View Poll Results: Pronostic

Voters
19. You may not vote on this poll
  • 1

    8 42.11%
  • X

    4 21.05%
  • 2

    7 36.84%
Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 21 of 22

Thread: Etapa 20: Petrolul - FC National

  1. #1
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,898
    Reputatie
    0

    Etapa 20: Petrolul - FC National

    Vineri, 9 aprilie, Petrolul- FC National, ora 21.00, (Prima TV)
    Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.
    If I was half as good as I was, I’m still twice as good as you’ll ever be!

  2. #2
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    1-1
    [SIZE="1"][FONT="Arial"][COLOR="Red"]nu scuipa, că-i piere gustul![/COLOR][/FONT][/SIZE]

  3. #3
    100% FAN OTELUL M|tea's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    GALATI, ROMANIA
    Posts
    203
    Reputatie
    1
    Chiar daca FC NATIONAL e favorita dupa ce a invins Rapidu si Dinamo eu nu cred ca va castiga mai mult de 1 punct la Ploiesti.Gazarii sunt obligati sa castige altfel isi semneaza biletul spre divizia B.Cred ca va fi un meci de un slab nivel tehnico-tactic si scorul va fi stans: 0-0;1-0;1-1
    [B][SIZE="3"][FONT="Tahoma"][COLOR="Blue"]100% FAN OTELUL GALATI ![/COLOR][/FONT][/SIZE][/B]

    [FONT="Georgia"][B][SIZE="2"]Ai fost, esti , si vei fi mereu
    Echipa sufletului meu!
    Eu imi dau viata pt tine
    Tu lupta si castiga pt mine!
    OTELUL![/B][/SIZE][/FONT]

  4. #4
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Tu nu crezi pentru ca nu vrei sa crezi. Asa nu inseamna ca nu este posibil sa o nimeresti. La fel de bine, Nationalul, poate sa ia bataie. Dar de 2 etape te framanta chestia asta ca Nationalul e pe val. Lasa ca o sa vina si randul Otelului, care cum necum o sa prinda o cupa europeana. Poate si de aici simpatia ta de conjunctura pentru Dinamo.
    Ar fi misto pentru bancari sa fie stimulati si de echipele care se lupta cu Petrolul ca sa nu retrogradeze. Eu zic ca ar putea Pinalty sa sara cu un 500 $ de caciula. La o adica nu e sigur ca ii da.

  5. #5
    sport legend ultra_alba's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Alba-Iulia
    Posts
    352
    Reputatie
    1
    2-1
    suntem din Alba ...deci suntem cei mai buni

  6. #6
    manager bebe's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bistrita
    Posts
    250
    Reputatie
    1
    bate nationalul!!!

  7. #7
    fanatic marcel's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    627
    Reputatie
    1
    nationalul va castiga cu 2-0
    anti buCUResti

  8. #8
    senior deja-vu's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    222
    Reputatie
    1
    Castiga National. Nu pot spune scorul, cum faceau altii inainte de meciul cu Dinamo(0-3, 1-4, chiar 0-5). Va fi un meci in care Petrolul va lupta aprig, dar tocmai pe asta mizez cand spun ca bancarii vor castiga. Recunosc, sunt fan National de cand ma stiu.

  9. #9
    manager bebe's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bistrita
    Posts
    250
    Reputatie
    1
    castiga nationalul fara probleme..............

  10. #10
    Stelist alx_ro's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    340
    Reputatie
    1
    0-2
    [FONT=Comic Sans MS]Poti sa spui orice. Cu conditia sa nu spui mai putin decat ai vrut si mai mult decat trebuie. [/FONT]

  11. #11
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Lipsa totala de interes. Oricum se pare ca Petrolul e condamnata (daca nu ei atunci cine) iar Nationalul trebuie sa se dea deoparte din fata cuiva.

  12. #12
    senior deja-vu's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    222
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Bancaru
    Lipsa totala de interes. Oricum se pare ca Petrolul e condamnata (daca nu ei atunci cine) iar Nationalul trebuie sa se dea deoparte din fata cuiva.
    Ce vrei sa spui cu ultima fraza? Ca National va depune armele?

  13. #13
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Nu in meciul cu Petrolul. Dar, din pacate, asa s-a intamplat si anul trecut cand in ultima etapa Nationalul a pierdut in fata Ceahlaului. Nu uita ca daca in meciul ala castiga trecea pe locul 4. Pentru ce sa traga? Pentru glorie? Caca... Banu' conteaza.
    Imi spunea cineva care cunoaste "fenomenul" din interior (fenomenul fotbalistic, adica) despre cum se plangea un jucator maruntel la statura de la Rapid care a jucat si pe la Foresta, cum ca era bine in B. Trageai tare in tur, te umpleai de puncte ca cocosatul de bube dupa care dadeai la cine avea nevoie, tu neavand un obiectiv foarte clar.
    Dar ca sa revin, eu nu vad cine poate sa retrogradeze daca nu Oradea, Petrolul si... poate spuneti voi o a treia. Oradea e ca si cazuta iar Petrolul are exercitiul diviziei B in ultima vreme. Sa vedem ce o sa fie cu Farul, Brasov si poate Argesul.

  14. #14
    senior deja-vu's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    222
    Reputatie
    1
    [QUOTE=Bancaru]Nu in meciul cu Petrolul. Dar, din pacate, asa s-a intamplat si anul trecut cand in ultima etapa Nationalul a pierdut in fata Ceahlaului. Nu uita ca daca in meciul ala castiga trecea pe locul 4. Pentru ce sa traga? Pentru glorie? Caca... Banu' conteaza.

    Din pacate, iti dau in mare parte dreptate. Daca s-ar gasi cate o echipa sa-i premieze in fiecare etapa ca sa castige, probabil ca ar avea sanse reale la titlu. Anul trecut ar fi terminat pe 3, nu pe 4, daca batea in meciul cu Ceahlaul. Au avut scuza cu odihnirea titularilor pt. finala Cupei. Si pe mine ma umple de nervi ca au avut de doua ori campionatul in mana si au jucat doua finale de cupa, in ultimii ani. Si nu au luat nimic.
    Insa eu tot sper si ma duc la meciuri in Cotroceni, pentru ca nu as putea sa tin cu nimeni altcineva.

  15. #15
    sport legend Cucu's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    1,396
    Reputatie
    1
    Bine ca avem numai 16 echipe in campionat, orice meci conteaza.
    In special meciul asta pentru Petrolul.
    Sper sa castige Petrolul 1-0

  16. #16
    Stelist alx_ro's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    340
    Reputatie
    1
    Nationalul e o echipa frumoasa, dar nu are bani. e bine ca stie sa se mobilizeze cand trebuie, dar pierde puncte atunci cand nici nu te astepti. sincer, mi-ar placea sa intre si nationalul in lupta pentru titlu. ar fi mai palpitant.
    cat despre retrogradate... prefer sa o faca petrolul, brasovul si argesul sau bacaul sau farul si sa ramana oradea in A. merita vestul sa aiba mai multe echipe in a decat alte regiuni
    [FONT=Comic Sans MS]Poti sa spui orice. Cu conditia sa nu spui mai putin decat ai vrut si mai mult decat trebuie. [/FONT]

  17. #17
    manager
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    304
    Reputatie
    1
    Bate National ...
    Pronostic : Petrolul - National : 0-1...

    Petrolul in B

  18. #18
    LupGalben N0_NaM3's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Rep. Ploiesti
    Posts
    1,579
    Reputatie
    1
    Jet ma` dansan ....2-1
    [SIZE="4"]T'estimo, Barça !!![/SIZE]

  19. #19
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Eu sper sa revina in echipa Sylla. Este un mijlocas bunicel si bataios. Genul de jucator care imi place. Asa e si Gigel Coman si Olah. Nu imi pot permite sa dau pronosticuri (sau se scrie prognosticuri? cred ca da) dar sper sa castige FC National.

  20. #20
    senior
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Iasi
    Posts
    193
    Reputatie
    1
    Petrolul n-are nici o sansa! Nationalul e mult prea in forma sa se impiedice de o echipa care se chinuie prin subsolul clasamentului!
    fan Poli Iasi,Andrei Pavel şi Hănescu

  21. #21
    sport legend ADelPiero's Avatar
    Join Date
    Jan 2003
    Location
    ALBA IULIA
    Posts
    7,198
    Reputatie
    1
    merita sa castige petrolul dar e bun si 1-1
    bafta

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •