte asa cum am prevazut a fost doar o intoxicare ,
    Semeghin, Barcauan si Niculescu vor fi pe teren din primul minut de joc.

  17. #17
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Gazeta Sporturilor , capitanul echipei,interviu..

    "
    "Cornele, după trei victorii consecutive o puteţi obţine şi pe a patra?
    - De ce nu?! Valoare avem, moralul tuturor e excelent, ambiţioşi sīntem, sper să avem şi puţină şansă.

    - Partidele cu Dinamo reprezintă ceva special pentru tine?
    - Nu doar pentru mine, ci pentru toţi oltenii adevăraţi. La cīt rău ne-au făcut "cīinii" de-a lungul timpului, cred că e explicabilă adversitatea asta. Cīnd dau piept cu roş-albii, am sentimentul că joc īmpotriva nedreptăţii, nu a unei echipe oarecare. Chiar dacă se vor supăra pe mine unii din Ştefan cel Mare, pentru mine Dinamo e simbolul răului!

    - Vrei să te răzbuni pe Gigi Neţoiu, care te-a dat afară pe vremea cīnd era patron īn Bănie?
    - Hai să punem puţin lucrurile la punct: Neţoiu n-a fost niciodată la Craiova! A fost tot Dinamo! Pe vremea aia, nu juca Dinamo cu Universitatea, ci Dinamo I cu Dinamo II. Din acest motiv am şi fost daţi afară eu şi Gabi Popescu. N-am acceptat să le facem jocurile şi au scăpat de noi. Mergeau pe principiul "cine nu e cu noi, e īmpotriva noastră şi trebuie eliminat"!

    - Ce s-a schimbat īn jocul Craiovei faţă de īntīlnirea din tur, cīnd aţi pierdut acasă cu 1-0?
    - S-au schimbat foarte multe. Atunci nu traversam cea mai bună perioadă din punctul de vedere al formei, psihic eram dărīmaţi şi am avut şi ghinion. Acum, Mircea Rednic ne-a redat īncrederea īn forţele noastre, a refăcut unitatea grupului şi ne-a insuflat din nou plăcerea de a juca."

  18. #18
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Cum vi s-a parut meciul la pauza?
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]Romānia, ţara cu sānge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  19. #19
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Sfarsitul primei reprize...Craiova a jucat excelent...de multe ori cu fundasii la linia de centru.... am avut cel putin un unsprezece metri foarte clar ( au aratat reluarea din mai multe unghiuri....) .. . O victorie astazi ne-ar duce la un punct de Rapid care este condusa cu 3-1 acasa de catre Farul...

  20. #20
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Locul 3 ne duce in Cupa UEFA, nu?
    Se pare ca arbitrii din focsani au primit prea mult vincon de la cainetioiu...
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]Romānia, ţara cu sānge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  21. #21
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    s-a terminat 2-1 pt dinamo, mcbreen a inscris acum...dar a fost cu ghinion...se pare ca am fost furati de arbitru...
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]Romānia, ţara cu sānge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •