Page 7 of 10 FirstFirst ... 56789 ... LastLast
Results 127 to 147 of 208

Thread: Lucruri mai putin stiute

  1. #127
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Chiar sunteti simpatici cu chestia asta : unul ma face cimpanzeu , cellalalt nebun (placa ruginita dar kkcuochi o tot pune.)

    Baieti, faceti un dus. Spalati-va bine pe dinti. Schimbati-va chilotii daca-i aveti. Si reveniti. Poate, poate mai vorbim de genele cimpanzeiilor. Adica ale voastre.

  2. #128
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,053
    Reputatie
    1
    Paul la vizita de dimineata: paul.jpg

  3. #129
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,999
    Reputatie
    1
    Lucruri mai putin stiute de Novac sunt, printre altele, ca poza pusa de el reprezinta un urangutan. Nu un cimpanzeu cum insista la Paul. Dar sa recunoastem ca e dificil pt el, Novac, sa posteze privind ...
    Oglinda
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  4. #130
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0

  5. #131
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Novac View Post
    Paul la vizita de dimineata: paul.jpg
    'Nu poți să te apuci să discuți chiar cu oricine. Am să vă povestesc o fabulă.

    Odată un porc s-a certat cu un leu și l-a provocat la duel. După ce s-a întors acasă s-a mai gândit puțin și l-a apucat frica. S-a adunat toată turma, s-au gândit ce s-au gândit și au hotărât așa:

    -Uite, porcule, avem o groapă... pe aici prin apropiere, du-te de te tăvălește bine în groapa aia și apoi prezintă-te la duel.

    Porcul a procedat întocmai. A venit leul, l-a mirosit, s-a strâmbat și a plecat. Mult timp după asta s-a lăudat porcul că leului i s-a făcut frică și că a fugit de pe câmpul de bătaie.'

  6. #132
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,351
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Paul Atreides View Post
    Dar daca tu te simti egal cu un urangutan e problema ta.
    99,9%.
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Lucruri mai putin stiute de Novac sunt, printre altele, ca poza pusa de el reprezinta un urangutan. Nu un cimpanzeu cum insista la Paul. Dar sa recunoastem ca e dificil pt el, Novac, sa posteze privind ...
    Oglinda
    E dificil pentru parisele sa priceapa ca Novac raspundea la postul lui Paulica unde vorbea de urangutani.
    Oare care ar fi sansele ca Novac sa caute pe google poze cu cimpanzei si sa-i apara in rezultate poze cu urangutani si sa le posteze pe-alea?

    Asa-i cand nu proceseaza neuronu'.

  7. #133
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Parca stabilisem sa nu ne mai pocim numele, urangutanule!
    ps- Chiar nu te poti abtine? Lasa-i pe aia care cred ca lucru asta ma scoate din minti. Stii bine ca nu reactionez la toate mizeriile.

  8. #134
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,351
    Reputatie
    1
    Oamenii, de obicei, folosesc diminutive pentru a-si exprima atasamentul si prietenia unul fata de altul.
    Cu alte cuvinte, am facut un lucru bun si tu realizezi asta.

    giphy.gif

  9. #135
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Totusi renuntza.
    ps-Multumesc pentru 'prietenie'.

  10. #136
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,351
    Reputatie
    1
    Nici o problema, renunt la diminutive.
    Apropo, cazul vocativ te deranjeaza, daca spun "Paule"?

  11. #137
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Stii bine ca nu. Poti folosi si infinitivul si perfectul compus, dopa caz.

    0000000.jpg

    Astia prieteni !!!!

  12. #138
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,053
    Reputatie
    1
    Sevilla, da-i cautare pt "icre de delfin" citeste povestea dupa care decide daca trebuie sa ai asteptari de la ... oamenii olsului . Au fost si lucruri frumoase pe forum cat timp ai lipsit

  13. #139
    sport legend
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    9,173
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Lucruri mai putin stiute de Novac sunt, printre altele, ca poza pusa de el reprezinta un urangutan.


    Rational fiind, pot recunoaste ca aici am fost usor rautacios.

    (10-3=7)

  14. #140
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,351
    Reputatie
    1
    Hai sa nu-l ironizam, luam peste picior, batjocorim prea tare pe parisele.
    Nu a citit conversatia de la capat si nu stia de postarea lu' Paul referitor la urangutan.

    Se mai intampla... mai ales la dinamovisti, dar se mai intampla.

  15. #141
    sport legend
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    9,173
    Reputatie
    1
    eu nu batjocoream parisele ... dar nici tu nu esti foarte rapid. se mai intampla ...


  16. #142
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0

  17. #143
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,351
    Reputatie
    1
    Crede ca vorbeam cu el?
    Termina cu obsesia asta bolnava... doar i-am spus ca nu-l prea bag in seama.

    Auzi tu, plec doi ani de pe forum si doar despre mine vorbeste.
    L-a dat de gol ciorbi ca e unu' care tot vorbeste despre "Sevi" si el este singurul care imi spune asa.
    Nu stiu ce sa ma mai fac cu el... el gandeste, traieste si respira Sevi.

  18. #144
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0

  19. #145
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Ex-deputatul PSD Sebastian Ghita continua lupta cu capii binomului SRI-DNA, generalul Florian Coldea si dr. Laura Codruta Kovesi. Postul Romania TV a difuzat, miercuri seara, 11 ianuarie 2017, un nou episod - al saptelea - din filmul dezvaluirilor incendiare.

    Si de aceasta data, ca si in episodul precedent, Sebastian Ghita a vorbit despre relatia particulara pe care a avut-o cu directorul operativ al Serviciului Roman de Informatii. Ghita - care, sa nu uitam, este fost membru al Comisiei parlamentare de control asupra activitatii SRI - a prezentat imagini si documente care atesta ca el si Florian Coldea, alaturi de familiile lor, si-au petrecut vacantele impreuna prin insule exotice precum Seychelles, in Toscana, sau la Disneyland-Paris.

    Totodata, Sebastian Ghita a dezvaluit si motivul pentru care s-a intors impotriva lui Coldea si Kovesi, dupa ani de zile in care a fost alaturi de acestia si a crezut in ei. Fostul deputat a avut si un mesaj pentru cei doi: „Si vreau sa le spun ceva fostilor mei prieteni buni, Coldea si Kovesi: Au votat impotriva voastra romanii! Asta este parerea mea si cred ca e parerea multora. Iohannis si PNL-ul cred ca sunt ei vinovati. Eu le spun ca nu! Votul de saptamile trecute este deja un vot anti-Coldea si un vot anti-Kovesi! Dupa zece ani in care politicienii au plecat de la putere, dar Coldea cu Kovesi au ramas. Cu dosarele lor false, cu denuntatorii lor mincinosi, cu aranjamentele lor cu judecatori fricosi”.

    O alta acuzatie grava il vizeaza pe presedintele Klaus Iohannis, despre a carui „aducere la putere” fostul deputat a spus ca este rezultatul celor zece ani de frica si teroare. Sebastian Ghita a avansat ipoteza ca Iohannis ar fi „prizonierul lui Coldea si Kovesi”: „II e frica de ce dosare ii pot face doamnei Carmen Iohannis acum, si ii mai e frica presedintelui Iohannis de ce i se va intampla dupa aceasta perioada de presedintie. Amenintarea cu dosare penale planeaza chiar si asupra presedintelui Romaniei”.

    Iata insa pe larg ultimele dezvaluiri ale lui Sebastian Ghita:

    'In ultima aparitie v-am prezentat mai multe date despre relatiile cu Florian Coldea si cu doamna Kovesi. Am sa ma concentrez astazi pe legatura cu Florian Coldea.

    La inceputul lui 2010, in luna februarie, la inceputul lunii februarie, am fost impreuna cu familiile in Seychelles. Doar noi. Era inainte de congresul PSD, si am hotarat sa mergem intr-o vacanta intr-o insula exotica. Am stat impreuna – si se poate verifica usor – la Hilton Seychelles Northolme Resort & Spa. Dintr-o intamplare, am gasit acasa plicul cu facturile de la acel hotel. Am stat 10 zile si imi aduc aminte ca il rugam sa-l ajute pe Victor Ponta sa castige presedintia PSD, iar Coldea imi spunea ca Basescu nu il vrea pe Ponta. Diaconescu, Geoana, oricine, dar numai sa nu ajunga Ponta la PSD. Stia presedintele Basescu ce stia. Dan Andronic de la Evenimentul Zilei poate sa va confirme ca ne-am intersectat la intoarcere pe aeroportul din Istanbul. Atunci a stat de vorba, la imbarcarea pe avion, si cu mine, si cu Florian Coldea. Coldea s-a speriat atunci de Andronic si, desi avea bilet la business, s-a mutat la economic. Ii era frica sa nu afle Basescu cu cine a fost in excursie.

    Nu a fost singura vacanta petrecuta cu Florian Coldea. In octombrie 2012, am fost impreuna cu Vasile Dancu si cumnatul meu Cristi Anastasescu in Toscana, in Italia, unde am stat la o vila numita Locanda dell'Amorosa. Iata si un document de la acea vila cu numele noastre tiparite pe document.

    Fac toate aceste lucruri pentru ca imi credibilizeaza spusele. Si, in felul acesta, va puteti da seama ca tot ce v-am prezentat este adevarat, este real, si este sustinut cu documente.

    Va mai dau doar un exemplu de astfel de vacanta si o poza cu familiile la Disneyland, la Paris. In poza apare doamna general Dorina Coldea, sotia domnului Coldea.

    Am vrut sa va dovedesc ca tot ce am spus in aceasta perioada si in campania electorala este 100% adevarat.

    La inceput am crezut in ei. Si am crezut ca vor sa faca bine Romaniei si ca vor sa ii ajute pe oameni si ca vor ca firmele romanesti sa prospere, vor sa se atraga fonduri europene, vor sa construim autostrazi, vor sa muncim mai bine si sa prosperam mai bine in tara noastra. Am facut si eu tot ce am putut sa-i ajut si sa fiu langa acesti oameni. I-am spus totusi la un moment dat, acum vreo trei ani, daca nu ma insel, domnului Coldea ca au trecut multi ani de cand conduce Romania si ca nu mai vad lucrurile la fel de bine cum le vedeam la inceput. I-am spus ca este distrus capitalul romanesc sistematic, ca gradul de saracie a crescut, ca spitalele si scolile sunt intr-un stadiu de degradare mult mai grav decat credem noi, ca nu avem nici autostrada de la Pitesti la Sibiu, si nici de la Comarnic la Brasov, ca am reusit in anii astia sa gonim din tara 3 milioane de romani si ca am predat economia multinationalelor. I-am spus atunci ca oamenii, romanii, incet-incet o sa-i considere si o sa-i numeasca vinovati pentru dezastrul din ultimii zece ani pe Coldea si pe Kovesi.

    Rezultatul celor zece ani de frica si teroare a fost aducerea lui Iohannis la putere impreuna cu tehnocratii lui Ciolos veniti de la Brussels. Iohannis este prizonierul lui Coldea si lui Kovesi. Am prezentat aceste lucruri in Parlamenul Romaniei. II e frica de ce dosare ii pot face doamnei Carmen Iohannis acum, si ii mai e frica presedintelui Iohannis de ce i se va intampla dupa aceasta perioada de presedintie. Amenintarea cu dosare penale planeaza chiar si asupra presedintelui Romaniei.

    De zece ani, Florian Coldea si Codruta Kovesi conduc fie Parchetul General si DNA-ul, in cazul doamnei Kovesi, fie SRI-ul, in cazul domnului Coldea. Se sprijina reciproc si anihileaza orice amenintare la adresa lor. Astazi, zilele acestea, sfideaza votul romanilor. Acest lucru este imposibil de acceptat intr-o democratie. Sa se implice in jocul politic, sa ameninte presedintele unui partid, sa blocheze numirea presedintelui unui partid care a castigat alegerile in functia de prim-ministru, sa exercite un terorism mediatic prin intermediul acoperitilor, sa tolereze influenta ONG-urilor lui Soros in Romania si in politica romaneasca - chestiunile acestea nu sunt de acceptat. Romanii au votat. Si vreau sa le spun ceva fostilor mei prieteni buni, Coldea si Kovesi: Au votat impotriva voastra romanii! Asta este parerea mea si cred ca e parerea multora. Iohannis si PNL-ul cred ca sunt ei vinovati. Eu le spun ca nu! Votul de saptamile trecute este deja un vot anti-Coldea si un vot anti-Kovesi! Dupa zece ani in care politicienii au plecat de la putere, dar Coldea cu Kovesi au ramas. Cu dosarele lor false, cu denuntatorii lor mincinosi, cu aranjamentele lor cu judecatori fricosi. Asta e ceea ce se intampla azi in Romania. Si romanii au votat. Nu mai vor asa ceva. Cred si eu, ca multi oameni, ca e momentul sa va opriti!

    Prin aceasta am vrut sa le transmit celor doi, lui Florian Coldea si Codrutei Kovesi, in aceste episoade, ca nu voi ceda, ca voi spune adevarul si ca nu o sa ezit niciodata sa le spun oamenilor de ce am crezut in ei la inceput, ce m-a facut sa ma indoiesc pe parcurs si ce am ajuns astazi sa ma lupt cu ei. Iar aceste dezvaluiri pe care le-ati vazut sunt doar inceputul. Am sa continui cu si mai multa putere'.

  20. #146
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,351
    Reputatie
    1
    Paul, te rog sa nu mai postezi postari kilometrice pe acest thread, mai ales daca esti off-topic.
    Nu are rost sa stricam frumusete de thread

  21. #147
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,280
    Reputatie
    1
    e cu capul,daca-l iei cu binisorul o sa continue...astia trebuie luati olteneste
    granita la Orsova!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •