Results 1 to 18 of 18

Thread: IIHF World Championship Div I, Group B

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1

    IIHF World Championship Div I, Group B

    Va avea loc la Gdansk, in Polonia. Peroada : 12-18 aprilie 2004.

    Echipe participante : Slovenia, Polonia, Estonia, Italia, Romania , Korea de Sud

    Primul meci al Romaniei va avea loc pe 12 aprilie la ora locala 13 (asta cred ca inseamna 14 la noi) si va fi impotriva Estoniei. Meciul va fi televizat pe TVR 2.

    Sper din tot sufletul sa evitam retrogradarea. Nu prea cunosc bine echipele participante, dar din ce stiu eu...Italia ar fi favorita la promovarea in prima grupa valorica a Campionatului Mondial.
    One of these days I'm going to cut you into little pieces.

  2. #2
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1
    In primul meci...nationala Romaniei a fost invinsa cu 6-3 de Estonia. Fiind la un shpritz, nu am vazut meciul....asa ca rog pe cine l-a vazut sa povesteasca.
    One of these days I'm going to cut you into little pieces.

  3. #3
    senior sickboy's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    240
    Reputatie
    1
    Am vazut din repriza a treia,cind Elekes a egalat la trei...prima impresie a fost ca joaca Suedia dupa gabenul de pe tricouri si pantalonii albastrii...apoi Romania a avut un om in plus si au ratat citeva ocazii mari,dar pe contraatac,in 4 min.,estonienii au dat 3 goluri si asta a fost.
    Comentatoru spunea ca Ovidiu Radu a avut un meci bun...cred ca va i foarte greu sa raminem in divizia asta...au mai marcat Lupascu si Cazacu.
    Scorul pe reprize:3-2,0-0,3-1.
    "I went to a fight and a hockey game broke out"

  4. #4
    senior
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Bucuresti
    Posts
    249
    Reputatie
    1
    Am vazut aproape toata repriza a doua.Am avut vreo 4 faze de poarta clare,dar in traditia pe care a inceput-o nationala de fotbal am ratat din toate pozitiile.Estonienii au avut si ei vreo doua ocazii,dar a fost o repriza a portarilor,amandoi cu interventii bune.

  5. #5
    senior
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Bucuresti
    Posts
    249
    Reputatie
    1
    In meciul doi am pierdut 0-9 cu gazdele Polonia.A fost un meci in care atacantii nostri de-abia daca au ajuns sa vada poarta si la singura faza in care parea ca o sa dam gol a avut grija un fundas sa mute poarta.Daca aveam un portar mai slab,pierdeam la 30 de goluri,nu la 9!Vestea buna e ca adversarii nostri la retrogradare,Coreea,au pierdut cu 11-0.

  6. #6
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1
    razvane...daca pierdem 9-0 cu Polonia care sunt un nimeni la hockey....ma intreb ce am face daca am juca cu Canada, Rusia sau Cehia. sau daca am juca o partida amicala cu Detroit Red Wings. :p
    One of these days I'm going to cut you into little pieces.

  7. #7
    senior
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Bucuresti
    Posts
    249
    Reputatie
    1
    Asta e valoarea noastra.De-asta in fiecare an obiectivul nostru e sa batem la limita o echipa ca Uzbekistan care n-are nici gheata si si-a ales lotul prin tragere la sorti.

  8. #8
    senior
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Bucuresti
    Posts
    249
    Reputatie
    1
    Pentru cei interesati,scoruri,statistici si alte detalii din divizia noastra la http://www.iihf.com/hydra/tournaments/output/WSIB/

  9. #9
    senior
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Bucuresti
    Posts
    249
    Reputatie
    1
    Ieri ne-am luat-o(din nou) in stilul bine cunoscut cu 0-8 de la Slovenia si chiar acum jucam cu Italia.E 0-0 si pare un meci obisnuit de-al nostru,am avut o ocazie,am ratat-o si acum stam mai mult prin aparare.
    Informatie statistica inutila:Radu Viorel a primit cele mai multe suturi pe poarta din toata grupa si are 80% aparate.

  10. #10
    senior
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Bucuresti
    Posts
    249
    Reputatie
    1
    GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLL Romania!Istvan Nogyi de la linia albastra!1-0 minutul 10!

  11. #11
    senior
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Bucuresti
    Posts
    249
    Reputatie
    1
    1-1 Ramozer pe sub portar,transversala si sut pe langa pe conraatac Romania,2-1 Italia.Suntem romani,suntem fraieri!

  12. #12
    senior
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Bucuresti
    Posts
    249
    Reputatie
    1
    Am...PIEEEEEEEEEEEEEEERRRRRRRRRDUT!!!!!!!!8-1 Italia si duminica jucam meciul decisiv pentru retrogradare cu Coreea.

  13. #13
    Senior
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    467
    Reputatie
    1
    Probabil ca deja stie toata lumea: ROmania a batut Corea si a evitat retrogradarea.

    Sincer ma asteptam pe acest thead sa citesc mai multe comentarii. Rezultatele trebuie notate, dar ele se gasesc in foarte multe locuri; parerile, asteptarile, bucuriile sau tristetile... ele sunt cele care conteaza aici.

    Oricum, eu as felicita echipa Romaniei. Cum sportul e de ceva timp o industrie... se supune legilor economice: fara efort nu exista efect.

    Important e ca echipa e acolo si se mentine acolo. Poate la anul va fi un pic mai bine... si tot asa...

    SA fim seriosi... Rusia, Canada... nici nu suporta comparatie. Acolo orice "catun" are patinoar.

    Va salut!!!

  14. #14
    Zamboni Driver GoPens's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    On the Rhine
    Posts
    1,468
    Reputatie
    1
    Rusia nu chiar, lucru deplins de (fostul?) antrenor al nationalei care spunea ca la Helsinki exista peste 300 de patinoare artificiale, lucru "favorizat" totusi de clima.

  15. #15
    Senior
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    467
    Reputatie
    1
    Mda... dar Rusia are traditie.

    Intr-un joc de echipa nu te porti astepta la rezultate peste noapte. E un proces indelungat si trebuie sa investesti mai multe generatii. Si revenim iar la drama echipelor romanesti...

    HF nu e un domeniu in care sa ma pricep prea mult... dar am vazut cat s-au luptat Romanii cand s-au calificat in divizia 1/B si cat s-au bucurat pentru asta.
    E bine ca s-au mentinut. Doar nu va asteptati acum sa treaca si de grupe??? A urcat o treapta, da, dar acum trebuie sa invete sa se lupte la acel nivel.
    Aveti rabdare.

    Si se poate
    Last edited by paulinio; 19th April 2004 at 15:58.

  16. #16
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1
    Nu mai fac un alt subiect pentru campionatul din 2005. Va spun doar aici despre evolutia exemplara a baietzilor nostri la mondialul de hockey grupa B
    Mondial ce se desfasoara in Olanda.

    Suntem in grupa cu Estonia, Franta, Italia, Lituania, Olanda.

    Pana acum :

    Romania - Olanda 3-6
    Italia - Romania 7-0
    Franta - Romania 6-1

    Nu vad cum am putea evita retrogradarea. Acum nu mai exista Coreea ca anul trecut...ca sa fiu unii mai slabi ca noi.
    One of these days I'm going to cut you into little pieces.

  17. #17
    junior Guitz's Avatar
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    83
    Reputatie
    1
    Sa vedem ce facem azi cu lituanienii lui Zubrus...
    Hai Romania!!!
    [B]Steaua Bucuresti - Campioana Romaniei la hochei pe gheata[/B]

  18. #18
    Zamboni Driver GoPens's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    On the Rhine
    Posts
    1,468
    Reputatie
    1
    5 meciuri, 5 infringeri. astia sunt, cu astia defilam.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •