View Poll Results: A disparut clasicul Gloria-Ceahlaul a aparut clasicul CFR Cluj-Rapid

Voters
24. You may not vote on this poll
  • Da, s-au potolit Padureanu si Pinalty vine tare Muresan

    15 62.50%
  • NU, au fost doar 2 blaturi in ultimii 2 ani, nimic mai mult

    9 37.50%
Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 22 to 42 of 42

Thread: Oameni avizati vorbesc de CFR Cluj - Rapid

  1. #22
    Banned
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Chicago
    Posts
    401
    Reputatie
    0
    asta vine din parteai suporterului echipei care a facut cele mai mari blaturi si nenorociri din campionatul romanesc.

  2. #23
    Anti-sclavi danpuric78's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Montreal, QC
    Posts
    4,622
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Above_all View Post
    asta vine din parteai suporterului echipei care a facut cele mai mari blaturi si nenorociri din campionatul romanesc.
    Cred ca esti singurul de pe forumul asta care isi imagineaza ca sunt stelist...
    Tiganii au alergie la tricoul alb-rosu

  3. #24
    Banned
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Chicago
    Posts
    401
    Reputatie
    0
    hahaha, care-i singura echipa romaneasca depunctata pt blat ?

  4. #25
    Anti-sclavi danpuric78's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Montreal, QC
    Posts
    4,622
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Above_all View Post
    hahaha, care-i singura echipa romaneasca depunctata pt blat ?
    Nu cred ca exista. Mafia ciobaneasca in fotbal e atotputernica si nu-si lasa echipa sa fie depunctata.
    Tiganii au alergie la tricoul alb-rosu

  5. #26
    vraciul spartacus's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    1,173
    Reputatie
    1
    Povestim aiurea pe seama unui meci care s-a stabilit la masa verde.

    Samm..tu CID al regulamentelor...de ce nu deschizi un thread pe tema asta:

    "Am glumit, nu am fost in vestiare. Cum sa fiu acolo!? Vrei sa fiu suspendat!?", a spus Becali, conform Gazetei sporturilor, intr-o interventie telefonica la Realitatea TV.
    "La pauza am fost la vestiare. Nu am mai facut asta pina acum, dar nu imi placea relaxarea din jocul nostru", a fost declaratia lui Becali la finalul partidei cistigate de Steaua in fata lui “U” Cluj.

  6. #27
    YNWA Ferdininho's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Undeva in Vest
    Posts
    2,081
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by SAMM View Post
    Ion Craciunescu:
    "CFR -Rapid mi-a lasat un gust foarte amar, daca eram delegat probabil dadeam ture de teren. Nu mi se pare normal spiritul acesta, sa ne dam la o parte sau sa facem jocul altcuiva mi se pare nedem. Mie imi place lupta pe teren. Dupa declaratiile pe care le-am auzit... Trica spune ca toate echipele trebuie sa faca la fel ca Rapid, ce sa credem ? Cand incurajam astfel de atitudini, o data blat, o data a vrut jumatate din echipa, unde ajungem ? Ceva a fost putred acolo. Fotbalul nu creste asa."


    Taher:
    "Gigi, nu-mi vine să cred, n-au vrut să joace și să marcheze, mi-e clar că nu și-au dorit să cîștige meciul ăsta!"
    Mah ce pana mea o tot dai in diverse, si cei daca s-au dat la o parte si cei daca a fost noncombat. DA MA BUCUR CA NU SI-AU APARAT CORECT SANSELE........REGRET ENORM CA POLI A LUAT 4 PUNCTE CFR-ULUI. SPER SA VA DAM IN P**** IN GHENA SI SA VA LUAM VOUA 6 PUNCTE ASTFEL SE FACE DREPTATE. LA CAT A FURAT SALTEAUA........
    LIVERBIRD UPON MY CHEST!

  7. 18th April 2008, 09:43

  8. #28
    Atotstivuitor! Nightwish's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    UK
    Posts
    6,979
    Reputatie
    1
    Un link, ceva?

  9. #29
    Ex - Eye Kyu Jacob's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    823
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by jjmihai View Post
    Marian Rada a admis că jucătorii giuleșteni au facilitat victoria CFR-ului în derby
    gsp.ro
    si eu care credeam ca porumboiu a admis....

  10. #30
    C H A M P I O N SAMM's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Tara ros-albastra
    Posts
    4,209
    Reputatie
    1
    Toma: "Am cerut o anchetă internă după meciul cu CFR. Zotta și Sichitiu trebuie să afle dacă s-a jucat corect"

    nu stiu exact, dar regulamentele prevad retrogradarea echipei rapid in caz ca se va dovedi blatul, iar dak si cfr-ul comunist finantat din activitati ilegale (se pare trafic de narcotice) a fost implicat in asta, trebuie sa fie si aceasta echipa retrogradata iar persoanele implicate arestate


    Banel Nicolita a inteles, nu a fost offside, Dica, nu a fost offside la Dica. Dica, Dica, Dica du-te, Dica, Dica in fata lui 4 la 1
    Siii esteeeee goooooool. Iata bolta! Iata bolta ! Iata bolta ! Steaua este una dintre marile echipe ale Europei
    DOAR [B][SIZE="3"][COLOR="Red"]STEAUA[/COLOR][/SIZE] [/B]conteaza in Europa. Fara mizerii in UCL

  11. #31
    MVP !
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    9,787
    Reputatie
    1
    BA ( samm ) , tu esti dus cu pluta ? ce blat ai vazut tu ma ? ai tu vreo dovada si nu stiu eu ?

  12. #32
    C H A M P I O N SAMM's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Tara ros-albastra
    Posts
    4,209
    Reputatie
    1
    e o analiza tehnica in gazeta, vb pe cifre nu pe inchipuiri, plus ca oameni neutri gen Craciunescu au afirmat ca a fost B L A T
    Banel Nicolita a inteles, nu a fost offside, Dica, nu a fost offside la Dica. Dica, Dica, Dica du-te, Dica, Dica in fata lui 4 la 1
    Siii esteeeee goooooool. Iata bolta! Iata bolta ! Iata bolta ! Steaua este una dintre marile echipe ale Europei
    DOAR [B][SIZE="3"][COLOR="Red"]STEAUA[/COLOR][/SIZE] [/B]conteaza in Europa. Fara mizerii in UCL

  13. #33
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,139
    Reputatie
    1
    Daca Steaua ar fi platit prin retrogradare ori de cate ori a facut cate un blat, acum trebuia sa se afle in divizia Z.
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  14. #34
    sport legend MagicTouch's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Londoin SW4
    Posts
    1,243
    Reputatie
    1
    oameni avizati in fotbal si vizati de DNA.
    Profesionalism maxim mon'ser
    If you can dream - and not make dreams your master,
    If you can think - and not make thoughts your aim;
    If you can meet with Triumph and Disaster
    And treat those two impostors just the same

  15. #35
    Atotstivuitor! Nightwish's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    UK
    Posts
    6,979
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by SAMM View Post
    e o analiza tehnica in gazeta, vb pe cifre nu pe inchipuiri, plus ca oameni neutri gen Craciunescu au afirmat ca a fost B L A T
    Da un link catre un articol care indica, ca Craciunescu ar fi zis ca a fost blat ...

  16. #36
    C H A M P I O N SAMM's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Tara ros-albastra
    Posts
    4,209
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Nightwish View Post
    Da un link catre un articol care indica, ca Craciunescu ar fi zis ca a fost blat ...
    http://www.rapidisti.ro/stiri/5991/i...cfr--rapid.htm

    "Cand incurajam astfel de atitudini, o data blat, o data a vrut jumatate din echipa, unde ajungem ? Ceva a fost putred acolo. Fotbalul nu creste asa"


    te rog sa nu mai faci referire la mine in postarile tale, e ultima oara cand intru in discutie cu tine, nu esti o persoana cu care se poate dialoga civilizat

    sanatate
    Banel Nicolita a inteles, nu a fost offside, Dica, nu a fost offside la Dica. Dica, Dica, Dica du-te, Dica, Dica in fata lui 4 la 1
    Siii esteeeee goooooool. Iata bolta! Iata bolta ! Iata bolta ! Steaua este una dintre marile echipe ale Europei
    DOAR [B][SIZE="3"][COLOR="Red"]STEAUA[/COLOR][/SIZE] [/B]conteaza in Europa. Fara mizerii in UCL

  17. 18th April 2008, 16:33

  18. #37
    sport legend ensic's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Cluj
    Posts
    1,971
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by jjmihai View Post
    antrenorul vostru a recunoscut
    Hai ca acum exagerezi, nu cred ca Andone a folosit cuvantul "blat"!

  19. #38
    sharpshooter Ted's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    in the penalty box
    Posts
    3,463
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ensic View Post
    Hai ca acum exagerezi, nu cred ca Andone a folosit cuvantul "blat"!
    nu..dar le-a multumit adversarilor ca "au lasat-o mai moale"

    LE:rectific ... a spus ca se bucura ca rapidistii au jucat mai moale.
    Last edited by Ted; 18th April 2008 at 16:49.
    If you get in trouble, just go back in time!

  20. #39
    sport legend ensic's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Cluj
    Posts
    1,971
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by drakoola View Post
    nu..dar le-a multumit adversarilor ca "au lasat-o mai moale"

    LE:rectific ... a spus ca se bucura ca rapidistii au jucat mai moale.
    Asa si ce vroiai sa le de-a bani asa cum face jiji? A fost decizia jucatorilor de la Rapid si nu o intelegere intre cluburi!

    Oricine nu e stelist infocat intelege de ce "au lasat-o mai moale" rapidistii, numai un ficat ros-albastru nu face alergie la mizeriile lui jiji care anul asta s-a autointrecut pe sine insusi!

  21. #40
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ensic View Post
    Asa si ce vroiai sa le de-a bani asa cum face jiji?
    Gigi da bani echipelor cu care joaca CFR-ul pentru a nu se da la o parte,ceea ce mi se pare absolut corect. Astfel de lucruri se fac si in campionatele extrem de puternice, asa cum este cel spaniol. Barca, de exemplu, a castigat un campionat acum ceva ani, chiar in ultima etapa, dupa ce a motivat echipa din Tenerife care juca pe teren propriu cu Real Madrid.
    Una este sa dai bani echipelor sa se dea la o parte, asa cum a facut de f.f. multe ori dinamo, campioana de necontestat a blaturilor, si alta este sa motivezi echipele care joaca cu contracandidata/le la titlu. Nu am nimic impotriva daca astazi Galatiul joaca pe prime de la CFR. Insa sunt mai mult decat dezgustat de ceea ce au facut rapidul si dinamo in meciurile cu echipa fondata in 1907, deci cand Ardealul era la unguri, CFR Cluj, ex-KVSC, dandu-se la o parte, facilitand astfel victoria CFR-ului.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  22. #41
    C H A M P I O N SAMM's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Tara ros-albastra
    Posts
    4,209
    Reputatie
    1
    Înaintea ultimei etape din sezonul 1972-1973, Craiova avea un avans de două puncte față de Dinamo și un golaveraj superior cu 4 goluri, acesta fiind atunci criteriul de departajare în caz de egalitate. Oltenii au pierdut cu 1-0 la Arad, iar Dinamo a cîștigat exact cu diferența de care avea nevoie.


    iata alte dovezi
    Banel Nicolita a inteles, nu a fost offside, Dica, nu a fost offside la Dica. Dica, Dica, Dica du-te, Dica, Dica in fata lui 4 la 1
    Siii esteeeee goooooool. Iata bolta! Iata bolta ! Iata bolta ! Steaua este una dintre marile echipe ale Europei
    DOAR [B][SIZE="3"][COLOR="Red"]STEAUA[/COLOR][/SIZE] [/B]conteaza in Europa. Fara mizerii in UCL

  23. #42
    Atotstivuitor! Nightwish's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    UK
    Posts
    6,979
    Reputatie
    1
    Dovezi la ce? Ca ti se zbate neuronul si nu reuseasca sa scoata ceva coerent?
    Spune, mah, dovezi la ce? Ce legatura are ce ai postat tu cu meciul CFR - Rapid?

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •