Results 1 to 1 of 1

Thread: Arbitri, Bata-i Vina !

  1. #1
    ...
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,420
    Reputatie
    1

    Arbitri, bata-i vina !

    Aseara, continuindu-mi ziua dedicata sportului :p , am urmarit pe DSF o emisiune in care se dezbatea problema arbitrajului din BUNDESLIGA !
    Un reporter de la...SPORT BILD, un arbitru si unul din conducerea echipei EINTRACHT FRANKFURT !

    Conform BILD si KICKER, in BUNDESLIGA din cauza greselilor de arbitraj (in mare parte constatate de...reluarile TV, s-au anulat (eventual !) 75 de goluri !
    (vorbesc nu numai de goluri valabile ci si de faze care ar fi putut duce la gol )
    Conform BILD, FRANKURT s-ar fi aflat pe locul 12 si nu pe 16 !
    Culmea este ca nu numai seful arbitrilor, AMARELL, a fost de parere ca respectivul clasament este DOAR pentru public care isi satisface astfel "apetitul" (la scandal ?). Pina si cel de la FRANFURT a spus ca arbitrajul este...OMENESTE !
    El se compenseaza in decursul unui campionat !
    Tot el a spus ca vina nu trebuie cautata la arbitri ci la jucatori ! In general, echipele mici se intilnesc cu mai putine faze de gol si-atunci se...leaga de aceste greseli !
    AMARELL a dat un exemplu edificator a ceea ce inseamna sa arbitrezi in BUNDESLIGA si ceea ce inseamna EXTERN !
    A luat cazul lui Dr. MERK care a arbitrat CHELSEA-ARSENAL .
    Pai, a zis el, la englezi, dupa 2-3 cartonase galbene si-au vazut de joc !
    In BUNDESLIGA, la un fault gen ANGLIA jucatorul se arunca pe jos, se rostogoleste de 5 ori si...mai asteapta si targa. Dus la marginea terenului...reintra ca si cum nimic nu s-a intimplat !

    Hm ! Curios ! Parca am mai vazut un campionat in care, aproape la fiecare minut se produce cite un fault din ciclu "Auuu ! Mama !"

    Ce a mai spus arbitrul : intr-un joc sint cca 2000 de situatii de "lupta". Tot conform unor date (DSF), arbitri gresesc...0,3 % din deciziile luate !
    Trebuie sa recunoastem ca daca la sevici am lucra atit de exact acum am fi...
    Dar asta e alta mincare de peste !

    SARBATORI FERICITE !
    Last edited by ricky; 10th April 2004 at 09:09.

  2. 18th April 2004, 07:45
    Reason
    Limbaj obscen

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •