Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 21 of 51

Thread: Despre U|T|A

  1. #1
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1

    Arrow Despre U|T|A

    Pentru comentarii/pareri ce nu au legatura cu subiectele de pe acest subforum am creat acest "loc". Tot aici vor fi mutate si eventualele mesaje postate ce nu au nici o legatura cu subiectele abordate.
    Acest thread (subiect) cu timpul va fi golit, in functie de necesitate.

  2. #2
    junior Canadianu's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Anzii Cordilieri
    Posts
    104
    Reputatie
    1

    Despre U|T|A

    Baroane (de pesedeu sau de ce oi fi ), tu consideri Aradul oras reprezentativ al Banatului?
    Din documentatia mea prezenta am aflat ca Aradul este ruda saraca de la tara a Timisoarei, iar Timisoara este fruntea Banatului...mai mult Aradul a ramas doar cu cotele apelor si cu centrul meteo, in schimb Timisoara este primul oras din Europa iluminat.

    Nu stiu cum ai putea sa spui ca UTA reprezinta Banatul, daca sunteti infratiti cu cea mai urata echipa din Romania, dinamo bucuresti. Aveti aceleasi culori, galerii infratite...etc..
    Last edited by Canadianu; 1st January 2005 at 02:23.
    Forza Carpatica!kuka on ykköshintti? vadim!

  3. #3
    monstru sacru Sergio's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Timiºoara
    Posts
    8,216
    Reputatie
    1
    Aradul nu e in Banat, o spun chiar aradenii. Iar despre UTA, parca era infratita cu Brasovul. Sau a fost o iubire de-o vara?
    La Salonta de 30 de ani facem mezeluri...

  4. #4
    junior Canadianu's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Anzii Cordilieri
    Posts
    104
    Reputatie
    1
    Pai Sergio, de cand utistii s-au dat cu dinamo, unii fani de-ai Brasovului (printre care ma enumar si eu) nu mai simpatizam aceasta echipa....
    Forza Carpatica!kuka on ykköshintti? vadim!

  5. #5
    monstru sacru Sergio's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Timiºoara
    Posts
    8,216
    Reputatie
    1
    Eu nu stiu sa se fi dat cu dinamo. Ai mai multe informatii?
    Doar ca au aceleasi culori nu e un semnificativ.
    La Salonta de 30 de ani facem mezeluri...

  6. #6
    junior Canadianu's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Anzii Cordilieri
    Posts
    104
    Reputatie
    1
    Am vazut ca au galeriile infratite, si in plus nu am vazut nici un fel de atitudinea anti dinamovista din partea aradenilor!

    Si apropos, unde e Aradul? in Banat, Transilvania, Crisana sau pe granita?
    Forza Carpatica!kuka on ykköshintti? vadim!

  7. #7
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,059
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by sergio
    Eu nu stiu sa se fi dat cu dinamo. Ai mai multe informatii?
    Doar ca au aceleasi culori nu e un semnificativ.
    sergio ma uimesti
    redfighter ce scrie pe forumul vostru ?
    http://www.poliaektimisoara.ro/forum...?p=68851#68851

    oare de unde aceasta "apropiere" ?

    basca ca ne-au facut si noua o propunere de "colaborare" ca sa umilim impreuna ... ghici pe cine?
    care evident a fost refuzata!
    Last edited by inter; 1st January 2005 at 03:34.
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  8. #8
    monstru sacru Sergio's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Timiºoara
    Posts
    8,216
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Canadianu

    Si apropos, unde e Aradul? in Banat, Transilvania, Crisana sau pe granita?
    Ei zic ca in Crisana. Doar Aradul Nou e in Banat.
    Cat despre atitudinea antidinamovista, ne e nevoie, avem noi destula.

    inter, sunt cativa dinamovisti si in Timisoara. Asta nu inseamna mare lucru. Despre oferta lor, mai avea rost dupa ce v-am sustinut cand ati jucat la Arad? Sau asta a fost inainte?
    Last edited by Sergio; 1st January 2005 at 03:37.
    La Salonta de 30 de ani facem mezeluri...

  9. #9
    junior Canadianu's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Anzii Cordilieri
    Posts
    104
    Reputatie
    1
    Hai ca m-ai bagat in ceata! Pai exista doua aradele, unu nou si unu vechi? Eu stiam de un Arad din Banat, dar acum am aflat ca mai exista unu nou in Banat si altul in Crisana!
    Forza Carpatica!kuka on ykköshintti? vadim!

  10. #10
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,059
    Reputatie
    1
    In Crisana? pai cel mai important oras de acolo e Oradea ... si Crisurile parca nu trec pe la Lipova , deh asa am invatat la geografie... dar s-o mai fi schimbat :p
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  11. #11
    Siempre Barça! Catalanul's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Valencia
    Posts
    13,067
    Reputatie
    1
    s-a schimbat din cauza cutremurului de duminica de la Sumatra

    P.S. din cate stiu eu Aradul se afla in Crisana
    [B]TOTS UNITS FEM FORÇA[/B]
    [SIZE="1"]Founded in the 19th century, F.C. Barcelona is the only club never to miss out on European competition. The pride of Catalunya: "[B]Sóm més que un club![/B][/SIZE]"

  12. #12
    monstru sacru Sergio's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Timiºoara
    Posts
    8,216
    Reputatie
    1
    Grosul orasului e la nord de Mures. Mai e o parte mica la sud, cum vii dinspre Timisoara, pana treci podul peste Mures. Ala e Aradul Nou, care ar fi in Banat. Nici eu nu prea stiu cum sta treaba, mi-a explicat Daphix mai de mult, dar am uitat.

    Sper ca s-a inteles.

    Catalane, nu e de la cutremur. E ca si Berlinul, impartit in doua.
    Last edited by Sergio; 1st January 2005 at 03:51.
    La Salonta de 30 de ani facem mezeluri...

  13. #13
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,059
    Reputatie
    1
    si comunistii in care parte stau?

    sau e rupt din istoria Sua cu nordisti si sudisti ? :p
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  14. #14
    monstru sacru Sergio's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Timiºoara
    Posts
    8,216
    Reputatie
    1
    Gata, nu mai zic nimic de Arad, ca nu-mi face prea mare placere.

    Pt mai multe infotmatii, cautati ghidul orasului. :p

    PS. Comunistii stau in nord.
    Last edited by Sergio; 1st January 2005 at 04:08.
    La Salonta de 30 de ani facem mezeluri...

  15. #15
    junior Canadianu's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Anzii Cordilieri
    Posts
    104
    Reputatie
    1
    Aha, si pana la urma totusi Aradu e considerat in Banat sau Crisana sa stie si brasoveanu
    Forza Carpatica!kuka on ykköshintti? vadim!

  16. #16
    monstru sacru Sergio's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Timiºoara
    Posts
    8,216
    Reputatie
    1
    Cu 2 voturi pt Crisana, unul impotriva si o abtinere, Aradul se afla in Crisana.
    La Salonta de 30 de ani facem mezeluri...

  17. #17
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1

    Talking

    Quote Originally Posted by Canadianu
    Baroane (de pesedeu sau de ce oi fi ), tu consideri Aradul oras reprezentativ al Banatului?
    Din documentatia mea prezenta am aflat ca Aradul este ruda saraca de la tara a Timisoarei, iar Timisoara este fruntea Banatului...mai mult Aradul a ramas doar cu cotele apelor si cu centrul meteo, in schimb Timisoara este primul oras din Europa iluminat.

    Nu stiu cum ai putea sa spui ca UTA reprezinta Banatul, daca sunteti infratiti cu cea mai urata echipa din Romania, dinamo bucuresti. Aveti aceleasi culori, galerii infratite...etc..
    Canadiene, am impresia ca Revelionul te-a inveselit excesiv.
    Aradul e in Romania. Aradul e si in Banat. Aradul e si in Crisana. Aradul nu e ruda nimanui. Aradul reprezinta si Banatul si Crisana. PArerea mea. Ce ai citit tu (cred), pe topicul Istoric e preluat dintr-un ziar.
    Aici nu scrie ca suntem infratiti cu nimeni. Eu nu am zis asta. Daca unii se considera fratii cu Dinamo Buc., f. bine. Eu tin cu UTA si simpatizez pe Sportul si FC Oradea (Bihorul). Asta nu inseamna ca UTA e infratita... cu aceste echipe.
    Pentru orice alte aberatii din astea cu superioritati, rude sarace, comunisti, psd-isti, pe alte forumuri. Nu aici.
    Re.

  18. #18
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by inter
    si comunistii in care parte stau?

    sau e rupt din istoria Sua cu nordisti si sudisti ? :p
    Comunistii stau cu mine in bloc, la periferie. La fel ca ********ii, dinamovistii si psd-istii. E un bloc special de renegati si complexati ai societatii.

    Eu am impresia ca alte regiuni/orase par a fi rupte de realitate... dar nu dam nume.

  19. #19
    junior Canadianu's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Anzii Cordilieri
    Posts
    104
    Reputatie
    1
    Baroane, am citit si eu regulamentu, si am vazut ca n-ai voie sa postezi 2 mesaje consecutive! Chiar aici incalci regula, unde esti tu moderator?

    Eu am invatat la geogravarza ca Banatul si Crisana sunt 2 regiuni separate, cum se poate ca voi sa fiti si acolo si din colo?
    Oti fi vreun fel de Instanbul sa fiti pe 2 continente?
    Eu am auzit ca va luptati cu Timisoara care sa reprezinte cel mai mult Banatul, ce parere ai?

    Dar la anul ce faceti, tot in B sau in A?
    Last edited by Canadianu; 1st January 2005 at 16:49.
    Forza Carpatica!kuka on ykköshintti? vadim!

  20. #20
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1
    @Canadianul
    Ok, sa iti raspund.
    #Stai linisitit, mesajele mele sunt adresate unor useri diferiti. Aici pe subforumul UTA-ei este voie. Eu nu fac trafic cu mesaje. Daca nu stii unde sunt moderator, uitete pe View Forum Leaders, scrie acolo. Regulamentul nu ma intereseaza, aici pe UTA exista un singur regulament, cel al bunului simt. Sau cel putin asta este intentia...
    Daca este vreo problema, adreseaza-te Administratorilor site-ului.
    #Eu nu stiu ce ai invatat tu la geografie. E irelevant, la fel ca si aceasta problema: "unde e Aradul?". Inca odata, este in Romania, Vestul tarii. Banat sau Crisana? Daca granita ar fi Muresul, Aradul este in ambele regiuni, deoarece Muresul "despica" orasul. Poti compara cu Instanbul din acest punct de vedere, cum consideri. In cele din urma, Aradul este acolo unde vor romanii sa fie.
    #Eu vad in Poli adversarul traditional si nimic mai mult. Fara ei, intr-un fel ar disparea farmecul derby-urilor. In general, fara adversar nu exista glorie. De aceea el trebuie repectat. Parerea mea.
    Nu stiu in ce masura esti la curent cu ultimele noutati, sa zicem asa, din "gradina" UTA-ei. Insa vreau sa-ti spun ca la noi a aparut o noua galerie, brigada, sau... cum se intituleaza, pe langa Red Fighters (RF). Ei se numesc Spetza Ultra Rossa (SUR). Intre cele doua galerii exista diverse puncte de vedere cu privire la Timisoara, Brasov, Cluj. Pentru mai multe detalii, intra la SUR pe forum, acolo poti afla o pozitie oficiala cu privire la lupta pentru suprematie in Banat, Crisana sau ... unde o fi, cu privire la relatiile cu Brasov, Dinamo, etc. Red Fighters nu stiu sa aiba forum.
    #La anul... adica 2005? Sau 2006? Daca te refereai la sezonul 2004-2005, promovarea iese din discutie. Cat despre sezonul 2005-2006, sunt prea multe necunoscute sa pot afirma ceva. Sunt cateva idei in sensul acesta pe topicul Tur 2004-2005.
    Re.

  21. #21
    junior Canadianu's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Anzii Cordilieri
    Posts
    104
    Reputatie
    1
    Magicule, m-ai inteles total gresit, stiam ca esti moderator aici, eu te intrebam cum de iti permiti ca tocmai tu moderatorul de la uta iti permiti sa incalci regulamentul postand doua mesaje consecutive.

    In rest, iti multumesc pentru lamurire, dar nu prea aveti cum sa va duelati cu timisorenii daca jumate de oras este in Crisana iar celalalt in Banat...si inca o intrebare, tu cum te consideri? Banatean si crisanean?
    Vorbeam de anul viitor competitional adica 2005/2006, din cate am inteles tot in Divizia B veti ramane, probabil ca si la voi sunt probleme cu conducerea, jucatorii, etc.

    Si daca tot pomenisi de SUR, ei sunt infratiti cu dinamo? Dar Red Fighters? Vreau sa-mi raspunzi daca e posibil din cunostiintele tale, nu ma intereseaza siteurile diverselor grupari.
    Forza Carpatica!kuka on ykköshintti? vadim!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •