View Poll Results: Pronostic

Voters
64. You may not vote on this poll
  • 1

    36 56.25%
  • X

    7 10.94%
  • 2

    21 32.81%
Page 13 of 63 FirstFirst ... 3111213141523 ... LastLast
Results 253 to 273 of 1306

Thread: Etapa 20: Poli AEK - Steaua

  1. #253
    sport legend
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    958
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by viole(n)t
    cu riscul ca alpopa sa se simta exclus, eu mentzin discutzia la nivel inalt shi pun inca o intrebare referitoare la bugete: Oare in Bugetul de Venituri shi Cheltuieli al clubului Steaua exista o rubrica: Cheltuieli cu "suporterii".
    nu cred ca in Gradina Edenului ar putea fii oameni ca tine Viole(n)tule!ce legatura au banii, suporterii sau spectacolul din tribune cu ce se joaca in teren?nu v-am auzit discutind de jucatorii care ii aveti de tactica ce ar putea sa o adopte antrenorul echipei,cum ati putea sa invingeti...etc!!!mai treziti-va din somnul nestiintei!daca nu culcati-va in pat nu pe forum.

  2. #254
    junior
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Timisoara
    Posts
    129
    Reputatie
    1
    Ce ne opreste pe noi acum? Lipsa de bani, lipsa de sponsori, conditiile materiale precare in care se afla echipa. Daca la ehipele bucurestene au venit oameni cu bani (copos, becali) nu acelasi lucru se intampla la noi. Comunismul a disparut, dar urmele lui au ramas. Pentru ca in timpul comunismului au fost propulsate Steaua si Dinamo, iar oamenii cu bani au venit la aceste echipe. Becali are nevoie de capital electoral, si Steaua ii furnizeaza acest capital. Intrebarea e ce o sa se intample cu voi daca nu o sa mai aiba nevoie de Steaua dupa alegeri. De asemenea, la bucuresti sunt si sponsori puternici care vor sa investeasca la o echipa. La noi cine sa investeasca, Siemens? Pai ei sponsorizeaza Realul, care joaca in semifinalele Champions League, n-o sa sponsorizeze pe Poli care are sanse sa joace in Intertoto cu elvetienii. Din pacate se pare ca oamenii de afaceri de pe aici nu prea sunt interesati de fotbal. Nu vor sa piarda bani degeaba. Toti vor sa obtina ceva din fotbal, uita-te la Stefan la Piatra Neamt, vrea sa fie primar, si probabil o sa fie daca nu retrogradeaza Ceahlaul.
    Steaua poate sa invinga cu noi, doar ca dupa cum a jucat Steaua cu Petrolul, si Poli poate invinge. Daca se apara pe final de meci cum a facut-o cu Petrolul, eu cred ca Steaua pierde la Timisoara.
    Si inca ceva. Steaua trebuie sa invinga la Timisoara pentru a pastra sperante la titlu. Pentru noi e o realizare si un egal, nu pierdem mare lucru si va incurcam in lupta pentru titlu. Si peste catva timp, o sa spuneti aici pe forum ca Poli e mare si tare si poate sa bata pe Dinamo, ca doar o sa aveti nevoie de victoria noastra

  3. #255
    Merseysider viole(n)t's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Timisoara, Banat
    Posts
    1,336
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by suporterita
    daca comunismul a fost cel ce a propulsat Steaua ,pe voi cine va opreste acum cind acesta nu mai este sa faceti performanta?
    teoretic nimeni, dar trebuie sa recunoshti ca nici steaua, nici dinamo nu au plecat tocmai de la zero dupa revolutzie. In fine, nu despre noi era vorba. Eu am facut doar observatzia ca performantzele Stelei s-au datorat in mare masura unor interventzii politice, deci nu mi se pare corect sa vii tu shi sa zici:
    totul este istorie ce evocati voi acum si ca veni vorba de istorie...este a noastra si mai este si glorioasa.
    Intzelege pentru totdeana. Poli nu a putut niciodata concura de la egal la egal cu Steaua. Nu-i permitea sistemul. Ca shi cum am concura noi doi, iar tzie tzi s-a da un Ferrari shi mie o Dacie.
    [size=2][b][color=PURPLE]I AM NOT YOUNG ENOUGH[/color][/b][/size][size=2][b][color=purple] TO KNOW EVERYTHING. [/color][/b][/size]

  4. #256
    Daddy Dolo IlMILAN's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Timisoara
    Posts
    2,326
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Dansan
    Mai baieti, mai...Galerie-n sus , galerie-n jos...nu v-ati plictisit...DA' FOTBAL STIE SA JOACE POLI?? Asta e intrebarea la care trebuie sa se raspunda in teren , nu din galerie... ...
    Vaz ca nu intelegeti asta...
    Ba Dansan lasa ca joaca fotbal Steloaia ta.....
    O sa vezi tu ce iad va fi pentru voi deseara....si in teren si in tribune....
    [COLOR=Red][B]FORZA [/B] [/COLOR] [COLOR=Black][B] MAGICO [/B] [/COLOR] [COLOR=Red][B] MILAN [/B][/COLOR]
    [B][COLOR=Red] LE MIE RAGAZZE [/COLOR] MI VOGLIONO [COLOR=Red] CON LORO [/COLOR][/B]

  5. #257
    manager
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    304
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Dei
    Si peste catva timp, o sa spuneti aici pe forum ca Poli e mare si tare si poate sa bata pe Dinamo, ca doar o sa aveti nevoie de victoria noastra
    Nu va flatati singuri....nu trebuie neaparat sa incurcati voi pe dinamo...mai sunt totusi 11 etape.....

  6. #258
    Merseysider viole(n)t's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Timisoara, Banat
    Posts
    1,336
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by suporterita
    nu v-am auzit discutind de jucatorii care ii aveti de tactica ce ar putea sa o adopte antrenorul echipei,cum ati putea sa invingeti...etc!!!
    Ieri chiar am incercat o astfel de discutzie cu tine. Remember?
    [size=2][b][color=PURPLE]I AM NOT YOUNG ENOUGH[/color][/b][/size][size=2][b][color=purple] TO KNOW EVERYTHING. [/color][/b][/size]

  7. #259
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    Dar bani tot o sa le dati. Apropo in banii aia intra si punctele din meciul direct? Nu ma refer la Poli ca nu ar face asa ceva, sper, insa la echipaa sarace ca National pentru care 30000 de coco inseamna cat 3 puncte pentru Steaua, nu?

  8. #260
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,906
    Reputatie
    0
    ieppy, fara diversiuni, te rog. Si poate ne plateste noua jiji prima ca va batem pe voi si trecem pe primul loc...
    If I was half as good as I was, I’m still twice as good as you’ll ever be!

  9. #261
    manager
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    304
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ieppy
    Dar bani tot o sa le dati. Apropo in banii aia intra si punctele din meciul direct? Nu ma refer la Poli ca nu ar face asa ceva, sper, insa la echipaa sarace ca National pentru care 30000 de coco inseamna cat 3 puncte pentru Steaua, nu?
    Da domnule'... Le dam ca sa poata trai si ei...Sa-i mai poata insa sa-i si ia....ca la ei joaca GALERIA...

  10. #262
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    JJ, diversiuni de la ce? tie ti se pare normal sa dai bani la echipe cu care inca mai ai meci de jucat? Pai ce se intelege din asta? Bine ca iai batut pe aia insa cu noi sa joci pe bune? Steaua e singura echipa care face asta. Tu te-ai simti bine daca Rapid ar primi bani de la Steaua(nu e cazul normal, vorbind ipotetic, sa spunem ca Rapid ar fi un fel de National cu mai multi suporteri), ca suporter ma refer? Ce speranta sa ai ca echipa va juca pe bune cu Steaua? Dar daca imi spui ca astea nu sunt intrebari bune atunci eu te cred si o sa consider ca datul de bani la alte echipe este o chestie demna si care arata caracter.

  11. #263
    manager
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    304
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ieppy
    JJ, diversiuni de la ce? tie ti se pare normal sa dai bani la echipe cu care inca mai ai meci de jucat? Pai ce se intelege din asta? Bine ca iai batut pe aia insa cu noi sa joci pe bune? Steaua e singura echipa care face asta. Tu te-ai simti bine daca Rapid ar primi bani de la Steaua(nu e cazul normal, vorbind ipotetic, sa spunem ca Rapid ar fi un fel de National cu mai multi suporteri), ca suporter ma refer? Ce speranta sa ai ca echipa va juca pe bune cu Steaua? Dar daca imi spui ca astea nu sunt intrebari bune atunci eu te cred si o sa consider ca datul de bani la alte echipe este o chestie demna si care arata caracter.
    Lasa SF-urile astea...Fiecare echipa va juca pt. pielea ei si abia apoi pt. bani suplimentari...Important este ca aceasta stimulare financiara elimina/diminueaza tentatia ca jucatorii unora dintre echipe sa se dea "loviti" atunci cand se cere acest lucru....
    Asa este domnule ieppy?

  12. #264
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    Aha si eu care credeam ca banii sunt ca sa joace bine cu steau. Ba ce chestie. De fapt jiji are grija ca la noi in campionat sa se joace pe bune si de aia da bani la alte echipe. Fiecare echipa joaca pentru pielea lor zici tu. Pai National pentru ce joaca daca nu pentru bani lui jiji ca ei nu au salarii.

    De fapt tot Dinamo face blaturi insa Steaua le da bani ca sa joace corect. Sf spune domnul? Povesti de adormitt stelisti cinstiti spun eu.

  13. #265
    manager
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    304
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ieppy
    Aha si eu care credeam ca banii sunt ca sa joace bine cu steau. Ba ce chestie. De fapt jiji are grija ca la noi in campionat sa se joace pe bune si de aia da bani la alte echipe. Fiecare echipa joaca pentru pielea lor zici tu. Pai National pentru ce joaca daca nu pentru bani lui jiji ca ei nu au salarii.

    De fapt tot Dinamo face blaturi insa Steaua le da bani ca sa joace corect. Sf spune domnul? Povesti de adormitt stelisti cinstiti spun eu.

    Ai fost pe la Paris in ultima vreme?!..Ca vaz ca stii sa le-ntorci...
    Daca Dinamo este o echipa mare, atunci bate si o echipa mica chiar daca mai bine stimulata financiar....Banii nu prea conteaza in iarba ...Valoarea DA...

  14. #266
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    Am fost asta vara. Nu am spus ca Dinamo a pierdut meciul pentru ca a dat jiji bani. A pierdut pentru ca a jucat slab. Intrebarea era dupa ce a primit banii Nationalul adica 40000 de coco(10 pentru Rapid, 30 pentru Dinamo) ce interes o sa aiba sa bata steaua, adica echipa care le plateste salariile? Eu daca as fi jucator nu as mai trage ca poate ne premieaza si daca pierdem sai poate nu ne premieaza dar ne-a premiat destul si nu vad de ce as bate echipa care ma a ajutat sa imi cumpar mielul pentru duminica.

    Oricum nu vad de ce tot aperi tu premierea echipelor adverse. Ti se pare o chestie frumoasa nu?

  15. #267
    manager
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    304
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ieppy
    Am fost asta vara. Nu am spus ca Dinamo a pierdut meciul pentru ca a dat jiji bani. A pierdut pentru ca a jucat slab. Intrebarea era dupa ce a primit banii Nationalul adica 40000 de coco(10 pentru Rapid, 30 pentru Dinamo) ce interes o sa aiba sa bata steaua, adica echipa care le plateste salariile? Eu daca as fi jucator nu as mai trage ca poate ne premieaza si daca pierdem sai poate nu ne premieaza dar ne-a premiat destul si nu vad de ce as bate echipa care ma a ajutat sa imi cumpar mielul pentru duminica.

    Oricum nu vad de ce tot aperi tu premierea echipelor adverse. Ti se pare o chestie frumoasa nu?
    Uiti ca acelasi lucru il pot face la o adica si Dinamo si Rapidul pentru adversarele Stelei....Si sunt sigur ca o sa faca...Numai ca noi nu ne plangem de asta....Ai valoare bati, nu...pa....
    Chestiile astea cu frumusetzea, merg numai la concursurile de Miss...

  16. #268
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    Uite ca nici Dinamo si nici rapid nu o fac. Si noi inca odfata ca vad ca intelegi cam greu nu ne plangem ca dati bani la echipe ca puteti sa dat si 1 milion. Nu plangem insa ca acei bani pot fi folositi si pentru meciurile Stelei. Si aici este buba pe care tu o consideri normala. Banii aia sunt o dovada clara de blat. Insa nimeni din presa nu se sesizeaza ba mai mult mai au putin si ii lauda pe stelisti ca ce metoda inovativa au gasit sa opreasca adversarii. asta pentru ca nu o pot face singuri ca nici pe Rapid si nici pe Dinamo nu ati batut. asta apropo de valoare.

  17. #269
    manager
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    304
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ieppy
    Uite ca nici Dinamo si nici rapid nu o fac. Si noi inca odfata ca vad ca intelegi cam greu nu ne plangem ca dati bani la echipe ca puteti sa dat si 1 milion. Nu plangem insa ca acei bani pot fi folositi si pentru meciurile Stelei. Si aici este buba pe care tu o consideri normala. Banii aia sunt o dovada clara de blat. Insa nimeni din presa nu se sesizeaza ba mai mult mai au putin si ii lauda pe stelisti ca ce metoda inovativa au gasit sa opreasca adversarii. asta pentru ca nu o pot face singuri ca nici pe Rapid si nici pe Dinamo nu ati batut. asta apropo de valoare.
    Domnu' ieppy concurati cu sanse mari alaturi de domnu' sabin la concursul de povestiri SF " Realitati paralele"...Inca un autor talentat...
    Oricum am deviat de la topica threadului, asa ca daca vrei sa avem o dezbatere deschide unul nou...
    Pana atunci Paste Fericit!

  18. #270
    Steaua iulian's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,989
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Dei
    Intrebarea e ce o sa se intample cu voi daca nu o sa mai aiba nevoie de Steaua dupa alegeri. De asemenea, la bucuresti sunt si sponsori puternici care vor sa investeasca la o echipa.
    ti-ai raspuns singur in aceeasi fraza...la Steaua se vor gasi intotdeuna oameni care sa investeasca...recunoasteti cinstit ...
    Free Sevilla!!!!

  19. #271
    asa ceva... cocomic's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Timisoara
    Posts
    1,516
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Saber Rider
    deci vrei neaparat sa continui cu aberatziile, ca alea din paginile anterioare ! Iar adevarul VA SUPARA pe voi, care nu avetzi nimic, nici o traditzie, NIMIC. Sa va reamintesc, tzie shi lu cocomic, ca Liverpool e pe locul 4 shi Southampton pe locul 9 in PREMIER LEAGUE, care e de 5 ori cel putzin peste divizia A. (deci Premier League = campionat = mai multe meciuri, nu A, B shi C), asta ca sa va desenez mai clar , ca altfel nu se poate. Iar daca Steaua a fost la un singur gol sa treaca de Liverpool (mai ales ca s-a jucat tur-retur cu ambele echipe) mai ganditzi-va !!! Ca se pare ca nu o prea facetzi !!
    cat despre meciul cu AC Milan din finala Cupei Campionilor Europeni se pare ca shtii numai scorul, altceva NIMIC. ceea ce n-ar fi surprinzator, avand in vedere ce aberatzii zicetzi continuu. AC Milan avea atunci super tripleta de jucatori (care POATE atzi auzit shi voi, POATE) : Van Basten, Guulit, Rijkaard, iar de la Steaua deja plecasera vreo 5 jucatori importantzi, nu mai era aceeashi echipa cu cea care cashtigase in '86 ! Iar ca fapt divers, dupa Cupa Campionilor Europeni a mai ajuns shi semifinale o data, shi inca o data in finala, a mai jucat shi SuperCupa shi a shi cashtigat-o !!!!!!! (deci iarashi nu a fost o intamplare stupida de genu A, B shi C, cum vrea sa insinueze cocomic)


    PRESUPUN CA NU MERITA COMPARATZIE ECHIPA STELEI CU poli AEK !! o fi galeria voastra cea mai nu shtiu cum din romania, dar la bucureshti cel putzin nu prea s-a vazut cine shtie ce, in vreme ce Steaua are peste tot galerie, nu ca voi doar in Timisoara ! (si eventual Oradea sau cine shtie pe unde la max.100km)
    hai ca deja incepi sa fii penibil.... te contrazici singur... ba zici ca analizezi la nivelul a mai multor meciuri, ba zici ca te iei de un meci... pai hotaraste-te... pai tu crezi ca daca voi ati fost la 1 gol de a elimina pe liverpool, sunteti aproape la fel de buni ca si ei, si daca ati evolua in premier league ati fii langa ei pe locul 4?... trezeste-te, bai...

    bai analogia cu a si b si c a fost sa fac misto de gandirea ta... se pare ca nu ai percutat...

    iar tu ne compari galeria cu cea de la boca juniors... esti cumva reprezentant boca juniors?.. nu?... echipa voastra sau macar galeria voastra se compara cu boca juniors?... niciodata... asa ca explica-mi si mie pe ce baza ne compari pe noi cu o echipa tocmai din america de sud... asta nu intelege nimeni la tine.... deocamdata, ne comparam galeriile noastre... si rezultatul nu poate fi pus la indoiala...

    voi va laudati cu suporterii din deplasari... ca sa nu fie mare diferenta, in GSP scrie ca POLI are 21000 media suporterilor acasa... si steaua are 15000... IN DEPLASARI... pai daca zicea cati aveti voi acasa, va facea de rusine... in schimb la meciul de la timisoara de azi au plecat din bucuresti 100 cu 2 autocare si 200 cu trenul... halal suporteri... norocul vostru ca regimul comunist si-a spus cuvantul si aveti suporteri mai impanziti ca oile in tara asta... pai daca badea gheorghe numa de steaua auzea la televizor, cu cine vroiai mai sa tina...

    mai aveti si o marioneta acolo sus.. mm stoica... cica a declarat ca e normal sa vina lumea la stadion la timisoara, ca doar jucam cu steaua... spre informatia lui, la timisoara ar fi venit 25000 si daca jucam cu building vanju mare... pentru ca noi venim pentru POLI, nu pentru altii.... iar la meciurile cu APULLUM sau PETROLUL s-a jucat cu casa inchisa... mari nume ale fotbalului, nu?...
    [B]I NOBILI EREDITANO I TITOLI... I [COLOR=Red]ROSSO[/COLOR]NERI LI CONQUISTANO !

    Exista un lucru pe lumea asta stiut de toti interistii: e mult mai bine sa fii [color=red]MILANIST[/color]!
    [/B]

  20. #272
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    Dansane, mistouri poate sa faca si ultimul cersetor de pe strada. Mai nasol este cand te loveste realitatea in fata si nu poti sa faci altceva decat sa o iei la misto. Lasa ca m-ai convins cam ce fel de stelist esti, noroc ca nu toti sunt ca tine.

  21. #273
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,069
    Reputatie
    1
    "bai idioten, "

    cocomic fi civilizat vrei sa devii un alt ady ?
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •