View Poll Results: Credeti ce va rezista acest protocol ?

Voters
25. You may not vote on this poll
  • nu

    9 36.00%
  • da

    6 24.00%
  • nu stiu

    0 0%
  • este cea mai mare prostie

    10 40.00%
Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 43 to 63 of 83

Thread: Galerii unite Steaua si Stiinta !!!

  1. #43
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    iuliane, lasa-i sa fie invidiosi, vorba ceea, noi murim de grija lor si ei de drum lung sau am gresit pe undeva? hm.
    [SIZE="1"][FONT="Arial"][COLOR="Red"]nu scuipa, că-i piere gustul![/COLOR][/FONT][/SIZE]

  2. #44
    Steaua iulian's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,989
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ieppy
    Beeeeeeeeeeeeey iuliane nici daca faceti pact si cu Rapid nu o sa puteti sa ne acoperiti sonor pe noi. Noi sntem nr. 1
    Daca voi sunteti in nr. de 1 atunci vine un Stelist si un Craiovean si gata...sunt deja 2 si va acopera
    Free Sevilla!!!!

  3. #45
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by iulian
    Pactul este semnat si parafat...iti fac rost de o copie si o lipesti la scara blocului...sa citeasca toata lumea si sa nu mai faca scandal sa poti dormi
    Daca ai o copie o vreau eu.

  4. #46
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    am pus o copie la fata de pe forum
    [SIZE="1"][FONT="Arial"][COLOR="Red"]nu scuipa, că-i piere gustul![/COLOR][/FONT][/SIZE]

  5. #47
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,904
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Utilizator
    e ca si cum ai zice ca galeriile lui Lazio si Juventus sunt tovarase la catarama, in timp ce echipele lor favorite se lupta aprig pe teren.
    Lazio si Juventus nu, dar mi-aduc aminte ca acum un an (doi ani? - memoria nu ma prea ajuta), in ultima etapa Inter avea meci cu Lazio la Roma. Tot stadionul tinea cu Inter, care daca batea castiga titlul contra lui Juve, in timp ce Lazio nu avea nici un interes in acel meci. Si totusi Lazio a batut si Juve a castigat titlul.
    Sau acum doi ani la Craiova, cand Nationalul a avut o galerie mai mare ca niciodata, iar Craiova a castigat dandu-i titlul lui Dinamo.

    Asadar infratirea galeriilor nu inseamna si infratirea echipelor.
    If I was half as good as I was, I’m still twice as good as you’ll ever be!

  6. #48
    Steaua iulian's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,989
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Vadim
    Daca ai o copie o vreau eu.
    Da un nr de fax si o trimit
    Free Sevilla!!!!

  7. #49
    Steaua iulian's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,989
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by JJ
    Asadar infratirea galeriilor nu inseamna si infratirea echipelor.
    Gura pacatosului...adevar graieste !!!!
    Free Sevilla!!!!

  8. #50
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by JJ
    Asadar infratirea galeriilor nu inseamna si infratirea echipelor.
    infratirea echipelor? nu se poate. deocamdata se infrateste national cu dinamo via netoiu. urmeaza rapid cu toata lumea sub bagheta lui don giovani si intrarea falnica in europa.
    [SIZE="1"][FONT="Arial"][COLOR="Red"]nu scuipa, că-i piere gustul![/COLOR][/FONT][/SIZE]

  9. #51
    senior calu's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    U.S.A.
    Posts
    203
    Reputatie
    1
    COMUNICAT
    In urma abuzurilor repetate ale fortelor de ordine la meciurile de fotbal, principalele grupuri organizate ale suporterilor echipelor din Romania am decis, de comun acord, ca a venit momentul sa facem publica pozitia noastra fata de nedreptatile la care suntem supusi.
    Desi, de-a lungul timpului, am apelat la diverse forme de protest ( mesaje, coregrafii, comunicate, etc. ), efortul nostru de a ne manifesta decent, dar in spiritul ultra', ca in multe din stadioanele Europei, unde fenomenul este cunoscut si respectat, au ramas fara ecou in randul opiniei publice.
    Nu cerem lucruri absurde sau tolerarea violentei gratuite, ci doar respectarea drepturilor cetatenesti intr-o tara care se doreste a fi integrata in Uniunea Europeana.
    De ce la comportamentul civilizat al suporterilor, fortele de ordine raspund cu un comportament si limbaj brutal, ba chiar suburuban? De ce nu se intelege ca noi avem un mod "spectaculos" de a ne sustine favoritii? De ce dragostea fata de culorile clubului trebuie mereu interpretata de Jandarmerie? De ce studenti, absolventi de facultate sau angajati respectabili sunt asociati cu "golani de cartier"sau "analfabeti"?
    Prin acest comunicat aratam ca dragostea nemarginita fata de culori este de multe ori prost inteleasa. Suntem asociati cu "huligani"? De ce? Noi nu sustinem violenta. Sustinem doar manifestarile pasionale, colorarea zonei in care stam, demonstrarea atasamentului fata de club, fata de culori! Faptul ca "rivalii de o viata" s-au unit pentru acest comunicat ar trebui sa arate multe despre ceea ce vrem sa spunem.
    Nu cerem mult!
    Vrem doar sa fim tratati cu respect, asa cum si noi, de multe ori, tratam persoanele care ni se opun. Vrem respectarea legii, vrem aplicarea unor proceduri legale, vrem respectul cetateanului, nicidecum abuzuri, nedreptati si amenzi nejustificate. Grupurile care semneaza acest comunicat fac, in acelasi timp, un apel la LPF si FRF pentru a da o anumita "libertate" celor care vor sa-si sustina in mod spectaculos echipa favorita.
    Cerem oamenilor din fotbalul romanesc sa inteleaga pasiunea suporterului care se bucura, plange sau tremura de frig pe un stadion din tara pentru echipa favorita.
    Nu vrem sa renuntam la modul nostru de a fi, la viata noastra, la idealurile noastre, la sacrificiile noastre!
    Pentru o idee comuna!
    Pentru o cauza mai buna!
    Pentru o peluza mai buna!
    Uniti sub sloganul REZISTENTA ULTRAS: ULTRAS, STIL OSTIL, VACARM, TINERETULUI KORPS ( Steaua ), BOYS ( Dinamo ), ULTRAS CRAIOVA ( "U" Craiova ), MASSERIA, DROJDIERII ( Politehnica Timisoara ). 31 martie 2004 :p :p ........ .1-0

  10. #52
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    mi-a placut aia cu o idee comuna
    [SIZE="1"][FONT="Arial"][COLOR="Red"]nu scuipa, că-i piere gustul![/COLOR][/FONT][/SIZE]

  11. #53
    Steaua iulian's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,989
    Reputatie
    1
    mie aia cu "Uniti sub sloganul REZISTENTA ULTRAS: ULTRAS, STIL OSTIL, VACARM, TINERETULUI KORPS ( Steaua ), BOYS ( Dinamo ), ULTRAS CRAIOVA ( "U" Craiova ), MASSERIA, DROJDIERII ( Politehnica Timisoara "
    Free Sevilla!!!!

  12. #54
    incepator
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Regie!
    Posts
    16
    Reputatie
    1

    sigur nu e si asta pt 1 aprilie?

    ce va aruncati asa ?
    asteptati ziua de maine si apoi vedeti
    daca mai e reala treaba atunci sa votam in rest....
    hai steaua
    dinamo
    Forza Steaua!Restul vine de la sine!

  13. #55
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Asta-i gluma de 1 aprilie, sa fim serioshi. Shi pan' la urma ce inseamna ca sunt infratzite?! Ca doar nu joaca ele pe teren.....
    ex-alpopa

  14. #56
    sport legend Pustoai-k's Avatar
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Dristor
    Posts
    595
    Reputatie
    1
    Ce pacaleala naspha!!!!
    [COLOR=DarkGreen][COLOR=DarkRed][SIZE=2]O vIaTzA, o SiNgUrA mArE iUbIrE-RaPiD BuCuReStI! [/SIZE] [/COLOR] [/COLOR]

  15. #57
    Ancient fia's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Pe pârtie
    Posts
    8,522
    Reputatie
    1

    Si s-a infrafit si cu Dinamo, Craiova

    Da, serios, ca ei sunt prieteni de o viata, cica....
    [B][COLOR=DarkRed]C-asa sunt eu rapidist, c-asa sunt eu RAPIDist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]Niciodata nu sunt trist, niciodata nu sunt trist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=DarkRed]Si la bine si la rau, si la bine la si la rau[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]RAPID este clubul meu, RAPID este clubul meu.[/COLOR][/B]

  16. #58
    Stelist alx_ro's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    340
    Reputatie
    1
    Echipa Steaua s-a infratit de mult cu Craiova. Uitati-va numai cati olteni are, a avut si o sa aiba in echipa Steaua. Galeriile infratite... poate doar daca zboara porcul, joaca Dinamo corect sau incep plopii sa faca pere...
    [FONT=Comic Sans MS]Poti sa spui orice. Cu conditia sa nu spui mai putin decat ai vrut si mai mult decat trebuie. [/FONT]

  17. #59
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1
    Sa-nteleg ca recitalul AU din tur "La olteni, m--e la olteni" era adresat lui Piti, Radoi, Raducanu etc nicidecum galeriei oltene cu care se punea la cale infratirea?

  18. #60
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    In ciuda controverrselor de tot felul pe multi dintre voi va credeam oameni cat de cat la locul lor...nu stiu cum puteti crede iulianismele astea postate pe 1 aprilie...Pai Blondu' daca semneaza o asemenea aberatie nu mai are loc nici la peluza nord.....

  19. #61
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by EDMOND_
    In ciuda controverrselor de tot felul pe multi dintre voi va credeam oameni cat de cat la locul lor...nu stiu cum puteti crede iulianismele astea postate pe 1 aprilie...Pai Blondu' daca semneaza o asemenea aberatie nu mai are loc nici la peluza nord.....
    Cam asa credeam si eu.

  20. #62
    sport legend ADelPiero's Avatar
    Join Date
    Jan 2003
    Location
    ALBA IULIA
    Posts
    7,198
    Reputatie
    1
    nuu ... nu are cum,....
    Steaua ramane singura si Craiova la fel ... nu se poate .. parerea mea

  21. #63
    oltean nr.zece's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    WHERE I LIKE
    Posts
    4,113
    Reputatie
    1
    a fost buna si va ofticati ca ati pus botu'

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •