Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 21 of 31

Thread: Palmares

  1. #1
    Banned Edgar's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    47°9'34" N 27°35'30" E
    Posts
    2,513
    Reputatie
    0

    Palmares

    Linie de clasament all-time in prima divizie:

    Editii - 35
    Meciuri - 1077 Victorii - 397 Egaluri - 207 Infrangeri - 473
    Golaveraj 1339 - 1556
    Puncte 1088

    Cea mai categorica victorie: 7 - 0 cu Politehnica Iashi (95-96)
    Cea mai severa infrangere: 0 - 7 cu Rapid (58-59) shi Dinamo (60-61, 63-64 shi 88-89).
    Jucatorul cu cele mai multe prezentze in prima divizie la Farul: Dumitru Antonescu (334).

    Statisticile nu includ shi sezonul 2002 - 2003.

  2. #2
    Farist FatFrumos's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    CT, US
    Posts
    919
    Reputatie
    1
    Se mai intimpla si la case mari Edgar
    anti Dinamo, anti oier

  3. #3
    Banned Edgar's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    47°9'34" N 27°35'30" E
    Posts
    2,513
    Reputatie
    0
    S-a intamplat si mai rau 9 - 1 cu Politehnica Timishoara. Bine macar ca n-o sa promoveze pana imi dau eu obstescul sfarsit, ca ar face-o iar de oaie.

  4. #4
    junior
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    98
    Reputatie
    1
    2 victorii acasa cu Petrolul si Unirea Alba Iulia si un punct la Timisoara! Revenire spectaculoasa? Doar intr-un sens pragmatic ,pt. ca in meciurile pierdute cu 3-2 la Dinamo si cu 4-3 la Bacau de la mijloc in sus echipa a jucat f.dezinvolt. si eficient.
    Din pacate, cu gafele de maidan ale lui Onut in aparare nu sunt motive de exaltare.Ultimile meciuri a jucat fara greseli,sper sa-l tina. Probabil c-o fi pedagog f.bun Ion Marin daca a avut rabdare cu Onut pina acum si continua sa mizeze pe el.
    Trebuie luat punct neaparat la amarestenii de Ceahlaul. Mi s-a facut dor de accentul de "sorbonard" al paleoliticului "pinalty"...

  5. #5
    incepator
    Join Date
    Nov 2003
    Posts
    6
    Reputatie
    1
    Anul trecut Farul- Ceahlaul 4-2 la Constanta. La jumatatea reprizei a doua era 4-0 pt.Farul ,iar la pauza fusese 3-0 .Ceahlaul a batut azi ,pe teren propriu cu 2-1. Intr-adevar,golul Farului a fost un autogol al lui Costel Ilie de la Ceahlaul. Si fara nici-o ironie, vi se pare super-competitiva o echipa care "poseda" un jucator capabil de-o asemenea "bijuterie" de autogol?
    Acum vreo 2 etape, Ceahlaul era pe un loc demn de "grandioasa" voastra echipa ,pe 16,asa ca intr-adevar felicitari pt. cele 3 puncte de azi ,dar cam mare galagia pt. o victorie doar cu 2-1 acasa si cu oaspetii masindu-va in careul vostru si ratind o ocazie majora in minutul 92(sotul lui Onut ,"scos incredibil dupa o "parada de exceptie"a portarului vostru...asta dupa "Gazeta Sporturilor,cotidian bucurestean,deci impartial...
    Acum,partea a doua...

    Daca Providenta m-ar fi lovit cumplit si m-as fi nascut in urbea aia "cosmopolita" a voastra si cu un accent asa de "chic",mi-as fi inchiriat rapid o garsoniera la Bucuresti,m-as fi lipit de niste cursuri de lingvistica si fonetica oferite de "Universitatea Bucuresti" pt. studentii arabi pt.reducerea accentului ,iar vestimentar,m-as fi uitat la dreapta,la stinga,incercind sa-i emulez pe cei din jur ...asta,fiind constient ca Galeriile Layayette din Paris n-au deschis inca sucursale in patriarhalul tirg Neamt.

    Actul 3: Salutarile anterioare de la Andone pt.suporterii Farului ,adresate de unii din :spiritele rafinate" ale forumului, care oscileaza intre impartit "mui" pe forum si defulari de babuin intr-o zona a sitului rezervata suporterilor altei formatii,vorbeste arhisuficient de nivelul gigeilor...

    In anii'90 ,Piatra Neamt avea reputatia de "Kosovo-ul Divizie A"(formula apartine lui Andone)...Cu falcile.mentaltalitatea feudala si accentul lui "Pinalti","parfumul discret" al suporteriilor nemteni si japca pe fata de la meciul de azi,localitatea ar fi un excelent "setting"pt.noul film al celor de la Warner Brothers despre un jurnalist francez in jungla din Cambogia,printre khmerii rosii...Nivelul de trai corespunde impecabil,noroaiele sunt perfecte,Pinalti are temperamentul si apucaturiile isterice ale unui mic ideolog rural al khmeriilor rosii din jungla cambogiana...Una peste alta,"Chietrishica" ar corespunde...

    In alta ordine de idei,cine ghiceste care-i sinonimul absolut la Constanta pt. "taran","husen coclit","anacronic", "amarestean" folosit si de copiii de 6 ani pe maidan si ale carui conotatii sunt intelese imediat de toata lumea? E folosit extrem de frecvent ca insulta si de soferii de taxi si e prezent si in filmul "Marfa si banii" al lui Cristi Puiu , a carui actiune se petrece pe drumul de la Constanta la Bucuresti...

    Bineinteles,scuzele de rigoare si absolut sincere iesenilor,bacauanilor,vasluienilor si celorlalti moldoveni care ar putea eventual,sa citeasca topicul...Termenul e intr-adevar cam abusiv si generalizant. E insa perfect valabil pt. cei 2 dromaderi nemteni de azi,care au scris azi aici...

  6. #6
    "The Doctor" DRAGOS's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    In inima fotbalului
    Posts
    2,004
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by le maquereau de Marseille
    Anul trecut Farul- Ceahlaul 4-2 la Constanta. La jumatatea reprizei a doua era 4-0 pt.Farul ,iar la pauza fusese 3-0 .Ceahlaul a batut azi ,pe teren propriu cu 2-1. Intr-adevar,golul Farului a fost un autogol al lui Costel Ilie de la Ceahlaul. Si fara nici-o ironie, vi se pare super-competitiva o echipa care "poseda" un jucator capabil de-o asemenea "bijuterie" de autogol?
    Acum vreo 2 etape, Ceahlaul era pe un loc demn de "grandioasa" voastra echipa ,pe 16,asa ca intr-adevar felicitari pt. cele 3 puncte de azi ,dar cam mare galagia pt. o victorie doar cu 2-1 acasa si cu oaspetii masindu-va in careul vostru si ratind o ocazie majora in minutul 92(sotul lui Onut ,"scos incredibil dupa o "parada de exceptie"a portarului vostru...asta dupa "Gazeta Sporturilor,cotidian bucurestean,deci impartial...
    Mai intereseaza-te putin mai!!!!!
    N-a fost niciodata 4-0 la jumatatea reprizei a doua. Lucrurile s-au intamplat astfel: ati condus cu 3-0, in ultimele 5 minute am inscris noi de 2 ori (prin Serban din lov. libera si M.Ionescu) iar in prelungiri ai nostri s-au aruncat in atac pentru a egala scorul la 3 dar Cristocea a aplicat lovitura de gratie inscriind pentru 4-2. Ti-ai amintit????
    FORZA CEAHLĂUL!!!!!!! FORZA BIANCONERI!!! FORZA JUVENTUS TORINO 4 EVER!!!!!!

  7. #7
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1

  8. #8
    incepator
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    @665 - neighbour of Devil
    Posts
    15
    Reputatie
    1
    Palmaresul Farului ?
    Gheorghe Hagi



    Atat. Everything else...is bullshit !
    Heaven doesn't want me and Hell is afraid i`ll take over !!

  9. #9
    junior Padrino's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    122
    Reputatie
    1
    mai baiete, ma intreb cu de nu te/au banat administratorii, ca ai merita din plin...

  10. #10
    incepator
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    @665 - neighbour of Devil
    Posts
    15
    Reputatie
    1
    pentru ce ? ca am zis care este palmaresul Farului ?
    Heaven doesn't want me and Hell is afraid i`ll take over !!

  11. #11
    Farist FatFrumos's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    CT, US
    Posts
    919
    Reputatie
    1
    au scos destui jucatori buni nu te mai da asa in spectacol si pina la urma buna rea e tot a noastra a constantenilor.
    anti Dinamo, anti oier

  12. #12
    junior Padrino's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    122
    Reputatie
    1
    Intr/adevar, Farul a dat jucatori de valoare Romaniei. Nu fiti rai, echipa asta va ajunge intr/o buna zi campioana Romaniei. Nu exagerez cu nimic...

  13. #13
    Farist FatFrumos's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    CT, US
    Posts
    919
    Reputatie
    1
    Nici asa departe pina nu vine cineva la conducere si chiar vrea performanta nu se va face nimic nicaieri.
    anti Dinamo, anti oier

  14. 18th September 2004, 18:48

  15. #14
    sport legend adi_cta's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    575
    Reputatie
    1

    Thumbs up Anul acesta se fac modificari in palmares

    Recorduri in Divizia A:
    Cea mai buna pozitie ocupata: locul 4 (de trei ori).
    Cea mai categorica victorie: Farul - Polit.Iasi 7-0 (25.11.1995).
    Cea mai severa infringere: Rapid - Farul 7-0 (09.06.1959), Dinamo - Farul 7-0 (26.04.1961), Dinamo
    - Farul 7-0 (25.08.1963) si Farul - Dinamo 0-7 (07.12.1988).
    Jucatorul cu cele mai multe prezente: Dumitru Antonescu 400.
    Jucatorul cu cele mai multe goluri: Banica Oprea 53.
    Bilant all-time: 37 1137 418 221 498 1413-1645 1057

    Titluri de campioană : nici unul

    Cupa României : nici una.

    COMPETIŢII INTERNAŢIONALE:

    Cupa Balcanilor: finalistă în anul 1965
    (0-2 - 3-3 Rapid Bucureşti)

    CEI MAI VALOROŞI JUCĂTORI DIN ISTORIE

    Cr.Munteanu, P.Stefănescu - Popovici, Antonescu, Mareş, Nistor, Turcu, Borali,Vigu, Petcu, Abăluţă - Mănăilă, Barbora, Hagi, Stere, Mustacă, Buduru, Hoffmeister, Moisescu - A.Rădulescu, Peniu, Grigoraş, Tufan, Kallo I, Ologu, Sasu, Badea, Mărculescu, Caraman, Haşoti, Iancu, Marian Popa, Manolache, C.Negru...

    Sper ca la rubrica Cupa Romaniei, anul asta sa bifam una si sa trecem la cea mai buna pozitie ocupata macar locul 3.

  16. #15
    Go Seahawks Seahawk's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Posts
    2,415
    Reputatie
    1
    da.. pentru asta o sa trebuiasca sa ramana cu picioarele pe pamant.. si sa'si vada de munca in continuare.. tot ce trebuie..e sa ne mentinem..atata tot.. dar ..ahh cat de buna ar fi inca o victorie contra lui DInamo in prima etapa.. nu? )

  17. #16
    incepator RapGoddess's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Reston, VA
    Posts
    23
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by MikeBibby
    da.. pentru asta o sa trebuiasca sa ramana cu picioarele pe pamant.. si sa'si vada de munca in continuare.. tot ce trebuie..e sa ne mentinem..atata tot.. dar ..ahh cat de buna ar fi inca o victorie contra lui DInamo in prima etapa.. nu? )
    Nici o sansa beibi *bibby* haha hehehe jk normal ca sunt sanse...
    [CENTER]"Without it, without [COLOR=Red]love[/COLOR], without anger, without sorrow... [B]BREATH[/B] is just a clock ticking..."[/CENTER]
    [I]-Equilibrium[/I]

  18. #17
    Go Seahawks Seahawk's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Posts
    2,415
    Reputatie
    1
    deh nu se compara Farul cu Dinamo deocamdata... si asta e adevarul.. dar daca terminam acolo pe 3-4 e bine si trebuie sa luam Cupa sau sa ne bata Dinamo'n finala si sa ia campionatul

    totusi...mai intai sa trecem de Olteni
    Never Die Easy

  19. #18
    incepator RapGoddess's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Reston, VA
    Posts
    23
    Reputatie
    1
    Trece Farul fara probleme n-au nici o sansa oltenii in fatza Rechinilor cu dintzi de otzel
    [CENTER]"Without it, without [COLOR=Red]love[/COLOR], without anger, without sorrow... [B]BREATH[/B] is just a clock ticking..."[/CENTER]
    [I]-Equilibrium[/I]

  20. #19
    Rapidist Mihai's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Abydos
    Posts
    5,308
    Reputatie
    1
    "Rechinilor cu dintzi de otzel" si in meciul cu dinamo pestisorii cu dinti de lapte?
    [B][COLOR="DarkRed"]C-asa sunt eu rapidist, c-asa sunt eu RAPIDist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="Silver"]Niciodata nu sunt trist, niciodata nu sunt trist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="DarkRed"]Si la bine si la rau, si la bine la si la rau[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="Silver"]RAPID este clubul meu, RAPID este clubul meu.[/COLOR][/B]

  21. #20
    GUNNAR NORDAHL pirlinho's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    267
    Reputatie
    1
    Ne lasi Mihaie? Din 2-3 posturi de ale tale pe care le-am citit, numai asta stii sa zici.

    Am jucat bine, am luat bataie. In tur i-am batut. Sfarsit.

  22. #21
    Rapidist Mihai's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Abydos
    Posts
    5,308
    Reputatie
    1
    1. iti sugerez sa mai citesti si alte posturi din cele 2832 sa vezi ca am si alte idei
    2. pai daca asta e adevarul... va tot laudati ca sunteti mare echipa da ce ati facut in returul asta:
    - ati plecat cu coada intre picoare din Groapa! Trebuie sa recunosti ca nu ati emis pretenitii nici macar la un egal in groapa
    - ati batut pe Craiova care e pe ultimul loc... aaaa cu noroc in minutul 90
    - egal cu FC Arges care e pe 13 (primul loc care nu retrogradeaza)
    - si in sfarsit ati batut pe Otelul, o echipa destul de buna (locul 9) dupa un joc bunicel facut de farul

    Ce sa mai zic... Cu dintii de otel inainte
    [B][COLOR="DarkRed"]C-asa sunt eu rapidist, c-asa sunt eu RAPIDist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="Silver"]Niciodata nu sunt trist, niciodata nu sunt trist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="DarkRed"]Si la bine si la rau, si la bine la si la rau[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="Silver"]RAPID este clubul meu, RAPID este clubul meu.[/COLOR][/B]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •