Page 1 of 13 12311 ... LastLast
Results 1 to 21 of 253

Thread: Blatul etapei ....discutii pro si contra

  1. #1
    Rapidist!!!!! ronaldinho's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Montreal, Canada
    Posts
    1,626
    Reputatie
    1

    Talking Blatul etapei ....discutii pro si contra

    hai ma nu va mai certati atat. Toata lumea stie, ca "indiferent de rezultat...".......Dinamo face numai blat . .
    dar e bine si asa. Suporterii sa fie multumiti, nu?
    HAI RAPIDUL DIN GIULESTI, LUPTA DACA NE IUBESTI!!!

  2. #2
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,059
    Reputatie
    1
    alpopa te referi cumva la faza cu gingaras si simonica?
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  3. #3
    Steaua iulian's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,989
    Reputatie
    1
    nu cred...acolo sa dat dovada clara din partea FRF ca nu se pricep la fotbal si a fost nevoie de sfatul inteleptului Nastase ca sa ii ierte...chiar cum o fi fost sa stai 3 etape cu un joc jucat...dar defapt nejucat...si porma iar jucat...sau necontorizat
    Free Sevilla!!!!

  4. #4
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    Mariuse, ce sa iti fac tata daca tu nu poti sa intelegi un lucru relativ usor de inteles. Blaturile sunt facute pentru a lua 3 puncte si pentru a nu strica golaverajul echipei cu care faci blaturi. De exemplu un 2-1 este un blat. Dar tu oricum nu ai cum sa intelegi asta pentru ca nu ai mijlocul specific de a intelege ceva. Nici macar nu stiu de ce imi pierd timpul cu tine asa ca iti recomand pe viitor sa nu imi mai raspunzi tu ci lasa-l pe ala care il intreb ca stie in orice caz mai mult fotbal ca tine.

  5. #5
    manager
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    304
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ieppy
    Mariuse, ce sa iti fac tata daca tu nu poti sa intelegi un lucru relativ usor de inteles. Blaturile sunt facute pentru a lua 3 puncte si pentru a nu strica golaverajul echipei cu care faci blaturi. De exemplu un 2-1 este un blat. Dar tu oricum nu ai cum sa intelegi asta pentru ca nu ai mijlocul specific de a intelege ceva. Nici macar nu stiu de ce imi pierd timpul cu tine asa ca iti recomand pe viitor sa nu imi mai raspunzi tu ci lasa-l pe ala care il intreb ca stie in orice caz mai mult fotbal ca tine.
    A da! Asa e ! Blaturile cu scoruri d'astea de 7-0 ; 10-0 etc. sunt facute pt. ca sa se scoata golgheteri pe banda rulanta..
    De niste cazuri gen "Camataru", n-ati auzit cumva?

  6. #6
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    Si dupa cum se vede Danciulescu are 30 de goluri. Hai ca imi pierd timpul cu niste oameni care nu se uita la meciuri, nu stiu cine cu cine a jucat pana acum si vad blaturi cand nu le convine rezultatul.

  7. #7
    Stelist alx_ro's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    340
    Reputatie
    1
    ieppy tata, deja ai inceput sa te contrezi cu toata lumea. eu zic sa o lasi mai moale. nu are rost sa ne certam ca ala afost blat, celalalt nu a fost... sa stii ca se poate face blat si cu 1-0, si cu 10-0... depinde care e scopul... asa ca nu are rost sa polemizam pe tema asta. poti tu sa spui cu mana pe inima ca dinamo e curata din punctul asta de vedere? ca nu a facut nici un blat? daca da, si imi aduci argumente valabile, jos palaria. pana atunci, hai sa recunoastem ca nu e echipa in super campionatul asta romanesc care sa nu fi facut blaturi.
    ca unii au facut torturi intregi, e alta poveste...
    [FONT=Comic Sans MS]Poti sa spui orice. Cu conditia sa nu spui mai putin decat ai vrut si mai mult decat trebuie. [/FONT]

  8. #8
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    alx eu vorbesc de acest sezon. Si da, o spun cu mana pe inima ca Dinamo nu a facut blaturi. Pe mine asta ma agaseaza cand vad cum toata lumea spune ca in acest sezon Dinamo nu a facut decat blaturi. Vrei argumente? Spune-mi un meci care a fost blat si eu iti spun de ce nu a fost.

  9. #9
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,898
    Reputatie
    0
    Dinamo-Bacau?
    Dinamo-Ceahlaul?
    Dinamo-FC Arges?
    If I was half as good as I was, I’m still twice as good as you’ll ever be!

  10. #10
    Steaua iulian's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,989
    Reputatie
    1

    Talking Blaturi...discutii pro si contra

    Va rog postati aici tot ce credeti ca este legat de blaturi ..a fost ...nu a fost...va fi ....etc...
    Free Sevilla!!!!

  11. #11
    senior
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Bucuresti
    Posts
    249
    Reputatie
    1

    ti-a scapat unul

    Quote Originally Posted by JJ
    Dinamo-Bacau?
    Dinamo-Ceahlaul?
    Dinamo-FC Arges?
    Apulum-Dinamo???????????????????????????
    Maier a batut la 0-0 un penalty telefonat,cum NU LE BATE NICIODATA
    Danciulescu a dat gol primind pasa de la portar

  12. #12
    Rapidist!!!!! ronaldinho's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Montreal, Canada
    Posts
    1,626
    Reputatie
    1
    Nu stiu ce s-a intamplat la Gloria-Dinamo. Vasilache, cel care a egalat in prelungiri, nu cred ca stia despre ce era vorba, dar cred ca si acel meci a fost aranjament. daca de uiti la conducerea lui Dinamo, nuai cum sa spui ca nu fac aranjamente. Iar, blat evident a fost Dinamo-Arges si Dinamo-Farul ( blat spectaculos )
    HAI RAPIDUL DIN GIULESTI, LUPTA DACA NE IUBESTI!!!

  13. #13
    manager bebe's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bistrita
    Posts
    250
    Reputatie
    1
    ceahlaul gloria a fost blat.......... altfel nu castiga ceahlaul!!!!!!!!!!!!!

  14. #14
    Stelist alx_ro's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    340
    Reputatie
    1
    o fi fost blat (nu stiu ca nu am vazut meciul), dar oricum, ceahlaul a aratat o alta fata de cand e lacatus antrenor
    [FONT=Comic Sans MS]Poti sa spui orice. Cu conditia sa nu spui mai putin decat ai vrut si mai mult decat trebuie. [/FONT]

  15. #15
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Nu cred k a fost nici un blat etapa asta. Gloria nu culege puncte din deplasari nu ca ar primii bani ci pentru cu nu prea-i intereseaza. Ca politica se aseamana cu politica Romaniei : incearca sa se-ntzeleaga cu toata lumea dar ajunge sa fie marginalizata de totzi.
    ex-alpopa

  16. #16
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Blatul campionatului e bosorogul ala de Campeanu si mereu tanarul (lordul!!) Padureanu. Si mai sunt si altii.
    Eu nu pot sa inteleg cum naiba e posibil sa apara Gh. Stefan la emisiune teve si sa zica despre echipa lui ca daca acum 2 ani facea jocuri murdare acum nu mai are tangente cu rahaturi d'astea. Bun, dar nu il intreaba nimeni la ce se refera, concret. Adica vine si Bivolaru Gabriel si zice: "Dom'le, acum 5 ani mi-am bagat mainile pana la blana de la subrat in banii de la banca aia (parca BERD) dar de doi ani de zile traiesc din dobanda".
    ...uieeeeeee baaaaaaaa! Tara de rahat.
    Si inca ceva. Cica se zice cum ca ar fi spus Craciunescu in comisia de frustrati din Senat ca daca se da publicitatii dosarul folcloristelor ni se ridica maciuca. Parul din cap, adica.

  17. #17
    junior fanfotbal's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Chicago
    Posts
    135
    Reputatie
    1
    "nici vorba de blaturi. nu mai exista asa ceva in divizia A" - mitica "corleone" dragomir
    "vedeti-va dom'lor de treaba!"
    [COLOR=Purple]HAI RAPID!!![/COLOR][COLOR=RoyalBlue]HAI GLORIA!!![/COLOR]

  18. #18
    HERE'S JOHNNY!! Darkslowstar's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    La capatul Stelei
    Posts
    7,402
    Reputatie
    1
    Ceahlaul-Bistrita a fost blat. Greu e sa fii suporter al acestor doua echipe. Imi aduc aminte ca in perioada cand facea si Steagul prostii din astea nu ma mai duceam pe stadion cu lunile de suparare. Am fost o data la un Brasov-Gloria si am ras mai ceva ca la Benny Hill. Desi stegarii au castigat au fost huiduiti si luati la misto asa incat au iesit cu capetele plecate de pe teren.
    Asta ca sa nu mai aduc amninte de celebrul episod cu Bacaul cand publicul i-a obligat sa castige meciul. De ce nu fac si cei de la Bistrita si Piatra Neamt la fel? E asa de greu?

  19. #19
    senior
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Bucuresti
    Posts
    249
    Reputatie
    1
    Gloria a avut 200 de spectatori azi la meciul de cupa.

  20. #20
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Adik a fost blat sau ce?!
    ex-alpopa

  21. #21
    manager Ravelly's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Navodari
    Posts
    330
    Reputatie
    1
    Ce thread de 2 lei...in continuare si suporterii se pare ca nu vor sa se desparta de acest termen "blat" care ne-a adus si ne va aduce numai necazuri. Pacat

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •