View Poll Results: Pronostic

Voters
64. You may not vote on this poll
  • 1

    36 56.25%
  • X

    7 10.94%
  • 2

    21 32.81%
Page 12 of 63 FirstFirst ... 210111213142262 ... LastLast
Results 232 to 252 of 1306

Thread: Etapa 20: Poli AEK - Steaua

  1. #232
    senior tudor's Avatar
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Timisoara, Banat, Europa
    Posts
    151
    Reputatie
    1
    E adevarat, ce facem noi acum se compara cu ce facea Fiorentina acum 10-15-20 de ani. Dar ce facem noi acum, se compara cu ce o sa faca celelalte echipe din A peste 10-15-20 de ani !

  2. #233
    incepator
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    6
    Reputatie
    1
    Bate Poli.Nu conteaza scoru,conteaza victoria.

  3. #234
    incepator
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    6
    Reputatie
    1
    ''FRATE?! 12 pagini de postari?! De cand scrietzi aici?! Din luna februarie?! LOLZ''
    Nu conteaza de cand scriem noi aici,ci conteaza ca de acum inainte vom fi prezenti peste tot.
    Suntem multi si iubim pe POLI.FORZA VIOLA!

  4. #235
    sport legend
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    526
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Saber Rider
    Deci cam tot ce ai spus tu pana acuma pe forumul asta (cu o exceptie, pe la inceput) a fost cam pe dinafara shi cu multa, foarte multa rautate pt. Bucuresti shi Steaua. Habar nu ai cine e in Consiliul de Administratie al Stelei, habar n-ai nici cu fotbalul (ca tot aprobai pe unu' care zicea ca Steaua nu se compara cu alte echipe de afara, shi va trebui sa ma repet : Steaua a eliminat din cupe pe Southampton shi a fost la milimetru cu Liverpool (vezi ultima etapa din Premier League : Liverpool - Blackburn = 4-0, Wolverhampton - Southampton = 1-4) , asha ca TU ai dat-o-n bara continuu pe forumul acestui meci Poli AEK Timisoara - Steaua , shi tocmai tu zici la altii sa lase aprecierile pt cine cunoaste sportul asta, cand de fapt TOCMAI TU nu prea shtii sportul asta ! Asha ca sper ca ti-ai luat sfatul in serios shi nu vei mai posta ABERATZII ca cele de mai sus dintre ghilimele !!!
    ...daca adevarul supara , inteleg ! , ...daca fanatismul pentru echipa ta favorita, te-a orbit , inteleg !...ca nu vrei sa vezi realitatea , te priveste chiar si ignoranta de care dai dovada e de inteles ( nu si de aprobat ), ... in schimb bunul simt e o chestiune de educatie ...la lectia asta ( si nu numai ) ai lipsit ...dupa ce i-ti vei complecta golurile personale ( iar daca nu poti ia un ciocan mai mare , ...i-ti imprumut eu unul ! ) , ... mai dialogam

  5. 9th April 2004, 04:01

  6. #236
    junior
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    102
    Reputatie
    1
    Poli - Steaua
    4 - 0
    Sa Vedem Ce Mai Au De Comentat Toti Pe Care Ii Roade Invidia
    Ca Nu Au Asa O Atmosfera De Fotbal Ca La Timisoara

  7. #237
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by DD-Viola
    ...daca adevarul supara , inteleg ! , ...daca fanatismul pentru echipa ta favorita, te-a orbit , inteleg !...ca nu vrei sa vezi realitatea , te priveste (,) chiar si ignoranta de care dai dovada e de inteles ( nu si de aprobat ), ... in schimb bunul simt e o chestiune de educatie ...la lectia asta ( si nu numai ) ai lipsit ...dupa ce i-ti vei complecta golurile personale ( iar daca nu poti ia un ciocan mai mare , ...i-ti imprumut eu unul ! ) , ... mai dialogam
    Bebicule ,
    pune serios mina pe cartea de gramatica ( incepe cu clasa a V-a ).
    E jale maaaaaaaaaaaaaaare !
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  8. #238
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Sa inteleg ca daca simpatizam echipa adversa , suntem "frustrati" ?
    Deep purple aveam parerea formata despre tine :
    - ton civilizat , la obiect , nu intri in dispute care pot degenera ...
    Eu sunt ardelean , simpatizez toate echipele ardelene ... dar Steaua este ceva deosebit pentru sufletul meu !

    Toata stima pentru Politehnica Timisoara si timisoreni !
    Forza Steaua ! Campionii suntem noi !
    Last edited by iulian; 9th April 2004 at 09:09.
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  9. #239
    asa ceva... cocomic's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Timisoara
    Posts
    1,516
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Saber Rider
    in primul rand STEAUA a jucat chiar mai bine ca multe echipe din Anglia (premier league) de vreme ce a eliminat pe Southampton din UEFA shi cu Liverpool a fost la milimetru ( ultima etapa cu Liverpool - Blackburn = 4-0 sau Wolverhampton - Southampton = 1-4) !!! ASA CA STEAUA CHIAR SE COMPARA CU ECHIPELE DIN ANGLIA, nu ca poli !

    lasa-ti-l pe Saber in pace, e omu meu ... trebuie sa ai si de astia care sa fie asa de usor de contracarat...

    deci in opinia ta 2 meciuri se pot compara, si daca A bate pe B si B bate sau face egal cu C, inseamna ca A e mai buna decat C (daca te-am pierdut de pe acuma, zic sa treci la postul urmator, ca nu mai are rost... daca ai inteles, treci mai departe)... bun... acum hai sa punem teoria in practica... Poli i-a batut pe Apullum, Apullum a facut egal cu Steaua... deci dupa cum zici tu, Poli ar fi mai buna decat Steaua... daca tu zici, eu sunt de acord...


    Quote Originally Posted by Saber Rider
    Iar despre galeria lu' poli tot respectu', dar nu se compara cu ADEVARATELE GALERII DIN LUME, cum a fost exemplul din America de Sud, cum ai vrea tu !
    ps. shi nu uita ca pamantul e rotund !! (apropo de est-vest)
    zici ca galeria noastra nu se compara cu adevaratele galerii din lume... nu stiu cum sa-ti spun, dar galeria VOASTRA nu se compara nici macar cu ADEVARATELE GALERII DIN ROMANIA, si anume UNI-K Commando Viola Ultra Curva Sud... nu stiu cu cine te lupti tu aici... noi n-am pretins ca am fi cea mai tare galerie din LUME... in schimb din ROMANIA suntem, si marturiile tuturor ne dau dreptate....

    vad ca numai despre Steaua intelegi... pai atunci hai sa inlocuim cuvantul galerie cu echipa, si Poli cu steaua... si sa refacem citatul tau:

    Iar despre echipa Steaua tot respectu', dar nu se compara cu ADEVARATELE ECHIPE DIN LUME, cum a fost exemplul din America de Sud, cum ai vrea tu !

    n-om fi noi galeria lui AC MILAN sau BOCA JUNIORS, dar scuza-ma ca-ti spun, nici voi nu sunteti nici AC MILAN (1989 primavara... 4-0 iti spune ceva?) nici macar BOCA JUNIORS... asa ca pastreaza pe viitor proportiile

    P.S. Pe viitor incearca sa eviti sofismele din argumentele tale... ceea ce tocmai ai facut asta se numeste, asta daca nu stiai...
    [B]I NOBILI EREDITANO I TITOLI... I [COLOR=Red]ROSSO[/COLOR]NERI LI CONQUISTANO !

    Exista un lucru pe lumea asta stiut de toti interistii: e mult mai bine sa fii [color=red]MILANIST[/color]!
    [/B]

  10. #240
    sport legend Cucu's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    1,396
    Reputatie
    1

    Red face

    ma tot intreb unde sunt suporteri bucuresteni
    in afara de 2, 3 patimasi care tot scriu pe aici se pare ca Steaua ori nu are suporteri ori nu stiu cum sa foloseasca un calculator.
    Uita-te la celelante polluri se pare ca suporterii timiisoreni sunt in numar mare.
    cat despre suporteri si showurile care le au la meciuri, nu vreau sa zic mai mult decat sa va uitati la meci.
    E mai bine sa copiezi ceva reusit decat sa ramai asa cum esti.

  11. #241
    Steaua iulian's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,989
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by viole(n)t
    Cat despre felicitari, sper ca e valabila shi reciproca in caz de nevoie.
    Eram primul care va felicita in cazul in care ati fi cistigat ..crede-ma...dar nu aveti nici o sansa
    Free Sevilla!!!!

  12. #242
    incepator
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    30
    Reputatie
    1
    Bate POLI,sigur...........
    Indiferend de rezultat ........este de cacao
    Si apoi indiferend cine va castiga, am sa aplaud si la sfarsitul meciului.
    Last edited by JJ; 9th April 2004 at 10:57.
    [COLOR=Indigo][B]TIMISOARA oras de 5 *****[/B][/COLOR]

  13. #243
    sport legend
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    526
    Reputatie
    1
    ...Deep , asa e , ai dreptate !, ... Haide POLI ! "Timisoara santem noi ...si santem mai buni ca voi ! "

  14. #244
    sport legend Saber Rider's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    S.S.C.
    Posts
    1,356
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by DD-Viola
    ...daca adevarul supara , inteleg ! , ...daca fanatismul pentru echipa ta favorita, te-a orbit , inteleg !...ca nu vrei sa vezi realitatea , te priveste chiar si ignoranta de care dai dovada e de inteles ( nu si de aprobat ), ... in schimb bunul simt e o chestiune de educatie ...la lectia asta ( si nu numai ) ai lipsit ...dupa ce i-ti vei complecta golurile personale ( iar daca nu poti ia un ciocan mai mare , ...i-ti imprumut eu unul ! ) , ... mai dialogam
    Quote Originally Posted by cocomic
    daca A bate pe B si B bate sau face egal cu C, inseamna ca A e mai buna decat C
    deci vrei neaparat sa continui cu aberatziile, ca alea din paginile anterioare ! Iar adevarul VA SUPARA pe voi, care nu avetzi nimic, nici o traditzie, NIMIC. Sa va reamintesc, tzie shi lu cocomic, ca Liverpool e pe locul 4 shi Southampton pe locul 9 in PREMIER LEAGUE, care e de 5 ori cel putzin peste divizia A. (deci Premier League = campionat = mai multe meciuri, nu A, B shi C), asta ca sa va desenez mai clar , ca altfel nu se poate. Iar daca Steaua a fost la un singur gol sa treaca de Liverpool (mai ales ca s-a jucat tur-retur cu ambele echipe) mai ganditzi-va !!! Ca se pare ca nu o prea facetzi !!
    cat despre meciul cu AC Milan din finala Cupei Campionilor Europeni se pare ca shtii numai scorul, altceva NIMIC. ceea ce n-ar fi surprinzator, avand in vedere ce aberatzii zicetzi continuu. AC Milan avea atunci super tripleta de jucatori (care POATE atzi auzit shi voi, POATE) : Van Basten, Guulit, Rijkaard, iar de la Steaua deja plecasera vreo 5 jucatori importantzi, nu mai era aceeashi echipa cu cea care cashtigase in '86 ! Iar ca fapt divers, dupa Cupa Campionilor Europeni a mai ajuns shi semifinale o data, shi inca o data in finala, a mai jucat shi SuperCupa shi a shi cashtigat-o !!!!!!! (deci iarashi nu a fost o intamplare stupida de genu A, B shi C, cum vrea sa insinueze cocomic)


    PRESUPUN CA NU MERITA COMPARATZIE ECHIPA STELEI CU poli AEK !! o fi galeria voastra cea mai nu shtiu cum din romania, dar la bucureshti cel putzin nu prea s-a vazut cine shtie ce, in vreme ce Steaua are peste tot galerie, nu ca voi doar in Timisoara ! (si eventual Oradea sau cine shtie pe unde la max.100km)

  15. #245
    Merseysider viole(n)t's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Timisoara, Banat
    Posts
    1,336
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Saber Rider
    cat despre meciul cu AC Milan din finala Cupei Campionilor Europeni se pare ca shtii numai scorul, altceva NIMIC. ceea ce n-ar fi surprinzator, avand in vedere ce aberatzii zicetzi continuu. AC Milan avea atunci super tripleta de jucatori (care POATE atzi auzit shi voi, POATE) : Van Basten, Guulit, Rijkaard, iar de la Steaua deja plecasera vreo 5 jucatori importantzi, nu mai era aceeashi echipa cu cea care cashtigase in '86 ! Iar ca fapt divers, dupa Cupa Campionilor Europeni a mai ajuns shi semifinale o data, shi inca o data in finala, a mai jucat shi SuperCupa shi a shi cashtigat-o !!!!!!! (deci iarashi nu a fost o intamplare stupida de genu A, B shi C, cum vrea sa insinueze cocomic)
    Parerea mea ca Steaua din 89 a fost mai puternica decat cea din 86. Zici tu ca au plecat 5 jucatori fatza de Sevilla? Se poate, dar au shi venit altzii (Hagi de exemplu). Oricum, nu te lauda prea tare cu performantzele Stelei. Celelalte echipe interne nu prea aveau nici o shansa in era comunista. Culmea nesimtzirii a fos atinsa in anii 80 cand s-au creat practic 2 echipe natzionale (steaua shi dinamo). Divizia A era o gluma, fiind formata din satelitzii celor 2 echipe plus 3-4 rebele (craiova, poli, rapid, etc.). Daca indrazneai sa batzi steaua sau dinamo erai crunt pedepsit (vezi retrogradarea lui Poli din 1987)... Dar tu probabil eshti prea tanar ca sa cunoshti astfel de lucruri shi prea plin de tine sa acultzi macar parerile contrare. Atitudinea ta e ceva de genul: "Gura mica timishorenilor, ca voi nu avetzi dreptul sa vorbitzi la performantzele pe care le avetzi", fara sa shtii ca fotbal de performantza exista in Tm cu mult inainte ca steaua ta sa se nasca... Shi fara sa shtii ca steaua ta a fost facuta campioana prin decizii de partid... Nu ma intzelege greshit, nu te condamn ca tzii cu Steaua, toata stima pentru adevaratzii suporteri, dar da dovada de putzin respect shi ia-o mai ushor cu palmaresul vostru.
    [size=2][b][color=PURPLE]I AM NOT YOUNG ENOUGH[/color][/b][/size][size=2][b][color=purple] TO KNOW EVERYTHING. [/color][/b][/size]

  16. #246
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cucu
    ma tot intreb unde sunt suporteri bucuresteni
    Pai deocamdata vad ca pe-aici au loc numai discutzii super-inteligente, asha ca noi nu ne bagam, ca nu ne pricepem. Ashteptam sa se termine meciul sa vorbim la concret; noi nu avem nevoie sa ne auto-convingem ca vom cashtiga. Asha ca va urez multa imaginatzie shi vise placute, cu sperantza ca vetzi face din nou show la meci. Dup-aia mai vedem noi ce chef de discutzii o sa avetzi.........
    ex-alpopa

  17. #247
    junior
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Timisoara
    Posts
    129
    Reputatie
    1
    Steaua are peste tot galerie platita de becali.Daca nu v-ar plati el deplasarile, ce galerie ar mai avea Steaua. Daca pleaca de la voi ramaneti si fara galerie. Sunt curios ce galerie ar mai avea Steaua daca ar sta vreo 5 ani in B, ca Poli. Probabil ca v-ar domina si galeria Nationalului.

  18. #248
    Merseysider viole(n)t's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Timisoara, Banat
    Posts
    1,336
    Reputatie
    1
    Sugestiva declaratzia unui fan stelist acum cateva zile: "Sa vedem daca ne cumpara Gigi Becalli bilete. Daca nu, trebuie sa ne cumparam" lol
    [size=2][b][color=PURPLE]I AM NOT YOUNG ENOUGH[/color][/b][/size][size=2][b][color=purple] TO KNOW EVERYTHING. [/color][/b][/size]

  19. #249
    sport legend
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    958
    Reputatie
    1
    daca comunismul a fost cel ce a propulsat Steaua ,pe voi cine va opreste acum cind acesta nu mai este sa faceti performanta?o sa-mi raspunde-ti in acelasi mod ca pina acum:la Steaua este ministerul,nu este nici un minister si toata suflarea stie asta numai voi nu.comunismul a investit in sport pentru ca numai asa putea sa arate lumii ca este un sistem valabil.de la Revolutie incoace inclusiv Gloria Bistrita si chiar Ceahlaul luI Pinalty a vrut sa joace in UEFA, HAI SA FIM SERIOSI! voi nu va comparati cu Steaua sau Dinamo, de Rapid nu mai vorbesc caci s-au facut de bacanie cu Anderlecht.aspiratiile noastre tind dar ne pregatim, sa ne pregatim fara sa observam ca nu suntem pregatiti.sa ne bucuram pentru ca jucam tururi preliminare cu echipe ca voi?eu m-am bucurat ca stelist din provincie cit de bine a fost primita Steaua la Timisoara si argumentele ca Steaua nu ar fii in stare sa invinga la voi nu sunt reale.

  20. #250
    manager
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    304
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Dei
    Steaua are peste tot galerie platita de becali.Daca nu v-ar plati el deplasarile, ce galerie ar mai avea Steaua. Daca pleaca de la voi ramaneti si fara galerie. Sunt curios ce galerie ar mai avea Steaua daca ar sta vreo 5 ani in B, ca Poli. Probabil ca v-ar domina si galeria Nationalului.
    Mai baieti, mai...Galerie-n sus , galerie-n jos...nu v-ati plictisit...DA' FOTBAL STIE SA JOACE POLI?? Asta e intrebarea la care trebuie sa se raspunda in teren , nu din galerie... ...
    Vaz ca nu intelegeti asta...

  21. #251
    Merseysider viole(n)t's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Timisoara, Banat
    Posts
    1,336
    Reputatie
    1
    cu riscul ca alpopa sa se simta exclus, eu mentzin discutzia la nivel inalt shi pun inca o intrebare referitoare la bugete: Oare in Bugetul de Venituri shi Cheltuieli al clubului Steaua exista o rubrica: Cheltuieli cu "suporterii".
    [size=2][b][color=PURPLE]I AM NOT YOUNG ENOUGH[/color][/b][/size][size=2][b][color=purple] TO KNOW EVERYTHING. [/color][/b][/size]

  22. #252
    manager
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    304
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by suporterita
    daca comunismul a fost cel ce a propulsat Steaua ,pe voi cine va opreste acum cind acesta nu mai este sa faceti performanta?o sa-mi raspunde-ti in acelasi mod ca pina acum:la Steaua este ministerul,nu este nici un minister si toata suflarea stie asta numai voi nu.comunismul a investit in sport pentru ca numai asa putea sa arate lumii ca este un sistem valabil.de la Revolutie incoace inclusiv Gloria Bistrita si chiar Ceahlaul luI Pinalty a vrut sa joace in UEFA, HAI SA FIM SERIOSI! voi nu va comparati cu Steaua sau Dinamo, de Rapid nu mai vorbesc caci s-au facut de bacanie cu Anderlecht.aspiratiile noastre tind dar ne pregatim, sa ne pregatim fara sa observam ca nu suntem pregatiti.sa ne bucuram pentru ca jucam tururi preliminare cu echipe ca voi?eu m-am bucurat ca stelist din provincie cit de bine a fost primita Steaua la Timisoara si argumentele ca Steaua nu ar fii in stare sa invinga la voi nu sunt reale.
    Lasa suporteritzo, ce le tot aduci argumente din astea fotbalistice, ei sunt GALERIA...Si-atat...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •