View Poll Results: Credeti ca cei de la Timisoara au fost in stare de asa ceva?????

Voters
13. You may not vote on this poll
  • Da

    7 53.85%
  • Nu

    1 7.69%
  • Nu doresc sa ma pronunt

    5 38.46%
Results 1 to 11 of 11

Thread: Un sîrb acuza Poli Timiºoara de fals în acte

  1. #1
    Ardelean Razvan T.'s Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Templul Ardealului
    Posts
    9,772
    Reputatie
    1

    Un sîrb acuza Poli Timiºoara de fals în acte

    Dupa ce a fost penalizata de TAS in scandalul cu italianul Claudio Zambon, fostul proprietar al echipei, referitor la numele echipei banatene, Politehnica Timisoara risca sa ajunga din nou la Lausanne, tot in calitate de pirita. De data aceasta reclamantul este Zvonko Milojkovic, cetatean sirb care il reprezinta pe Vladimir Gluscevic, jucator care a fost legitimat la Timisoara.

    Milojkovic sustine ca Poli are sa ii dea fotbalistului o datorie de 90.000 de dolari si ca, incercind sa scape de plata ei, se afunda in falsuri care o fac o potentiala clienta a TAS, riscind chiar retrogradarea! „In 2006, cind Poli si-a schimbat numele, Gluscevic a fost chemat sa semneze un nou contract de munca.
    El a refuzat, dar s-a trezit cu o semnatura pe un act inregistrat la Camera de Munca. Jucatorul nu a semnat asa ceva, e un fals!

    De asemenea, cei de la Poli vin cu o hirtie in care baiatul ar fi semnat ca nu are nici o pretentie fata de club. Si acele doua semnaturi sint niste falsuri, par copiate cu ajutorul computerului, pentru ca sint perfect identice“, sustine impresarul jucatorului, care a solicitat o expertiza grafologica.

    Acest caz se afla momentan la ultima instanta sportiva din Romania, Comisia de Arbitraj pentru Fotbal (CAF). Reprezentantul lui Gluscevic sustine ca nereguli au existat si la CAF, deoarece membrii instantei au dat inapoi acte originale celor de la Timisoara, dupa ce el solicitase expertiza grafologica.

    „Nu au voie sa faca asa ceva! I-am intrebat pe cei de la CAF ce se intimpla daca nu se mai intorc actele de la cei de la Poli si mi-au spus ca ei raspund pentru asta. Au si semnat pe hirtii pentru asa ceva, lucru care ii acuza. Oamenii astia sint inconstienti!“, zice sirbul, care e decis sa ceara despagubiri substantiale inclusiv de la FRF, din cauza modului in care au actionat membrii CAF.

    De partea cealalta, Gheorghe Chivorchian, presedintele lui Poli, este sigur ca actele prezentate sint in regula. „Noi am solicitat expertiza grafologica si vom vorbi dupa ce vin rezultatele. Cine a gresit sa plateasca“, a spus Chivorchian.

    Precedentul Craiova

    FIFA i-a retras Universitatii Craiova dreptul de a mai face transferuri in perioada noiembrie 2007- noiembrie 2008 ca urmare a datoriilor de 180.000 de dolari pe care clubul le avea fata de trei fosti jucatori brazilieni, Alexandre Negri, Marquinhos si Edu Magri. Fotbalistii au obtinut cistig de cauza la Tribunalul de Arbitraj Sportiv de la Lausanne.

    http://www.cotidianul.ro/foto/-2240.html
    http://www.cotidianul.ro/foto/-2239.html
    http://www.cotidianul.ro/foto/vladim...evic-2238.html
    sursa cotidianul.ro
    ?????????
    Fara muzica viata ar fi o greseala.

  2. #2
    Atotstivuitor! Nightwish's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    UK
    Posts
    6,979
    Reputatie
    1
    Probabil jumatate din cluburile din Romania au facut asa ceva sau ar face daca li s-ar ivi ocazia... Cati fotbalisti nu au patit-o ca si-au semnat prelungirea contractului pe o hartie descrisa ca " marire de salar "....Nu m-ar surprinde daca s-ar dovedi ca a fost un fals in cazul asta...

  3. #3
    trolleador six's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Timisoara
    Posts
    9,845
    Reputatie
    1
    bla,bla,bla.....
    https://t.me/pump_upp

  4. #4
    sport legend CFR1907's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    1,772
    Reputatie
    1
    Nu cred ca e adevarata povestea asta...

  5. #5
    Banatean Grinco's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Sachsen-Anhalt, DE
    Posts
    8,318
    Reputatie
    0
    Eu nu inteleg ce rost are poll-ul de mai sus. Asta e un forum plin de grafologi si experti in drept si nu stiu eu? Daca e adevarat, cei vinovati sa plateasca. Totusi, traim in Romania, unde Borcea a semnat in locul lui Marius Niculae si nu a patit nimic
    [URL="http://www.dailymotion.com/video/x38r9e_ezekiel-25-17_school"]Ezekiel 25:17 [/URL]

  6. #6
    Ardelean Razvan T.'s Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Templul Ardealului
    Posts
    9,772
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Grinco View Post
    Eu nu inteleg ce rost are poll-ul de mai sus. Asta e un forum plin de grafologi si experti in drept si nu stiu eu? Daca e adevarat, cei vinovati sa plateasca. Totusi, traim in Romania, unde Borcea a semnat in locul lui Marius Niculae si nu a patit nimic
    Problema apare cand acest caz va fii judecat de Uefa, nu uita ce au patit ce-i de la craiova
    Fara muzica viata ar fi o greseala.

  7. #7
    sport legend Rossi's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    9,938
    Reputatie
    1
    Dacã se va dovedi cã Milojkovic are dreptate, Poli risca sa fie retrogradata , plus 2-3 ani interzis la transferuri si in cupele europene ...
    [url=http://www.martiriromani.com][B][COLOR="Red"][SIZE="4"]www.MartiriRomani.com[/SIZE][/COLOR][/B][/url]

  8. #8
    *****ean zaluduzara's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Lugoj
    Posts
    25
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by U Cluj 1919 View Post
    Problema apare cand acest caz va fii judecat de Uefa, nu uita ce au patit ce-i de la craiova


    ieri seara la Fanatik , Iancu a explicat frumos care a fost treaba , se pare ca Poli a cerut expertiza grafologica si intreg documentul e scris de Gluscevic si itzi zic eu ca nu va ajunge acest caz la Uefa asa ca stai blanda mai bine gandestete retrogradeaza sau nu echipa ta

  9. #9
    sport legend ensic's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Cluj
    Posts
    1,971
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by zaluduzara View Post
    ieri seara la Fanatik , Iancu a explicat frumos care a fost treaba , se pare ca Poli a cerut expertiza grafologica si intreg documentul e scris de Gluscevic si itzi zic eu ca nu va ajunge acest caz la Uefa asa ca stai blanda mai bine gandestete retrogradeaza sau nu echipa ta
    Lasa-i sa viseze frumos cu retrogradarea oricum e un mare fas toata povestea asta, ce club care vrea in europa risca depunctarea pentru sume de astea infime?

  10. #10
    fan Gica Chioru
    Join Date
    May 2006
    Posts
    2,990
    Reputatie
    1
    Pai la ce hot e grasul ala de Iancu...e si normal sa se intample asa!

  11. #11
    Ardelean Razvan T.'s Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Templul Ardealului
    Posts
    9,772
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by zaluduzara View Post
    ieri seara la Fanatik , Iancu a explicat frumos care a fost treaba , se pare ca Poli a cerut expertiza grafologica si intreg documentul e scris de Gluscevic si itzi zic eu ca nu va ajunge acest caz la Uefa asa ca stai blanda mai bine gandestete retrogradeaza sau nu echipa ta
    Doamne, doamne, doamne nu mai poate omul sa spuna nimic ca apare cate unu si .........
    Si ce daca picam in B asta este ....
    Fara muzica viata ar fi o greseala.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •