View Poll Results: Unde se va clasa Poli la sfarsitul campionatului?

Voters
96. You may not vote on this poll
  • in prima jumatate

    66 68.75%
  • la mijlocul clasamentului

    23 23.96%
  • in a doua jumatate

    7 7.29%
Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 21 of 75

Thread: Pe ce loc termina Poli?

  1. #1
    monstru sacru Sergio's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Timișoara
    Posts
    8,216
    Reputatie
    1

    Arrow Pe ce loc termina Poli?

    Avand in vedere toata campania de achizitii, sunt curios sa aflu parerea polistilor in legatura cu clasarea echipei la sfarsitul campionatului.
    La Salonta de 30 de ani facem mezeluri...

  2. #2
    sport legend FcPoliFan's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Timisoara
    Posts
    535
    Reputatie
    1
    Vrand, nevrand nu ma incumet sa spun prima jumatate. Intr-un caz deosebit de fericit este posibil, dar...mda, nu prea cred. Teoria o stim cu totii, echipa trebuie omogenizata. O sa ne putem da cu parerea cu mai multa precizie dupa ce ii vedem jucand cu Clujul.
    www.cronicavioleta.ro

  3. #3
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Scuze, nu am vazut ca era solicitat votul doar polistilor. Am intrat de pe
    "new posts" ...cand faceti totalul nu luati in seama votul meu . acum, daca tot am intrat sa imi spun si parerea. Cred ca va fi un an destul de greu, plecati de la -9 in clasamentul adevarului iar Poli este acum un angrenaj nou, vare nu a avut timp sa fie rodat cum trebuie. Am fost destul de atent si la meciurile voastre de pregatire.In concluzie, cred ca va termina pe locurile 8-10. Poate insa publicul sa ii impinga mai sus.Daca jucatorii raman si la anul impreuna ,este deja altceva si cred ca va fi una din echipele frumoase din campionatul care urmeaza. Inca odata scuze si succes in campionat. Ne vedem la Timisoara, poate punem de un FM...

  4. #4
    Banned Angelina Jolie's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    San Francisco, California
    Posts
    5,485
    Reputatie
    0
    Nu votez, ci va spun doar ca sper sa termine cat mai sus si la anul sa faca furori. Daca se poate sa se bata la titlu si sa aiba CFR printre adversare ar fi minunat. FORZA ARDEALUL SI BANATUL!

  5. #5
    monstru sacru Sergio's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Timișoara
    Posts
    8,216
    Reputatie
    1
    Edmond, valy, puteti vota linistiti. Nu fac discriminari din astea. Insa ma intereseaza in principal parerea polistilor.

    PS. Edmond, ti-ai schimbat parerea fata de timisoreni?
    La Salonta de 30 de ani facem mezeluri...

  6. #6
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Sergio, in ce sens ?..nu prea inteleg...adica ce fel de parere aveam eu pana astazi?

  7. #7
    Purple Blood Marius DG's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Posts
    411
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by FcPoliFan
    Vrand, nevrand nu ma incumet sa spun prima jumatate. Intr-un caz deosebit de fericit este posibil, dar...mda, nu prea cred. Teoria o stim cu totii, echipa trebuie omogenizata. O sa ne putem da cu parerea cu mai multa precizie dupa ce ii vedem jucand cu Clujul.
    Asta este adevarul ...multe figuri noi , alt tehnicican etc ...schimbari care oriunde in lume la orice club cit ar fi ele de bun augur nu au cum sa aduca rezultate bune imediat ...ci doar pe parcurs..cine stie poate pe la sfirsitul campionatului sa mearga echipa bine ...apoi vine anul viitor cine stie cine mai ramine la echipa cine pleaca ...samd.jucatori trebuie sa joace vreo 2-3 ani impreuna sa fi omogenizati ca lumea ...ca pleaca un jucator doi asta e altceva ...totul pleaca de la cit de mult se pregateste o baza de jucatori tineri care sa poata sa dea jucatori tot timpul clubului ..

  8. #8
    monstru sacru Sergio's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Timișoara
    Posts
    8,216
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by EDMOND_
    Sergio, in ce sens ?..nu prea inteleg...adica ce fel de parere aveam eu pana astazi?
    Ma refeream la argumentul tau de la votul din arena. Dar pe urma am inteles ca glumisesi de fapt.
    La Salonta de 30 de ani facem mezeluri...

  9. #9
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Anul acesta la mijlocul clasamentului (7-8 as spune). Din campionatul viitor se poate tinti un alt obiectiv, pentru ca nu va mai exista balastul unui tur slab, iar echipa se va suda intre timp. Desigur, mai discutam atunci, dar daca lucrurile evolueaza in acelasi mod se poate vorbi de performanta si Cupe Europene.

    Inteleg ca s-a rezolvat problema cu recuperarea palmaresului.
    Intrebari:
    Denumirea va fi FCU Politehnica Timisoara si va ramane asa definitiv? Sau se va opera o noua schimbare si va ramane doar cum se numea inainte, Politehnica Timisoara?
    Palmaresul va include atat perioada de dinainte de 2002 cat si rezultatele obtinute de Poli AEK de la aparitia in prima divizie?

  10. #10
    monstru sacru Sergio's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Timișoara
    Posts
    8,216
    Reputatie
    1
    @ Tudose:
    1. Deocamdata, cel putin pana in vara va ramane denimirea cu FCU. In vara se va transforma in societate pe actiuni si pot aparea modificari.
    2. Palmaresul cuprinde toata istoria din 1921 pana in prezent. Deci si din 2002 incoace.
    La Salonta de 30 de ani facem mezeluri...

  11. #11
    1916-2006 Gigel Sportul's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    De la SNTR pe dreapta.
    Posts
    822
    Reputatie
    1
    Pe locul 13 in B1. Bragadiru... greu de spus, in cel mai fericit caz pentru mafia pesedista, pe locul 12.
    Pentru sederei:
    "Sunt succese care te injosesc si infrangeri care te inalta." (Nicolae Iorga)
    "Primul om care a preferat sa injure decat sa dea cu piatra poate fi considerat inventatorul civilizatiei." (Sigmund Freud)
    " Violenta este ultimul refugiu al incompetentei." (Isaac Asimov)

  12. #12
    Sport Legend andrei_cj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    1,808
    Reputatie
    1
    Felicitari echipei POLI TIMISOARA de la CLUJ pentru aceasta victorie impotriva CFR CLUJ ce sa zic ati fost mai buni nu stiu ce s-a intamplat cu CFRU' dar sper sa-si revina cat mai curand!
    Oricum ati demonstrat astazi ca nu degeaba s-au facut transferurile care s-au facut!
    Sper sa reusiti cat mai multe figuri din acestea in campionat!
    Fie sa renasca numai cel ce har
    Are de-a renaste curatit prin jar,
    Din cenusa-i proprie si din propriul scrum,
    CFR renaste pururi si acum.

  13. #13
    Purple Blood Marius DG's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Posts
    411
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by andrei_cj
    Felicitari echipei POLI TIMISOARA de la CLUJ pentru aceasta victorie impotriva CFR CLUJ ce sa zic ati fost mai buni nu stiu ce s-a intamplat cu CFRU' dar sper sa-si revina cat mai curand!
    Oricum ati demonstrat astazi ca nu degeaba s-au facut transferurile care s-au facut!
    Sper sa reusiti cat mai multe figuri din acestea in campionat!
    Deci pina la urma ,ardeleanul tot ardelean ramine ( om bun sincer si cu bun simtz!) bravo Andrei .
    Desi nu am putu vedea meciul sa inteleg ca a fost OK ? de abea astept sa vad ceva secvente!

  14. #14
    Purple Blood Marius DG's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Posts
    411
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by andrei_cj
    Felicitari echipei POLI TIMISOARA de la CLUJ pentru aceasta victorie impotriva CFR CLUJ ce sa zic ati fost mai buni nu stiu ce s-a intamplat cu CFRU' dar sper sa-si revina cat mai curand!
    Oricum ati demonstrat astazi ca nu degeaba s-au facut transferurile care s-au facut!
    Sper sa reusiti cat mai multe figuri din acestea in campionat!
    Deci pina la urma ,ardeleanul tot ardelean ramine ( om bun sincer si cu bun simtz!) bravo Andrei .
    Desi nu am putu vedea meciul sa inteleg ca a fost OK ? de abea astept sa vad ceva secvente!

  15. #15
    sport legend ADelPiero's Avatar
    Join Date
    Jan 2003
    Location
    ALBA IULIA
    Posts
    7,198
    Reputatie
    1
    in 5-9 oricum,o sa fie in atentie ... si cred ca mai mult de 3 infrangeri, in acest retur, nu va inregistra... http://www.poliaektimisoara.ro/forum.../smiles/94.gifhttp://www.poliaektimisoara.ro/forum.../smiles/94.gifhttp://www.poliaektimisoara.ro/forum.../smiles/94.gif
    multă lume... PUȚINI OAMENI

  16. #16
    junior gruppo_centrale's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Cluj Napoca
    Posts
    129
    Reputatie
    1
    Echipa frumoasa are Poli!
    Nu in ultimul rind, multumim pentru mesajele pro-"U"!
    NUMAI "U"!!!

  17. #17
    Sport Legend andrei_cj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    1,808
    Reputatie
    1
    Mesaje-surpriza in galeria lui Poli

    “Commando Viola” a afisat doua bannere cu mesaje surpriza. Primul a fost dedicat ziaristilor sportivi din mass-media timisoreana, iar al doilea a vizat rivalitatea dintre CFR Ecomax si “U”. “Mereu prost informati, In presa ne denigrati/ Ziaristi infatuati, pentru noi nu existati” si “ “U” –blazonul si mandria Clujului, CFR Gruia - o replica indezirabila”, au fost cele doua mesaje trimise de fanii timisoreni, care, de-a lungul celor 90 de minute, nu au scapat nici o injuratura la adresa celorlalte formatii rivale de traditie: Dinamo si UTA!!

    P.S. Dupa meci vin sa laud evolutia echipei Poli la meciul cu CFR si iata ce vad ca ati scris despre CFR! Urat....nu cred ca v-am primit cu vreo injuratura in gruia....si daca bine imi amintesc la finalul meciului din tur toata galeria noastra a strigat la unison"Timisoara Poli Timisoara"

    P.S.2 Sincer SUNTE DEZAMAGIT!
    Fie sa renasca numai cel ce har
    Are de-a renaste curatit prin jar,
    Din cenusa-i proprie si din propriul scrum,
    CFR renaste pururi si acum.

  18. #18
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    In continuarea a ceea ce discutam mai devreme cu sergio: se pare ca AEK-ul dispare abia la vara, si am atasat un articol despre asta. Ar exista doua variante: 1) Poli AEK se va opri la finalul campionatului si isi va incheia existenta si palmaresul (precum Astra Ploiesti), urmand ca din 2005/2006 sa se continue cu palmaresul Politehnicii; 2) cel doua palmarese se vor contopi (fapt nemaintalnit pana acum in Romania). O decizie se va lua in aceasta primavara, mai probabila fiind varianta 1.

    In rest, debut excelent de retur, felicitari!
    Attached Images Attached Images

  19. #19
    sport legend FcPoliFan's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Timisoara
    Posts
    535
    Reputatie
    1
    Ok, m-am razgandit. Prima jumatate.
    www.cronicavioleta.ro

  20. #20
    va spune: radcom's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    IASI
    Posts
    745
    Reputatie
    1

    Cool

    Pe 10 cred.
    [COLOR="Blue"][SIZE="2"][FONT="Arial Black"]Daca viata iti intoarce spatele, nu ezita, arde-i un shut in fund !!![/FONT][/SIZE][/COLOR]

  21. #21
    manager Bega's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    299
    Reputatie
    1
    Locul 6, daca are un parcurs normal. Adica victorii acasa si puncte luate la Brasov, eventual Galati, Arges, Sportul, dar cu infringeri la Steaua, Dinamo si Rapid.

    Nu mai poate depasi, decit printr-un parcurs aproape imposibil, echipe ca Steaua si Dinamo.

    Daca merge ca in primele doua etape se poate clasa pe 4-5 sau, printr-o mare surpriza, pe 3. Daca mai isi pierde din ritm, probabil ca pe 6, la citeva puncte de Farul si National.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •