Page 5 of 5 FirstFirst ... 345
Results 85 to 95 of 95

Thread: Schimbare de antrenor - Aurel Sunda

  1. #85
    sport legend
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    531
    Reputatie
    1
    Valy acum faci pe desteptul! Deci daca ai o parere in privinta lui Sunda de ce nu ii spui lui Arpi? De multe ori a stat dupa meci si chiar dupa antrenamente si a vorbit cu cei din galerie. Dar tu nu ai de unde sa stii pentru ca tu faci parte din galeria aceea care vine sa vada meciul. Vreau sa iti spun ca si eu am fost la meciuri in divizia C si am si facut fotbal la CFR o perioada cand am fost mai mic. Asa ca nu imi spune tu mie ca am auzit de Gruia doar de 2-3 ani.
    Unde ai fost la meciurile cu Timisoara, Rapid si Dinamo??? Iti spun eu ca am fost acolo pe stadioane si am vazut cu ochii meci cum pierd ai nostri si am continuat sa strig FORTZA CFR. Doar pentru ca in momentele grele trebuie incurajati jucatorii. Dar unii oameni ca tine nici la scorul de 0-0 nu mai striga pentru ca ei considera ca nu mai are rost.
    Daca esti asa mare suporter cu ce ai ajutat tu echipa CFR-ului??? Oricum nu strigi la meciuri tot timpul, strigi si tu ca ceilalti care au venit mai mult sa manance samanta si sa se uite la meci ca apoi sa ii poti critica. Cate bannere ai facut? Cate stegulete ai facut?
    Sa iti spun ceva... jucatorii nici nu stiu ca tu existi! Nu i-ai ajutat deloc la moral, nu i-ai sustinut cu nimic. Asa ca nu imi spune mie ca esti mare suporter pentru ca nu ai acordat nici un suport echipei. Si cu Arpi daca doreai sa iti spui parerea in privinta lui Sunda ai fi avut nenumarate ocazii asa cum au facut si altii in privinta altor jucatori. Ideea mea a fost ca degeaba incepi si iti dai pe aici cu parerea despre el pentru ca aici nu stiu daca tu ai observat chiar nu conteaza. Ai spus-o o data si am intales cu totii dar tu o repetii la nesfarsit si incepi sa devii agasant. Din cauza asta am incercat sa iti spun sa te opresti cu atata anti Sunda ca nu are sens. Si e deranjant nu doar pentru mine ci si pentru altii.
    Si daca veneai in deplasarile acelea vreau sa iti spun ca vedeai ce inseamna coregrafia fiecarei echipe... Si vreau sa iti spun ca a lui Dinamo a fost cea mai penala! In fine... chiar nu are sens sa ma cert cu tine si nici nu vreau. Dar se pare ca ma interpretezi total gresit.
    [FONT="Impact"][COLOR="DarkRed"][SIZE="3"]ANTI BUCURESTI!!![/SIZE][/COLOR][/FONT]

  2. #86
    Banned King of Hell's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    2,854
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Virus
    si am si facut fotbal la CFR o perioada cand am fost mai mic.
    Adica anu trecut sau cand?

    Quote Originally Posted by Virus
    Cate bannere ai facut? Cate stegulete ai facut?
    Ma tu asta intelegi ma prin suporter adevarat? Sa faci banere si stegulete?


    Quote Originally Posted by Virus
    Sa iti spun ceva... jucatorii nici nu stiu ca tu existi!
    Lasa ma ca sigur o auzit de Virus..cred ca te saluta Anca si Oncica cu "sarumana boierule"

    Quote Originally Posted by Virus
    Si cu Arpi daca doreai sa iti spui parerea in privinta lui Sunda ai fi avut nenumarate ocazii asa cum au facut si altii in privinta altor jucatori.
    Aici gresesti mo...voi sunteti slugile lui Arpi, nu invers ca sa asculte el de voi..


    Quote Originally Posted by Virus
    incepi sa devii agasant.
    Mult ai cautat ma in DEX un cuvant care sa te faca mai intelijent oleak...


    Quote Originally Posted by Virus
    Si vreau sa iti spun ca a lui Dinamo a fost cea mai penala!
    Da ma asa zicem cand galeria adversa ne rupe baneru...ca o fost penala..corect ma..

  3. #87
    Banned Angelina Jolie's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    San Francisco, California
    Posts
    5,485
    Reputatie
    0
    Viruse, din atatea aberatii debitate iti raspund doar la cateva ca nu am timp prea mult.
    1. Parerea mea conteaza la fel de mult ca si a ta. Tu ai impresia ca esti ceva mare smenar prin galerie sau ce-i cu tine?
    2. Eu nu incurajez jucatorii, antrenorii, patronii, etc. EU iubesc si cant pentru clubul CFR adica,(virgula) Caile Ferate Romane Ecomax Cluj. Nu ma intereseaza ce mercenar joaca acum, sau ce antrenor are echipa acum. Poate maine nu va mai fi nici Anca nici Turcu nici Sunda, eu continui sa cat pt CFR. Faptul ca sunt anti Sunda nu ma impiedica sa sustin echipa.
    3. Jucatorii CFR-ului nu stiu ca exist, dar te stiu pe tine, tu si Micky Alexandrescu bagati beroase cu Arpi si faceti echipa. Cre ca de aia joaca asa prost.
    4.Nu stiu ce te legi tu de galeria lui Dinamo, care nu are nici o legatura cu subiectul discutiei. Eu am zis doar sa citesti pe un site cateva sfaturi despre cum se fac coregrafiile. Si daca NG si Boys si ceilalti n-au facut super coregrafii atunci nu stiu cine a facut.
    In final 2 intrebari: Cum dracu' iti permiti tu suporter de 2, 3 ani sa judeci ceea ce scriu EU si sa imi dai indicatii ce si cum sa fac? Uite din partea mea indicatie: Inainte sa scrii pe forum stai in 4 labe si da din coada, pune pe cineva sa iti faca poze si apoi posteaza-le pe forum. E bine?
    Si in final mare ceferist: Acum cativa ani la CFR juca la un anume Turcu. Care ii era prenumele? Sau un anume Mircea. Care ii era prenumele? Cu ce numar juca Vasile Iepure? Spune repede fara sa intrebi de la alti, tu junior la CFR si vechi suporter al gruparii din GRUIA.
    HAI CFR si ASESOFT PLOIESTI!!

  4. #88
    sport legend
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    531
    Reputatie
    1
    Valy ai castigat! Tu esti cel mai mare suporter din tot internetul asta! Eu o sa fiu in galerie incurajandu-mi echipa de suflet, tu stai si ramai in lumea virtuala...
    Last edited by Virus; 4th May 2005 at 15:51.
    [FONT="Impact"][COLOR="DarkRed"][SIZE="3"]ANTI BUCURESTI!!![/SIZE][/COLOR][/FONT]

  5. #89
    manager gica's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    308
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by valy2345
    gicuta tata fularele le-am cumparat, in deplasari am mers cu masina si biletul mi-l platesc. Deci ciocul mic. In plus de asta am vazut meciuri ale CFR-ului cu muult inainte de era arpi, spre deosebire de unii mari suporteri de pe aici. Cat despre Apulum si cum s-a prezentat la Cluj, sa nu uitam ca am dat golurile dupa ce Helesteanu a eliminat un jucator de al lor. Acelasi Helesteanu care in dimineata meciului asista la u-UTA(1-3) langa echipa si oficialii CFR-isti. IN rest HAI CFR-ul si ASESOFT PLOIESTI!!!
    PS Gicule nu vocea tribunei trebuie sa conduca, dar trebuie sa se faca auzita cand este cazul.

    Nu stiu ce vrei sa sa insinuezi vizavi de arbitrajul lui Helesteanu! Faza eliminarii nu cred ca prezinta vreun dubiu.Faza de procesul etapei a fost la faultul in careu asupra lui Anca!Daca arbitrul era compromis cum tu insinuezi fara nici o problema putea sa dea penalty,era perfect acoperit de faza!Si era 0-0.Cred ca esti strain de fenomen daca la faza eliminarii ai dubii.Intentia jucatorului este de a opri jocul cu mana ,si a reusit ...cu pretul pe care-l cunosti.
    Cat despre iesirile pe care le ai vizavi de unii de pe acest forum...fara cuvinte.Faci mult caz de studiile pe care tocmai le finalizezi!Daca as avea cunostinta de un suporter care este in urma cu studiile(fie el si cioban cu doua clase)i-as pretinde un comportament la nivelul unui dialog decent.Nu trebuie sa uiti ca vorbim in cadrul unui forum public,unde fiecare poate sa-si exprime liber ideile(cum singur recunosti).Dai dovada de o inpolitetze crasa spunandu-mi sa-mi tin ciocul.Nu retin momentul cand te-am provocat la "dialog".Cel putin pana acum mi-am exprimat idei cu caracter strict general neurmarind sa fac polemica cu cineva.
    In fond trebuie sa-ti respecti propria persoana.Poate un pic de moderatie nu strica...Asa am fost noi suporterii cfr-sti dintotdeauna.Adevaratii ultrasi cum ei se numesc sunt undeva izolati....pe celalat mal al Somesului,behaind cu jind la izul primei divizii.Fiecare are garantat prin constitutie dreptul de a-si alege "malul"!

  6. #90
    Banned Angelina Jolie's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    San Francisco, California
    Posts
    5,485
    Reputatie
    0
    Mda, m-ai ametit din nou cu stilul tau alambicat. Eu atata iti spun: Cu Helesteanu treaba nu a fost curata. Nu pot intra in detalii pentru ca nu are sens. Dar daca cunosti pe cineva din cadrul echipei, intreaba si tu. Poate vei fi socat de raspuns.
    Cat despre iesirile pe care le am vizavi de unii de pe acest forum, nu fac decat sa raspund la acuzatiile altora. Inclusiv ale tale.
    HAI CFR si ASESOFT PLOIESTI!!!

    PS Domnule Virus, te laudai ca esti un vechi suporter, ca ai jucat la juniorii CFR-ului asa ca ti-am pus si eu cateva intrebari sa ma conving ca asa e. Dar bineinteles ca numai gura e de tine si acum sunt convins ca acum 3 ani nu stiai ca exista stadion in GRUIA. Uite aici: Darius Turcu, atacant bunicel cu mare viteza, a inscris multe goluri pt CFR, Mircea Ion Adrian atacant foarte tehnic care din pacate a fost dat afara din echipa de ciorceri. Vasile Iepure o legenda vie a clubului CFR, mare betivan si fumator, cu toate astea a inscris goluri cu duiumul si avea o viteza demna de numele lui.
    Si ca sa o lamurim odata pt totdeaunasi cu tine si cu Gica si cu Andrei: Eu nu m-am dat mare suporter si nu am avut nimic cu nimeni. Dar voi, in momentul in care am cerut demisia lui Sunda ati sarit cu gura ca nu sunt suporter adevarat ca doresc raul echipei samd. Atunci bineinteles ca am fost revoltat. Adica niste indivizi care acum 3 ani habar nu aveau ca CFR mai e si altceva decat societatea de cale ferata vin acuma sa dea lectii altora. Deci lasati-ma in pace asa cum si eu va las pe voi.
    Last edited by Angelina Jolie; 4th May 2005 at 18:00.

  7. #91
    CFR Cluj! roxana_cj's Avatar
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    CLUJ NAPOCA
    Posts
    857
    Reputatie
    1
    Eu propun sa nu va mai certati ca nu ajungeti nicaieri! Oricum fiecare face cum il duce capul! Daca unul vrea sa strige pentru CFR o va face! Daca vrea sa strige contra lui Sunda va face si lucrul asta ca nimeni nu-l opreste!
    Asa ca pace!
    [COLOR=Purple][SIZE=2][B]CFR CLUJ[/B][/SIZE][/COLOR]
    [B]Traiesc acei ce vor sa lupte, Toti cei FRICOSI se sting si mor, Oricare-ar fi sfarsitul luptei, Sa stai sa lupti CA ESTI DATOR![/B]

  8. #92
    Banned Angelina Jolie's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    San Francisco, California
    Posts
    5,485
    Reputatie
    0
    DIN GSP:
    Tensiunile din lotul feroviarilor au atins apogeul la meciul din Regie. Primul episod se consumase la Piteşti, cīnd, la pauză, tehnicianul Şunda a aruncat cu o sticlă după portarul Ştef, fără să-l atingă. La Bucureşti, condus la pauză cu 2-1 de "studenţi", Şunda l-a luat īn colimator pe Toma, reproşīndu-i jocul slab şi gafa la cea de-a doua reuşită a Sportului. Conflictul dintre cei doi s-a rezumat la un schimb dur de replici, după care antrenorul l-a luat la ţintă pe Văsīie, vinovat pentru primul gol. "Profesorul" a pus mīna pe o geantă pe care a aruncat-o īn jucătorul său. Fundaşul s-a repezit spre antrenor, care l-a ţinut la distanţă, punīndu-i mīna īn gīt. Scandalul a fost aplanat de secundul Steop şi de ceilalţi jucători.
    Ia te uita dom'le ce fac ai nostrii. S-au gandit ca daca tot merge atat de rau cu fotbalul sa se apuce de lupte libere.
    HAI CFR!!!

  9. #93
    Sport Legend andrei_cj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    1,808
    Reputatie
    1
    Acum e schimbat e venit DORINEL el a ramas director de transferuri sau asa..ceva!
    Oricum Multumim lu Sunda' pt ce a facut si Ii uram multa Bafta lui Dorinel in noua s-a postura de Antrenor - Jucator!
    Fie sa renasca numai cel ce har
    Are de-a renaste curatit prin jar,
    Din cenusa-i proprie si din propriul scrum,
    CFR renaste pururi si acum.

  10. #94
    Banned Angelina Jolie's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    San Francisco, California
    Posts
    5,485
    Reputatie
    0
    Sper ca jucatorii il cunosc destul de bine pe tata sunda, astfel incat sa nu avem probleme la Galati. Tactica lui va fi clara: curu'n poarta si contraatac. Asa ca grija mare.
    FORZA CFR!

  11. #95
    Sport Legend andrei_cj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    1,808
    Reputatie
    1
    Batem si la galati si sper sa ocupam un loc pe podium dupa etapa asta!!!

    P.S. Si in cupa trecem in optimi!
    Fie sa renasca numai cel ce har
    Are de-a renaste curatit prin jar,
    Din cenusa-i proprie si din propriul scrum,
    CFR renaste pururi si acum.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •