Results 1 to 6 of 6

Thread: Cupa Romaniei la gimnastica ritmica

  1. #1
    1916 Ultras's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    La Nicu
    Posts
    3,618
    Reputatie
    1

    Cupa Romaniei la gimnastica ritmica

    S-a desfasurat duminica la Sala Polivalenta la cele cinci categorii. Intrecerea a fost dominata de ANEFS la categoriile maestre, I si II si de Sportul Studentesc la categoriile III si IV. Sincer, am retinut doar rezultatele sportivelor de la Sportul Studentesc care au obtinut urmatoarele rezultate:

    Categoria III
    Locul I: IRINA LALCIU
    Locul III: SARA CASIAN

    Categoria IV
    Locul I: CRISTINA LAUTARU
    Locul II: ALEXANDRA PISCUPESCU

    Sportul Studentesc nu are inca reprezentante la primele trei categorii, deoarece sectia de gimnastica ritmica a fost infiintata in urma cu trei ani. Oricum, din ce am vazut cred ca fetele noastre vor obtine peste 5 ani cel putin o medalie olimpica.

    Repetentul zilei: Horia B(T)renciu care, teoretic, a prezentat festivitatea de premiere, dar practic s-a facut de ras (pentru a cata oara).

  2. #2
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Ultras
    Sportul Studentesc nu are inca reprezentante la primele trei categorii, deoarece sectia de gimnastica ritmica a fost infiintata in urma cu trei ani. Oricum, din ce am vazut cred ca fetele noastre vor obtine peste 5 ani cel putin o medalie olimpica.
    E foarte important de spus ca Sportul Studentesc apartine fostei campioane Irina Deleanu.

    O mentiune speciala galeriei Sportului Studentesc care si-a incurajat micile reprezentante din toata inima.
    [SIZE="1"][FONT="Arial"][COLOR="Red"]nu scuipa, că-i piere gustul![/COLOR][/FONT][/SIZE]

  3. #3
    1916 Ultras's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    La Nicu
    Posts
    3,618
    Reputatie
    1
    http://www.gimnastica.tk

    Aici gasiti fotografii de la aceasta competitie (din motive tehnice unele sunt neclare)
    Last edited by Ultras; 23rd December 2003 at 19:28.

  4. #4
    1916-2006 Gigel Sportul's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    De la SNTR pe dreapta.
    Posts
    822
    Reputatie
    1
    Tot nu inteleg ce cauta acel trenciu cu celebrul sau "buna dimineatza" la ora 16.30. horica...
    Pentru sederei:
    "Sunt succese care te injosesc si infrangeri care te inalta." (Nicolae Iorga)
    "Primul om care a preferat sa injure decat sa dea cu piatra poate fi considerat inventatorul civilizatiei." (Sigmund Freud)
    " Violenta este ultimul refugiu al incompetentei." (Isaac Asimov)

  5. #5
    1916 Ultras's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    La Nicu
    Posts
    3,618
    Reputatie
    1

    Concurs international gimnastica ritmica

    Astazi si maine se desfasoara la Sala Rapid un concurs international de gimnastica ritmica. La categoria a IV-a s-a impus detasat Alexandra Piscupescu de la Sportul Studentesc . Asteptam cu interes detalii. Ai auzit, gigel_bucur?
    Last edited by Ultras; 16th April 2004 at 14:01.

  6. #6
    MÍTIC gigel_bucur's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,214
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Ultras
    Astazi si maine se desfasoara la Sala Rapid un concurs international de gimnastica ritmica. La categoria a IV-a s-a impus detasat Alexandra Piscupescu de la Sportul Studentesc . Asteptam cu interes detalii. Ai auzit, gigel_bucur?
    am auzit
    ziua intai:
    categ IV-a, rezultate finale:
    1. Alexandra Piscupescu - CSU Sportul Studentesc - Olimpia 33,350
    2. Iliava Cristina - Bulgaria 31,000
    3. Bianca Stoica - ANEFS Buc. 30,750
    4. Diana Deac - ANEFS Buc. 29,000
    5. Oana Mihaela Gâdea - Triumf Buc. 28,950
    6. Elena Marinova - Bulgaria 28,750
    7. Alice Tocu - Corrado Iasi 28,750
    8. Natascha Wegscheider - Austria 28,050

    ma opresc aici, lista e lunga

    cine are nervi pt. asa ceva se poate uita maine dimineata pe TV Sport incepand cu ora 9:30. se vor disputa finalele la categ III-a si a II-a. la 12:30, pt, cei ce nu au rabdare, incep ex. demonstrative urmate de festivitatea de premiere

    deocamadata stam bine si la categ III-a, Irina Lalciu e pe primul loc, urmeaza o bulgaroaica (imi scapa numele) si la o ZECIME Cristina Lautaru
    a mai ramas de disputat un obiect, panglica, sper ca Irinuca si Cristina sa le rupa. promit sa revin cu punctajele

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •