View Poll Results: A fost blat?

Voters
128. You may not vote on this poll
  • Evident

    66 51.56%
  • Cred ca da

    16 12.50%
  • Cred ca nu

    11 8.59%
  • Nici vorba

    35 27.34%
Page 6 of 8 FirstFirst ... 45678 LastLast
Results 106 to 126 of 156

Thread: A fost blat la Steaua-Dacia Mioveni?

  1. #106
    sport legend cip_81's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    3,874
    Reputatie
    1
    Nu stiu daca a fost blat, mai degraba nu. Blat a fost Sorinel cel Cartu, cel care si-a menajat cativa jucatori. Oare aia de la Pandurii de ce nu au facut acelasi lucru in meciul cu CFR?!
    Sa inteleg ca daca vor castiga meciul cu Gloria, vor primi 6 pct? daca da, atunci e de inteles.
    Porumboiu: [B]"A fost blat! O mizerie, o ruşine!"[/B]
    [B]Huţan contactat de Steaua![/B]
    Ganea acuză: [B]"Portarul jalon, fundaşii raci!"[/B]
    [B]Stelistii au urinat pe statuia lui Stefan cel Mare[/B]

  2. #107
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,988
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Hardliner View Post
    a fost blat,da.
    Nu ...

    Daca Mioveni a pierdut cu Dinamo era normal sa piarda si cu Steaua

    logic
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  3. #108
    sport legend m8k's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,960
    Reputatie
    1
    Dacia nu si-a aparat corect sansele! Si-a batut joc de acest campionat! Nu o sa retrogradeze ca are nevoie fotbalul romanesc de astfel de lingai! Nu a fost blat nici cu Deaconu, nici cu dorinel stelistul demis, nici cu non-combatul daciei!
    Episodul urmator va fi cand comisia v-a decide rejucarea meciului rapid-steaua, dar numai dupa ce steaua o sa aiba cel putin 6 puncte avans fata de CFR!!!
    Lumea vede tot si stelistii se bucura de "performanta"!
    [COLOR="Purple"]De la 1907 am fost primii puși pe fapte
    Cu echipa Clujului, mândria Ardealului
    Trăiesc fiecare clipă cu cea mai bună echipă
    Și-am purtat de când mă știu alb și vișiniu.[/COLOR]

  4. #109
    trolleador six's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Timisoara
    Posts
    9,845
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by d3d3 View Post
    blat... la fel vom zice si despre urmatoarele 7 meciuri
    scade unul din ghencea ca este amanetat......
    https://t.me/pump_upp

  5. #110
    Banned
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    MARAMURESEAN
    Posts
    3,800
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by m8k View Post
    D
    Lumea vede tot si stelistii se bucura de "performanta"!
    Las ca ati facut voi...cu famagusta...si cu 11 pct avans! Hai,mai dai o sanctiune?Razbuna-te pe stelisti......nu-ti merge pe teren,o faci pe net...

  6. #111
    YNWA Ferdininho's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Undeva in Vest
    Posts
    2,081
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Dani3l View Post
    Las ca ati facut voi...cu famagusta...si cu 11 pct avans! Hai,mai dai o sanctiune?Razbuna-te pe stelisti......nu-ti merge pe teren,o faci pe net...
    Mah nu ai de gand sa intri si tu in greva si sa te cari de pe intern
    LIVERBIRD UPON MY CHEST!

  7. #112
    senior Nea Vasile's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    189
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Ferdininho View Post
    Bucur a fost un cioban,
    bucurestiul a fost o stana,
    Vremurile au trecut stana a devenit capitala dar ciobani-s tot ciobani.
    Draga Ferdininho, bucurestean fiind ma simt responsabil sa te ajut in cugetarea de mai sus. Gratis.

    Bucur a fost un cioban. OK, foarte frumos din partea lui, isi cistiga omul painea in mod cinstit. E o rusine statutul lui social? Ai impresia ca nimeni din stramosii tai n-a fost vreodata lucrator la coada vacii?

    bucurestiul a fost o stana
    Bucuresti fiind nume propriu se scrie cu majuscula, indiferent ca-ti place sau nu. Asta bineinteles doar daca nu esti cumva cioban la propriu si n-ai decit 4 clase primare, ceea ce e ar fi scuzabil.

    Vremurile au trecut
    Aici ar merge o virgula.

    stana a devenit capitala
    Ceea ce e un lucru bun la o adica. Alte orase cu origini mai de vitza din Romania n-au reusit ceea ce au reusit urmasii lui Bucur ciobanul.

    dar ciobani-s tot ciobani.
    Logic. Ciobanii(cu doi de "i")-s tot ciobani, la fel dupa cum mirlanii-s tot mirlani, etc etc. Intelegi diferenta, da? OK.

    Ferdininho, daca vrei respect din partea celorlalti trebuie sa inveti sa te respecti pe tine in primul rind. Si daca pentru tine este mai important sa promovezi ceva cu adevarat valoros decit sa ne dai lectii de istorie a Bucurestiului, atunci mai bine adopti o semnatura care sa ne spuna ceva interesant despre mostenirea culturala si fotbalistica a Banatului, nu sa incerce sa jigneasca aiurea posibilii tai amici de forum.

    Nu te superi pe mine, da?
    Am gatat acuma, sara buna.
    Last edited by Nea Vasile; 7th April 2008 at 23:53.

  8. #113
    Die Hard Hard's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Posts
    20,911
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by m8k View Post
    Dacia nu si-a aparat corect sansele! Si-a batut joc de acest campionat! Nu o sa retrogradeze ca are nevoie fotbalul romanesc de astfel de lingai! Nu a fost blat nici cu Deaconu, nici cu dorinel stelistul demis, nici cu non-combatul daciei!
    Episodul urmator va fi cand comisia v-a decide rejucarea meciului rapid-steaua, dar numai dupa ce steaua o sa aiba cel putin 6 puncte avans fata de CFR!!!
    Lumea vede tot si stelistii se bucura de "performanta"!
    cata dreptate ai,iti apreciez fiecare post de al tau.mai rar asa moderatori obiectivi ca tine.bravo.

  9. #114
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,988
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Nea Vasile View Post
    Logic. Ciobanii(cu doi de "i")-s tot ciobani, la fel dupa cum mirlanii-s tot mirlani, etc etc. Intelegi diferenta, da? OK..
    nu-i nicio diferenta ... tot doi de 'i' ...
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  10. #115
    senior Nea Vasile's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    189
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    nu-i nicio diferenta ... tot doi de 'i' ...
    Ciobanii pot sa nu fie mirlani, iar mirlanii nu sunt intotdeauna ciobani (profesional vorbind), zatz uat ai ment, dupa cum si el a "ment" ceva

  11. #116
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,988
    Reputatie
    1
    zis iz za bol sit iu anderstand .... freaca menta
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  12. #117
    sport legend
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    USA
    Posts
    2,707
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Nea Vasile View Post
    Draga Ferdininho, bucurestean fiind ma simt responsabil sa te ajut in cugetarea de mai sus. Gratis.
    cimisorenii tot ii dau cu a frunce si se cred superiori dar un mitic, nici macar un cioban ci un rrom din ferentari a venit si i-a cumparat cu fulgi cu tot.
    Degeaba o dau ei cu jiji ca a fost cioban...gigel e mai de soi decat rromul obez pe care cu mandrie il declara ca patron al lui poli. Halal frunce.

  13. #118
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,988
    Reputatie
    1
    da shi ? ... a fost blat sau nu ?
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  14. #119
    sport legend
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    USA
    Posts
    2,707
    Reputatie
    1
    a fost blat, cum sa nu. Asa sa va bucurati voi. Dar cu-i ii pasa de parerea altora? Important e sa jucam iarasi in UCL. SI fie de pe locul 1 fie de pe locul 2 tot jucam.
    Steaua a facut blat si la Sevilla in 1986 cu Barcelona dupa parerea dinamovistilor, cimisorenilor, cfristilor samd. Am auzit odata un rapidist ca cika ceausescu ar fi fi pus vrajitorii sa le faca vraji spaniolilor. Autentic.

    acum daca stau sa ma gandesc nici cfr nici dinamo n-au stadion ptr meciurile din liga Deci locul lor e in cupa oraselor targuri. Daca o prind si pe aia...
    Last edited by YodaRo; 8th April 2008 at 00:43.

  15. #120
    curajos tataleone's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,645
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by miril View Post
    Topic inutil ca si altele de genul asta. Nu vreau sa discut daca a fost blat sau nu, la acest meci sau la altul ci sa precizez un lucru general valabil, pentru fotbalul romanesc, in opinia mea. Daca exista o suspiciune de blat valabila acesta se refera exclusiv la mentalitatea si atitudinea permisiva a tuturor conducatorii fotbalului autohton, membrii FRF, LPF si presedintii de club, fara exceptie, care, repet, prin atitudinea lor catalogata mai sus, total lipsita de profesionalism, guverneaza si faciliteaza o atmosfera propice pentru blaturi, suspiciuni de blaturi si alte activitati asemanatoare care tin mai degraba de o activitate subterana de activitati juridic ilegale decat de buna desfasurare a activitatii strict sportive, fotbalistice. Iar noi suporterii, indiferent de culoarea pe care o sustinem, suntem de vina in aceeasi masura pentru ca in loc sa-i incriminam ferm prin mijloace...specifice, alta expresie mai plastica nu am gasit, le dam apa la moara sa perpetueze pseudoperformanta si, indirect, printre altele, ingrosarea vizibila a conturilor din banca a respectivilor, dovada fiind toate aceste discutii inutile, ilare, de multe ori, subiective si destructive, care se poarta pe stadioane, pe forumuri, ca aici, intre suporteri adversi. Noi, in loc sa facem un front comun impotriva BLATULUi INSTITUTIONAL, il incurajam ca mai sus, fiind partasi la blatuiala si pseudoperformanta. In loc sa fim uniti cu toti impotriva blatului, incurajam blatul prin tot ceea ce facem, inclusiv prin deschiderea acestor thread-uri irelevante. Ma intreb daca energiile despuse aici sa ne jignim reciproc nu ar trebui sa le folosim colectiv prin a face greva, nu unii impotriva altora, ci impotriva factorilor decizionali din fotbalul romanesc, asta daca dorim un fotbal competitiv si corect, altfel... Ce mi-as dori sa vina si ziua aceea cand vom putea zice "Azi pe OLS, maine-n toata tara fotbalistica". Mi-e tema insa ca... Ma abtin.
    Si ce crezi Miril, ca daca noi nu mai vorbim aici de blaturi se rezolva problema? Din contra, cred ca ar trebui sa vorbim cat mai mult, poate se mai desteapta si romanii...adormiti!

  16. #121
    curajos tataleone's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,645
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by YodaRo View Post
    a fost blat, cum sa nu. Asa sa va bucurati voi. Dar cu-i ii pasa de parerea altora? Important e sa jucam iarasi in UCL. SI fie de pe locul 1 fie de pe locul 2 tot jucam.
    Tipic pentru un stelist...scopul scuza mjloacele...si ce daca ajungem nemeritat in CL? Important e sa fim acolo sa facem tara de ras!
    La tine in Ghencea/Ferentari asa se scrie...cu-i? Vai de voi...

  17. #122
    senior Nea Vasile's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    189
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    zis iz za bol sit iu anderstand .... freaca menta
    In orice caz, voi (moderatorii) faceti o treaba buna pe situl asta (in general). Io zic ca merita sa incercati uneori sa-i "stimulati" pe cei mai tineri si nelinistiti sa adopte si o atitudine de bun simt, nu numai sa-i banati pentru injurii. Daca bunul simtz n-are virsta atunci se poate invata la orice virsta, ca nimeni nu s-a nascut invatat

    Toate bune, sa onlinesportitzi cu spor.

  18. #123
    sport legend
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    USA
    Posts
    2,707
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by tataleone View Post
    Tipic pentru un stelist...scopul scuza mjloacele...si ce daca ajungem nemeritat in CL? Important e sa fim acolo sa facem tara de ras!
    La tine in Ghencea/Ferentari asa se scrie...cu-i? Vai de voi...
    taticule, poate in ferentari stai matale ca te dai rapidist. Mai gresesc si eu in limba romana mai ales ca sunt plecat de mic din RO dar ma intreb daca in engleza matale ai fi in stare sa injghebi doua cuvinte. Asa ca las-o mai moale cu analizele pe text in romana

  19. #124
    sport legend Rossi's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    9,938
    Reputatie
    1

    Exclamation steaua = campioana blaturilor

    Jiji Fecali : "NU MA INTERESEAZA PE MINE ONOAREA, BINE CA AM CISTIGAT MECIUL CU RAPID!
    Cooperativa Steaua lui Becali & Co

    2007-2008 Steaua 2-1 Ceahlaul ... Ceahlaul 0-1 Steaua
    2007-2008 Steaua 3-0 Farul ... Farul 0-1 Steaua
    2007-2008 Steaua 2-0 Mioveni ... Mioveni 1-2 Steaua
    2007-2008 Steaua 1-0 Vaslui ... Vaslui 0-1 Steaua
    2007-2008 Steaua 0-0 Pandurii ... Pandurii 0-1 Steaua

    de Gloria Buzau nici nu mai are rost sa vorbim ... "steluta" si-a facut pe deplin datoria de satelit principal ...acel 1-1 din tur a fost un accident , Bunica stie de ce ...
    daca mai adaugam japca cu CFR si Rapid ... ne facem o imagine completa despre ce inseamna steaua ... rusinea Romaniei
    un sezon tras la indigo cu cel din 2005-2006 ... blaturi si hotii cu arbitrii facute de steaua lui becali , aproape etapa de etapa ...
    [url=http://www.martiriromani.com][B][COLOR="Red"][SIZE="4"]www.MartiriRomani.com[/SIZE][/COLOR][/B][/url]

  20. #125
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by tataleone View Post
    Si ce crezi Miril, ca daca noi nu mai vorbim aici de blaturi se rezolva problema? Din contra, cred ca ar trebui sa vorbim cat mai mult, poate se mai desteapta si romanii...adormiti!

    Citeste mai atent. Eu nu am propus tacere ci revolta colectiva si sabotarea meciurilor. E drept am zis greva, dar m-am gandit la sabotarea meciurilor si la demonstratii anti-blat. Asa cum lumea s-a mobilizat impotriva legii lui Mitica asa ar putea s-o faca si impotriva blaturilor. Dar se pare ca ne place balacareala in mocirla ligii lui Mitica, personaj predestinat unui fotbal murdar, unde majoritatea suporterilor se complac, inclusiv prin aceste discutii destructive, pe acest forum.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  21. #126
    manager
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Vaslui
    Posts
    339
    Reputatie
    1
    NU maio zice nimeni nimic de chestia cu valiza? Blatul nu s-a mai facut la "Doi Cocosi"? Valiza era cu table si zaruri? Masluire stelista, banuiesc. Rusine! Toate meciurile Stelei sunt aranjate dupa mintile bolnave ale unora. E jenant! Poti sa spui ca Steaua nu joaca stralucit. E adevarat! Dar sa afirmi ca toate meciurile sunt aranjate e o absurditate.
    Am toate defectele celorlalti si totusi ceea ce fac acestia mi se pare inadmisibil. (Emil Cioran)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •