Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 22 to 42 of 47

Thread: DINAMO- UNIVERSITATEA

  1. #22
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Din pacate am pierdut cu 2-1 , insa Craiova a aratat in continuare o crestere de forma si sta din ce in ce mai bine in teren! Probabil daca arbitrul focsanean ar fi dat unsprezece metri cand Burca l-a tinut in mod clar pe Vigariu in careu sau daca l-ar fi eliminat pe Barcauan altul ar fi fost rezultatul...

  2. #23
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    DINAMO (alb-roşu)
    23. Cr. Munteanu - 16. Ad. Iordache, 4. Burcă, 24. Bărcăuan - 8. Fl. Petre, 21. I. Badea, 25. Tameş, 20. Grigorie, 3. Semeghin - 10. Dănciulescu, 9. Cl. Niculescu
    antrenor Ioan Andone
    Rezerve: 12. Gaev, 7. Ciubotariu, 18. V. Munteanu, 19. Cl. Drăgan, 26. Scarlatache, 27. Ilin, 2. Perenyi, 17. Naidin
    Absenţi: Alexa (suspendat), Preda, Alistar, Cigan (accidentaţi)

    U CRAIOVA (albastru-alb)
    1. Guso - 25. Daouda, 6. Papură, 5. Murgan - 21. Bolohan, 2. Vigariu, 19. Pleşan, 20. Bundea, 23. L. Preda - 7. Njock, 11. Borbely
    antrenor Mircea Rednic
    Rezerve: 12. N. Bănică, 9. Randjelovici, 10. Ov. Stīngă, 14. R. Miclea, 15. McBreen, 24. Cr. Ungureanu, 26. Luţu
    Absenţi: Moţi (suspendat), M. Iordache (accidentat), Cl. Tudor (īn recuperare), Stoianof (convocat la lotul naţional de juniori), Buglea, Crăciunescu (nereţinuţi īn lot)

    Arbitru I. Serea (Focşani). Asistenţi I. Popa (Paşcani), M. Nagy (Cluj). Arbitru de rezervă V. Berbecaru (Rm. Vīlcea). Observatori I. Urs (Bucureşti), Ad. Porumboiu (Vaslui)

  3. #24
    sport legend Kidu's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Arad
    Posts
    663
    Reputatie
    1
    Atzi jucat bine. Se vede ca suntetzi in crestere de forma, dar se pare ca mai tre sa asteptazi un alt an sa batezi cainii in groapa. Atzi avut si ghinion, dar cum fotbalul se joaca pe goluri...
    Sper sa le luatzi fatza celor de la rrAPID.
    Bafta !!!
    Semper Fidelis

  4. #25
    sport legend ADelPiero's Avatar
    Join Date
    Jan 2003
    Location
    ALBA IULIA
    Posts
    7,198
    Reputatie
    1
    2-1 ... ghinion ...
    multć lume... PUŽINI OAMENI

  5. #26
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    The Kid, ADelPiero , multumim pentru mesaje...important este echipa a reinceput sa joace si nu se mai teme de nimeni...Sper sa continuam seria jocurilor bune...si in partidele care urmeaza si sa construim o echipa competitiva pentru campionatul viitor. Succes si voua si echipelor cu care tineti...

  6. #27
    Negociator bog_tom's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    New Jersey
    Posts
    3,464
    Reputatie
    1
    cred ca rezultatul a fost conform cu prestatia celor 2 echipe care nu au stralucit dar Dinamo a fost totusi mai lucida ! de remarcat numeroasele pase nereusite ale craiovenilor (din pacate)...
    [size=1]
    well done...

    [b]Bogdan Toma
    Romanian phpBB online community

    [COLOR=Green]regele off-topic Forum OLS[/COLOR][/b] [/size]

  7. #28
    incepator
    Join Date
    Jul 2003
    Posts
    17
    Reputatie
    1
    bog, nu-i asa ca ai vazut meciul?

  8. #29
    Negociator bog_tom's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    New Jersey
    Posts
    3,464
    Reputatie
    1
    am vazut Dinamo-Craiova in paralel cu Poli-Otelul cu prioritate primul (90%)
    [size=1]
    well done...

    [b]Bogdan Toma
    Romanian phpBB online community

    [COLOR=Green]regele off-topic Forum OLS[/COLOR][/b] [/size]

  9. #30
    incepator
    Join Date
    Jul 2003
    Posts
    17
    Reputatie
    1
    daca ai fi avut un dram de bun simt, nu-ti dadeai cu parerea, asa insa, ce rost are sa discutam despre meci? sau sa discutam
    eu n-am vazut meciul lui poli, nici nu m-a interesat deci nu-mi dau cu parerea
    chestie de bun simt

  10. #31
    incepator
    Join Date
    Jul 2003
    Posts
    17
    Reputatie
    1
    Dinamo 2-1 Universitatea Craiova
    Craiova a murit frumos

    Īnainte de meciul cu Dinamo, disputat sīmbătă seara, de la ora 21.00, patronul Universităţii Craiova, Dinel Staicu, nu-şi făcea probleme: "Batem cu 2 - 1!". Fotbalul a spus īnsă exact invers: a fost 2 - 1, dar pentru gazde.

    Universitatea a jucat totuşi frumos īn "Ştefan cel Mare". A īnceput ambele reprize mai bine decīt adversara, dar a avut ghinion şi un arbitraj potrivnic. De exemplu, spre finalul primei reprize, arbitrul Serea le-a refuzat "alb-albaştrilor" un penalty la intrarea lui Burcă asupra lui Vigariu, iar la faza următoare, Florentin Petre a fost aproape de a īnscrie, doar parada lui Guso evitīnd golul.

    S-a jucat pe contre şi īn partea secundă. Andone a făcut īnsă o schimbare care i-a ieşit perfect: l-a scos pe Grigorie şi l-a introdus pe Vlăduţ Munteanu. Viteza şi execuţiile acestuia au făcut practic dferenţa, mai īntīi īn minutul 70. Atunci, Munteanu a executat cu efect un corner, Dănciulescu a reluat puternic cu capul, mingea a lovit transversala, a căzut pe linia porţii, dar l-a lovit īn spate pe portarul Guso şi a intrat īn plasă.

    După nici două minute, acelaşi V.Munteanu a centrat puternic, Guso doar a respins şi Claudiu Niculescu a reluat fulgerător īn poartă, deşi n-ar fi exclus ca, īn prealabil, fundaşul gazdelor, Iordache, să fi comis un henţ.

    Oltenii nu au mai putut decīt să reducă din handicap. Īn minutul 84, Luţu a plecat pe contraatac, l-a deschis īn dreapta pe McBreen şi australianul, singur cu C. Munteanu, l-a executat impecabil pe portarul dinamovist.

    Pe final, Universitatea a dominat uşor, dinamoviştii au excelat la tragerile de timp, dar "alb-albaştrii" nu au mai putut egala, deşi ar fi meritat-o.

    Stadion "Dinamo", spectatori 18.000
    Au marcat: Guso '70 (autogol), Niculescu '72 / McBreen '84
    Dinamo: C. Munteanu - Bărcăuan, Burcă, Iordache - Fl. Petre, Grigorie ('60 V. Munteanu), I. Badea ('46 Naidin), Tameş ('68 Cl. Drăgan), Semeghin - Cl. Niculescu, Dănciulescu
    Universitatea Craiova: Guso - Daouda, Papură, Murgan - Bolohan, Vigariu, Bundea, Pleşan ('68 McBreen), Preda - Njock ('76 Luţu), Borbely ('73 Stīngă)
    Au arbitrat: I. Serea - I. Popa, M. Nagy Click News

    sursa romanian soccer

  11. #32
    Negociator bog_tom's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    New Jersey
    Posts
    3,464
    Reputatie
    1

    Post

    Quote Originally Posted by senatoru
    daca ai fi avut un dram de bun simt, nu-ti dadeai cu parerea, asa insa, ce rost are sa discutam despre meci? sau sa discutam
    eu n-am vazut meciul lui poli, nici nu m-a interesat deci nu-mi dau cu parerea
    chestie de bun simt
    din intamplare, de loc sunt din Oltenia si de cand ma stiu am tinut cu U Craiova iar de ceva timp (de cand m-am atasat plaiurilor banatene) sunt alaturi si de Poli.

    Faptul ca sambata m-am uitat aproape 85 de minute la meciul Dinamo-U Craiova ma motiveaza sa cred ca mi-am facut o parere despre acest meci si am curajul sa spun (repet ca U Craiova e echipa mea de suflet) ca sambata Dinamo a fost mai buna. Asta e o chestie de bun simt (dupa parerea mea) !

    Fiecare dintre noi are dreptul la o parere si aceasta trebuie respectata macar din bun simt (daca tot faci apel la acest lucru).
    [size=1]
    well done...

    [b]Bogdan Toma
    Romanian phpBB online community

    [COLOR=Green]regele off-topic Forum OLS[/COLOR][/b] [/size]

  12. #33
    incepator
    Join Date
    Jul 2003
    Posts
    17
    Reputatie
    1
    stii ceva, te rog eu frumos, lasa vrajelile
    iar despre meci, pana si adversarii au avut o alta opinie
    nici un iubitor de fotbal cat de cat obiectiv nu poate nega ca Universitatii i s-a refuzat un 11m in minutul 44 la faultul asupra lui Vigariu, a fost foarte clar.
    Iar felul in care a fost vanat Plesan de catre Barcauan este unic in actuala editie de campionat, cu toate astea Barcauan nu a fost eliminat.
    In locul lui Staicu, as pune un prmiu pe capul lui Barcauan la meciul retur, cine ii rupe piciorul primeste 10 000 de dolari. Pacat ca nu sint eu patronul Craiovei dar sa nu spui niciodata, niciodata.

  13. #34
    incepator
    Join Date
    Jul 2003
    Posts
    17
    Reputatie
    1
    spuneai ca esti oltean,din ce localitate din Oltenia?

  14. #35
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    senatoru , fiecare cu parerea lui... echilibrul s-a rupt in momentul iesirii lui Plesan..care a fost vanat la fiecare faza de Barcauan... Pana atunci practic Craiova a jucat de la egal la egal cu Dinamo ,de multe ori dominand jocul cu fundasii al linia de centru... Eu cred ca Dinamo a avut si destul noroc in aceasta partida...nu ma mai pronunt in ceea ce priveste arbitrii acestei partide..sa asteptam emisiunile de sport din aceasta seara si vom sti cat daca era justificata sau nu eliminarea lui Barcauan si daca trebuiau date lovituri de la 11m la cele trei faze controversate ...una , cea din min 44 am vazut-o de multe ori in reluare si a fost in mod cert 11m..... Nu stiu la cea din min 2 , dar o sa vedem... Ziarele de astazi apreciaza si ca Barcauan trebuia eliminat... Vom vedea .... daca am dreptate inseamna ca a fost influentat rezultatul meciului ..pentru ca la echilibrul care era pe teren este foarte greu de crezut ca Dinamo ar fi putut rezista eliminarii lui Barcauan sau unui 1-0 la pauza pentru Craiova.. Este clar ca Dinamo a jucat dur...si este clar ca Universitatea i-a pus mari probleme..marturie stau cartonasele galbene primite de aparare Barcauan , Birca, Iordache .... si mijlocasul Naidin... foarte mult pentru o echipa care joaca acasa.
    Hai sa comentam la noapte sau maine dupa ce vom vedea reluarile...

  15. #36
    Negociator bog_tom's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    New Jersey
    Posts
    3,464
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by senatoru
    stii ceva, te rog eu frumos, lasa vrajelile
    daca m-ai cunoaste mai bine nu ai vorbi asa dar asta e o alta discutie...

    Quote Originally Posted by senatoru
    iar despre meci, pana si adversarii au avut o alta opinie
    nici un iubitor de fotbal cat de cat obiectiv nu poate nega ca Universitatii i s-a refuzat un 11m in minutul 44 la faultul asupra lui Vigariu, a fost foarte clar.
    Iar felul in care a fost vanat Plesan de catre Barcauan este unic in actuala editie de campionat, cu toate astea Barcauan nu a fost eliminat.
    nu toate parerile trebuie sa fie la fel cum nici toti oamenii nu sunt la fel...

    Quote Originally Posted by senatoru
    In locul lui Staicu, as pune un prmiu pe capul lui Barcauan la meciul retur, cine ii rupe piciorul primeste 10 000 de dolari. Pacat ca nu sint eu patronul Craiovei dar sa nu spui niciodata, niciodata.
    nu isi au rostul astfel de urari intr-o tara educata ... avem dreptul sa fim suparati pe echipa Craiovei ca nu a jucat asa cum a facut-o cu Rapid-ul si nu pe jucatorii lui Dinamo ...

    Quote Originally Posted by senatoru
    spuneai ca esti oltean,din ce localitate din Oltenia?
    din Targu Jiu (sunt si fan Pandurii Targu Jiu asa cum am mai scris prin forum)
    [size=1]
    well done...

    [b]Bogdan Toma
    Romanian phpBB online community

    [COLOR=Green]regele off-topic Forum OLS[/COLOR][/b] [/size]

  16. #37
    incepator
    Join Date
    Jul 2003
    Posts
    17
    Reputatie
    1
    interesant , chiar din Targu Jiu?
    poti sa-mi spui ce element mai special ca arhitectonica,are cladirea primariei din Targu Jiu?

  17. #38
    Negociator bog_tom's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    New Jersey
    Posts
    3,464
    Reputatie
    1

    Post

    Quote Originally Posted by senatoru
    interesant , chiar din Targu Jiu?
    poti sa-mi spui ce element mai special ca arhitectonica,are cladirea primariei din Targu Jiu?
    discutia e offtopic si nu cred ca e locul potrivit dar o sa-ti raspund ca sa nu crezi ca ma eschivez...

    din pacate nu sunt de meserie arhitect si nu prea am avut de-a face cu primaria din Targu Jiu (mai merg la BR la vecinii lor - Gorjeanul)

    eventual poti sa ma intrebi cu cine am facut informatica la Colegiul national Tudor Vladimirescu

    PS. restul poate continua pe PM ca sa nu le dam de lucru lui EDMOND_ caruia ii transmit salutari (si lui Dorin desigur) !
    [size=1]
    well done...

    [b]Bogdan Toma
    Romanian phpBB online community

    [COLOR=Green]regele off-topic Forum OLS[/COLOR][/b] [/size]

  18. #39
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Dorin !!? Probabil te referi la DoRyN ...daca este asa am sa-i trasmit...
    Last edited by EDMOND_; 18th April 2004 at 20:39.

  19. #40
    Negociator bog_tom's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    New Jersey
    Posts
    3,464
    Reputatie
    1

    Cool

    Quote Originally Posted by EDMOND_
    Dorin !!?
    de la http://www.craiova-maxima.ro (ne mai intersectam si pe la http://www.phpbb.ro)
    [size=1]
    well done...

    [b]Bogdan Toma
    Romanian phpBB online community

    [COLOR=Green]regele off-topic Forum OLS[/COLOR][/b] [/size]

  20. #41
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    La el ma gandeam si eu ..numai ca nu ne cunostem personal si il stiu ca DoRyN !

  21. #42
    Negociator bog_tom's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    New Jersey
    Posts
    3,464
    Reputatie
    1

    Red face

    Quote Originally Posted by EDMOND_
    La el ma gandeam si eu ..numai ca nu ne cunostem personal si il stiu ca DoRyN !
    scuze ca nu am folosit corect numele de utilizator.. si eu il cunosc tot virtual dar asta conteaza mai putin !
    [size=1]
    well done...

    [b]Bogdan Toma
    Romanian phpBB online community

    [COLOR=Green]regele off-topic Forum OLS[/COLOR][/b] [/size]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •