View Poll Results: Crezi ca a fost ceva aranjat la acest meci

Voters
59. You may not vote on this poll
  • DA, este posibil

    22 37.29%
  • NU, in nici un caz, Dinamo si-a ratat obiectivul

    26 44.07%
  • Nu stiu, mai conteaza?

    11 18.64%
Page 1 of 11 123 ... LastLast
Results 1 to 21 of 211

Thread: Dinamo - CFR, blat?

  1. #1
    Banned
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Chicago
    Posts
    401
    Reputatie
    0

    Dinamo - CFR, blat?

    Într-un moment în care lupta pentru titlu a devenit mai aprigă ca oricând, în Liga I au început să apară iarăși acuze de blat. După FC Vaslui – Steaua, un alt meci din ultima etapă este catalogat ca fiind „dubios”.

    În lumea fotbalului, circulă varianta că Dinamo le-a cedat destul de ușor cele trei puncte clujenilor. Explicația? Dacă în campionatul trecut, roș-albii au câștigat cu CFR (1-0) și au trimis-o pe Steaua în Liga Campionilor, acum, „câinii” nu s-au mai omorât cu firea pentru a le mai face pe plac rivalilor din Ghencea.

    http://www.prosport.ro/fotbal-intern...steaua-2505674

  2. #2
    curajos tataleone's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,645
    Reputatie
    1
    Nu cred ca a fost blat la Dinamo-CFR...doar la Vaslui-"aia" a fost sigur...
    Si chiar daca a fost, s-ar putea ca Dinamo sa-si fi luat o mare teapa...ca pana urma tot "aia" sa ia campionatul...

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Chicago
    Posts
    401
    Reputatie
    0
    daca steaua vaslui a aratat mai mult a blat decat dinamo cfr (repriza a doua) eu imi tai capu....

    borcea e expert in blaturi le face cu regie dar la asta nu prea i-a iesit asa bine....

  4. #4
    The One PerVersion's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Madrid
    Posts
    1,571
    Reputatie
    1
    Da... aveau o mare motivatie sa cedeze cele 3 puncte... doar ca sa le faca in ciuda stelistilor.

    Iarasi vreti sa distrageti atentia de la meciul Stelei... unde s-a iscat deja un scandal mare, cum de altfel s-a intamplat dupa aproape fiecare etapa in acest retur. Blat nu a fost, deci nu cumva am dat golurile din offside?! Sau... poate a avut Dinamo vreo 2 penalty-uri neacordate?!

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Chicago
    Posts
    401
    Reputatie
    0
    nu a fost blat, numai ca n-a vrut dinamo sa joace....a sarit paskany cu euroii, (pardon forintii ) .

    Anu trecut a plans si a jelit muresan ca nu s-au lasat dinamo sa-i bata, anu asta au venit pregatiti

  6. #6
    The One PerVersion's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Madrid
    Posts
    1,571
    Reputatie
    1
    Da.. cu siguranta aveau nevoie de banii nostri. Mai ales ca in cazul unei victorii se apropiau, si chiar aveau sanse la locul 2. Deci e clar ca aveau un motiv bun pt a ceda cele 3 puncte.

    S-a vazut si o mare schimbare in jocul lor... dupa ce in precedentele 2 etape au spulberat pe Bistrita si U Cluj, au dominat meciurile respective de la cap la coada.

    Chiar nu observi ca esti penibil? Dinamo nu a aratat mare lucru in acest retur, si a jucat doar cu echipe din partea a 2-a a clasamentului. Te asteptai cumva sa ne dea scor, sau ce?

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Chicago
    Posts
    401
    Reputatie
    0
    1.paradele de tot rasul ale lui lobont ,

    2.in a doua repriza dinamovistii atacau in lateral, mai degraba spre propria poarta,

    3. muresan si paskany se intalnesc cu borcea inainte de meci.....

    4. muresan a jelit 1 an de zile ca de ce nu v-a dat dinamo meciul anu trecut

    5. la sfarsitul meciului muresan si paskany erau calmi, nu exaltau parca stiau dinainte deznodamantul

  8. #8
    The One PerVersion's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Madrid
    Posts
    1,571
    Reputatie
    1
    Nu pot decat sa... Da, asa e... asta a fost blat. Nu stiu cum de pot suspecta unii meciul de la Vaslui, cand e foarte clar ca aici era blatul.

  9. #9
    sport legend Rossi's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    9,938
    Reputatie
    1
    un thread penibil deschis de un stelist penibil , pe baza unui articol penibil de la prosport ...

    Dinamo nu a fost in stare sa bata pe Farul ... s-a chinuit cu U Cluj ... deci a avut probleme cu echipe retrogradate ... si vai , nu a reusit sa-i bata pe cei de la CFR ...
    Last edited by Elphax; 1st April 2008 at 11:09.
    [url=http://www.martiriromani.com][B][COLOR="Red"][SIZE="4"]www.MartiriRomani.com[/SIZE][/COLOR][/B][/url]

  10. #10
    Atotstivuitor! Nightwish's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    UK
    Posts
    6,979
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Above_all View Post
    1.paradele de tot rasul ale lui lobont ,
    La golul 1 a alunecat la iesirea din poarta, sutul de la golul 2 a fost imparabil.

    Quote Originally Posted by Above_all View Post
    2.in a doua repriza dinamovistii atacau in lateral, mai degraba spre propria poarta,
    CFR s-a aparat pe 3 linii si a facut in permanenta pressing.. Daca crezi ca e asa de usor sa ataci frontal cand o echipa face in permanenta pressing...
    Quote Originally Posted by Above_all View Post
    3. muresan si paskany se intalnesc cu borcea inainte de meci.....
    Du-te... Eu vad ca Muresan a zis ca nu s-au intalnit, poate o poza , ceva...
    Quote Originally Posted by Above_all View Post
    4. muresan a jelit 1 an de zile ca de ce nu v-a dat dinamo meciul anu trecut
    Ce legatura are meciul de anul trecut cu cel de anul asta?
    Quote Originally Posted by Above_all View Post
    5. la sfarsitul meciului muresan si paskany erau calmi, nu exaltau parca stiau dinainte deznodamantul
    Corect, probabil nu s-a vazut prea bine prin lana cum a tzopait Paszkany la fiecare gol al CFR

    Above_all, faza asta e clar in spiritul ceausisto - comunist al clubului steaua, ca sa nu mai povesteasca lumea de blatul evident de la Vaslui se incearca deturnarea atentiei spre meciul Dinamo - CFR...

  11. #11
    . vlad1607's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Posts
    17,550
    Reputatie
    1
    blat a fost la VASLUI...blat cu o parte din jucatorii echipei gazda si cu " marele " antrenor impresariat de un PNG-ist...si la CJ cand a plecat tin minte ca a zis Muresan ca nu vroia nu credea in performanta la CFR...normal veneau banii de la stana lui becali..
    "- [B]Florin, de ce ai acceptat micșorarea salariului cu 30 la sută?
    - Pentru Dinamo. Acest club m-a ajutat la greu, cînd aveam nevoie, e firesc să răspund și eu la fel într-o perioadă delicată. Eu nu uit![/B]
    "
    .................................................

  12. #12
    sport legend ensic's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Cluj
    Posts
    1,971
    Reputatie
    1
    "Uber alles" englezesc se pare ca are nevoie sa dea cu noroi in altii ca sa poata digera victoria circumspecta a propriei echipe!

  13. #13
    ANTI PROSTI!!! laurdog's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,719
    Reputatie
    1
    singurul lucru bun, e ca vom avea un suporter al.......alora, mai scurt cu un.......cap
    Asa si?

  14. #14
    oltean nr.zece's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    WHERE I LIKE
    Posts
    4,113
    Reputatie
    1
    ce tampenie ....
    dinamo da meciul sa faca ciuda stelei
    mare ti-e gradina Doamne si multi ii sar gardul
    nu era mai bine sa castige meciul si sa mearga in CL in locul stelutei? mai luau si 10 milioane pentru asta
    ce echipa face blat si isi da si antrenorul afara?
    tastatura nu e pentru oricine frate....
    Critica parerile sustinute de o persoana fara a recurge la "atac la persoana"

  15. #15
    Moderator Aurel.D's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,443
    Reputatie
    1
    above all,
    nu ai altceva mai bun de facut, acolo, la chicago, decat sa aberezi.....??

  16. #16
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,656
    Reputatie
    0
    esti un 0 banat

  17. #17
    sport legend crissis's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Iasi
    Posts
    3,646
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Above_all View Post
    1.paradele de tot rasul ale lui lobont ,

    2.in a doua repriza dinamovistii atacau in lateral, mai degraba spre propria poarta,

    3. muresan si paskany se intalnesc cu borcea inainte de meci.....

    4. muresan a jelit 1 an de zile ca de ce nu v-a dat dinamo meciul anu trecut

    5. la sfarsitul meciului muresan si paskany erau calmi, nu exaltau parca stiau dinainte deznodamantul
    Si.....? Te oftici?
    [COLOR="Blue"][SIZE="2"][/SIZE][B] FORZA POLI IASI [/B][/COLOR]

  18. #18
    C H A M P I O N SAMM's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Tara ros-albastra
    Posts
    4,209
    Reputatie
    1
    eu cred ca 2-3 jucatori dinamovisti au avut o discutie cu borcea inainte de meci, probabil li s-a spus s-o lase mai moale

    din aceeasi cauza a plecat si multescu, scarbit de ce s-a intamplat
    Banel Nicolita a inteles, nu a fost offside, Dica, nu a fost offside la Dica. Dica, Dica, Dica du-te, Dica, Dica in fata lui 4 la 1
    Siii esteeeee goooooool. Iata bolta! Iata bolta ! Iata bolta ! Steaua este una dintre marile echipe ale Europei
    DOAR [B][SIZE="3"][COLOR="Red"]STEAUA[/COLOR][/SIZE] [/B]conteaza in Europa. Fara mizerii in UCL

  19. #19
    betandwin TaciAcolo's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    -
    Posts
    17,390
    Reputatie
    1
    de asta avea borcea o fatza..de parca era calcat de tren dupa meci

    stelisti penibili......
    [I][FONT="Lucida Console"][COLOR="RoyalBlue"][I] Oltenia pandura a lui Tudor Si-a lui Arghezi si-a atator dusi Oltenia celui mai mare sculptor Al omenirii, Constantin Brancusi. Oltenia , Eterna Terra-Nova![/I][/COLOR][/FONT][/I]

  20. #20
    sport legend crissis's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Iasi
    Posts
    3,646
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by SAMM View Post
    eu cred ca 2-3 jucatori dinamovisti au avut o discutie cu borcea inainte de meci, probabil li s-a spus s-o lase mai moale

    din aceeasi cauza a plecat si multescu, scarbit de ce s-a intamplat
    Daca taceai era mai bine
    [COLOR="Blue"][SIZE="2"][/SIZE][B] FORZA POLI IASI [/B][/COLOR]

  21. #21
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,053
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by SAMM View Post
    eu cred ca 2-3 jucatori dinamovisti au avut o discutie cu borcea inainte de meci, probabil li s-a spus s-o lase mai moale

    din aceeasi cauza a plecat si multescu, scarbit de ce s-a intamplat
    Si eu cred la fel ... dar nu la inceputul meciului ci la pauza a intrat Borcea la aparat! Ca in prima repriza parca au miscat ceva si si-au dat interesul ... in schimb de la pauza parca au jucat cu clapari de sky in picioare! Singurul care a mai miscat este micutul Torje (btw, copilu' asta are oo daca s-a bagat umar la umar cu "foca"). Nu stiu daca a fost blat pe bani sau doar asa "pe prietenie" dar de la mine s-a vazut ca in a doua repriza baietii alb-rosii erau cu mintea si talentu' in concediu.

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •