Results 1 to 19 of 19

Thread: FC BRASOV - UNIVERSITATEA

  1. #1
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1

    Smile FC BRASOV - UNIVERSITATEA

    Sambata, pe 10 aprilie, jucam cu FC Brasov. Pare un meci usor, antrenorul lor, Razvan Lucescu, a dezamagit in acest inceput de retur, 2 jucatori fiind chiar suspendati de club pentru viata lor extra-sportiva. Atmosfera la ei se inrautateste, in timp ce la noi se imbunatateste, sper sa profitam de asta si sa luam toate cele 3 puncte puse in joc. Vor reveni Plesan si Vigariu, cei care au fost suspendati pentru meciul cu Farul. Speram ca McBreen va sparge ghiata si va reusi sa inscrie. In acelasi timp avem incredere in Njock Jeremy ca va continua seria de goluri pe care a inceput-o la meciul cu Farul. Ne trebuie neaparat o victorie la Brasov pentru moral, tinand cont de faptul ca urmatoarele meciuri sunt cu Rapid in Banie si in 'groapa' cu Dinamo!
    Succes Stiintei la Brasov!

    CRAIOVA FORZA CRAIOVA!!!
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]Romānia, ţara cu sānge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  2. #2
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Nu va fi deloc o partida usoara..as zice ca dimpotriva va fi un meci pe viata si pe moarte , o victorie a Craiovei va arunca Brasovul la - 14..
    desi sper , cred ca o victorie este putin probabila.... dar Craiova poate oricand deveni periculoasa... Am trecut astazi pe la antrenament si vreau sa va spun ca baietii sunt relaxati si plini de entuziam.... indiferent de rezultat m-as bucura sa vad o imbunatatire a relatiilor de joc , a calitatii jocului ....

  3. #3
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Sper ca brasovenii sa nu umble pe la arbitru, ar fi pacat sa fim furati chiar in momentele acestea. Am incredere in tactica lui Rednic de deplasare, si sunt sigur ca nu vom pleca invinsi de la Brasov!
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]Romānia, ţara cu sānge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  4. #4
    sport legend Adrian's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    New York
    Posts
    1,160
    Reputatie
    1
    Edmond, ii tot dai cu "adevarul". Crezi tu ca are asa o mare semnificatie? Eu nu i-am vazut niciodata utilitatea!
    In alta ordine de idei, ce stii de Randjelovici? Asteptam multe de la el si vad ca nu a jucat...nu duce 90 de minute in teren inca, sau care e problema?
    "Este mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu."

  5. #5
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Adrian , adevarul exprima diferenta dintre punctele pierdute acasa si cele castigate in deplasare si exprima in general destul de aproape de adevar potentialul echipei intr-un anumit moment.... daca Brasovul va manca bataie de la noi si ajunge la -14 chiar crezi tu ca va castiga trei meciuri in deplasare pentru a ajunge pe -5 , adevar cu cate te poti salva ( nu 100% ) de la retrogradare ? Si asta in conditiile in care ar trebui sa nu mai piarda nimic acasa!
    Din cate stiu eu sarbul face antrenamente pentru a se pune la punct cu conditia fizica stiut fiind ca nu a mai jucat de vreo opt luni. Probabil o sa-l vedem jucand curand , deoarece Rednic a anuntat ca va da fiecarui jucator o sansa pentru a-si putea face o parere exacta....si a face schimbarile necesare in vara!
    Teoretic sarbul ar trebui sa fie un atacant bunicel...pe internet am gasit ca a jucat la echipe de top din Rusia! ( si a marcat si goluri )...Vom vedea!
    Azzuro , nici nu a inceput meciul si tu iti pui problema arbitrului! Sa jucam noi fotbal si sa murim pe teren si apoi sa discutam alte aspecte ....

  6. #6
    senior Bogdan's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Posts
    151
    Reputatie
    1
    Va urez un Paste fericit la toti!Sa aveti parte numai de bucurii!
    Forza Dinamo!!!

  7. #7
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Multumim, la fel!
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]Romānia, ţara cu sānge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  8. #8
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Am batut la Brasov!
    Multam Rednic pt minunile pe care le-ai facut la echipa, esti cel mai bun antrenor din Romania!
    Sper sa batem si rapidul miercuri si dinamo!
    FORZA STIINTA!
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]Romānia, ţara cu sānge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  9. #9
    sport legend Adrian's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    New York
    Posts
    1,160
    Reputatie
    1
    Edmond, stiu ce este "adevarul", dar nu este decat un indice subiectiv, care nu este luat in calcul oficial in nici o situatie. Poate ar trebui, pentru ca un egal acasa nu e totuna cu un egal in deplasare( -1 fata de +1 la "adevar").
    Altfel, FELICITARI STIINTA, PENTRU MECIURI CA ACESTA ESTI CEA MAI IUBITA ECHIPA DIN TARA!!
    "Este mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu."

  10. #10
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Asa este Adrian!
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]Romānia, ţara cu sānge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  11. #11
    Siempre Barēa! Catalanul's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Valencia
    Posts
    13,067
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Adrian
    Edmond, stiu ce este "adevarul", dar nu este decat un indice subiectiv, care nu este luat in calcul oficial in nici o situatie. Poate ar trebui, pentru ca un egal acasa nu e totuna cu un egal in deplasare( -1 fata de +1 la "adevar").
    Altfel, FELICITARI STIINTA, PENTRU MECIURI CA ACESTA ESTI CEA MAI IUBITA ECHIPA DIN TARA!!
    cred ca ai uitat ca exista timisoara...
    sau timisoara a parasit de mult romania: galeria ei nu se mai poate compara cu cele din romania si de aceea poli e cea mai iubita echipa din europa
    [B]TOTS UNITS FEM FORĒA[/B]
    [SIZE="1"]Founded in the 19th century, F.C. Barcelona is the only club never to miss out on European competition. The pride of Catalunya: "[B]Sóm més que un club![/B][/SIZE]"

  12. #12
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    poli are suporteri doar in timisoara, Craiova in toata tara
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]Romānia, ţara cu sānge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  13. #13
    Banned Gerson's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    567
    Reputatie
    0
    ce se ataca banatanu ca nu vor fi ei niciodata primii.
    Felicitari pentru atmosfera superba de la meciul cu Steaua, nu e prima data cand faceti o atmosfera de exceptie dar nu veti reusi niciodata sa ne detronati de pe prima pozitie, sinteti mai putini si nu aveti patima noastra.Nu va vad ducandu-va 30 000 intr-un meci de deplasare nici ramanand 20 000 in afara stadionului la un meci acasa si nici 15 000 la un antrenament al nationalei. Nici traind cu patima noastra.
    De cate ori v-ati laudat voi, noi nu v-am zis nimic dar cand ne laudam noi, totdeauna sariti .Probabil ca stiti si voi ca nu puteti sa ne ajungeti indiferent ce veti face, este vorba de sangele care curge cu viteze diferite prin vene si de numarul efectiv de suporteri.Dar intradevar aveti o galerie frumosa. Multumiti-va cu respectul celorlalti si nu-l pierdeti prosteste.
    Felicitari Stiintei pentru meciul de azi, nu e usor sa invingi o echipa aflata cu cutitul la os mai ales dupa toate cate s-au intamplat la Craiova in aceasta iarna.
    Iar faptul ca au invins inclusiv brigada de arbitrii care n-a acordat doua penaltiuri clare pentru noi, n-a acordat doua rosii evidente pentru brasoveni etc, face ca aceasta victorie sa capete alte dimensiuni.
    Multumim echipei ca ne-a facut un cadou frumos de pasti.
    Astept victoria impotriva becaliului si corsicanilor.
    Fprza Stiinta!

    P.S.: Un paste fericit si numai bine, tuturor

  14. #14
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,059
    Reputatie
    1
    fratilor lasatii in pace, nu stiu sa piarda!
    sa ne vedem de ale noastre , tre sa remarc ca de la venirea lui Rednic, Njock a inceput sa marcheze!
    3 goluri in 2 meciuri ...asta e o dovada clara ce Rednic are clasa, si "vede" fotbalul!
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  15. #15
    sport legend Adrian's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    New York
    Posts
    1,160
    Reputatie
    1
    Nu am vrut sa declansez discutia asta despre "ce echipa are cei mai multi suporteri". S-a tot discutat si stim cu toii ca niciodata nu o sa cadem la acord.
    Am spus "cea mai iubita". Si iubirea inseamna pasiune. Asa cum in dragostea dintre cupluri exista gelozie, certuri si impacari, care intretin "flacara" iubirii, asa exista si la Craiova certuri, scandaluri, batai, despartiri si impacari pasionale. Toate sunt facute din dragoste si pasiune pentru Stiinta.
    Nu ma astept ca "Hai Poli" , un copil de 14 ani plecat prea devreme de acasa, sa inteleaga toate astea.
    Hai Stiinta.
    "Este mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu."

  16. #16
    manager Ravelly's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Navodari
    Posts
    330
    Reputatie
    1
    Cred ca discutia despre "iubirea" Stiintei si a politehnicii nu isi are rostul...se si observa ca suporterii lor sunt numai din tm, pe cand Stiinta are suporteri peste tot in lume...

  17. #17
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Ca sa fiu obiectiv atmosfera la Timisoara este frumoasa intotdeauna si suporterii isi iubesc echipa ... la noi exista meciuri in care suporterii practic nu exista , mai ales cand echipa este in a doua jumatate a clasamentului. Insa daca discutam care din cele doua echipe este mai iubita la nivelul intregii tari nici nu se poate face comparatie... Craiova este mult in fata Timisoarei. Insa aceste discutii nu isi au rostul ..si este o discutie in afara subiectului de fata....
    Important este ca echipa joaca fotbal si a aratat o mare putere de concentrare intr-un meci care s-a jucat cu cartile pe fata si in care a fost condusa cu 2-0. Rezultatul este si un raspuns dat acelei parti din galerie care a afirmat recent ca in afara lui Guso noi nu avem fotbalisti in echipa!

  18. #18
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,059
    Reputatie
    1
    Edmond, hai sa fim seriosi la 8-0 cine in lume isi mai aplauda echipa favorita?
    pai daca se intampla asa ceva la noi (Doamne fereste!) erau linsati cu totii!
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  19. #19
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by inter
    Edmond, hai sa fim seriosi la 8-0 cine in lume isi mai aplauda echipa favorita?
    Arabii!
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]Romānia, ţara cu sānge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •