View Poll Results: Pronosticc

Voters
40. You may not vote on this poll
  • 1

    24 60.00%
  • x

    6 15.00%
  • 2

    10 25.00%
Page 4 of 10 FirstFirst ... 23456 ... LastLast
Results 64 to 84 of 198

Thread: Etapa 21 : Steaua - Apulum

  1. #64
    manager mariusc's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    vBulettin: location: field is empty.
    Posts
    297
    Reputatie
    1
    Greu meci pt. Unirea... chiar f. greu...
    Mi-ar place un egal sau chiar o victorie, insa cu 4 titulari lipsa... e cam greu...

    P.S.:
    Optimistul din mine a votat 2
    Premise:
    Apulum face meciuri slabe acasa - a facut egal cu Steaua;
    Apulum face meciuri bune in deplasare
    Concluzia:
    Apulum va face un meci mai bun in deplasare cu Steaua decat cel de acasa... deci va invinge! ))
    P.S.2:
    Daca ar fi sa luam bataie, macar sa nu fie la scor... fiindca Unirea mai obisnuieste sa ia bataie la scor din cand in cand...

    ______________
    Fair-Play, Please!

  2. #65
    HERE'S JOHNNY!! Darkslowstar's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    La capatul Stelei
    Posts
    7,402
    Reputatie
    1
    Probabil ca va bate Steaua, nu de alta dar pe langa jocul destul de bun, mai are de obicei si vreo 2-3 oameni in plus (in negru). Si daca o comit cumva, a la Radoi/Neaga pot fi siguri ca nu vor fi suspendati/iau minimul absolut prevazut de regulemant.
    Cu Mitica inainte baieti.

  3. #66
    Steaua iulian's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,989
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mariusc
    Greu meci pt. Unirea... chiar f. greu...
    Mi-ar place un egal sau chiar o victorie, insa cu 4 titulari lipsa... e cam greu...

    Daca ar fi sa luam bataie, macar sa nu fie la scor... fiindca Unirea mai obisnuieste sa ia bataie la scor din cand in cand...
    Greu ??? iti spun eu...e imposibil
    Free Sevilla!!!!

  4. #67
    Steaua iulian's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,989
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Darkslowstar
    Probabil ca va bate Steaua, nu de alta dar pe langa jocul destul de bun, mai are de obicei si vreo 2-3 oameni in plus (in negru).
    Hai ca o dai in agrare ...ai postat asta ca sa faci la numar si tu aici ....daca jucau cu alti mai buni poate intelegeam ...
    Free Sevilla!!!!

  5. #68
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    ce sa spun, muad dib dintre stele vine si ne lumineaza cu inteligenta lui. Sa inteleg ca ati si castigat titlul? Mai baiete, hai sa iti spun ceva tie si celor care viseaza noapte meciul din acest retur in care echipa cu masina de pase a luat-o artistic de la aia cu mijloace..... fotbalistice: mai e mult pana cand o sa castigati si voi ceva pentru ca la voi sunt 2 mari probleme. Una este Piti, acest strateg de mafre clasa si a doua e Berbecali care face Steaua de rusine de fiecare data cand deschide gura. Din problema doi rezulta si alte probleme gen teren, nationala si altele care nu merita discutate acum. Asa ca iti urez insanatosire grabnica si sa ne mai vizitezi.

  6. #69
    Steaua iulian's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,989
    Reputatie
    1
    bine ca va salveaza Borcica pe voi...hai sa fim seriosi
    Free Sevilla!!!!

  7. #70
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    iuliane, Doamne fereste. Eu nu simpatizez cu nimeni din conducerea lui Dinamo si sunt convins ca atata timp cat ei vor fi la Dinamo nu ne vom putea multumi decat cu cateva titlulri care nu vor fi fructificate prin prezente in CL. Insa Muad dib si altii ca el sunt exagerati de exagerati(daca intelegi ce vrea sa spun) si de aia imi place de ei.

  8. #71
    incepator
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    falticeni
    Posts
    4
    Reputatie
    1
    Sunt stelist si cred ca Steaua va castiga fara probleme cu Apulum , mai ales ca am inteles ca vor lipsi vreo 4 jucatori de la ecipa din Alba Iulia . Insa as vrea sa spun ca am tot respectul pt. Apulum si ca le urez numai victorii, dar incepand de etapa viitoare.

  9. #72
    HERE'S JOHNNY!! Darkslowstar's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    La capatul Stelei
    Posts
    7,402
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by iulian
    Hai ca o dai in agrare ...ai postat asta ca sa faci la numar si tu aici ....daca jucau cu alti mai buni poate intelegeam ...
    Ce spui tu mai sus e pura poezie, nu vad nici macar o jumate de argument.
    Steaua are parte de sprijin din partea LPF (pe fata, fara nici un fel de jena) si are parte de un sprijin discret din partea arbitrilor (de ex. la Brasov si la Timisoara).
    Nu sunt nici pro nici antistelist, oricine mai pastreaza macar un dram de obiectivitate nu poate sa nu observe faptul ca Steaua beneficiaza de un tratament preferential. Nu cred ca mai e nevoie sa dau exemple.

  10. #73
    sport legend maryuss_mau's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Piatra Neamt- Bucuresti
    Posts
    417
    Reputatie
    1
    bate steaua clar!!!

  11. #74
    Steaua iulian's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,989
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Darkslowstar
    Steaua are parte de sprijin din partea LPF (pe fata, fara nici un fel de jena) si are parte de un sprijin discret din partea arbitrilor (de ex. la Brasov si la Timisoara).
    Daca te uitai la meci observai ca Stelei nu ia fost acordat un penalti clar in primele minute ale partidei atunci cind nimeni si nimic nu prevestea dezastrul ce avea sa urmeze...asta ca tot zici ca "beneficiaza" de ajutor
    Sper ca la meciul cu Apullum sa beneficiem macar de un arbitraj impartial
    Free Sevilla!!!!

  12. #75
    HERE'S JOHNNY!! Darkslowstar's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    La capatul Stelei
    Posts
    7,402
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by iulian
    Daca te uitai la meci observai ca Stelei nu ia fost acordat un penalti clar in primele minute ale partidei atunci cind nimeni si nimic nu prevestea dezastrul ce avea sa urmeze...asta ca tot zici ca "beneficiaza" de ajutor
    Sper ca la meciul cu Apullum sa beneficiem macar de un arbitraj impartial

    Acela intradevar a cam fost, dar la faza in care a fost eliminat Batranu am mari dubii ca a fost penalty, daca era la cealalta poarta in mod sigur nu s-ar fi dat. La Brasov au fost 2 faze mult mai clare si nu s-a dat nimic.
    Vad ca in rest nu nu ma contrazici.
    Sunt sigur ca veti beneficia de un arbitraj impartial.

  13. #76
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    ce dubii sa ai cind i-a luat clar piciorul in aer? doar "a cam fost"? si de unde stii ca "sigur nu s-ar fi dat"? cit despre teoria conspiratiilor si cine ce este ajutat e chiar aiurea. tot arbitrajul e la pamint si de doi lei. de aici sa tragi concluzia ca e pentru steaua si e sprijinita de lpf, liga tircovnicilor si alte belele e cam mult. tot stam si depanam conspiratii, de fotbal nu vorbim, asa ca...
    [SIZE="1"][FONT="Arial"][COLOR="Red"]nu scuipa, că-i piere gustul![/COLOR][/FONT][/SIZE]

  14. #77
    Steaua iulian's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,989
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Darkslowstar
    Acela intradevar a cam fost.
    Pai hotaraste-te atunci...este sau nu avantajata ? Daca atunci cind este clar nu beneficiaza ...atunci cind ???
    Free Sevilla!!!!

  15. #78
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by iulian
    Daca atunci cind este clar nu beneficiaza ...atunci cind ???
    Pai mai baietzi.......a mai fost discutzia asta. Shi sa ajuns la o concluzie. Iata cum graieshte lumea : Steaua e avantajata de fiecare data cand nu e dezavantajata.
    ex-alpopa

  16. #79
    HERE'S JOHNNY!! Darkslowstar's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    La capatul Stelei
    Posts
    7,402
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by vasile314tzurka
    ce dubii sa ai cind i-a luat clar piciorul in aer? doar "a cam fost"? si de unde stii ca "sigur nu s-ar fi dat"? cit despre teoria conspiratiilor si cine ce este ajutat e chiar aiurea. tot arbitrajul e la pamint si de doi lei. de aici sa tragi concluzia ca e pentru steaua si e sprijinita de lpf, liga tircovnicilor si alte belele e cam mult. tot stam si depanam conspiratii, de fotbal nu vorbim, asa ca...
    I-a luat picorul in aer si a continuat sa alerge cu celealalte trei, nu? Am vazut si eu meciul si mie nu mi s-a parut faza de 11 m. Parerea mea.
    Daca asta e discutabil, sprijinul fatis al LPF pt. Steaua e atat de evident incat nu faci decat sa te umpli de ridicol afirmand contrariul. Parca te-ai fi trezit acum din hibernare. N-ai auzit de cazul Neaga? Dar de faza cu Radoi de asta toamna? Daca nu cunosti situatia intreaba pe cineva/cauta pe net/etc si dupa aceea vorbeste. Iti spun aceastea cu tot respectul pt. diferenta de varsta intre noi.

  17. #80
    Steaua iulian's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,989
    Reputatie
    1
    hai sa discutam si in topic ca altfel ma vad nevoit sa sterg(mut) o gramada de mesaje..threadul Poli - Steaua e inca deschis daca mai vreti sa vorbim ....
    Free Sevilla!!!!

  18. #81
    HERE'S JOHNNY!! Darkslowstar's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    La capatul Stelei
    Posts
    7,402
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by iulian
    hai sa discutam si in topic ca altfel ma vad nevoit sa sterg(mut) o gramada de mesaje..threadul Poli - Steaua e inca deschis daca mai vreti sa vorbim ....
    OK, ai dreptate. Oricum trebuie sa va lasam sa va antrenati pt. Cupa Intercontinentala (sau Cupa Confed.). Pacat ca mitica e numai la liga si nu si la fifa/uefa si ca mielul nu este moneda forte in lume. Tragic.

  19. #82
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Darkslowstar
    I-a luat picorul in aer si a continuat sa alerge cu celealalte trei, nu? Am vazut si eu meciul si mie nu mi s-a parut faza de 11 m. Parerea mea.
    Se pare ca n-ai vazut bine meciul sau n-ai tzinut minte faza penaltiului (ala care s-a dat). Dinitza a preluat din voleu pe langa fundash iar acesta a avut o interventzie intarziata intzepandu-l undeva deasupra gleznei cu varful bocancului. Dinitza a fost dezechilibrat shi a cazut, in nici un caz n-a mai alergat. Deci e mai mult decat "a cam fost"........

    Quote Originally Posted by Darkslowstar
    Daca asta e discutabil, sprijinul fatis al LPF pt. Steaua e atat de evident
    Pai tocmai, ca nu e discutabil deloc. Iar despre sprijinul LPF nu zic decat atat : nu deleaga arbitrii shi nu cashtiga ei meciurile pe teren. Ca sunt proshti de dau in gropi, parandu-li-se ca Radoi e capitanul natzionalei, e alta treaba........
    ex-alpopa

  20. #83
    manager mariusc's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    vBulettin: location: field is empty.
    Posts
    297
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by iulian
    Greu ??? iti spun eu...e imposibil
    Dupa cum bine spunea Javier Irureta (Deportivo La Coruna), in fotbal se pot intampla miracole... In Vinerea Mare au patimit cei de la Timisoara... in a 4-a zi de dupa Pasti ar fi frumos sa bata Apulum .

    P.S.:
    Astea-s doar texte... insa... balonul e rotund... oricum, aici, in Alba majoritatea suporterilor sunt fericiti si cu un egal.

    ______________
    Fair-Play, Please!

  21. #84
    manager
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    304
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mariusc
    Dupa cum bine spunea Javier Irureta (Deportivo La Coruna), in fotbal se pot intampla miracole... In Vinerea Mare au patimit cei de la Timisoara... in a 4-a zi de dupa Pasti ar fi frumos sa bata Apulum .

    P.S.:
    Astea-s doar texte... insa... balonul e rotund... oricum, aici, in Alba majoritatea suporterilor sunt fericiti si cu un egal.

    ______________
    Fair-Play, Please!
    Ca au patimit cei de la Timisoara , nu poate fi considerat un miracol...
    Si eu as fi fericit daca Alba Iulia ar lua Champions League, dar ....

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •