View Poll Results: Sunteti de acord cu atitudinea lui Panduru fata de ziaristi?

Voters
54. You may not vote on this poll
  • Da

    21 38.89%
  • Nu

    33 61.11%
Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 43 to 63 of 71

Thread: Panduru catre ziaristi:„Sînteţi proşti, sînteţi boi, ciocu' mic!”

  1. #43
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,066
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by IlMILAN
    Am zis ca ma abtin dar vad ca nu se poate.....

    Pentru Inter dar mai ales pentru addy_zzuro:
    De cati ani nu ati mai reusit sa luati puncte "segnorilor " vostrii? Parca era vorba ca o sa auzim urletele cateilor ....se pare ca in era Netoiu aveati mai multe sanse. Lasati arbitrajul ca degeaba va legati de ele, ar trebui sa va arbitreze intr-un meci cu cateii Burloiu ... si atunci sa vorbim.....
    de anul trecut IMilan .... sa nu mai tii minte
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  2. #44
    sport legend trotica's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Timisoara
    Posts
    503
    Reputatie
    1
    Panduru, dat în judecată [http://www.evenimentulzilei.ro/vest/?news_id=153944]
    Horia David se va considera reabilitat pentru "numai" 2 miliarde de lei. Se pare că-i o chestie bănoasă pentru unii să fie făcuţi boi şi nesimţiţi...

  3. #45
    junior
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Piata Rosetti
    Posts
    69
    Reputatie
    1
    da ca isi face jucatorii "cacaciosi", etc. ...cum e? Mare pedagog, nu? si se mai cere singur antrenor la nationala...
    evident ca 2 miliarde ptr "onoarea" unui jurnalist este usor exagerat, n-ar strica sa le ceara si jucatorii daune unora care intreba numai prostii doar sa se laude ca li s-a raspuns la intrebari.
    dar panduru se considera antrenor si deci exemplu ptr jucatori, asa ca nu poate avea comportamentul acesta (la el nu este intamplare - ci obisnuinta)
    [COLOR=DarkRed]RED DOGS rule all way![/COLOR]

  4. #46
    nemuritoru` cipi13's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    bucuresti
    Posts
    1,224
    Reputatie
    1
    Sa fim seriosi....panduru nu e antrenor.....
    Si cred ca e trist ca sunt 19 voturi in favoarea limbajului suburban pe care l-a folosit panduru la adresa ziaristilor.....
    Last edited by cipi13; 4th August 2004 at 11:23.
    parerea mea.....

  5. #47
    manager sames44jc's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    bucuresti
    Posts
    315
    Reputatie
    1
    bai
    voi nu mai lasati omul sa se caracterizeze ?

  6. #48
    nemuritoru` cipi13's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    bucuresti
    Posts
    1,224
    Reputatie
    1
    Sa se caracterizeze la el acasa in baie....nu la conferintele de presa....
    parerea mea.....

  7. #49
    sport legend trotica's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Timisoara
    Posts
    503
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cipi13
    Sa fim seriosi....panduru nu e antrenor.....
    Si cred ca e trist ca sunt 19 voturi in favoarea limbajului suburban pe care l-a folosit panduru la adresa ziaristilor.....
    Să te văd pe tine cât de cald, prietenos şi amabil ai fi fost cu reporterul ziarului care ţi-ar fi publicat numărul de telefon de-acasă pe prima pagină - asta îi făcuseră lui Panduru cu ceva timp înainte de incident...
    Panduru, always on my heart!

  8. #50
    nemuritoru` cipi13's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    bucuresti
    Posts
    1,224
    Reputatie
    1
    Sunt de acord cu tine ca e nasol.....eram de acord cu tine daca era o izbucnire de moment...
    Dar nu e cazul...limbajul colorat fiind prezent de mai multe ori....si la adresa presei si la adresa fotbalistilor....
    parerea mea.....

  9. #51
    Daddy Dolo IlMILAN's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Timisoara
    Posts
    2,326
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cipi13
    Sunt de acord cu tine ca e nasol.....eram de acord cu tine daca era o izbucnire de moment...
    Dar nu e cazul...limbajul colorat fiind prezent de mai multe ori....si la adresa presei si la adresa fotbalistilor....
    Cu ce a spus presei nu am fost de acord, la momentul respectiv nu am fost de acord nici cu ce a spus despre fotbalisti , am considerat ca nu trebuie jigniti dar cu astia nu se poate altfel
    [COLOR=Red][B]FORZA [/B] [/COLOR] [COLOR=Black][B] MAGICO [/B] [/COLOR] [COLOR=Red][B] MILAN [/B][/COLOR]
    [B][COLOR=Red] LE MIE RAGAZZE [/COLOR] MI VOGLIONO [COLOR=Red] CON LORO [/COLOR][/B]

  10. #52
    nemuritoru` cipi13's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    bucuresti
    Posts
    1,224
    Reputatie
    1
    Da poate sa ii injure in vestiar.....nu vad de ce incepe cu faze din astea de doi lei in public....chiar daca merita....
    parerea mea.....

  11. #53
    Denis's Avatar
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    30043
    Posts
    10,707
    Reputatie
    1
    Eu zic caziarishtii nu au nici o vina...
    [B][COLOR="Wheat"]■[/COLOR][COLOR="Pink"]■[/COLOR][COLOR="Red"]■[/COLOR][COLOR="DarkRed"]■[/COLOR][COLOR="Red"] FOTBAL [/COLOR][COLOR="Silver"]CLUB [/COLOR][COLOR="LightBlue"]■[/COLOR][COLOR="DeepSkyBlue"]■[/COLOR][COLOR="RoyalBlue"]■[/COLOR][COLOR="Blue"]■[/COLOR][COLOR="Blue"] OTELUL [/COLOR][COLOR="Red"]GALATI [/COLOR][COLOR="DarkRed"]■[/COLOR][COLOR="Red"]■[/COLOR][COLOR="Pink"]■[/COLOR][COLOR="Wheat"]■[/COLOR][/B]
    [FONT="Palatino Linotype"][B][SIZE="6"][COLOR="red"]~F.[/COLOR][COLOR="Silver"]C.[/COLOR][COLOR="blue"]O.[/COLOR][COLOR="Red"]G.~[/COLOR][/SIZE][/B][/FONT]

  12. #54
    spellbound Profetu's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Bucharest
    Posts
    1,496
    Reputatie
    1
    a fost foarte aproape de adevar ...

  13. #55
    manager sames44jc's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    bucuresti
    Posts
    315
    Reputatie
    1
    daca vorbeste in halulu asta nu are decat sa isi strice imaginea
    dar nu ia facut numai pe ziaristi in halul asta
    chiar pe jucatori sai care au spus ca asa *****i cum sant ei nu trebuia sa ii lase cu 2 zile inainte de meci

  14. #56
    nemuritoru` cipi13's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    bucuresti
    Posts
    1,224
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Profetu
    a fost foarte aproape de adevar ...
    Oricum asemenea limbaj nu trebuie folosit in public.....Nu sunt de acord si nu are nici o scuza...
    parerea mea.....

  15. #57
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Panduru nu a fost cine stie ce ca fotbalist, iar ca antrenor nici nu s-a asezat bine pe banca si si-a dezvaluit caracterul arogant, gratuit dispretuitor. El nu poate fi un exemplu de urmat pentru fotbalistii pe care-i antreneaza, cu atat mai mult cu cat se manifesta intr-o conferinta de presa. Deplorabil! N-ar trebui sa-i se dea voie sa calce pe gazon, o perioada. Pe ziaristi, daca are dreptate, are posibilitatea sa-i aduca in fata tribunalului, daca considera ca acuzatiile aduse de ei sunt grave, calomnioase. Reactia lui, da de inteles, indirect, ca intrebarile puse erau incomode si mai dovedeste ca, pus sub presiune psihica clacheaza, ceea ce un antrenor de performanta trebuie sa stie sa faca fata unor astfel de situatii. Nu vreau ca echipa pe care o sustin, aflata intr-un moment stresant, foarte important pentru soarta ei, castigarea campionatului sau evitarea retrogradarii, sa fie condusa de un antrenor pe toane si labil psihic. Astfel de antrenori exista cu duiumul in fotbalul lui Mitica, nu mai avem nevoie de inca unul. Rusine!
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  16. #58
    spellbound Profetu's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Bucharest
    Posts
    1,496
    Reputatie
    1
    Dupa parerea mea, Panduru a fost un fotbalist mult mai bun si mai serios decat multi dintre fotbalistii care i-au urmat lui in "exodul" peste hotare.

    Eu nu-i cer unui fotbalist maniere sau limbaj elevat, de aceea, in momentul in care omul are ceva de spus, eu il ascult ce spune. Voi va legati la modul in care si-a exprimat gandurile, dar ignorati continutul. Eu ii inteleg motivele si ii si accept limbajul folosit in compania acestor ziaristi, multi dintre ei, niste anagramati.

    Cat despre calitatile sale de antrenor, parerea mea este ca va avea un viitor cel putin interesant.

  17. #59
    nemuritoru` cipi13's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    bucuresti
    Posts
    1,224
    Reputatie
    1
    Cam care sa fie continutul cind spune ca jucatorii lui sunt niste cacaciosi......?
    Iar despre ziaristi...au si ei bubele lor si sunt varza si cum vrei tu....dar nu cred ca i-a spus cineva lui panduru "ciocu mic esti un bou".....
    Cit despre cariera....viitorul ne va lamuri...
    parerea mea.....

  18. #60
    spellbound Profetu's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Bucharest
    Posts
    1,496
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cipi13
    Cam care sa fie continutul cind spune ca jucatorii lui sunt niste cacaciosi......?
    Iar despre ziaristi...au si ei bubele lor si sunt varza si cum vrei tu....dar nu cred ca i-a spus cineva lui panduru "ciocu mic esti un bou".....
    Cit despre cariera....viitorul ne va lamuri...
    Ce ti se pare tie asa de jenant daca le-a spus ca sunt cacaciosi ? Cand iei 8-1 acasa in halul in care ai incasat-o, nu esti cacacios ? Cred ca a vrut sa spuna ca jucatorii lui s-au pierdut psihic odata ce scorul a luat proportii.

    Despre ziaristi, ti-am spus parerea mea, Panduru asa se exprima, mai "pe fata", direct si fara ocolisuri. Asta a vrut omul sa spuna. I s-o fi parut ca ziaristul ala o fi semanand cu un bou ... asta i-a spus ...

    Io-i doresc numai de bine ...

  19. #61
    spellbound Profetu's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Bucharest
    Posts
    1,496
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cipi13
    Sa se caracterizeze la el acasa in baie....nu la conferintele de presa....
    Nu ti se pare ca in anumite momente, conferintele astea de presa, atat de "selecte" aduc a wc-u public, in care ziaristii vin si "decarteaza" tot felul de intrebari care mai de care mai stupide, parca dorind sa se "usureze" de curiozitatea rautacioasa care le hraneste invidia, individualismul si dorinta de senzational ?

  20. #62
    nemuritoru` cipi13's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    bucuresti
    Posts
    1,224
    Reputatie
    1
    In anumite momente da....dar asta nu inseamna ca totul e permis.....pentru ca asemenea limbaj duce la disparitia respectului intre cele doua parti....
    Asta este parerea mea....
    Iar despre cacaciosi...ce sa mai zic....daca tu faci parte dintr-o echipa, nu conteaza daca de fotbal, la scoala, facultate sau servici, si seful sau coordonatorul va numeste in public si pe la televiziuni cacaciosi ti-ar conveni ?
    Mie unul nu, pentru ca indiferent de probleme, ar trebui rezolvate in interiorul grupului....
    parerea mea.....

  21. #63
    Daddy Dolo IlMILAN's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Timisoara
    Posts
    2,326
    Reputatie
    1
    Cipi13 daca ar veni Mircea Radu (Cu din Dragoste) ca ti-a postat una numarul de telefon la redactia lor tu ce ai face? Ai vb frumos?
    Eu unul am vazut la un post local de televiziune intreg reportajul, si ei l-au provocat si l-au enervat, iar omu a ripostat, mai taraneste dar a ripostat.La posturile nationale au aratat doar secvente.Te-ai intrebat de ce nu mai vrea sa vb cu cei de la GSP? Cu restul a dialogat relativ ok.
    Daca mi-ar da nr la ziar si as fi persoana publica nu stiu cum as reactiona dar bine nu.
    Iar cu jucatorii nu poti vb altfel, cel putin nu cu astia de la Poli, cu niste betivi si "amatori de prafuri" nu poti vb altfel.A incercat si la conferintele de presa si peste tot, nu poti sa fii politai dupa ei.NU o data l-am vazut pe Pandi cum ii cauta seara prin baruri pe Buia si colegii
    Last edited by IlMILAN; 12th August 2004 at 17:17.
    [COLOR=Red][B]FORZA [/B] [/COLOR] [COLOR=Black][B] MAGICO [/B] [/COLOR] [COLOR=Red][B] MILAN [/B][/COLOR]
    [B][COLOR=Red] LE MIE RAGAZZE [/COLOR] MI VOGLIONO [COLOR=Red] CON LORO [/COLOR][/B]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •