Page 15 of 55 FirstFirst ... 5131415161725 ... LastLast
Results 295 to 315 of 1143

Thread: Progresul sezonului National 2006-2007

  1. #295
    Pro Scris itku's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    109
    Reputatie
    1
    Tot din Prosport:
    "Din staff-ul tehnic al echipei CFR Cluj mai fac parte Horia Cârlan, antrenor cu portarii, şi Ion Colonelu, preparator fizic."

    George mi-a zis ca l-a vazut ieri la antrenament, nu prea-mi vine sa cred ca s-a teleportat... Iar manaca astia rahat, pe langa faptul ca-i pocesc numele.
    Ca doar n-o incepe acuma Bergodi sa-si aduca si intariri, altfel va trebui sa ne asteptam prin iarna la un "Timisoara reloaded".

  2. #296
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Pai Nu S-a Teleportat, Dar Poate Si-a Dat Acordul. Bergodi Il Stie Asa Ca...
    Am scris cu CAPS si aita ce a iesit. Litera mare la inceputul fiecarui cuvant ca la analfabeti.

  3. #297
    k r a p u l a x
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    4,011
    Reputatie
    1
    cipi mozacu reprimit in lot, aia 3 pe care ii tot asteptam sa semneze (altamir, williams si munteanu) sunt in continuare 'aproape de parafarea unui contract', iacob zice ca 'daca nu scoatem macar un egal la timisoara, ne putem considera iesiti din lupta pentru titlu', abiodun si shroj joaca fotbal, in sfarsit.

  4. #298
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Imi iau...Libertatea sa dezvolt acolo unde Krap sintetizeaza:

    FC Arges - FC National 1-1

    Au marcat: I. Badea (39)/ R. Iancu (89).

    FC Arges: Vintila - A. Chirita, Chita, Marincau, Bazzi - I. Badea, Cruceru, Iordache, Tanasa - Bilasco, Mitrovici. In a doua repriza: Bosneag - Keca (Poenaru), Barras, Doauda, Crivac - A. Ionescu, Prepelita, D. Rednic, M. Negru - Nastasie, Gane (Doman).
    Antrenor interimar: Nicolae Dobrin.

    FC National: Nae - Ghindeanu, Burca, Panc, L. Rusu - Ilin, Lincar, R. Costin, M. Ivan - Herea, Burcea. Au mai jucat: Stanev - Fl. Dumitru, R. Iancu, Mozacu, Altamir, Danut Munteanu, M. Rusu, Ajuwa.
    Antrenor: Marin Duna.

    Eu zic ca acest lot are un singur mare cusur din...patru litere, identic cu un post de televiziune dintr-o tara vecina. Sa nu uitam ca doi tineri fotbalisti bleu-albastrii si-au facut debutul la Nationala de Tineret, Marcu, titular, Ducu, intrat in repriza a doua. Unde esti tu Landi, ca de Bergodi ne-am lamurit? Personal, am incercat sa-l contactez pe primul trimitand un inter...me(r)diar, dar acesta a preferat Buda si bolile contagioase, cu mortalitate ridicata decat sa merga-n...Sopron. Auzi, cica are fobie! Eu cred, mai degraba, ca are alergie la...fan. Ce progre...sist o mai fii si ala?
    Last edited by miril; 8th October 2006 at 10:18.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  5. #299
    k r a p u l a x
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    4,011
    Reputatie
    1
    marincau.... acuma, vazandu-i numele mi-am amintit ca am visat acum 2-3 nopti ca ar veni la noi. el si inca vreo 2-3. de landi, nici in visuri, din pacate.
    post de televiziune dintr-o tara vecina? croatia e vecina?

  6. #300
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Nu, Ungaria. Duna TV! Mai stii, o fi actionar majoritar, nu ca ...stim noi cine!
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  7. #301
    Platanu's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,921
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by kra****x View Post
    cipi mozacu reprimit in lot, aia 3 pe care ii tot asteptam sa semneze (altamir, williams si munteanu) sunt in continuare 'aproape de parafarea unui contract', iacob zice ca 'daca nu scoatem macar un egal la timisoara, ne putem considera iesiti din lupta pentru titlu', abiodun si shroj joaca fotbal, in sfarsit.
    Ce-a zis Iacov?????Ca daca nu scoatem macar un egal iesim din lupta pentru titlu??????
    Asta e tare!

  8. #302
    k r a p u l a x
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    4,011
    Reputatie
    1
    nu iacov, ci iacob. iacob emil, un tovaras de-al meu de la uzina, tot progresist si el.

  9. #303
    says: georgemp's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    București,Cotroceni
    Posts
    2,475
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by kra****x View Post
    nu iacov, ci iacob. iacob emil, un tovaras de-al meu de la uzina, tot progresist si el.
    Sa stii ca Iacob asta are dreptate...

  10. #304
    Platanu's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,921
    Reputatie
    0
    Tare optimist mai e,insa noi trebuie intai sa scapam de retrogradare,dup-aia mai vedem.

  11. #305
    says: georgemp's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    București,Cotroceni
    Posts
    2,475
    Reputatie
    1
    Duna stie deja ca suporterii ii vor demisia.S-a suparat pe cel care i-a aruncat biletul pe care scria "Demisia",zice ca nu se astepta la asa ceva din partea suporterilor...

  12. #306
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Nici noi nu ne asteptam sa nu aibe demnitate sa lase echipa pe alte maini cand a inteles ca nu poate aduce imbunatatiri jocului echipei, materializate in puncte in clasament. Este pacat ca s-a ajuns aici, mai ales ca suporterul este unul la locul lui si unul dintre cei mai fideli progresisti, iar Duna ramne unul dintre putinele simboluri ale clubului. Dar cum simbolurile nu aduc puncte...
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  13. #307
    says: georgemp's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    București,Cotroceni
    Posts
    2,475
    Reputatie
    1
    E posibil ca Duna sa creada ca poate mai mult.Cu ambitia lui,prosteasca va reusi sa ne creasca sansele la retrogradare.Oricum batem pe poli!

  14. #308
    k r a p u l a x
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    4,011
    Reputatie
    1
    nea marian iancu: "Omul asta e suparat rau. Bine, are si motive... Cand este renegat si de ei 20* de suporteri ai echipei sale, nu prea are cum sa-i fie bine. Probabil e acum foarte fericit ca a zis ceva de mine si de Timisoara. Nu are rost sa ma chinuiesc sa ii raspund. Cand am avut adversari pe masura, am actionat in consecinta, dar asa, cu Iacov... nici nu se merita"
    eu ce sa zic. am aceeasi urare pentru amandoi, sa nu se supere nici unul.
    [cenzurat]
    ___________________________________
    * be@, george, platanu, miril, oanta, oanta 2, bancaru, itku, teo, converse, lucian, assu, insane, smartass, vecinul meu, tata, belphegor 2, ala care seamana cu dorneanu, cici, kurany .... hopa, sunt deja 20, si mai sunt destui

  15. #309
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    El s-o fi referit la fotbalistii luati din Cotroceni, cred eu.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  16. #310
    k r a p u l a x
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    4,011
    Reputatie
    1
    aha. asa trebuie sa fi fost.

  17. #311
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Aversarii pe masura lui au fost ziaristii. De obicei la manifestatii pui tunurile cu apa pe cei prezenti. A pus si el gurile de apa (scuipat).
    Ce nesimtire. Vine Marian Iancu si vorbeste despre cei 20 de suporteri. Sa afle porcul ca aia nu pleaca niciodata de acolo. Spre deosbire de pisatii aia de la Poli care deja s-au obisnuit sa fie granzi si pleaca de suparare. Are *****ul asta, crescut in tiganie, habar ce au facut suporterii astia pentru echipa. Pe unde au umblat si cat au suferit. Imputitul naibii. Vedea-l-as cerand azil politic in Karghistan.

  18. #312
    says: georgemp's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    București,Cotroceni
    Posts
    2,475
    Reputatie
    1
    Krap,l-ai omis pe mac-mac si ala care bate la toba

  19. #313
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    ...Marin soferu!

    FCU POLITEHNICA Timişoara - FC NAŢIONAL Bucureşti
    15/10/2006 20:30 Stadion Dan Păltinişanu

    A: Salomir Marian (Cluj-Napoca)
    A1: Savaniu Marcel (Sibiu)
    A2: Mudura Dorin (Oradea)
    R: Balaj Vasile (Reşiţa)
    OBS: Cacoveanu Cornel (Tg.Mureş)
    Ştreng Octavian (Oradea)
    Last edited by miril; 9th October 2006 at 23:12.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  20. #314
    k r a p u l a x
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    4,011
    Reputatie
    1
    m-am oprit la 20, ca asa a zis mariean. ar mai fi destui- portokala si tatal lui, ala cu parul vopsit negru, ala cu figura de ********, ala care seamana cu mandoiu, fane, prietenul lui, batranul cu baston etc etc. hai ca suntem vreo 50! la mai mare!
    octavian streng.... thank you for the memories, miril!

  21. #315
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Tu sa fii sanatos ca sa nu-i mai pomenesc si pe Galan, Dan Badea, Octavian Ursulescu, Silviu Ghering si uite ca se fac vreo 50. Pai sa-i dam lista lu...Gusatu. Sa se inteleaga, nu vorbeam de fotbalist.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •