Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 43 to 63 of 89

Thread: Dacia x90 Logan

  1. #43
    sport legend rasheedkpenny's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti(L-V)/Brasov(SD)
    Posts
    3,313
    Reputatie
    1

  2. #44
    Negociator bog_tom's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    New Jersey
    Posts
    3,464
    Reputatie
    1
    [size=1]
    well done...

    [b]Bogdan Toma
    Romanian phpBB online community

    [COLOR=Green]regele off-topic Forum OLS[/COLOR][/b] [/size]

  3. #45
    sport legend Saber Rider's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    S.S.C.
    Posts
    1,356
    Reputatie
    1
    Dacia ramane Dacia. Daca se comporta la fel ca si Solenza, care la prezentarea pentru ziaristi (am avut un prieten cu ta-su acreditat la acea intalnire) a trebuit sa o opreasca sa umble la motor dupa niste pomi sa nu vada astia, si daca o iei de la Pitesti si ajungi in Bucuresti, o bagi la spalat, inclusiv la motor, si cand dai sa o scoti din spalatorie se intrerupe motorul de la apa (intamplare reala), inseamna ca tot lucru de romani se cheama, adica varza. Nu conteaza ca e proiect si piese Renault, daca o asambleaza tot romanii, inseamna ca va fi varza.
    Astept sa o cumpere cineva si sa(-mi) ne spuna cum se comporta real, ca la ce abureli scriu astia prin ziare si reviste nu am incredere.
    Si oricum cand ai de ales intre Clio si Dacia asta, eu zic sa iei sigur ceva nefacut in Romania, ca se cunoaste !!!
    [SIZE=1][COLOR="Lime"]I don't want to start any blasphemous rumours, but I think that God's got a sick sense of humour and when I die I expect to find Him laughing ...[/COLOR][/SIZE]

  4. #46
    Moderator oaspetele's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bistrita
    Posts
    1,545
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by bog_tom
    Date tehnice – Dacia Logan

    Pret: 5.000 de euro cu TVA (versiunea de baza)

    Lungime: 4,26 metri

    Latime: 1,70 metri

    Inaltime: 1,5 metri

    Cilindree: 1,6 litri, benzina

    Putere: 90 CP

    Capacitate portbagaj: 480 litri

    Viteza maxima: 175-185 km/h

    Consum mediu: 8,7 litri/100 km (urban), 6,5 litri/100 km (extraurban)



    -porbagaj destul de mare
    -nu am inteles cum e cu viteza maxima ??
    -urban : consumul pare maricel, tinand cont si de faptul ca in relitate consumul poate creste cu pana la 1 l !!!
    Last edited by oaspetele; 2nd June 2004 at 22:58.
    Schumi? the only one!

  5. #47
    suporter gicu's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    2,072
    Reputatie
    1
    www.faz.net: "Der Kunde würde das "Aldi-Auto" im Internet kaufen."...cu alte cuvinte: Dacia Logan :p
    ...always look on the bright side of life...

  6. #48
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1
    Mai da ce nume i-au dat! Logan! Mie nu imi place! Cum suna: mi-am cumparat o Dacie Logan
    SuperNova, Solenza eu spun ca sunt nume frumoase, dar Logan?! Ma rog, asta sa fie cea mai mare problema a acestui model, numele.

  7. #49
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Megan, Logan suna cam la fel. Megaloman, Logan... Mie imi suna a nume american.

  8. #50
    senior ultravioletu's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    Heidelberg
    Posts
    168
    Reputatie
    1
    Bine ca nu se cheama Dacia Login sau Logon.

    In alta ordine de idei, dpdv calitativ, nu stiu ce se asteapta unii de pe aici sa obtii la niste bani cu care la daimler sau bmw iti iei doar scaunele de piele cu reglare electrica (fara memory function!). La banii astia, bine ca merge, ca e Euro 4 (deci nu mai e Copsa Mica doi), are airbag si nu mai arata ca acu 30 de ani.

    PS: Bai Aceti, baga si tu linkul complet, ce naiba!

  9. #51
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Care crezi ca este valoarea bruta a valorii unei Dacii? Ma refer la banii pe care Renault ii baga de la 0 pina masina ajunge pe poarta fabricii. Si cit costa de exemplu un BMW, la fel? Care este profitul acestor companii care fabrica masini? Eu cred ca un BMW se poate vinde si in 10-12 mii de euro, in profit.

  10. #52
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1
    Nu stiu daca 10-12k e, dar oricum, platesti si numele, firma la BMW, Mercedes, Ferrari & Co. Asta nu inseamna ca procentul e mare, poate ca nu e nici macar semnificativ (avand in vedere ca legea concurentei functioneaza in cazul asta perfect), dar el exista.
    O completare, din cate am inteles doar varianta de 7000e va avea airbag standard.
    Asadar, Auto Motor si Sport nu s-au inselat cu pozele acelea publicate acu' cateva luni, si care au fost contestate in acest thread, pe la inceputul lui.

  11. #53
    suporter gicu's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    2,072
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ultravioletu
    Bine ca nu se cheama Dacia Login sau Logon.

    In alta ordine de idei, dpdv calitativ, nu stiu ce se asteapta unii de pe aici sa obtii la niste bani cu care la daimler sau bmw iti iei doar scaunele de piele cu reglare electrica (fara memory function!). La banii astia, bine ca merge, ca e Euro 4 (deci nu mai e Copsa Mica doi), are airbag si nu mai arata ca acu 30 de ani.

    PS: Bai Aceti, baga si tu linkul complet, ce naiba!
    uite tinere: http://www.faz.net/s/Rub13C90B3A6F1F...~Scontent.html

    cat despre banii astia, in afara de Euro4 ce ziceai ca mai are, airbag? Poate daca mai dai vreo 3-400 :p
    ...always look on the bright side of life...

  12. #54
    incepator
    Join Date
    May 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2
    Reputatie
    1
    Stiti ce nu inteleg eu, de ce la paris, dacia logan era defapt renault logan, si in romania e dacia ? daca ma intelegeti... (pentru ce care inca nu stiu, dacia L90, e acum oficial dacia logan)

  13. #55
    senior deja-vu's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    222
    Reputatie
    1
    Un Pas Inainte, Orice Ar Zice Carcotasii. Pe Langa Dacia Berlina, E Ca Monica Barladeanu Langa Brigitte Bardot (cea De Acum Nu Din Anii 60). Dotarile Sunt Acceptabile Varianta De Baza Avand Abs, Norme De Poluare Euro 4, Inchidere Centralizata Si O Motorizare Pe Gustul Ramanului: Adica Suficient De Puternica Si Ecomnomica.

  14. #56
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    E un pas inainte. La 5700 de euro cu tot cu taxe varianta medie, mi se pare bine.

  15. #57
    Moderator oaspetele's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bistrita
    Posts
    1,545
    Reputatie
    0
    nu arata rau masinuta, evident mai europeana decat un Cielo.
    sa tinem pumnii, poate ca e si fiabila, si atunci previziunile Renault, cu 4 milioane de exemplare vandute nu vor fi considerate utopii !!
    Schumi? the only one!

  16. #58
    Banned
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Thornhill-Canada
    Posts
    99
    Reputatie
    0
    daca se face in ro sigur o sa iasa ceva prost care osa dea o gramada de dureri de cap

  17. #59
    spellbound Profetu's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Bucharest
    Posts
    1,496
    Reputatie
    1
    am vazut-o azi. arata rau de tot. foarte dezechilibrata. fata prea mica, spatele masiv. ma miram eu cum reuseste renault sa scoata o masina "asa buna" la un pret asa mic.

  18. #60
    nemuritoru` cipi13's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    bucuresti
    Posts
    1,224
    Reputatie
    1
    Zic sa nu criticam pina nu o vedem....pe soselele patriei.
    parerea mea.....

  19. #61
    incepator
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    3
    Reputatie
    1
    orice s-ar spune despre Logan, un lucru este cert: este o evolutie si sa-mi spuna mie cineva daca are curaj ca acest autoturism nu-si merita banii !

  20. #62
    incepator
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    3
    Reputatie
    1

    Logan, in sfarsit ceva modern


  21. #63
    incepator
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    3
    Reputatie
    1

    bahhhhhhhhhhh...!

    Quote Originally Posted by popi

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •