Page 1 of 9 123 ... LastLast
Results 1 to 21 of 169

Thread: Scene de groaza in tramvaiul 41, dupa meci

  1. #1
    من شما عاشق Marius's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    16,770
    Reputatie
    1

    Scene de groaza in tramvaiul 41, dupa meci

    Scena de groaza pe linia tramvaiului 41. In jurul orei 23:00, aproximativ 100 de suporteri rapidisti au oprit un tramvai in zona Cringasi si profitind de decizia incredibila a vatmanului de a deschide usile, au batut toti oamenii care le-au iesit in cale, indiferent daca veneau de la meci sau nu. Printre victime s-au numarat si crainicul Stelei si jucatorul celor de la Zimbru Chisinau, Igor Andronic, care venise in Romania pentru un transfer la Petrolul Ploiesti.

    ,,Nu pot sa cred ce s-a intimplat. Au fost scene de o brutalitate iesita din comun. Aproximativ 20 de suporteri s-au pus pe sina tramvaiului pentru ca acesta sa nu mai poata trece. Incredibil, vatmanul a fost atit de inconstient si le-a deschis si usile pentru a ajunge la noi. 100 de suporteri ai Rapidului, cu bite si lanturi au patruns in tramvai si au lovit pe toata lumea. "Dati in toti!", a fost mesajul unuia dintre liderii lor. Au batut femei in varsta, copii, suporteri si oameni nevinovati. Eu am scapat ieftin, mi-am luat doar vreo doua bite pe corp si am reusit sa il protejez cit de cit si pe jucatorul de la Zimbru pe care eu il invitasem sa vada partida, pentru a-si face o idee despre fotbalul romanesc. Venise si pentru a semna un contract cu Petrolul. Am fugit amindoi prin noroaie si balti pentru a ne salva. Era incredibil sa vezi niste huligani care alearga cu bite si lanturi in mina fete de 20 de ani, sau batrine care erau luate palme de la aceste animale. Iar fortele de ordine nu stiu pe unde erau. Nu ne-a aparat nimeni de aceste animale", a spus crainicul Stelei.


    sursa: FANATIK.RO


    nu exista cuvinte pentru asa ceva...
    [I]În timp ce Luceafărul brânzei își revarsă lumina hepatică la televizor, Steaua se stinge ca o lumânare, în cel mai tragic priveghi public pe care l-a cunoscut sportul românesc[/I]

  2. #2
    betandwin TaciAcolo's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    -
    Posts
    17,390
    Reputatie
    1
    miroase a ceva ..ce draq ala de la zimbru jucatorul si crainicul de la steaua merg cu tramvaiul nu mai zic ..ca decat pe fanatik a aparut aceasta stire..
    [I][FONT="Lucida Console"][COLOR="RoyalBlue"][I] Oltenia pandura a lui Tudor Si-a lui Arghezi si-a atator dusi Oltenia celui mai mare sculptor Al omenirii, Constantin Brancusi. Oltenia , Eterna Terra-Nova![/I][/COLOR][/FONT][/I]

  3. #3
    من شما عاشق Marius's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    16,770
    Reputatie
    1
    Nu vad ce ti se pare asa incredibil ca un crainic sa mearga cu tramvaiul... In fine, daca stirea nu este adevarata voi fi primul care isi cere scuze...

    Eu insa am banuiala ca este dureros de adevarata.
    [I]În timp ce Luceafărul brânzei își revarsă lumina hepatică la televizor, Steaua se stinge ca o lumânare, în cel mai tragic priveghi public pe care l-a cunoscut sportul românesc[/I]

  4. 15th April 2008, 01:01

  5. #4
    sharpshooter Ted's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    in the penalty box
    Posts
    3,463
    Reputatie
    1
    civilizatie de Giulesti ... baieti cu mintea odihnita,trist dar adevarat
    If you get in trouble, just go back in time!

  6. #5
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,978
    Reputatie
    1

    Golanii Rapidului au snopit in bataie un tramvai intreg!

    "Zeci de suporteri ai echipei Rapid au blocat sinele tramvaiului 41 din Bucuresti si au luat la bataie un tramvai intreg in care se aflau suporteri ai Stelei care se intorceau de la meciul cu Universitatea Cluj. Derbedeii giulesteni n-au avut mila si au lovit si oameni in varsta, dar si fete, care nu aveau nici o treaba cu echipa Steaua. "

    onlinesport

    http://www.onlinesport.ro/stiri/fotb...vai-intreg.htm
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  7. #6
    betandwin TaciAcolo's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    -
    Posts
    17,390
    Reputatie
    1
    aceeasi sursa fanatik
    [I][FONT="Lucida Console"][COLOR="RoyalBlue"][I] Oltenia pandura a lui Tudor Si-a lui Arghezi si-a atator dusi Oltenia celui mai mare sculptor Al omenirii, Constantin Brancusi. Oltenia , Eterna Terra-Nova![/I][/COLOR][/FONT][/I]

  8. #7
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,872
    Reputatie
    0
    ce vreti...suporteri ai rapidului...
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  9. #8
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,139
    Reputatie
    1
    Marius, nu-mi vine sa cred ca va smiorcaiti in halul asta. Cine se duce cat de cat pe stadioane stie ca exista brigazi care fac incidente. Hunters, Titan Boys, fostii Skins Berceni au batut si ei oameni nevinovati si nu sunt deloc rapidisti, sunt de'ai vostri. Nu-nseamna ca sunt de acord cu astfel de lucruri, dar nu trebuie sa fim ipocriti. In afara de asta ,,sursa Fanatik" e o sursa cam nesigura...
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  10. #9
    sport legend ensic's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Cluj
    Posts
    1,971
    Reputatie
    1
    Pana nu vad macar o poza nu cred !

  11. #10
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,139
    Reputatie
    1
    Plus ca faza aia cu fete si batrane alergate cu lanturi...suna a la crainicul echipei Steaua.
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  12. #11
    من شما عاشق Marius's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    16,770
    Reputatie
    1
    @ Tyler

    Nu ma smiorcai, am reprodus doar un articol di Fanatik. Stiu foarte bine de "incidentele" facute de copii semi-analfabeti de 17-18 ani (aici e vorba de toate echipele)
    [I]În timp ce Luceafărul brânzei își revarsă lumina hepatică la televizor, Steaua se stinge ca o lumânare, în cel mai tragic priveghi public pe care l-a cunoscut sportul românesc[/I]

  13. #12
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,139
    Reputatie
    1
    yo_marius, eu am scris de fapt mai mult pentru cei care posteaza genul de propozitie :,,ce vreti, suporterii Rapidului..". Oamenii astia n-au habar de meciuri. Oricum acum s-a mai linistit treaba, fata de ce era in a doua jumatate a anilor 90, cand pe la Iancului, Lujerului sau Piata Sudului erau adevarate lupte de strada intre suporteri.
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  14. #13
    On a river Charon's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    4,756
    Reputatie
    1
    eu inteleg goana dupa senzational,dar asta o intrece pe toate:

    Potrivit Fanatik, luni seara, in jurul orei 23:00, la cateva minute dupa terminarea meciului din Ghencea, peste 100 de huligani rapidisti, aceiasi care la meciul cu Steaua au aruncat cu obiecte pe teren, fapt ce a dus la pierderea meciului la masa verde, au luat cu asalt tramvaiul 41, in care se afla si un fotbalist de la Zimbrul Chisinau.

    "Dati in toti!", a fost mesajul unuia dintre liderii lor. Au batut femei in varsta, copii, suporteri si oameni nevinovati

    CE PENIBIL INFLORESC BAIETII

    Oricum crainicul de pe steaua lucreaza la sptfm si se afla adevarul pana maine!
    oricum e destul de grav sa inventezi asemenea stiri,grasule!
    Ivanovici are apetenta pentru picanterii,dar nici asa fratie!
    [B]Lungește Doamne boala, până se va coace poama![/B]

  15. #14
    On a river Charon's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    4,756
    Reputatie
    1
    Se pare că de fapt grupul care a atacat suporterii steliști din tramvaiul 41 în cartierul Crângași era format din suporterii echipei U Cluj, alături de care se aflau și câteva zeci de suporteri dinamoviști. În această seară, U Cluj a fost încurajată de câteva zeci de suporteri clujeni, cărora li s-au adăugat câteva zeci de dinamoviști. Cele două specii de suporteri au reușit să se afirme pe deplin venind la meci în minutul 60 și înjurând tot meciul Steaua, dar și pe Marius Lăcătuș și pe Mirel Rădoi! După meci, aceiași suporteri se pare că au fost la originea incidentelor violente din cartierul Crângași.

    deci o singura vorba baietasului crainic:NU MINTI CA VEZI CE PATESTI!

    OLS,in goana dupa senzational va faceti din nou de *****!
    astept ori corectarea stirii,ori eliminarea ei!
    [B]Lungește Doamne boala, până se va coace poama![/B]

  16. #15
    من شما عاشق Marius's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    16,770
    Reputatie
    1
    @ LEGION

    Nu e nimic sigur in legatura cu cainii, dar asa "vorbeste lumea". De aceea eu nu am facut decat sa redau textual din Fanatik, n-am spus ca ar fi fost rapidisti sau ca nu ar fi fost. De acum e treaba Politiei, treaba voastra fiind ca in cazul in care se dovedeste ca au fost cainii sa va "intelegeti" cu Ivanovici.

    P.S. Ma bucur ca fcsteaua.ro e sursa mai credibila ca Fanatik
    [I]În timp ce Luceafărul brânzei își revarsă lumina hepatică la televizor, Steaua se stinge ca o lumânare, în cel mai tragic priveghi public pe care l-a cunoscut sportul românesc[/I]

  17. #16
    On a river Charon's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    4,756
    Reputatie
    1
    daca a existat cu adevarat acest eveniment,ma indoiesc ca nu va fi mentionat la buletinele de stiri,e totusi o fapta grava ca 100 de nebuni opresc un tramvai si bat tot ce gasesc!

    Ivanovici, sau mai degraba Chiru, lanseaza des perdele de fum de genul asta,dar limitele au fost depasite cu mult!
    spagarul asta,care ameninta cu campanii negative de presa daca nu primeste cascaval vrea senzational,nu m-ar mira ca intr-o zi sa nimereasca in vreun tramvai din asta!
    [B]Lungește Doamne boala, până se va coace poama![/B]

  18. #17
    sport legend ensic's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Cluj
    Posts
    1,971
    Reputatie
    1
    Daca iau religiosii titlul o sa fie plin de "stiri" de astea despre rapidisti, dinamovisti, cfristi si oricine se pune in calea preamaririi lor! Dealtfel presa de la noi e campioana la lins pe verticala doar au 50 de ani de experienta!

  19. 15th April 2008, 07:58

  20. #18
    incepator berzecus2003's Avatar
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    36
    Reputatie
    1
    eu cred ca doar e o inventie a unor asa zisi ziaristi si unor "ziare"de kkt ,inventii care duc la o atmosfera incordata intre suporterii rapidisti si stelisti din bucuresti ,inventii ptr a-si vinde ziarul ,dar care fac mult rau si care transforma sportul intr-un adevarat razboi faptcare duce la pierderea oricarei frumuseti sportive....e naspa lucrul asta dar cred ca alaturi de pseudoziaristi si conducerile cluburilor din romania au rolul lor a in a tensiona cat mai mult relatiile interumane....specii de oameni de kkt care fac ptr 2 arginti orice...rusine lor

  21. #19
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Alte ziare spun ca au fost suporterii lui U. Cluj. Cine mai stie. Revenind, un lucru este cert, Fanatik numai sursa credibila nu este si aici ma refer la modul general.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  22. #20
    C H A M P I O N SAMM's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Tara ros-albastra
    Posts
    4,209
    Reputatie
    1
    tigani ce sa le faci

    de ce dreaq or fi ramas in Romania si n-au plecat mai departe in Rwanda nu inteleg
    Banel Nicolita a inteles, nu a fost offside, Dica, nu a fost offside la Dica. Dica, Dica, Dica du-te, Dica, Dica in fata lui 4 la 1
    Siii esteeeee goooooool. Iata bolta! Iata bolta ! Iata bolta ! Steaua este una dintre marile echipe ale Europei
    DOAR [B][SIZE="3"][COLOR="Red"]STEAUA[/COLOR][/SIZE] [/B]conteaza in Europa. Fara mizerii in UCL

  23. #21
    sport legend Bumbescu's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Bucharest
    Posts
    14,686
    Reputatie
    0
    In 2001 s-a petrecut ceva asemanator. *** grandului au asteptat la piata kogalniceanu un troleibuz ce venea din drumul taberei si au macelarit cu bate si lanturi tot ce misca inauntru. Desi cativa tuciurii au fost prinsi, ulterior in apararea lor a intervenit insusi marele sef de trib mircea lucescu, ceea ce inseamna ca respectivii pitecantropi erau chiar ceva capetenii, erau cunoscuti de mucescu.
    Last edited by Aurel.D; 15th April 2008 at 13:14. Reason: fara....
    o să fie mereu bani și curve și bețivi,
    până-n ultima clipă,
    pân-o să cadă și ultima bombă

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •