Page 5 of 5 FirstFirst ... 345
Results 85 to 89 of 89

Thread: Dacia x90 Logan

  1. #85
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1
    Cat costa o Fabia (Felicia) sau un Logan, poate. Deoarece mai mult sau mai putin ele sunt din aceeasi clasa. Nu pune Octavia, ca aia nu face parte din clasa lui Logan. Octavia, Superb (parca asta e urmasul lui Octavia) fac parte din segemntul superior al clasei mari. Daca nu ma insel.
    Apoi de ce Skoda - VW, nu poate fi comparata cu Dacia - Renault? Prima masina sub egida VW, de la Skoda, iarasi daca nu ma insel, a fost Felicia. De la Renault, Logan.
    La prima vedere si eu zic ca Loganul isi merita banii, dar... inca mai astept niste teste, niste impresii, sa vedem ce mai zice lumea.

  2. #86
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Da, trebuie citeva luni de teste. Ma mir ca lumea s-a aruncat asa, fara sa stie nimic de masina asta. Cred la anul prin primavara ar fi un moment bun de luat o decizie.

  3. #87
    Retired grig_jr's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Timisoara
    Posts
    1,719
    Reputatie
    1
    am auzit ca pietele de masini se umplu incet incet cu loganuri cumparate pe "ne ve". deja scandaluri la tv pe la stiri etc. lol

  4. #88
    senior A|3x's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    timisoara
    Posts
    149
    Reputatie
    1
    [/QUOTE] Aici am eu o curiozitate, desi poate sunt prea curios. La tine scrie Age:16, deci chiar daca conduci, sa stii ca e una un drive test si alta plimbarica care o faci prin centru, eventual cu un reprezentant Renault sau Peugoet, tot crispat langa tine, ca sa nu calci masina.

    In primul rand nu am condus eu am fost cu altcineva si am facut drive test inspre Coca-Cola(Timisoara) in afara orasului cand soferu a calcat-o pe la 130 si
    mai aveam 70m pana la masina din fata era sa facem acc, in fine nu conteaza
    dar cred ca la viteza asta iti dai seama ce poate masina nu ?? si referitor la pret
    poate ca am exagerat can am zis 9000 dar am fos eu la reprez si era afisat un pret de 8700euro asa ca nu consider mare diferenta de 300 euro.
    Numai bine

  5. #89
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Vadim
    Da, trebuie citeva luni de teste. Ma mir ca lumea s-a aruncat asa, fara sa stie nimic de masina asta. Cred la anul prin primavara ar fi un moment bun de luat o decizie.
    Da... aici ai punctat bine. Nici eu nu stiu de ce s-a aruncat lumea asa... probabil multi au renuntat la Solenza, asteptand cu nerabdare Logan. Sau ceva de genu... Nu imi explic.
    Seamana putin cu perioada aceea incare se faceau tot asa inscrieri inainte de 89.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •