Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 22 to 35 of 35

Thread: toleranþa zero a Comisiei de Disciplinã a þinut fix pînã la rãsãritul soarelui!

  1. #22
    من شما عاشق Marius's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    16,770
    Reputatie
    1
    Dupa ce inainte a fost provocat (aka injurat) de rromul Trica. Injuraturile sunt un fapt cotidian in Liga I, incercarile de scoatere a echipei de pe teren, nu.

  2. #23
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    2,943
    Reputatie
    0
    Deci s-au injurat 2 rromi intre ei...inseamna ca nu este de competenta Comisiei de Disciplina...staborul va decide cine va ramane fara o ureche...

  3. #24
    من شما عاشق Marius's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    16,770
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Nico21 View Post
    Deci s-au injurat 2 rromi intre ei...inseamna ca nu este de competenta Comisiei de Disciplina...staborul va decide cine va ramane fara o ureche...
    Nu vad ce treaba are Rapidul aici...

  4. #25
    sport legend ensic's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Cluj
    Posts
    1,971
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by yo_marius View Post
    Si totusi, daca nu ma insel, la FIFA si UEFA se ofera trofee "fair-play"... La fel si in Romania... Uite ca totusi starea asta de spirit este normata de cineva...

    Acum explica-mi cum e cu atitudinea nesportiva si de ce nu e vorba de asa ceva in cazul lui Trica.
    Daca se dau premii pentru cea ce multi percep ca frumusete fizica nu numai ca e ilegal dar e criminal sa se dea pedepse pentru lipsa de frumusete!

    Vad ca tu pui semn de egalitate intre normat si premiat!

  5. #26
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    2,943
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by yo_marius View Post
    Nu vad ce treaba are Rapidul aici...


    Pai avand in vedere faptul ca 7 rromi din 10 sustin Steaua,lucru confirmat de Meme Stoica in 2006 la o emisiune cu profil sportiv,nici eu nu stiu ce treaba are Rapidul aici...

  6. #27
    من شما عاشق Marius's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    16,770
    Reputatie
    1
    @ensic

    Premiantii pentru "frumusete fizica"(fair-play) sunt sortati dintre foarte multi canditati. Inseamna ca exista niste norme dupa care se ghideaza respectivii care acorda premii. Nu mi se pare ilegal sau "criminal" (asta recunosc ca n-am inteles cum vine) ca un gest nesportiv, lipsit de "frumusete sportiva" sa fie sanctionat.

    Nu pun nici un semn, dar vad ca tu nu intelegi ca (si) premiile se acorda in baza unor norme dupa care sunt selectati si departajati canditatii. Doar departajandu-i poti sa spui cine e "cel mai"


    LE:@Nico
    si totusi, tu aduci in discutie Rapidul...

  7. #28
    sport legend ensic's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Cluj
    Posts
    1,971
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by yo_marius View Post
    @ensic

    Premiantii pentru "frumusete fizica"(fair-play) sunt sortati dintre foarte multi canditati. Inseamna ca exista niste norme dupa care se ghideaza respectivii care acorda premii. Nu mi se pare ilegal sau "criminal" (asta recunosc ca n-am inteles cum vine) ca un gest nesportiv, lipsit de "frumusete sportiva" sa fie sanctionat.

    Nu pun nici un semn, dar vad ca tu nu intelegi ca (si) premiile se acorda in baza unor norme dupa care sunt selectati si departajati canditatii. Doar departajandu-i poti sa spui cine e "cel mai"


    LE:@Nico
    si totusi, tu aduci in discutie Rapidul...
    yo_marius ar fi un precedent riscant sa se dea sanctiuni in urma interpretarilor unor gesturi ale sportivilor sau ale declaratilor antrenorilor despre ce cred ei ca ar fi vrut sa faca jucatorul!
    Daca se lua o hotarare punitiva acum pe viitor se putea ajunge la sanctiuni pe motiv ca un jucator s-a uitat urat la arbitru!

    Nu cred ca ti-ar place sa iei o amenda de la politia rutiera pe motiv ca ai lor li s-a parut ca tu ai vrut sa treci pe rosu desi nu ai facut actul in sine!

    Numai in tari bananiere se dau pedepse pe motiv de tendinta de a face ceva! Doar atunci cand democratia e pusa la colt de tot felul de "teroristi" inventati!

  8. #29
    Atotstivuitor! Nightwish's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    UK
    Posts
    6,979
    Reputatie
    1
    yo_marius, vorbesti prostii... Nimeni nu are dreptul sa te avertizeze, suspende etc pentru ca nu dai dovada de fairplay... De exemplu, daca intr-un meci de fotbal un jucator al echipei adverse este cazut la pamant, este fairplay sa dai mingea afara.... Dar daca nu dai mingea afara nu te penalizeaza nimeni, cel mult ti se spune ca esti cioban

  9. #30
    sport legend hamsterutz's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    IASI
    Posts
    2,133
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by robyyy View Post
    Carnivorul de la miezul nopþii a devenit ierbivor pe luminã. Comisiei de Disciplinã i s-au retras colþii de lup.

    Aceiaºi oameni care, sãptãmîna trecurã, au mîncat Rapidul de viu împreunã cu pizza l-au iertat luni la amiazã pe Tricã. “Nu avem probe cã ar fi vrut sã retragã echipa de pe teren în meciul de la Iaºi”, au spus ei. Aha! Iatã cã raportul arbitrului, imaginile TV, precum ºi declaraþia propriului antrenor, Andone la conferinþa de presã: “L-am calmat pe Tricã ºi i-am spus cã nu e cazul sã retragem echipa!”, toate acestea nu mai constituie probe.

    Tricã este revelaþia acestui sezon. Neconvocarea lui la “naþionalã” face parte din miºcãrile ºocante prin care Piþurcã îºi afirmã personalitatea. Dupã cum a jucat pînã acum, dupã cît de eficient a fost, dupã cum a reuºit sã coaguleze la CFR grupul de strãini care se pot transforma oricînd într-un episod din Seinfeld, Tricã meritã sã joace la Euro! Este cel mai pregnant numãr 10 din Liga 1.

    Dar meritele sportive n-au nici o legãturã cu gestul lui. A vrut sã retragã echipa! Este evident, oficial, consemnat ºi televizat. Numai cã toleranþa zero a Comisiei de Disciplinã a þinut fix pînã la rãsãritul soarelui.

    www.tolo.ro

    un articol foarte bun ..rusine frf

    cand a avut ocazia sa joace la nationala nu a aratat nimik...nu e nici o conspiratie din partea lui piturca
    [COLOR=Lime]PAREREA [/COLOR] [COLOR=Red]MEA[/COLOR]

  10. #31
    من شما عاشق Marius's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    16,770
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ensic View Post
    yo_marius ar fi un precedent riscant sa se dea sanctiuni in urma interpretarilor unor gesturi ale sportivilor
    Asta se intampla. Cumva pentru intrarile dure nu se dau cartonase? Acolo nu este pedepsita intentia?

    In fine, gandim diferit, ceea ce e perfect normal. Mie unul mi se pare normal ca un jucator (oricare ar fi el - asta e pentru Nightwish) sa fie sanctionat disciplinar daca incearca sa-si scoata echipa de pe teren. In situatii de genul asta eu cred ca trebuie pedepsita intentia. Pana la urma arbitrul e suveran pe terenul joc si nimeni nu are voie sa-i conteste autoritatea.

    @Nightwish

    In fair-play, ca si in viata de zi cu zi, unii pot mai mult, altii mai putin. Nu e vina nimanui

  11. #32
    Anti-sclavi danpuric78's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Montreal, QC
    Posts
    4,622
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Ulysses View Post
    iti sta in gat radoi ma puric , la dinamo daca aduni toti titularii +rezerve+ ceva echipe de juniori nu au valoarea lui radoi

    trica trebuia suspendat de cand l-a injurat pe lacatus in ghencea , atunci cand i-am umilit de n-au stiut unde-i basica vreo 80 de min
    la iasi a repetat comportamentul de mahala care colcaie in familia lui unde si lorena aia se autocaracterizeaza drept parasuta! tzigani din tziganie , ce sa le ceri?
    1. Mah Ulysses, valoarea unui fotbalist nu o stabilesti nici tu nici tziganul ala din fruntea voastra. Cu toate superevolutiile prin europa (adik cu miloaga), handicapatul cu banderola de capitan n-a prea avut nicio oferta. Semn ca, cluburile mari si mici de prin lumea cer DVD cu mecuiri pe bune cand vor sa cumpere fotbalisti. Pe care, bineinteles, bekali nu are cum sa le ofere.

    2. Sa-l suspende pe trica pentru atitudinea de la iasi - se poate. Insa comisia nu are "corpul delict". daca in regulament nu scrie clar ca se pedepseste intentia- atunci o aburin de pomana.
    Si pentru ca l-a injurat pe lacatus - pai cum - a reclamat laca ceva? si apoi sluga nu e functie oficial
    Tiganii au alergie la tricoul alb-rosu

  12. #33
    vraciul spartacus's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    1,173
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Novac View Post


    Nightwish, voi (unii dintre suporterii ceferisti) va pacaliti in primul rand pe voi, cu taranul asta de Trica ... veti fi primii care o sa-l infierati cand isi va da in petec! ... si vreti sa credem ceea ce postati ???!?? Lasati-ne maaa!!!

    Voi nu aveti dreptul sa faceti atata "balci" cat timp nu aveti "o baza reala" a acuzatiilor voastre ... ii incriminati pe altii doar sa va scapati voi de acuze! Bla-bla ... jiji, Steaua si alte furturi ... tipete izvorate din neputinta voastra pe teren din acest retur. Nu jucati nimic si acuzati ca altii fura ....

    Nu sunteti cu nimic mai buni decat activistii (PCR) ce erau "pusi" sa desfiinteze "neadaptatii societatii" - aka aia care gandeau normal ... Voi sunteti o copie palida a acelor angajati ai PCR ... demagogi ai fotbalului modern! ... fara carnet de partid si fara renumeratie! Pe voi nu va plateste paskani sa intrati pe toate canalele media si sa combateti, voi o faceti instictiv ... doar din dorinta de a "fii cineva" ... si poate- poate se va gasi vreun fraiar sa va platesca pentru munca voastra!
    Visati sa reprezentati si voi o echipa ... suporterilor de conjunctura care sunteti!
    Cum le sti tu novace mai rar. Mi-a placut faza cu "demagogii fotbalului modern". Nu imi spune ca te streseaza globurile ceferiste chiar asa de mult.

    on topic: Trica e un fotbalist bun dar ca educatie e sub orice critica. Decizia comisiei a fost luata in compensatie...s-a golit 0.000001% din bricheta...

    Inca odata...take it easy..fascinatia puterii forumistice exista doar pentru mintile infierbantate de frustrarile realitatii zilnice...

  13. #34
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    12,999
    Reputatie
    1
    Ma spartacus ... tu ai invatat sa citesti dar nu intelegi prea bine (sau asa pare ... eu totusi cred ca tu doar te faci ca nu) despre ce-i vorba in text ... la fel patesc si eu cu rusa aia "bagata" pe gat timp de 8 ani in scoala. Problema o poti rezolva usor ... gaseste-ti un profesor care a deprins intelesurile frazelor si gata - ai scapat.
    Last edited by Novac; 4th April 2008 at 05:03.

  14. #35
    vraciul spartacus's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    1,173
    Reputatie
    1
    Asa o sa fac taica...o sa imi iau profesor sa imi traduca toate fixatiile de salon.
    Ai inceput bine cu Trica si ai ajuns sa inchei cu aiureli de suporteri de conjunctura. Asta dupa ce ai si "iexplicat" cum sta treaba cu unii dintre suporterii ceferisti. Suporteri pe care tu ca nou forumist (presupun nou forumist) ii cunosti in detaliu...

    Hai ca te ajut...tu nu prea intelegi cum stau treburile in Cluj daca iti imaginezi ca munca asta de dezinformare e moca. Naivitatea ideologica a activistilor comunisiti nu se aplica. Forintii curg in valuri si avem un comert infloritor cu droguri (pentru mai multe detalii intreaba-l pe Diablo). Si mai e ceva....toate reactiile tembele a lui Becali sunt defapt comandate de Paszkany. Razboinicul luminii nu are nici o vina da nu te poti pune cu vodoo. Mai merge saracu la Athos dar tot degeaba...

    p.s. sincere pareri de rau pentru "sodomia" rusa...da asta nu inseamna ca trebuie sa continui sa scrii in chirilice

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •