Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 22 to 42 of 80

Thread: Fair-play sub semnul intrebarii

  1. #22
    On a river Charon's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    4,756
    Reputatie
    1
    auzi tu blasfemie:fair play cu steaua!
    oricum ideea topicului e demna de mila:ce au mama astia de ma injura?
    eu care fac,care dreg,care joc cinstit care nu injur,care nu am boala,care nu arunc,care nu scuip,eu trimisul divinitatii printre amarati!
    astia care au mers in deplasare la Paris sau la Atena cu bannere M88E DINAMO SAU RAPID?

    Auzi Dorele,ERA MARE sobolanul ala?
    [B]Lungește Doamne boala, până se va coace poama![/B]

  2. #23
    sport legend
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    14,307
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Benny View Post
    E vorba de un punct de vedere subiectiv. Adica fair-play din punctul de vedere al autorului.
    Nu e vorba de punct de vedere al autorului, ci o acuza indirecta ca ar fi fost blat... Deh steaua crestina e cea mai curata.. nu au facut blaturi in campionatul asta, au cruce lipita pe autocar, cat timp e acel semn steaua nu face blaturi decat cu mese verzi, brichete, arbitrii, jucatori adversi, milogeli... atat.

  3. #24
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,133
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cristi_Galati View Post
    Deh steaua crestina e cea mai curata..
    Steaua cand face blaturi, se numesc blaturi albe...
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  4. #25
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    Se inchide. Pentru inventar.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  5. #26
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    cand termini de numarat sa ne anunti

  6. #27
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    M-am saturat sa numar. Asta vrea poporul, asta i se da!
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  7. 14th April 2008, 14:53
    Reason
    Ne-am saturat de praf, Benny. Nu numai in Bucuresti

  8. #28
    On a river Charon's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    4,756
    Reputatie
    1
    fair play esti cu cine merita!
    e greu sa capeti asa ceva cand furi cu zambetul pe buze si apoi spui cu gura mare" Ce e aia onoare"?
    [B]Lungește Doamne boala, până se va coace poama![/B]

  9. #29
    MVP !
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    9,787
    Reputatie
    1
    bine au facut. mai bine asa , decat un titlu furat in halul asta... asta e fair-play ? ( sa furi un titlu mai rau decat pe vremea lui ceausescu )

  10. #30
    Real & Steaua lopez's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Kingston,Jamaica
    Posts
    333
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by LEGION View Post
    http://static.fcsteaua.ro/images/art...1069166064.jpg

    cand vor face altii o astfel de coregrafie,atunci sa-i blamati!
    Cea mai frumoasa coregrafie din istorie! Absolut geniala.

  11. #31
    On a river Charon's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    4,756
    Reputatie
    1
    pai vezi,voi doriti moartea unora,ceilalti vor doar un oral!
    inechitabil,trebuie sa va luam din toate pozitiile posibile!
    [B]Lungește Doamne boala, până se va coace poama![/B]

  12. #32
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    12,999
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by LEGION View Post
    inechitabil,trebuie sa va luam din toate pozitiile posibile!

    Adica puteti si altceva decat sa aruncati cu brichete sau vestita "ploaie de flegme" din tribuna oficiala? Cine-i liderul la putut al vostru, Sapunaru?
    Last edited by Novac; 14th April 2008 at 16:12.

  13. #33
    Gracias Raul! torn_beton's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,547
    Reputatie
    1

    Poate ca era mai bine sa ma abtin, dar n-am s-o fac.

    @Pentru stelisti:
    Steaua fara Becali va ramane, insa Becali fara Steaua sigur va pieri. Ar trebui sa aveti mare grija ca Steaua sa nu piara cu Becali iar asta doar timpul o poate demonstra.
    In locul vostru m-as intreba cum a ajuns cea mai urata echipa din Romania, iar voi fanii ei cei mai detestabili si ipocriti suporteri.
    Nu va e rusine sa sustineti public furturile de pe urma carora nu aveti absolut nimic de castigat intr-un sport de care "cica" v-ati indragostit?

    Am mai spus-o si o repet. Am tinut cu Steaua in meciul ala cu Boro' si inainte, chiar daca sunt dinamovist(in meciurile europene) insa acum mi-e scarba atat de voi ca suporteri dar mai ales de echipa voastra care a reusit sa traga si celelalte echipe in mocirla ei.

    Cei care cred ca au anumite merite sau se simt superiori ca sustin o echipa de fotbal evident incearca sa compenseze astfel esecurile personale si profesionale.
    Tin sa va reamintesc ca este doar un joc, care ar trebui sa fie fair-play macar intre suporteri daca intre jucatori nu este. Inainte de toate nu uitati ca sunteti(sau ar trebui sa fiti) microbisti!

    Multi veti spune ca noi ca suporteri nu avem ce face insa nu sunt de acord. Echipe de fotbal sunt o gramada in Spania, Anglia, Italia, etc... Altii veti spune ca nu puteti sa le urmariti pe stadion, insa nu ne-am nascut pe stadion. Merg pe stadion sa vad fotbal, iar cand fotbalul nu exista n-am de ce sa merg.

    @Acum pentru toti, desi tot stelistii ar trebui sa fie primii vizati:
    Pe stelisti i-am inteles in urma ultimelor evenimente(conducatori si jucatori), pe rapidisti la fel, chiar si pe dinamovisti si pe clujeni(toti si-au urmarit interesele personale).
    Insa nu pot sa-i inteleg pe suporterii acestor echipe si mi-e rusine ca m-am numarat printre ei. Noi suporterii nu avem nimic de castigat, simpatizam in primul rand fotbalul, iar asta in liga lui Mitica nu mai exista de ceva vreme si se poate vedea cine l-a distrus.

    In caz ca nu v-ati dat seama, pentru mine fotbalul din Romania a murit, mai ramane echipa nationala unde sper sa nu mai ajunga "fotbalistii" care se vand pe doi galbeni si o punga de seminte.
    Sa aveti bafta si sa ma anuntati si pe mine cine castiga cel mai mizerabil campionat de cand ma uit eu la fotbal.
    Gracias Raul! Hala Madrid!

  14. #34
    C H A M P I O N SAMM's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Tara ros-albastra
    Posts
    4,209
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by torn_beton View Post
    In locul vostru m-as intreba cum a ajuns cea mai urata echipa din Romania, iar voi fanii ei cei mai detestabili si ipocriti suporteri.
    .
    baiete ai carente mari

    Mai mult de jumatate din simpatizantii unei echipe de fotbal romanesti se declara stelisti

    chiar saptamana trecuta la Reghin Steaua a jucat cu un stadion ros-albastru

    Steaua nu iese cu duba din deplasari cum o face frecvent dinamo

    iar despre fani stelisti, doar agaricii ii considera asa, pentru ca altfel Juan Pablo Sorin, Villareal spune "Suporteri mai fantastici decat ai Stelei nu am vazut in Europa, doar in America de Sud mai exista"

    asa k, nu stiu ce film ai vazut tu, sau ce cosmar ai avut azi-noapte dar esti f departe de adevar


    Banel Nicolita a inteles, nu a fost offside, Dica, nu a fost offside la Dica. Dica, Dica, Dica du-te, Dica, Dica in fata lui 4 la 1
    Siii esteeeee goooooool. Iata bolta! Iata bolta ! Iata bolta ! Steaua este una dintre marile echipe ale Europei
    DOAR [B][SIZE="3"][COLOR="Red"]STEAUA[/COLOR][/SIZE] [/B]conteaza in Europa. Fara mizerii in UCL

  15. #35
    Gracias Raul! torn_beton's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,547
    Reputatie
    1
    Samm cu tine stiu ca nu trebuie sa ma contrazic ca ai mintea odihnita asa ca vreau doar sa iti atrag atentia ca declaratia data de Sorin nu reflecta nici pe departe mizeria in care traiti.
    Gracias Raul! Hala Madrid!

  16. #36
    C H A M P I O N SAMM's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Tara ros-albastra
    Posts
    4,209
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by torn_beton View Post
    Samm cu tine stiu ca nu trebuie sa ma contrazic ca ai mintea odihnita asa ca vreau doar sa iti atrag atentia ca declaratia data de Sorin nu reflecta nici pe departe mizeria in care traiti.
    asa e mah

    ce dreaq sa stie Sorin ala, el doar a jucat la PSG, Villareal, Inter, titular in nationala Argentinei, un fraier ce sa stie, tu stii mai bine ca el, tu esti expertul


    poate postezi si CV-ul cu performantele tale academice si / sau sportive sa fii mai credibil, eu stiu ca esti un geniu fotbalistic vorbind pe langa Sorin asta, dar sa stie si ceilalti



    hai mars fortat
    Banel Nicolita a inteles, nu a fost offside, Dica, nu a fost offside la Dica. Dica, Dica, Dica du-te, Dica, Dica in fata lui 4 la 1
    Siii esteeeee goooooool. Iata bolta! Iata bolta ! Iata bolta ! Steaua este una dintre marile echipe ale Europei
    DOAR [B][SIZE="3"][COLOR="Red"]STEAUA[/COLOR][/SIZE] [/B]conteaza in Europa. Fara mizerii in UCL

  17. #37
    curajos tataleone's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,645
    Reputatie
    1
    Samm, nici tu nu crezi chestia aia cu "mai mult de jumatate..." Poate jumatate din cei cu sub 4 clase, milogii care asteapta banii lui Becali, tigani, hoti si alti infractori...
    N-am timp sa explic acum, cand o sa am timp o sa detaliez si o sa-ti arat si de ce "stadionul rosu-albastru" de la Reghin a fost doar o iluzie de fapt...

    Cat despre "fair-play sub semnul intrebarii"...vorbesc unii care nici nu stiu ce inseamna fair-play...rusinos

  18. #38
    Banned
    Join Date
    May 2005
    Location
    Free Willy!
    Posts
    2,210
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by SAMM View Post
    asa e mah

    ce dreaq sa stie Sorin ala ...
    Stie sa fie politicos, asta e clar.

  19. #39
    Real & Steaua lopez's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Kingston,Jamaica
    Posts
    333
    Reputatie
    1
    Apropo de fair-play eu nu inteleg ce are Trica cu Steaua..Acest individ ,facut fotbalist de catre Steaua in masura in care poti sa faci fotbalist dintr-o asemenea petarda,ar trebui sa-si ceara scuze in genunchi suporterilor pentru faptul ca ne-a mancat ani din viata cat a jucat la Steaua prin evolutiile lui.In schimb el ne ataca fara pic de jena,e undeva la nivelul viermilor acest om.

  20. #40
    Anti-sclavi danpuric78's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Montreal, QC
    Posts
    4,622
    Reputatie
    1
    Unii din fanii ciobanului chiar nu stiu de limita penibilului.

    E interesant cum suporterii unei echipe care a castigat 3 puncte intr-un retur pe teren vorbeste de altii. Greu de inteles. Insa asa se intampla cand simpatia pentru o echipa e determinata de speranta ca bekali achita facturile la renel.
    Tiganii au alergie la tricoul alb-rosu

  21. #41
    non-ultras Vladek's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Bruxelles ... deocamdata
    Posts
    5,050
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by torn_beton View Post
    @Pentru stelisti:
    Steaua fara Becali va ramane, insa Becali fara Steaua sigur va pieri. Ar trebui sa aveti mare grija ca Steaua sa nu piara cu Becali iar asta doar timpul o poate demonstra.
    Steaua n-o sa piara, don't worry. Din pacate in momentul curent Steaua e mina de aur pentru cretin - aduce bani, publicitate gratuita, etc. N-o lasa el din mana cu una cu doua.

    Quote Originally Posted by torn_beton View Post
    @Pentru stelisti:
    In locul vostru m-as intreba cum a ajuns cea mai urata echipa din Romania, iar voi fanii ei cei mai detestabili si ipocriti suporteri.
    Nu va e rusine sa sustineti public furturile de pe urma carora nu aveti absolut nimic de castigat intr-un sport de care "cica" v-ati indragostit?\
    Mestere, mai usurel cu piatra ca-i pericol sa ricoseze. Adevarul e (ca mai intotdeauna) undeva pe la mijloc. "Furturi" a comis si Steaua, si Dinamo, si Rapid, si CFR Cluj, si cine mai vrei tu. Aplicand aceeasi idee, cum nu ti-e rusine sa sustii un club care a trisat ca sa castige Gheata de Aur, sau care a ramas cunoscut pentru infiintarea cooperativei pe la sfarsitul anilor 80 sub conducerea "marelui" Lucescu ? Rusinica ! Fanii stelisti sunt la fel ca aia ai lui Dinamo, Real, FC Nu-stiu-cine. Adica nici mai buni nici mai rai, nici mai frumosi nici mai urati, samd.

    Quote Originally Posted by torn_beton View Post
    @Pentru stelisti:
    Am mai spus-o si o repet. Am tinut cu Steaua in meciul ala cu Boro' si inainte, chiar daca sunt dinamovist(in meciurile europene) insa acum mi-e scarba atat de voi ca suporteri dar mai ales de echipa voastra care a reusit sa traga si celelalte echipe in mocirla ei.
    Aici chiar ca sari calul. Eu stiu ca la noi e o mareata traditie a tapului ispasitor si in momentul de fata multi se bucura de ocazia de a scoate Steaua drept "marea vinovata", dar aia sunt la fel de ipocriti cum acuzi mataluta pe stelisti. Steaua n-a creat nici o mocirla si nici n-a tras pe nimeni, mocirla aia a existat dintotdeauna la noi (cred ca-i aia de la Podul Inalt) si toata lumea s-a balacit cu pofta in ea. Cand a incercat careva sa mai iasa, l-au tras restul inapoi.

    Quote Originally Posted by torn_beton View Post
    @Pentru stelisti:
    Cei care cred ca au anumite merite sau se simt superiori ca sustin o echipa de fotbal evident incearca sa compenseze astfel esecurile personale si profesionale.
    La fel cum aia care lipesc etichete pe alti suporteri doar pentru ca sustin echipa X sunt niste maimutoi retardati care nu reusesc sa-si dea seama ca omul mai inseamna si altceva decat fotbal. Dupa mintea lor daca esti stelist automat esti fan becali (eventual esti si cumparat), daca esti rapidist obligatoriu esti tigan si/sau infractor, daca esti dinamovist esti militian./********.

  22. #42
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    3,686
    Reputatie
    1
    Eu nu inteleg dece e considerat lipsa de fair-play faptul ca cele 2 galerii au injurat o echipa care i-a furat cu nerusinare. Fair-play inseamna cand ambele galerii aplauda ambele echipe, ori tocmai asta s-a intamplat la CFR- Rapid. Lasati ca- pica "motul" si la ...aia, si atunci sa vedem fair-play
    In lumea asta TOTUL este RELATIV !

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •