Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 43 to 51 of 51

Thread: Despre U|T|A

  1. #43
    sport legend Kidu's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Arad
    Posts
    663
    Reputatie
    1
    Nu am mai dat de multa vreme pe forum. Profit de ocazie sa il salut pe Red Baron. Acum sa revenim la miezul problemelor ce le-ati discutat pe aici:

    1) Canadianule, SUR nu este infratita cu nimeni, cu atat mai mult cu vreo brigada dinamovista. E adevarat exista un respect si o relatie de amicitie intre noi si baietii din Ultras 19 ("U" Cluj). De altfel la avem suntem in relatii bune si cu alte brigazi de la "U", dar cei din Ultras19 sunt cei mai marcanti.
    Cat de spre brasoveni, ne sunt indiferenti. Daca in divizia A, a fost o tentiva de infratire a celor din RF cu Forzza Carpatica (noi personal nu agreem infratirile dintre galerii, ca sa fiu mai pe intelesul tau), aceasta nu are nimic de a face cu SUR.
    A fost si la voi o tentativa alternativa prin aparitia celor de la Flank Ultra, dar de o buna bucata de vreme nu am mai auzit nimic de ei.

    2)Aradul din punct de vedere geografic face parte din Crisana, doar cartierul numit Aradul Nou care e situat la sud de Mures, face parte din Banat. Ca exista influente atat banatene cat si din alte zone cu care ne invecinam asta nu contesta nimeni deoarece e un lucru firesc si normal, iar chestia asta este peste tot.

    3)Sergio nici un utist adevarat nu ar instraina vreodata nici un campionat sau cupa, ipotetic vb-ind, chiar daca acest lucru nu este posibil. Numai cu*vele se vand ori de cate ori situatia o impune, iar cum voi aveti o predilectie pt treaba asta nu ma mai mira nimic. Poate se trage de la culoarea violeta care stim cu totii de cine este purtata.
    80 de ani, 4 echipe. Asta numesti tu istorie si traditie ?!
    Semper Fidelis

  2. #44
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1
    @The_Kid
    Bine ai revenit!
    Si o precizare: violet mai poarta si FC Arges (parca) la noi in campionat. Dar nu cred ca ei sunt in cauza, mai mult, stiu ca Argesul a cedat odata un loc in Div. A (sau B, nu mai stiu exact) Timisoarei. Pe atunci FC Arges Dacia Pitesti. Din pacate au fost facuti apoi tigani la meciul din turul acestui campionat. "Tigani" care insa au ajutat Timisoara la un moment dat. Cel putin eu asa stiu. Daca ma insel... pot fi corectat.

    Ce imi pare rau este ca odata ce vine vorba de o discutie serioasa, cum ar fi comparatia intre doua cluburi rivale, inafara de ironii rasuflate le-as spune la adresa UTA-ei, nu citesc nici un argument, nici o parere care sa incerce sa fie bazata pe ceva... concret. Posturile de genul "scuze am omis una din Echipele Mari" sau "Aradul nu e pe harta" adica vezi Doamne... iti arata cam nivelul. Si nu e nivelul apei la care ma refer...

    Pana una alta, U|T|A ramane cea mai titrata echipa din Vestul tarii (asa cum scrie la ziar). Cu toate ca acum este pe locul 11 in B3 si nu are jucatori la Nationala Mare a Romaniei. Invit pe orice sa ma contrazica, daca are argumente.

    Re.

  3. #45
    monstru sacru Sergio's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Timișoara
    Posts
    8,216
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by The_Kid
    Poate se trage de la culoarea violeta care stim cu totii de cine este purtata.
    80 de ani, 4 echipe. Asta numesti tu istorie si traditie ?!
    Cand spui 4 echipe, la ce te referi? Nu am inteles exact unde vrei sa ajungi. Iar culoarea violet are mai multe semnificatii, asa ca hai sa ne limitam fiecare la ce ne pricepem.
    La Salonta de 30 de ani facem mezeluri...

  4. #46
    sport legend Kidu's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Arad
    Posts
    663
    Reputatie
    1
    Bai uite care e problema. Eu nu intru aici sa ma contrez cu tine. Voi pt mine nu existati. Din aceasta cauza refuz sa vb despre "voi", aici la noi pe forum.

    Numai bine !
    Semper Fidelis

  5. #47
    monstru sacru Sergio's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Timișoara
    Posts
    8,216
    Reputatie
    1
    Pai vad ca deja ai facut-o si de asta m-am simtit dator sa raspund. Te astept la noi pe forum daca acolo te simti mai bine.
    La Salonta de 30 de ani facem mezeluri...

  6. #48
    sport legend Kidu's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Arad
    Posts
    663
    Reputatie
    1
    Noul link al sitului oficial este http://fcuta.arad.ro

    Sper sa nu interpreteze nimeni gresit. Nu vreau reclama gratuita. E doar un anunt.

    Forza UTA !
    Semper Fidelis

  7. #49
    UTA the Best! adymax's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Chicago
    Posts
    119
    Reputatie
    1
    Nici asta nu mai merge....refaceti situl sau care e treaba?

  8. #50
    sport legend
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Cluj U Napoca
    Posts
    915
    Reputatie
    1
    Forza "U"TA !
    [B] Sunt plictisit ! [/B]

  9. #51
    . vlad1607's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Posts
    17,550
    Reputatie
    1
    subscriu
    "- [B]Florin, de ce ai acceptat micșorarea salariului cu 30 la sută?
    - Pentru Dinamo. Acest club m-a ajutat la greu, cînd aveam nevoie, e firesc să răspund și eu la fel într-o perioadă delicată. Eu nu uit![/B]
    "
    .................................................

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •