View Poll Results: Credeti ca gestul lui Basescu a influentat decizia comisiei de disciplina?

Voters
15. You may not vote on this poll
  • Da

    11 73.33%
  • Nu

    4 26.67%
Results 1 to 11 of 11

Thread: "Errare caesar est" - Base admite greseala

  1. #1
    vraciul spartacus's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    1,173
    Reputatie
    1

    "Errare caesar est" - Base admite greseala

    Băsescu admite că s-a grăbit cînd l-a decorat pe Deaconu

    Președintele țării, Traian Băsescu, a declarat în această seară în cadrul emisiunii "Nașul", de la B1TV, că trebuia să aștepte decizia Comisiei în cazul "Bricheta" și apoi să-l fi decorat pe arbitrul Deaconu, scrie rapidisti.ro.
    "Există riscul ca decizia mea să nu fi fost cea mai fericită. Trebuia să aștept judecarea la comisie și pe urmă să-l decorez pe Deaconu. Mie mi-a plăcut ca act de autoritate. În capul meu a fost ideea că nu poți să faci asta când e o echipă din București și una din provincie, dar că, dacă sunt două bucureștene, merge să fac un gest să dau încredere celor care vor să pună ordine în fotbal", a declarat Traian Băsescu.

    http://www.gsp.ro/stire/basescu-admi...onu-63173.html

    sursa GSP

    ----------------------------------------------------------
    daca doriti sa comentati...

  2. #2
    betandwin TaciAcolo's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    -
    Posts
    17,390
    Reputatie
    1
    mda...poate altu era verdictu comisiei daca base nu avea inteligenta idee sa`l decoreze
    [I][FONT="Lucida Console"][COLOR="RoyalBlue"][I] Oltenia pandura a lui Tudor Si-a lui Arghezi si-a atator dusi Oltenia celui mai mare sculptor Al omenirii, Constantin Brancusi. Oltenia , Eterna Terra-Nova![/I][/COLOR][/FONT][/I]

  3. #3
    vraciul spartacus's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    1,173
    Reputatie
    1
    Parerea mea este ca in pozitia lui nu avea voie sa faca o asemenea greseala. Numarul 1 al Romaniei a dat un semnal clar in ceea ce priveste verdictul "corect". Iata ca nu a trecut mult timp si asistam la un "Iarta-ma" prezidential.

    Bine ca avem un presedinte care nu e populist

  4. #4
    curajos tataleone's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,645
    Reputatie
    1
    Sa speram ca vom asista si la un "Iarta-ma" al comisiilor, altfel va fi rau pentru toti...

  5. #5
    sport legend crissis's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Iasi
    Posts
    3,646
    Reputatie
    1
    Si...... ? Cu ce se schimba datele problemei? Basescu e in campanie electorala si bine ar fi sa sa nu ii dai importanta.
    [COLOR="Blue"][SIZE="2"][/SIZE][B] FORZA POLI IASI [/B][/COLOR]

  6. #6
    من شما عاشق Marius's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    16,770
    Reputatie
    1
    Decorarea a fost o greșeala, dar decizia comisiilor ar fi fost aceeasi. Și fara un Deaconu decorat.

    Despre "Iartă-mă" al comisiilor... keep dreaming Și dacă vrei pariem ca nici la UEFA n-o să se schimbe decizia. Pariem acum, cu mult inainte
    Last edited by Marius; 10th April 2008 at 11:01. Reason: d+aia
    [I]În timp ce Luceafărul brânzei își revarsă lumina hepatică la televizor, Steaua se stinge ca o lumânare, în cel mai tragic priveghi public pe care l-a cunoscut sportul românesc[/I]

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,963
    Reputatie
    0
    prea tarziu...a mai pierdut din votanti

  8. #8
    sport legend m8k's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,960
    Reputatie
    1
    Ce replica penibila are basescu! Zice ca l-a decorat pe cel care vrea sa faca ordine in fotbal! Dar el ca presedinte nu e capabil de asa ceva? De ce nu decoreaza pe cei care lupta impotriva coruptiei din fotbal si nu numai? Daca presedintele nu poate face ordine in tara si in fotbal atunci el asteapta acest gest de la deaconu?! Penibil rau de tot! Sper sa piarda si el alegerile la masa verde! Sa vada ce inseamna culisele unei competitii!
    [COLOR="Purple"]De la 1907 am fost primii puși pe fapte
    Cu echipa Clujului, mândria Ardealului
    Trăiesc fiecare clipă cu cea mai bună echipă
    Și-am purtat de când mă știu alb și vișiniu.[/COLOR]

  9. #9
    non-ultras Vladek's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Bruxelles ... deocamdata
    Posts
    5,050
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by m8k View Post
    De ce nu decoreaza pe cei care lupta impotriva coruptiei din fotbal si nu numai?

    Asta a fost prea tare. Zi-ne si noua numele celor care lupta impotriva coruptiei din fotbal si nu numai. Tare as vrea sa-i vad si eu.

  10. #10
    fan Gica Chioru
    Join Date
    May 2006
    Posts
    2,990
    Reputatie
    1
    Chiar daca Base a recunoscut ''presupusa gerseala'',evident ca nu-i mai poate lua inapoi premiul lui Deaconu

    Si nici vorba ca gestul lui Basescu sa fi avut vreo influenta pentru ca politica N-are nici cea mai mica legatura cu fotbalul

  11. #11
    sport legend crissis's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Iasi
    Posts
    3,646
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Bogdy LFC View Post
    Chiar daca Base a recunoscut ''presupusa gerseala'',evident ca nu-i mai poate lua inapoi premiul lui Deaconu
    Te inseli ii poate retrage decoratia
    [COLOR="Blue"][SIZE="2"][/SIZE][B] FORZA POLI IASI [/B][/COLOR]

  12. 11th April 2008, 16:06

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •