Results 1 to 5 of 5

Thread: Far Cry

  1. #1
    Zamboni Driver GoPens's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    On the Rhine
    Posts
    1,468
    Reputatie
    1

    Far Cry

    l-a jucat cineva? eu l-am luat sapt. trecuta.

    grafica e bestiala insa fara o scula high-end nu se prea merita. se pot reduce detaliile dar se pierde relativ mult. pe un Radeon 9800Pro 128 (optmizat pentru performanta, 2x Antialiasing) am avut ocazional framerate-uri sub 20, dar in general e OK. sound de calitate (EAX, 31 canale). fire de iarba ce se misca in vint, copaci cu frunze detaliate, efect de valuri linga coasta. peisaje clasa I. pe insule tropice.

    fizica asemanatoare ca in Op. Flashpoint, adica cu cit misti mai mult in timp ce tragi, atit mai inexacta devine arma. implementare cit de cit realistica a armelor. Assault rifle cu care peste 100m nu nimeresti nimic
    fara arme fanteziste (so far, n-am ajuns inca la capat).

    inamici relativ destepti, cu buguri ocazionale. teamurile opereaza relativ logic, dupa detectare incearca sa te inconjoare.

    citeva vehicule interesante pilotabile: humm-vee, buggy, small patrol boat s.a. din pacate nu se pot pilota elicopterele din joc.

    http://farcry.ubi.com
    http://www.gamespot.com/pc/action/farcry/index.html (cu screenshot-uri)

    notabil: firma producatoare, CryTek (Coburg) este pentru a doua oara in anul acesta, obiectul unei investigatii BSA, dupa o perchezitie efectuata de politia germana sapt. trecuta la sediul firmei.

    de la 1. Aprilie, jocul este pe index in Germania (considerat daunator pentru tineri sub 18 ani, deci nu poate fi vindut la tineri sub 18 ani si nu poate fi facuta publicitate in medii accessibile tinerilor sub 18 ani (practic orice revista cumparabila la un stand public)).

  2. #2
    senior totmihnea's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    160
    Reputatie
    1
    Marfa dar domm3 e mult peste!!!

  3. #3
    Zamboni Driver GoPens's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    On the Rhine
    Posts
    1,468
    Reputatie
    1
    doom3 din cite am vazut e mult scripted. ca si halflife2. inamicii-s mai destepti in FarCry. acu sa vedem STALKER, la toamna (daca-i adevarat).

  4. #4
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    Chronicles of Riddick mi s-a parut peste el. Cel putin la grafica.
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  5. #5
    Rapidist Mihai's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Abydos
    Posts
    5,308
    Reputatie
    1
    Da dar la Chronicles of Riddick nu am gasit nici un calc pe care, cu detaliile la maxim sa nu se sacadeze... SI am incercat pe sistema foooarte performate
    [B][COLOR="DarkRed"]C-asa sunt eu rapidist, c-asa sunt eu RAPIDist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="Silver"]Niciodata nu sunt trist, niciodata nu sunt trist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="DarkRed"]Si la bine si la rau, si la bine la si la rau[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="Silver"]RAPID este clubul meu, RAPID este clubul meu.[/COLOR][/B]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •