Results 1 to 20 of 20

Thread: diverse

  1. #1
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Sportul a luat o optiune! Nimic insa nu este terminat in conditiile in care returul se va luca la Tg Jiu si Sportul a aratat ca poate pierde puncte ...

  2. #2
    sport legend Pacala's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    3,056
    Reputatie
    0
    Sarbatori fericite suporterilor Pandurilor si in general tuturor suporterilor olteni.Fie ca la anul sa joace si Pandurii in A, sa vedem marele derby al Olteniei
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  3. #3
    Sportul Stud 90 ultras_sportul's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    In Regie
    Posts
    805
    Reputatie
    1

    La multi ani celor din Tg. Jiu !!!

    In amintirea sezonului '95-'96 cand am jucat acolo un intreg campionat si am facut spectacol pentru patimasul public gorjan!
    [COLOR="Black"][B]Only two things are infinite, the universe and human stupidity [/B][/COLOR]

  4. #4
    sport legend Pacala's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    3,056
    Reputatie
    0
    mesaj pentru icub4ucm

    Scuza-ma pentru ca iti raspund la mesaj aici dar nu mai pot trimite pm, de cand a infiintat
    vadim arena. Mai mult nu vreau sa spun

    In acest mement nu mai exista nici un site activ al Pandurilor.
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  5. #5
    sport legend Pacala's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    3,056
    Reputatie
    0
    Vadim imi zisese ceva in legatura cu Pandurii , se pare ca nu s-a mai tinut de cuvant
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  6. #6
    Negociator bog_tom's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    New Jersey
    Posts
    3,464
    Reputatie
    1
    cum a fost meciul de la Motru ? in GS se comenta ca "s-a umblat" putin la rezultat ...

    cum se misca pandurii la inceput de an ? sunt sanse "sa-i luam" pe studenti ?
    [size=1]
    well done...

    [b]Bogdan Toma
    Romanian phpBB online community

    [COLOR=Green]regele off-topic Forum OLS[/COLOR][/b] [/size]

  7. #7
    oltean nr.zece's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    WHERE I LIKE
    Posts
    4,113
    Reputatie
    1
    singura problema a pandurilor este apropierea lui siman catre regina giovani si consoarta lui m. sandu

  8. #8
    UltraDUR panDUR's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Craiova, Tg Jiu
    Posts
    217
    Reputatie
    1
    La Motru nu a fost nimic aranjat......pentru aceea care cred ca acel meci de la Motru a fost aranjat...DESPRE MECIUL DE LA TARGU JIU CU JUVENTUS BUCURESTI CE PARERE AVETI......TOT ARANJAT A FOST?Mai bine nu faceau deplasarea la Tg Jiu.....oricum s-au plimbat si ei.

    PANDURII TG JIU-JUVENTUS BUCURESTI
    3 - 0

  9. #9
    UltraDUR panDUR's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Craiova, Tg Jiu
    Posts
    217
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by BYZON
    La Motru nu a fost nimic aranjat......pentru aceea care cred ca acel meci de la Motru a fost aranjat...DESPRE MECIUL DE LA TARGU JIU CU JUVENTUS BUCURESTI CE PARERE AVETI......TOT ARANJAT A FOST?Mai bine nu faceau deplasarea la Tg Jiu.....oricum s-au plimbat si ei.

    PANDURII TG JIU-JUVENTUS BUCURESTI
    3 - 0
    PANDURII

  10. #10
    sport legend ADelPiero's Avatar
    Join Date
    Jan 2003
    Location
    ALBA IULIA
    Posts
    7,198
    Reputatie
    1
    nu sunt sanse
    nu sunt banii necesari pentru voi ... ca sa stati in A
    multă lume... PUŢINI OAMENI

  11. #11
    Negociator bog_tom's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    New Jersey
    Posts
    3,464
    Reputatie
    1

    Post

    Quote Originally Posted by ADelPiero
    nu sunt sanse
    nu sunt banii necesari pentru voi ... ca sa stati in A
    teoretic da ... ramane de vazut si practic !

    contraexemplu: de ce nu are Clujul echipa in A ? din cauza banilor ? nu cred...
    [size=1]
    well done...

    [b]Bogdan Toma
    Romanian phpBB online community

    [COLOR=Green]regele off-topic Forum OLS[/COLOR][/b] [/size]

  12. #12
    sport legend ADelPiero's Avatar
    Join Date
    Jan 2003
    Location
    ALBA IULIA
    Posts
    7,198
    Reputatie
    1
    poate in Cluj nu este iubit fooball`ul asa de mult.... nu ai de unde sa stii....
    multă lume... PUŢINI OAMENI

  13. #13
    Negociator bog_tom's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    New Jersey
    Posts
    3,464
    Reputatie
    1

    Post

    Quote Originally Posted by ADelPiero
    poate in Cluj nu este iubit fooball`ul asa de mult.... nu ai de unde sa stii....
    e cam aceeasi situatie ca la Timisoara unde ani buni orasul nu a avut echipa in A si nu cred ca se compara Timisoara cu un oras ca Bacaul/Galati (financiar vorbind) care au avut cam tot timpul echipa in A in ultima perioada.

    se pare ca totul e sa fie doritori sa investeasca in fotbal...
    [size=1]
    well done...

    [b]Bogdan Toma
    Romanian phpBB online community

    [COLOR=Green]regele off-topic Forum OLS[/COLOR][/b] [/size]

  14. #14
    MÍTIC gigel_bucur's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,214
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by PIMP
    singura problema a pandurilor este apropierea lui siman catre regina giovani si consoarta lui m. sandu
    tu chiar crezi asta? eu zic ca singura sansa a pandurilor este... tocmai Siman la cat a vandut asta daca pandurii ... dar "n-are" in afara de bani aruncati pe la adversarii Sportului nu au demonstrat ca au altceva. eu va doresc sa jucati voi in A la anul, de ce sa ne facem noi de ras cu echipa pe care o avem acum, cea mai buna din B, nu avem ce cauta in A, simplu
    daca giovani avea bilele de care pomenesti, mai era rapidul in situtia asta? daca mircea, ma scuzati, sandu, era asa implicat, mai retrograda Sportul?
    be real!

  15. #15
    MÍTIC gigel_bucur's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,214
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by BYZON
    PANDURII
    e bine ca citezi singur, ai "realizat" 11 posturi, o sa-ti dea Mischie un premiu pt. creatie

  16. #16
    Negociator bog_tom's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    New Jersey
    Posts
    3,464
    Reputatie
    1
    Mitica Dragomir spune: „Va mai trebuie cinci jucatori sa ajungeti in divizia A”

    Sambata seara, in Sala Sporturilor din Tg-Jiu, spectatorii au ramas masca atunci cand l-au vazut in carne si oase pe seful Ligii Profesioniste de Fotbal, Mitica Dragomir. Acesta a ajuns la primul meci in minutul 7, fiind insotit de impresarul FIFA Dumitru Tudor, cunoscut si sub pseudonimul „Ciorba”. Acesta din urma a contribuit in urma cu patru ani la promovarea pandurilor in divizia B, fiind in functia de presedinte.
    Cei doi oameni importanti de la Bucuresti au parasit sala pe parcursul semifinalei a doua. Publicul targujian l-a aplaudat pe Mitica de la Liga, iar galeria i-a scandat numele. La pauza semifinalei a doua, doi copii cersetori, dupa ce primisera o „cotizatie” de la Marin Condescu, s-au indreptat catre seful de la Liga si au fost recompensati cu sume destul de insemnate. Astfel, cei doi cersetori au primit cate cinci sute de mii de lei fiecare. Pe parcursul celor doua meciuri, Dragomir a stat intre Sandu Boc si Dumitru „Ciorba” Tudor. La sosirea in Polivalenta, Dragomir s-a salutat la tribuna oficiala cu presedintele Marin Condescu si antrenorul Emil Sandoi.
    Motivul vizitei lui Dragomir, dupa spusele acestuia, a fost unul amical, sa-si salute cativa prieteni. Doru Niculescu, un vechi prieten al sefului de la Liga, a fost cel care a indeplinit rolul de ghid, acesta fiind un apropiat atat al lui Dragomir, cat si al lui Mircea Sandu.
    Diplomatie cu masura

    Mitica Dragomir a avut amabilitatea de a acorda si un scurt interviu presei locale gorjene. Însa, diplomatia l-a caracterizat pe Dragomir, acesta ferindu-se sa spuna pe cine ar dori in divizia A dintre Pandurii si FC Sibiu. „Amandoua”, a spus Dragomir.


    Reporter: Cu ce ocazie la Targu Jiu?
    Dumitru Dragomir: Am venit sa vad meciurile de sala si sa-mi vad niste prieteni, pe Doru Niculescu, pe Marin Condescu, am niste prieteni buni aici la Targu Jiu, mai am vreo doi-trei pe la Motru.
    Rep: V-a multumit nivelul jocurilor?
    D.D.: Nu, eu sunt invatat cu fotbalul la sala, pentru ca am o echipa de sala ce nu a pierdut nici un joc anul acesta si este o mare diferenta. O echipa de sala bate la multe goluri diferenta si o nationala din asta de pe teren mare.
    Rep.: Despre Pandurii ce stiti?
    D.D.: Nu stiu mare branza decat ca vor sa promoveze si ca au cativa jucatori buni.
    Rep.: Au sanse la promovare?
    D.D.: Eu stiu? Mi-ar parea bine sa promoveze, pentru ca e un sufletist Marin Condescu care pune mare pasiune.
    Rep.: V-ar bucura sa aveti in Liga o echipa ca Pandurii Targu Jiu?
    D.D.: Da, sigur ca da. Aici e o zona in care stadionul este po****t in permanenta in divizia B. Îmi inchipui la divizia A cum ar fi.
    Rep.: Pe cine ati prefera in divizia A dintre Pandurii si FC Sibiu?
    D.D: E greu de spus, se pot supara ba unii, ba altii. Amandoua.
    Rep.: Ce i-ar trebui echipei Pandurii sa ajunga in divizia A?
    D.D.: Jucatori de valoare, ce sa mai…
    Rep.: Aveti vreo propunere?
    D.D.: Nu ma pot baga eu peste ei. Asa, lui Marin, daca-mi cere o parere pot sa-i spun. Fara jucatori poti sa ai multi bani si nu poti sa promovezi.
    Rep.: De cati jucatori de valoare are nevoie Pandurii sa ajunga in A?
    D.D.: Vreo cinci.


    (c) Impact in Gorj - 12 decembrie 2004
    [size=1]
    well done...

    [b]Bogdan Toma
    Romanian phpBB online community

    [COLOR=Green]regele off-topic Forum OLS[/COLOR][/b] [/size]

  17. #17
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    La Multi Ani, Sarbatori Fericite Pandurii si sa promovati in prima divizie!
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]România, ţara cu sânge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  18. #18
    Negociator bog_tom's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    New Jersey
    Posts
    3,464
    Reputatie
    1
    sper sa te auda cine trebuie
    [size=1]
    well done...

    [b]Bogdan Toma
    Romanian phpBB online community

    [COLOR=Green]regele off-topic Forum OLS[/COLOR][/b] [/size]

  19. #19
    Negociator bog_tom's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    New Jersey
    Posts
    3,464
    Reputatie
    1
    Conform unor acte de arhiva, Pandurii Tg-Jiu dateaza din 1938 !

    Promovarea în Divizia A a echipei de fotbal Pandurii Lignitul Tg-Jiu face ca tot mai multe persoane sa se intereseze de trecutul echipei. În unele acte apare ca Pandurii Tg-Jiu a luat fiinta în anul 1963, în altele mult mai devreme. Oficial, echipa de fotbal apare ca înfiintata în urma cu 42 de ani, însa cert este ca Asociatia Sportiva Pandurii are o vechime mult mai mare. La Arhivele Statului, filiala Gorj, se afla un act cu semnaturi ale comitetului de initiativa, timbrat si redactat pentru un ministru de atunci, pentru a fi de acord cu înfiintarea unei asociatii sportive. Respectivul act dateaza din anul 1938 si este o adresa catre Ministerul Muncii si Ocrotirilor Sociale pentru a fi de acord cu înfiintarea unei asociatii sportive la Tg-Jiu, care sa „activeze si pe acest tarâm, astfel sustragând pe mai multi de a mai frecventa cafenelele si cârciumile”.
    Initiatorii acestui act solicitau în respectiva adresa sa li se aloce o suma de bani pentru achizitionarea de materiale si echipamente sportive pentru cei dornici de a practica sportul.

    (c) Impact in Gorj - 21 iunie 2005
    [size=1]
    well done...

    [b]Bogdan Toma
    Romanian phpBB online community

    [COLOR=Green]regele off-topic Forum OLS[/COLOR][/b] [/size]

  20. #20
    UltraDUR panDUR's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Craiova, Tg Jiu
    Posts
    217
    Reputatie
    1
    Niciodată nu-i tîrziu
    Hai Pandurii Tîrgu Jiu!
    Toată lumea e cu voi,
    Trăiască Emil Săndoi.
    În oraşul Tîrgu Jiu/O echipa mare ştiu/Ea Pandurii se numeşte/Multă lume o iubeşte
    Niciodată nu-i târziu/ Hai Pandurii Targu-Jiu/ DURII suntem noi/ Nu ne e teama de voi.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •