View Poll Results: La ce interval de timp mergeti la Atheneu?

Voters
6. You may not vote on this poll
  • O data pe saptamana

    0 0%
  • O data pe luna

    0 0%
  • O data la sase luni

    1 16.67%
  • O data pe an

    0 0%
  • O data la trei ani

    1 16.67%
  • Niciodata

    4 66.67%
Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 21 of 22

Thread: Cat de des mergeti la Atheneul Roman?

  1. #1
    Platanu's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,921
    Reputatie
    0

    Cat de des mergeti la Atheneul Roman?

    Deschid acest thread pentru a va intreba cat de des mergeti la concertele de la Atheneu?

  2. #2
    sport legend luma's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    15,302
    Reputatie
    1
    Doamne, nu am mai fost din...adolescenta! Nici nu mai stiu exact...nici la Opera nu am mai fost. Cam tot de pe atunci. Se intampla cam asa: treci prin viata grabit, ocupat cu grijile cotidiene, fara sa-ti treaca prin cap ca renunti la singurele lucruri care te-ar multumi, care te-ar relaxa, te minti singur spunandu-ti "o sa-mi fac timp altadata". Dar nu-ti faci.

  3. #3
    says: georgemp's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    București,Cotroceni
    Posts
    2,475
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Platanu View Post
    Deschid acest thread pentru a va intreba cat de des mergeti la concertele de la Atheneu?
    Tii minte ce ti-a zis domnul din tren?Sa mergi des la ateneu!
    Ontopic,sincer eu nu am fost decat o data in viata mea,acum 4 ani.La opera am fost de mai multe ori (de trei ori).
    Nu stiu...mie ateneul mi se pare plictisitor,prefer sa strang banii de o deplasare...

  4. #4
    sport legend noir_desir's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Iași/Мoscova
    Posts
    3,603
    Reputatie
    1
    din cate stiu eu, Ateneul din Bucuresti gazduieste filarmonica. Asa ca zic si eu, ultima oara cand am fost la filarmonica din Iasi a fost cam in iunie-iulie, nu mai stiu exact, cand era Carmina Burana, de Carl Orff. Acu depinde de ce se canta si de cat de mediatizat e...nu stiu in Bucuresti cum e, dar la Iasi, daca nu te duci acolo sa vezi ce e, risti sa pierzi niste concerte foarte faine, ca n-ai de unde sa afli. In principiu, merg cam o data la 6 luni.
    Last edited by noir_desir; 27th October 2006 at 08:30.
    [COLOR="Blue"][B]FORZA POLI[/B][/COLOR] / [COLOR="Black"][B]FORZA[/B][/COLOR][COLOR="Red"] [B]MILAN[/B][/COLOR] / [COLOR="Navy"][B]ALLEZ[/B][/COLOR] [COLOR="Red"][B]PSG[/B][/COLOR] / [COLOR="Blue"][B]HAJRA MTK[/B]/[/COLOR][COLOR="DarkGreen"][B]ЛОКОМОТИВ МОСКВА[/B][/COLOR]

  5. #5
    Platanu's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,921
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by george_fcn View Post
    Tii minte ce ti-a zis domnul din tren?Sa mergi des la ateneu!
    Ontopic,sincer eu nu am fost decat o data in viata mea,acum 4 ani.La opera am fost de mai multe ori (de trei ori).
    Nu stiu...mie ateneul mi se pare plictisitor,prefer sa strang banii de o deplasare...
    Adica faci aluzie la mine,ca n-am strans bani de deplasare si a trebuit sa imprumut de la......sti tu cine.
    Iar domnul din tren mi-a zis nu sa ma duc mai des,ci sa nu ma duc obligat de proful de istoria muzicii,ci din propria mea initiativa.

  6. #6
    says: georgemp's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    București,Cotroceni
    Posts
    2,475
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Platanu View Post
    Adica faci aluzie la mine,ca n-am strans bani de deplasare si a trebuit sa imprumut de la......sti tu cine.
    Iar domnul din tren mi-a zis nu sa ma duc mai des,ci sa nu ma duc obligat de proful de istoria muzicii,ci din propria mea initiativa.
    Ai nebunit?Ce aluzie am facut?Am zis ce ti-a zis cetateanul acela in tren si tu zici ca am zis ceva intentionat.Sorry de offtopic.

  7. #7
    Platanu's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,921
    Reputatie
    0
    Da,dar ai zis ca Atheneul ti se pare plictisitor,si ca mai bine strangi bani de deplasare.Eu am luat-o ca pe o aluzie la mine,daca n-ai vrut sa fie aluzie,asta e.Eu asa am inteles acest........subinteles.
    Ontopic:poate si mie mi se parea plictisitor cand eram mic,dar acuma nu mi se mai pare.

  8. #8
    says: georgemp's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    București,Cotroceni
    Posts
    2,475
    Reputatie
    1
    Deci eu am vorbit pentru mine.Nu am zis ca mai bine ti-ai strange bani de deplasare.Am vorbit ce prefer sa fac.
    Probabil ca si eu inteleg ce se canta la ateneu,dar nu ma omor dupa mersul la...ateneu.
    O intrebare: De ce scrii Atheneu in loc de Ateneu?

  9. #9
    Platanu's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,921
    Reputatie
    0
    Nu stiu,asa scriu eu,desi se pronunta normal,A-T-E-N-E-U.
    Cred ca se accepta ambele forme.

  10. #10
    Platanu's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,921
    Reputatie
    0
    Maine,la ora 11,e concert la Atheneu,cu orchestra Lyceum Strings a Liceului de Muzica "George Enescu".
    Se canta concerte de Mozart.

  11. #11
    sashi-duo Kainsashiki's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    13,596
    Reputatie
    1
    am fost si eu acum cativa ani..a fost frumos, o experienta unica pt mine. cu siguranta nu o sa ma mai duc prea curand!

  12. #12
    Ground Breaker r0bby's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    4,991
    Reputatie
    1
    Nu pot..stau in Constanta ..insa voi ajunge in viitor pe acolo..am fost si a fost o experienta frumoasa!

  13. #13
    c'est la vie whisper's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    middleofnowhere
    Posts
    18,180
    Reputatie
    0
    "We believe Hanyu could win the gold because Daisuke Takahashi, the ace in Japan’s men’s figure skating, paved the way to the world for the other Japanese figure skaters."
    The Japan News, February 2014

  14. #14
    Platanu's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,921
    Reputatie
    0
    Ar trebui sa incerci.La prima vedere pare plictisitor,insa daca esti atent e chiar interesant sa asisti la un concert.

  15. #15
    c'est la vie whisper's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    middleofnowhere
    Posts
    18,180
    Reputatie
    0
    Nu am nimic cu muzica clasica ,chiar imi place(nu toata).Numai ca nu am avut ocazia sa ajung pe acolo.
    "We believe Hanyu could win the gold because Daisuke Takahashi, the ace in Japan’s men’s figure skating, paved the way to the world for the other Japanese figure skaters."
    The Japan News, February 2014

  16. #16
    sport legend noir_desir's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Iași/Мoscova
    Posts
    3,603
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Platanu View Post
    La prima vedere pare plictisitor,insa daca esti atent e chiar interesant sa asisti la un concert.
    Nu e plictisitor deloc. Numai ca trebuie sa stii la ce te duci, altfel risti sa fii dezamagit sau sa nu-ti placa deloc si sa te intrebi cine dracu' te-a pus sa mergi la filarmonica...
    Cel mai bine e sa asculti acasa muzica clasica, cand ai starea de spirit necesara pt. asta, sa vezi ce compozitori iti plac si cand apare ceva din respectivii compozitori la Ateneu, de-abia atunci sa mergi...
    [COLOR="Blue"][B]FORZA POLI[/B][/COLOR] / [COLOR="Black"][B]FORZA[/B][/COLOR][COLOR="Red"] [B]MILAN[/B][/COLOR] / [COLOR="Navy"][B]ALLEZ[/B][/COLOR] [COLOR="Red"][B]PSG[/B][/COLOR] / [COLOR="Blue"][B]HAJRA MTK[/B]/[/COLOR][COLOR="DarkGreen"][B]ЛОКОМОТИВ МОСКВА[/B][/COLOR]

  17. #17
    Platanu's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,921
    Reputatie
    0
    Da,ai dreptate,daca asculti la Atheneu un recviem de Mozart,pleci chiar plangand de-acolo.Am dat un exemplu.
    E si asta important,sa stii daca-ti va place ce vei asculta.

  18. #18
    Platanu's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,921
    Reputatie
    0
    Duminica,ora 11:00,la Atheneul Roman,"Concertul Absolventilor",sustinut de orchestra "Concertino" a Liceului de Muzica "George Enescu",din care fac parte si eu.Va asigur ca nu va fi un concert plictisitor,asa ca daca vreti sa faceti o plimbare pana la Atheneu,nu o veti regreta.

    In program,lucrari de:Mozart,Haydn,Beethoven,Haendel,Stamitz,Hoffmeis ter.
    Last edited by Platanu; 30th April 2007 at 14:08.

  19. #19
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Pacat ca nu pot sa vin sa te vad, Vlastarule! Bafta!
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  20. #20
    Platanu's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,921
    Reputatie
    0
    Sa fie,miril!E prima data cand cant la Atheneu.Oricum,stiu ca esti cu sufletul alaturi de toti vlastarii progresisti.

  21. #21
    sport legend Bumbescu's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Bucharest
    Posts
    14,686
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Platanu View Post
    Duminica,ora 11:00,la Atheneul Roman,"Concertul Absolventilor",sustinut de orchestra "Concertino" a Liceului de Muzica "George Enescu",din care fac parte si eu.Va asigur ca nu va fi un concert plictisitor,asa ca daca vreti sa faceti o plimbare pana la Atheneu,nu o veti regreta.

    In program,lucrari de:Mozart,Haydn,Beethoven,Haendel,Stamitz,Hoffmeis ter.
    Felicitari! Sincere
    o să fie mereu bani și curve și bețivi,
    până-n ultima clipă,
    pân-o să cadă și ultima bombă

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •