View Poll Results: Pronostic

Voters
64. You may not vote on this poll
  • 1

    36 56.25%
  • X

    7 10.94%
  • 2

    21 32.81%
Page 11 of 63 FirstFirst ... 9101112132161 ... LastLast
Results 211 to 231 of 1306

Thread: Etapa 20: Poli AEK - Steaua

  1. #211
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by birkof
    salutare tuturor
    Daca imi permiti, cred ca finantarea este dinspre Timisoara spre tara pentru ca o parte f. mica suma din banii trimisi la Bucuresti se intorc in judet.Timisorenii pierd poate 90 % din banii care ar putea sa-i foloseasca pentru ei.
    Si cu toate astea tot se mai gasesc resurse.Asa ca nu inteleg interesul tau pentru cheltuirea banilor publici in Timisoara atata timp cat noi ii dam si va mai dam si voua.
    Cu scuze daca sunt prea dur
    cui dati voi? fratilor, lasati patriotismul asta local ca nu sade bine si nu mai confundati opera cu stadionul. e treaba voastra la urma urmei ce faceti cu banii urbei. banii trimisi la "bucuresti" intimplator vin la buget, ala general, nu bucurestenilor. lasati-o.
    [SIZE="1"][FONT="Arial"][COLOR="Red"]nu scuipa, că-i piere gustul![/COLOR][/FONT][/SIZE]

  2. #212
    LupGalben N0_NaM3's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Rep. Ploiesti
    Posts
    1,579
    Reputatie
    1
    Mai suporitzo` ne lashi cu steaua voastra ...daca nu era regimul comunist poate ca nici nu exista...shi oricum are o istorie 100% falsa...nu zic asta ptr ca urasc de moarte steaua da` asta este purul adevar...degeaba va laudati cu cupa campionilor aia pe care ati luat`o din cauza ca ati adunat toti jucatorii de valoare din tara...oricum nu ma intereseaza de asta shi nu dau un ban pe steaua.
    [SIZE="4"]T'estimo, Barça !!![/SIZE]

  3. #213
    Stelist alx_ro's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    340
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by N0_NaM3
    Mai suporitzo` ne lashi cu steaua voastra ...daca nu era regimul comunist poate ca nici nu exista...shi oricum are o istorie 100% falsa...nu zic asta ptr ca urasc de moarte steaua da` asta este purul adevar...degeaba va laudati cu cupa campionilor aia pe care ati luat`o din cauza ca ati adunat toti jucatorii de valoare din tara...oricum nu ma intereseaza de asta shi nu dau un ban pe steaua.
    Cred ca observi ca a vorbit ura din tine si nu ratiunea...
    [FONT=Comic Sans MS]Poti sa spui orice. Cu conditia sa nu spui mai putin decat ai vrut si mai mult decat trebuie. [/FONT]

  4. #214
    sport legend
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    526
    Reputatie
    1
    Ipoteza : ...daca Sibiul ( de ex. ) ar deveni Capitala Ro , atunci toate parghiile economice si administrative ale aparatului central ( guvern ) se vor muta la noul sediu , ...Bucurestiul cu ce ar ramane ?... iar pe plan sportiv , Steaua , Dinamo , Rapid , National , Sportul...se vor muta si ele , ... sa vedem atunci , cine va face Club , echipa , performanta in acesta "Metropola"...si pe ce bani ???

  5. #215
    senior calu's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    U.S.A.
    Posts
    203
    Reputatie
    1
    de ce sa se mute echipele din Bucuresti? probabil ca se va ridica,asa cred eu echipa locala de la Sibiu mai degraba,sau Brasov sau Timisoara sau ma rog,oricare ar fi acea capitala.Buc. are atit de multe echipe si pentru ca e un oras foarte mare,sunt milioane de oameni care isi pot imparti simpatiile catre ce echipa vor.

  6. #216
    Stelist alx_ro's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    340
    Reputatie
    1

    Exclamation

    Quote Originally Posted by DD-Viola
    Ipoteza : ...daca Sibiul ( de ex. ) ar deveni Capitala Ro , atunci toate parghiile economice si administrative ale aparatului central ( guvern ) se vor muta la noul sediu , ...Bucurestiul cu ce ar ramane ?... iar pe plan sportiv , Steaua , Dinamo , Rapid , National , Sportul...se vor muta si ele , ... sa vedem atunci , cine va face Club , echipa , performanta in acesta "Metropola"...si pe ce bani ???
    Daca s-ar muta capitala la Sibiu sau in orice alta parte a tarii, echipele nu s-ar muta. Si performanta ar face pe banii pe care fac si acum. Dupa cum s-a discutat si mai inainte, echipele din bucuresti nu sunt sponsorizate de ministere sau administratia publica, ci de oameni de afaceri...asa ca nu prea are rost ce scrii tu...
    [FONT=Comic Sans MS]Poti sa spui orice. Cu conditia sa nu spui mai putin decat ai vrut si mai mult decat trebuie. [/FONT]

  7. #217
    Steaua iulian's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,989
    Reputatie
    1
    Timisoreni (si stelisti).. vorbim mai mult de buget decit de fotbal ... astept felicitarile voastre dupa meci ...
    Free Sevilla!!!!

  8. #218
    sport legend
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    526
    Reputatie
    1
    PT "alx ro" , ...de ce ( ? ) nu-i intrebi pe cei din conducerea Clubului ...sau pe cei din guvern , ( sau direct ministerelor de resort ) cum stau lucrurile si cat este SI ACUM alocat acestor echipe , ...apoi sa te pronunti ...sau sa accepti tacit , realitatea !

  9. #219
    sport legend Cucu's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    1,396
    Reputatie
    1
    mai iuliane bugetul face echipa ... asa ca e normal sa vorbim despre asta.
    De ce crezi ca nici o echipa de club romaneasca nu are sanse in cupele europene?
    Totul este despre bani.

  10. #220
    sport legend Saber Rider's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    S.S.C.
    Posts
    1,356
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cocomic
    'Steaua e echipa?... Ia mai uitati-va voi la rezumate din Italia, Spania, shi pe urma mai vorbitzi... sau macar la niste meciuri din Anglia'... ei, ce zici? are rost comparatia?...
    Ne bucura faptul ca ne compari cu galeriile de traditie din lume... daca ne recomanzi ca trebuie sa luam exemplu de la ei, iti recomand si eu ca si voi ati fi bine sa luati exemplu... macar de la noi... fiecare se uita spre vest, nu?

    in primul rand STEAUA a jucat chiar mai bine ca multe echipe din Anglia (premier league) de vreme ce a eliminat pe Southampton din UEFA shi cu Liverpool a fost la milimetru ( ultima etapa cu Liverpool - Blackburn = 4-0 sau Wolverhampton - Southampton = 1-4) !!! ASA CA STEAUA CHIAR SE COMPARA CU ECHIPELE DIN ANGLIA, nu ca poli !

    Iar despre galeria lu' poli tot respectu', dar nu se compara cu ADEVARATELE GALERII DIN LUME, cum a fost exemplul din America de Sud, cum ai vrea tu !
    ps. shi nu uita ca pamantul e rotund !! (apropo de est-vest)

  11. #221
    Merseysider viole(n)t's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Timisoara, Banat
    Posts
    1,336
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by iulian
    Timisoreni (si stelisti).. vorbim mai mult de buget decit de fotbal ... astept felicitarile voastre dupa meci ...

    asha e iulian, vorbim cam mult despre buget. Cat despre felicitari, sper ca e valabila shi reciproca in caz de nevoie. Nu uita ca anul trecut Steaua a parasit stadionul in aplauzele tuturor, la capatul unui meci pe care l-a dominat in intregime. Pana shi Pitzi a fost aplaudat la scena deschisa... Saracu', nu-i venea sa creada.
    [size=2][b][color=PURPLE]I AM NOT YOUNG ENOUGH[/color][/b][/size][size=2][b][color=purple] TO KNOW EVERYTHING. [/color][/b][/size]

  12. #222
    sport legend Saber Rider's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    S.S.C.
    Posts
    1,356
    Reputatie
    1
    Iar despre finantzarile cluburilor nu prea mai are rost sa mai discutatzi ! E CLAR CA LA STEAUA BANII SUNT DE LA GIGI BECALI SHI LA POLI DIN BUGETUL LOCAL + BILETE LA MECIURI (care de fapt inseamna tot bani de la buget, pt ca stadionul e al primariei).

    in consiliul de administratie la Steaua NU MAI E NICI UN GENERAL, in schimb sunt cateva rude ale lu' Gigi Becali, iar despre faptul ca Gigi inchiriaza de la Ministerul Apararii ar trebui sa va multzumeasca pe voi, timisorenilor, ca se dau bani la buget, asa cum facetzi cica shi voi (mai mult ca moldova, dupa cum ziceati voi); shi chestia asta este pur economica daca vretzi sa shtitzi, pentru ca e mult mai ieftin sa inchiriezi de la minister decat de la privatzi ! (adica avion, elicopter - cum se usca odata pe ghencea terenul). Mai ales ca nu shtiu cate firme au in proprietate Avioane shi Elicoptere ! (poate shtitzi voi)

  13. #223
    incepator
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    7
    Reputatie
    1

    Question Poli Rules!

    Pt saber rider... ce tot ai ku america de sud? sacraci nu au ce manka.. comparatzia nu se face ku america de sud shi intre Poli shi steaua.. deshi nici aici nu cred ka ar fi putea face o comparatzie.. ka se shtie in toata tzara.. una`i Poli Timisoara! shi asta nu zic eu ka am sange de Timisorean in mine.. shi inclusiv bucureshtenii reconosc. Bate poli.. 2-1

  14. #224
    sport legend Saber Rider's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    S.S.C.
    Posts
    1,356
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by DD-Viola
    .in ceea ce priveste Steaua ( si nu numai ), lucrurile nu s-au schimbat ...mai intreaba si tu sa vezi cati generali sant in clubul asta si cati bani mai primiti si acum de la guvern...iar aprecierile pe care le faci...lasa-le pe seama celor care stiu sportul asta...

    poate nu stii , Steaua ( si nu numai ) este si acum subventionata de la guvern ,

    Ce echipa are Bucurestiul ??? , ...ca cele existente in Buc sant ale ministerelor

    .in ceea ce priveste Steaua ( si nu numai ), lucrurile nu s-au schimbat ...mai intreaba si tu sa vezi cati generali sant in clubul asta si cati bani mai primiti si acum de la guvern...iar aprecierile pe care le faci...lasa-le pe seama celor care stiu sportul asta...

    Deci cam tot ce ai spus tu pana acuma pe forumul asta (cu o exceptie, pe la inceput) a fost cam pe dinafara shi cu multa, foarte multa rautate pt. Bucuresti shi Steaua. Habar nu ai cine e in Consiliul de Administratie al Stelei, habar n-ai nici cu fotbalul (ca tot aprobai pe unu' care zicea ca Steaua nu se compara cu alte echipe de afara, shi va trebui sa ma repet : Steaua a eliminat din cupe pe Southampton shi a fost la milimetru cu Liverpool (vezi ultima etapa din Premier League : Liverpool - Blackburn = 4-0, Wolverhampton - Southampton = 1-4) , asha ca TU ai dat-o-n bara continuu pe forumul acestui meci Poli AEK Timisoara - Steaua , shi tocmai tu zici la altii sa lase aprecierile pt cine cunoaste sportul asta, cand de fapt TOCMAI TU nu prea shtii sportul asta ! Asha ca sper ca ti-ai luat sfatul in serios shi nu vei mai posta ABERATZII ca cele de mai sus dintre ghilimele !!!

  15. #225
    sport legend Saber Rider's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    S.S.C.
    Posts
    1,356
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Delirious
    Pt saber rider... ce tot ai ku america de sud? sacraci nu au ce manka.. comparatzia nu se face ku america de sud shi intre Poli shi steaua.. deshi nici aici nu cred ka ar fi putea face o comparatzie.. ka se shtie in toata tzara.. una`i Poli Timisoara! shi asta nu zic eu ka am sange de Timisorean in mine.. shi inclusiv bucureshtenii reconosc. Bate poli.. 2-1

    unde dracu se shtie ca una e poli ?? parca e alta, nu crezi ?!? Poli AEK Timisoara ! nici tu se pare ca nu eshti cu picioarele pe pamant !(delirious) Iar comparatzia cu alte galerii din lume se pare ca nu prea itzi convine nici tzie nici la altzi timisoreni, dar asta e , ar trebui sa va impacatzi cu realitatea ! iar chestia cu mancatu' eu zic ca cam tot aia e shi pe la noi, in caz ca nu prea ai observat !

  16. #226
    sport legend ADelPiero's Avatar
    Join Date
    Jan 2003
    Location
    ALBA IULIA
    Posts
    7,198
    Reputatie
    1
    je ar vrea sa fie egal
    forza poli si steaua DD

  17. #227
    MasterOfPuppies apparte's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    Orasul rosu-albastru
    Posts
    2,788
    Reputatie
    1
    Nu trebuie sa mergi decat pana la sarbi ca sa vezi galerii adevarate!De fapt aproape totul e copiat de la sarbi la galeria timisoreana!Pana si acel "Da-le gol"!
    [B][SIZE="4"]I was built to be the best,number one and nothing less![/SIZE][/B]

  18. #228
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Eu am votat 2, dar fara Dorinel Steaua are sanse la jumatate. S-a vazut si in ultimul meci, cand a iesit Dorinel s-a taiat jocul.

  19. #229
    senior tudor's Avatar
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Timisoara, Banat, Europa
    Posts
    151
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by apparte
    Nu trebuie sa mergi decat pana la sarbi ca sa vezi galerii adevarate!De fapt aproape totul e copiat de la sarbi la galeria timisoreana!Pana si acel "Da-le gol"!
    aici a vorbit invidia din tine. De FIORENTINA ai auzit ?

  20. #230
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    FRATE?! 12 pagini de postari?! De cand scrietzi aici?! Din luna februarie?! LOLZ

    O sa fie un meci incins. Daca Steaua ishi va gestiona nervii shi va juca inteligent va pleca victorioasa. O sa fie interesant de vazut cat o sa conteze galeria lui Poli. Dak n-ar fi ea nici nu mi-ash face probleme in privintza rezultatului. HAI STEAUA!
    ex-alpopa

  21. #231
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by tudor
    De FIORENTINA ai auzit ?
    Fiorentina da! De cand s-a destramat echipa din Florentza fotbalul italian m-a lasat rece. Aia da echipa. Cu Trap pe banca shi Bati-gol pe teren. Dar voi mai avetzi mult pana sa ajungetzi acolo!
    ex-alpopa

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •